Gázolaj árak 583 Ft Benzin árak 585 Ft EUR 402.9 Ft USD 360.88 Ft CHF 430.66 Ft GBP 479.39 Ft

Előző

Vadalarm ultrahangos rágcsálóriasztó "konnektoros

21.990 Ft

Település Pest vármegye, 2344 Dömsöd
Megosztás: messengerfacebookwhatsappviberemail

Következő

Ár 21.990 Ft

Leírás
A Vadalarm Rágcsálóriasztó a legjobb megoldás rágcsálók elleni védelemre olyan helyeken, ahol a közelben található konnektor vagy egy USB aljzat.

Ez az eszköz a rágcsálók és nyestek számára zavaró, 20 és 30 kHz közötti frekvenciájú hangot bocsát ki. A hálózatról működő rágcsálóriasztó 30 méteres hatótávolsággal rendelkezik, és a véletlenszerűen váltakozó frekvenciájú hangoknak köszönhetően az állatok nem szoknak hozzá. A csomagnak nem része a 230V-os USB adapter, csak az USB kábel, mellyel egy átlagos telefontöltőbe vagy tetszőleges USB aljzatba dugható be.

Hogyan működik az ultrahangos riasztás?
Azt biztosan tudod, hogy a rágcsálóknak sokkal jobb hallásuk van, mint az embereknek. Talán azt is hallottad már, hogy ők a magasabb frekvenciájú hangokra sokkal érzékenyebbek, fülsüketítő hatásként élik meg ezeket (míg mi nem is érzékelünk belőle semmit). Ezt a zajt nevezzük ultrahangnak, és ezt hozza létre a Vadalarm rágcsálóriasztó is. A rágcsálókat és a nyesteket legjobban a 20 és 30 kHz közötti frekvencia zavarja. Tudnod kell azonban, hogy az ultrahang nem megy át a falakon (a gipszkartonon sem), ezért fontos, hogy a rágcsálóriasztót a rágcsálókkal egy légtérbe helyezd el, és abba az irányba fordítsd, ahonnan jönnek az állatok. Fontos, hogy menekülési útvonalat is biztosíts nekik, hogy ne csak a ház egyik oldaláról a másikba riaszd el őket.

A nyestek és rágcsálók gyakran férkőznek be a motortérbe vagy a kocsi alá, védelmet és meleget keresve. Egy-egy ilyen éjszakai akció során kábeleket és csöveket rágcsálnak élelem reményében, vagy csak fogaik koptatására. Sajnos általában az autó javítási költsége sem tíz fillér. Első jel, az autó tetején lévő ötujjú lábnyom, amit gyakran és tévesen macska lábnyomnak tulajdonítanak a sofőrök. Ne hagyd, hogy idáig fajuljon a helyzet, cselekedj időben!

Ha vannak egerek a lakásban, akkor biztosan felfedeznek minden élelmet, megrágják, összejárkálják és belepiszkítanak. Ennek az egészségügyi kockázata legrizikósabb, de természetesen az ebből adódó anyagi károk is jelentősek. Ez hatványozottan igaz a tetőtéri lakrészekre, könnyűszerkezetes családi házakra, nyaralókra és szuterén jellegű helyekre. Ne hagyd, hogy a te konyhád is harcmezővé változzon. Ahol egér van a házban, ott a kaparó hangok nem hagyják az embert nyugodni. Ezek ráadásul főleg éjszakára erősödnek és sűrűsödnek. Ilyenkor alvás helyett elkezdünk fülelni, keresni, jellemzően feleslegesen és eredménytelenül. Ezzel aztán persze csak azt érik el, hogy végképp nem tudunk nyugodtan aludni, és másnap még kialvatlanok is leszünk. Ne hagyd, hogy elrontsák az álmodat! Idegesítő jelenség, ha ürüléket találunk, ez a tény már önmagában is épp elegendő, hogy felvegyük a harcot a rágcsálókkal. Sokan nem tudják, de az egérürülék, a nyál és a vizelet beszennyezheti az ivóvizet és az élelmiszereinket is, de akár az is előfordulhat, hogy a szennyezett port lélegezzük be, és ezen keresztül fertőződünk meg. Ne hagyd, hogy a te családodban ez előforduljon.

Miért válaszd ezt a terméket?
- Mert a változó frekvenciájú ultrahangot az állatok nem szokják meg.
- Mert a 30-40 méteres hatósugár 120°-os szögben 1.000-2.000 m² területet képes lefedni, így akár raktárakban is alkalmazhatod.
- A 20 és 30 kHz közötti frekvenciának köszönhetően nem csak a rágcsálókat, hanem a nyesteket is elriasztja.
- Az emberi fül számára ez a hangtartomány már nem hallható, így nem is zavaró.
- Hálózati áramról működtethető, és minden esetben adunk hozzá átalakító kábelt, hogy USB aljzatba dughasd.
- Fejlesztőink szem előtt tartották a könnyű használhatóságot, ezért csak be kell kapcsold, és gondozásmentesen üzemel, semmit nem kell beállítanod.

Miért jobb a Vadalarm megoldása más ultrahangos eszközöknél?
- Erős: A Vadalarm egyik erőssége, hogy a piacon megszokottnál jóval erősebb hang kiadására képes hangszórókat használ a gyártás során.
- Automatikus: Felejtsd el az ezerféle beállítási lehetőséggel rendelkező, kezelhetetlen vackokat. Itt nincsenek állítási lehetőségek, nincsenek kapcsolók, csak bedugod, és már indul is a program.
- Praktikus: Egyszerű formájából, kis méretéből és könnyű kialakításából eredően könnyedén elhelyezheted, ahova csak szeretnéd. Felakaszthatod magasabb pontokra, vagy épp befér a kocsi alá is.

