Önellátás

Kötelező készletezés jöhet 2027 után, a gazdáknak is jut feladat
Már közel egy évszázada építik válságálló rendszerüket a finnek, de az EU csak most kezd nagyobb figyelmet fordítani a stratégiai élelmiszer-tartalékokra.

Előbb készült el a tyúkól, mint a ház – Tóth Zoltán ma ezreknek mutatja meg a szabadság útját
Városból vidékre: egy tanár, aki tyúkokkal és veteményessel találta meg a szabadságot.

Búzatermesztés a sivatagban: gigantikus egyiptomi agrárprojekt indult
Az észak-afrikai ország hatalmas technológiai beruházásokkal igyekszik növelni önellátottságát.

High-tech a sivatagban: Mit kellene megtanulnunk Szaúd-Arábiától?
A sivatagi ország élelmiszer-nagyhatalommá válik – Szaúd-Arábia már több termékből is túltermel.

Műtrágyakrízis 2026: Miért nem aggódnak a regeneratív gazdák?
A vegyszerhasználat 75%-os csökkentése mellett ezek a gazdaságok szinte teljesen immunisak a globális piaci sokkokra.








