Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 394.32 Ft USD 369.96 Ft CHF 406.34 Ft GBP 457.67 Ft

Fórum

Agrár-környezetgazdálkodási programok

Létrehozta: axial , 2009-02-17 09:03:12

Kedvencekhez Segítség

107 hozzászólás
#107 kiskertész
2010-05-06 10:38:55

Gráf-feljelentés: nyomozást kezdett a VPOP
graf_80x80.jpg

A Vám- és Pénzügyőrség Közép-magyarországi Regionális Nyomozó Hivatala folytat büntetőeljárást a Gráf József agrárminiszter elleni feljelentés ügyében. A nyomozás április 15-én kezdődött ismeretlen tettes ellen „európai közösségek pénzügyi érdekeinek megsértése gyanúja miatt”. A nyomozati cselekmények folyamatosan zajlanak a büntetőjogi felelősség vagy annak hiányának megállapítása érdekében – közölte a VPOP kommunikációs osztálya.

Az agrárminisztert Sáránszki Miklós sajóvelezdi gazdálkodó jelentette fel a közelmúltban a Legfőbb Ügyészségen (LÜ). A termelő szerint a tárca számos jogosultnak nem fizette ki a 2009-ben bejeződött, ötéves uniós agrár-környezetgazdálkodási (akg) program utolsó évre eső részletét, hanem a források jelentős részét törvényellenes módon más célokra használta fel. A gazdálkodó hűtlen kezelés, hivatali visszaélés és jogtalan gazdasági előnyök biztosításának gyanújával tett feljelentést.

Az LÜ március közepén az V. és a XIII. kerületi ügyészségekhez helyezte át az ügyet, amelyek az V. kerületi rendőrkapitányságnak továbbították azt. Ez utóbbi szervezet rendelt el nyomozást ismeretlen tettes ellen, amelyet a hatályos jogszabályok szerint a VPOP-nak kell lefolytatnia. Ezért a rendőrhatóság - a BRFK gazdaságvédelmi főosztályának közreműködésével – az ügyet a Vám- és Pénzügyőrség Közép-magyarországi Regionális Nyomozó Hivatalának küldte meg .

A VPOP már megkeresett a tanúkihallgatás ügyében – közölte Sáránszki Miklós. Hozzátette: szeretné, ha Magyarországon a felelősségre vonás nem rekedne meg a vállalkozások szintjén, mivel szerinte a miniszter is felelősséggel tartozik a felügyeletére bízott hivatalokért. Megengedhetetlennek tartja, hogy a kifizetési ügynökségként működő Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) korlátlan ideig késleltetheti a kifizetéseket anyagi és jogkövetkezmény nélkül, miközben az átlagpolgárokat a hatóságok folyamatosan szankcionálják a határidők esetleges elmulasztása miatt. Tudatosodnia kellene a mindenkori agrárvezetésben, hogy a támogatás nem javadalom vagy segély, hanem gazdaságot ösztönző katalizátor a piaci szereplők számára – szögezte le a gazdálkodó.

Gőgös Zoltán, az agrártárca államtitkára ugyanakkor korábban úgy
foglalt állást, hogy a minisztérium magánjogi vitát folytat a sajóvelezdi termelővel, aki vélhetően nem tett eleget valamilyen támogatási feltételnek, ezért nem kapta meg az akg-pénzeket. Gráf József agrárminiszter pedig kijelentette: nem lehet a címzettje egy ilyen feljelentésnek, mert a támogatási döntéseket szigorú uniós szabályok szerint az MVH hozza meg, és a határozatokra az agrárminiszternek nincs befolyása.

#106 Gergő1220
2010-01-26 20:43:06

Válasz #90. hozzászólásra
Ezt ,hogy érted? vetésszerkezeti megkötések az első AKG ciklusban is voltak az meg már 5 éve kezdődött ha jól számolom.

#105 cimbike
2010-01-26 20:01:51

Válasz #104. hozzászólásra

hahahasmile mad

tavaly a mustárból is idegenelni kellett. Meg vetés után is keltek még, pedig ott 3 éve nem volt repce.

#104 .Feco.
2010-01-26 19:59:04

Válasz #103. hozzászólásra

Hát ott elég nagy gond lenne, de kiment repcéd neked van, nem nekem....

#103 cimbike
2010-01-26 19:57:22

Válasz #102. hozzászólásra

a csillagfürt vetőmag-előállításban.

#101 cimbike
2010-01-26 19:50:05

Válasz #100. hozzászólásra

és sznted nem gond h esetleg lesz repcekelés benne?

#100 .Feco.
2010-01-26 19:47:42

Válasz #97. hozzászólásra

részletekről még nem volt szó, csak mondta, hogy segíthetnék neki ebben...

#99 .Feco.
2010-01-26 19:47:08

Válasz #98. hozzászólásra

igen, ezt már rám is mondták...

sőtt itt a fórumon is van egy két olyan hozzászólás ami alapján elvileg mi mind a ketten a vörösök puncsosai/támogatói vagyunk...
smile sneakysmile sneakysmile sneaky

#98 cimbike
2010-01-26 19:42:10

a minap hallottam h MSZP-s vagyok, mert nyertem AKG-t!smile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile scaredsmile cursingsmile cursingsmile cursingsmile cursingsmile cursing

#97 cimbike
2010-01-26 19:37:53

Válasz #96. hozzászólásra

érdekelne a csillagfürt. Melyik fajtát?