Gyakori kérdések
Hallják-e a háziállatok az ultrahangot?
Általában nem. Amit feltétlenül tudnod kell, az az, hogy a madarak semmiképpen nem hallhatják az ultrahangot, hiszen az ő hallásuk szinte teljesen egy tartományba esik az emberével. A kutyák esetében az a tapasztalatunk, hogy a városi (jellemzően kisebb testű) kutyák abszolút nem hallják, ahogyan a keverék fajták és az idősebb fajtatiszta kutyák sem. Egyedül néhány vadászkutya fajta rendelkezik olyan hallással, hogy észreveszik az ultrahangos riasztókat. Szerencsére ők általában olyan jól idomítva vannak, hogy nem fogják megugatni, egyszerűen csak odébb állnak. A macskák esetében már nem tudunk hasonló szabályszerűségről, de köztük is ritka az olyan egyed, amelyik hallja. A marhákat, disznókat és egyéb haszonállatokat szintén nem zavarja az ultrahang.

Használhatom-e a Vadalarm Rágcsálóriasztót kültéren?
Használható az eszköz kültéren is, de csak akkor, ha fedél alá, pl. terasz alá lehet kitenni. A rágcsálóriasztó nem vízálló, így a közvetlen esőtől elromolhat.

Használhatom-e a Vadalarm Rágcsálóriasztót az autó motorterében?
Rengeteg embernek okoznak problémát az autó motorterébe befészkelő rágcsálók. Azonban amikor felmerül benned, hogy esetleg a motortérbe kellene telepítened egy Vadalarm Rágcsálóriasztót, akkor két fontos dologra kell felhívnunk figyelmedet, ami miatt sajnos ezt nem ajánljuk. Egyrészt a rágcsálóriasztónk 5V-ról üzemel, míg az autódban 12V-os rendszer található. Noha ez nem is lenne egy áthidalhatatlan technikai akadály, az már nagyobb probléma, hogy a modern autók motortere tele van hangszigetelő anyagokkal, amik nem csak a motorzajt, de az ultrahangot is elnyelik. Összefoglalva tehát nem ajánljuk, és javasoljuk senkinek, hogy beszerelje rágcsálóriasztónkat a motortérbe.

Miért kerülnek többe a Vadalarm termékei?
Bizonyára találkoztál már rágcsálóriasztókkal a Vadalarm rágcsálóriasztó árának tizedéért is, ezért joggal merülhet fel benned a kérdés, hogy miért kerül ennyibe ez a termék. A piac legerősebb piezo hangszórója minőségellenőrzésen átesve kerül bele az egyedi fejlesztésű erősítős, mikroprocesszoros Vadalarmos áramkörökkel együtt a strapabíró készülékházba. Emellett a gyártói garancia és természetesen a hazai nyelvű ügyfélszolgálat és budapesti szerviz is benne van az árban.

Hirdetés azonosító: 7438994
Frissítve: 2025. március 11. 14:09

Hirdető adatai


 
Név Profigazda Működő cég
Helység Pest vármegye
2344 Dömsöd
Webcím www... Megjelenít
3 éve hirdető

Kapcsolatfelvétel


Üzenetet küldök
Üzenet küldéshez, kérjük, jelentkezzen be!
Regisztráció

Ön szerint ez a hirdetés hibásan lett feladva? Kérjük, ossza meg velünk észrevételeit az alábbi űrlap kitöltésével:

reCAPTCHA védelem Adatvédelem - Általános Szerződési Feltétek

Készletről új Celikel Calabria 2,1 m silózó,  rendet is fel tud szedni,  akár 28 tonna/óra
Készletről új Celikel Calabria 2,1 m...

Ár nélkül

Leták Leko 6 soros kultivátor GASPARDO adagolóval,  kedvezménnyel,  házhoz szállítással eladó
Leták Leko 6 soros kultivátor GASPARDO...

2.650.000 Ft +ÁFA

Új hatszögtengely-hajtású Massey Ferguson DM306-P tárcsás kasza házhoz szállítással eladó
Új hatszögtengely-hajtású Massey...

3.990.000 Ft +ÁFA

Rézsűmulcsozó,  rézsűzúzó 145-205 cm / Beta M Grizzly
Rézsűmulcsozó, rézsűzúzó 145-205 cm /...

1.437.750 Ft +ÁFA

Cikkajánló


 Luxuscikké válhat az egyik kedvenc gyümölcsünk
Luxuscikké válhat az egyik kedvenc gyümölcsünk

Az áprilisi fagyok és a májusi lehűlés példátlan károkat okoztak: mindössze 2-3 ezer tonna termés várható.

Sok gomba már azelőtt kihalhat, mielőtt felfedeznék őket
Sok gomba már azelőtt kihalhat, mielőtt felfedeznék őket

A gombák világa talán a legrejtélyesebb a természetben.

Támogatás az ellenállóbb erdőkért – Véleményezhető az új KAP-pályázat
Támogatás az ellenállóbb erdőkért – Véleményezhető az új KAP-pályázat

Az Agrárminisztérium új tervezete a tarvágást követő erdőfelújításokat célozza.

A feledés homályába veszve: Miért hanyagoljuk a lencsét és a borsót?
A feledés homályába veszve: Miért hanyagoljuk a lencsét és a borsót?

Egykor a magyar konyha alapjai voltak, ma mégis ritkán kerülnek az asztalra.

Minden jog fenntartva.
© 2025 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]