Az érdekképviselet hivatásos vadászonként bruttó 160 000 forintot biztosít az egyesületi formában működő vadászatra jogosultakon keresztül a vadőrök munkavégzéséhez szükséges felszerelések beszerzésére. A pályázatok beadására augusztus 1-től augusztus 31-ig van lehetőség.

Mint az az Országos Magyar Vadászkamara honlapján olvasható: a területileg illetékes vadászati hatóság által önálló kódszámon nyilvántartásba vett civil szervezetként működő vadászatra jogosultak (jellemzően vadásztársaságok) pályázhatnak. Olyan eszközök szerezhetők be, amelyek NEM szerepelnek vadászati törvény vonatkozó mellékletében. A felhívásban egy 27 elemből álló eszközlistából lehet választani, a spektívtől és a kürttől kezdve, a vadászkutyán és a vadkamerán át a drónig, illetve az elektronikus vadhívóig. A forrás a megyei Területi Szervezetek között oszlik el a vadásztársaságoknál nyilvántartott hivatásos vadászok számának megfelelően, így a Vadászkamara (kerekítési szempontokat is figyelembe véve) vadőrönként bruttó 160 000 forintot biztosít. Forráshiány nem alakulhat ki a forráselosztás elvéből kifolyólag. Minden arra jogosult – aki helyesen pályázik – nyer támogatást.


Egy pályázó egy pályázatot nyújthat be az általa alkalmazott hivatásos vadászok száma alapján, a támogatási összeg erejéig. Ha a vadgazdálkodó egy nagyobb értékű eszközre pályázik, összevontan is igényelhető a támogatás (szintén a vadőrök száma alapján). A támogatás pályázati úton igényelhető, vissza nem térítendő, utófinanszírozott formában, az önrész minimum 40%. A pályázat kiírói, „üzemeltetői" a Vadászkamara vármegyei területi szervezetei. Hozzájuk kell benyújtani a pályázatokat, ők segítenek az összeállításban, ők bírálják el a beérkező anyagokat, velük köthető meg a támogatási szerződés és ők folyósítják a támogatást is. A pályázatokat elektronikus formában (e-mailben) kell benyújtani.