#96 .Feco.
2010-01-26 19:36:22

Válasz #95. hozzászólásra

igen, meg minimális szárazborsó. (meg van egy barátom, aki csillagfürt nemesítésben érdekelt, lehet hoz majd vetőmagfelszaporítást...)

#95 cimbike
2010-01-26 19:11:49

Válasz #94. hozzászólásra

egyelőre lucerna/here. Még nem lesz meg a 10%. Neked, szója?

#94 .Feco.
2010-01-26 19:10:08

Válasz #93. hozzászólásra

a pillangósod mi lesz? én a helyedben inkább azzal helyettesíteném a repcét... sokkal kevésbé dönti romba a vetésforgót, és azt amúgy is a legsz@rabb elhelyezni...

#93 cimbike
2010-01-26 19:06:21

Válasz #92. hozzászólásra

a ki nem kelt repcék miatt elég sokat kell vetni tavasszal. A kultivátorozott talajba(20-25 cm) nem nagyon szeretnék kukoricát tenni. Meg össze szeretném hozni a vetésforgót úgy, h 1 faluban 1 faj növény legyen.......jövőre. Ezért sakkozom a v.forgóval.

#92 .Feco.
2010-01-26 18:29:40

Válasz #91. hozzászólásra

Amiben 2007-ben volt napra, azt még a saját jól felfogott érdekedben sem javaslom, a négy év az a minimum a vetésváltáshoz, nem győzöd gombaölőzni, és még úgy is lesz termésveszteséged...

A 2006-ost azt már lehetne, egy kérdést megérne, de ha volt közben zöldtrágya, akkor ez már az 5. kultúra....

amúgy meg 1 évet már nem tudzs kivárni?smile biggrinsmile biggrin én nem törekszem a naprára, mert a 60%-ba is bele kell számítani...

#91 cimbike
2010-01-26 13:23:17

Válasz #90. hozzászólásra

Nekem van olyan területem, amibe 2006-ban, vagy 2007-ben volt napra. AKG-sok voltak ezek a területek és most is azok. Akkor szerintetek idén is bevethetem naprával?

#90 .Feco.
2010-01-26 13:01:10

Válasz #89. hozzászólásra

Nem, ez egészen biztos, hogy nem nézik visszább. Ez a kölcsönös megfeleltetésből adódik, ugyanis az az első szabályozás, ami előír vetésszerkezeti megkötéseket, és az 2009-től van. Visszamenőleg nem szankcionálhat, így nem is ellenőríz.

#89 cimbike
2010-01-26 12:49:14

Válasz #86. hozzászólásra

ez yooo kérdés, feltettem ezt egy akg-s honlapon, ott azt mondták h csak a 2009et nézik vissza. De azért az mvh-nál is rá kell kérdezni, írásban.

#88 kulakman
2010-01-26 12:40:43

No ,most ment el a postás , hozott egy részben elfogadó határozatot,nyertem 56ha gyep és szántó madaras élőhely programban , viszont buktam 76ha int szántót 1,7 pont hiánya miatt, no ez a bánat!smile closedeyes

Nincs profilkép
#87 Bandy
2010-01-25 17:47:51

Válasz #86. hozzászólásra
Csak 5 évente következhet,ha nem is akg, akkor is sztem a kölcsönös megfelelésben bukta lehet.

#86 Gergő1220
2010-01-25 17:45:44

1 kérdés:
AKG integrált programban napraforgót ügye 5 évben 1x lehet vetni. Ez azt jelenti, hogy mindig 5 évre következhet ugyanabban a táblában, vagy azt hogy az aktuális 5 éves AKG ciklusban 1x lehet vetni meg a következőben is 1x és nem számít közben mennyi év teleik el.

#85 Pintér Zoltán
2010-01-25 12:05:52

Már be lehet nyújtani az AKG területazonosítási kérelmeket!
2010.01.25.

Az agrár-környezetgazdálkodási támogatást nyert gazdáknak, a támogatási határozat jogerőre emelkedésétől számított 90 napon belül, területazonosítási kérelmet kell benyújtaniuk.

A területazonosítási kérelem célja, hogy a programba bevonni kívánt területek pontos méretét és elhelyezkedését megállapítsa és a támogatási időszak éveire vonatkozóan rögzítse.

Mérés alapján, koordináták segítségével kell a támogatásban részesülőknek a kötelezettségvállalással érintett egybefüggő területek pontos elhelyezkedését megadni.

Minderre elektronikus úton nyílik lehetőség, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) e-kérelem oldalán. (http://e-kerelem.mvh.gov.hu)

A webes felületen a jogerős támogatási határozatra történő hivatkozással való bejelentkezés követően a támogatási határozat adatai betöltődnek. A támogatási határozatban jóváhagyott célprogramokat kell az adott blokkban kötelezettségvállalással érintett egybefüggő területekre bontani, és ehhez meg kell adni azok területét is. A koordináták megadhatók a mérés során keletkező shape fájl betöltésével, vagy a koordináta párok kézzel történő beírásával. A betöltött shape fájl, illetve a megadott koordinátapárok alapján megjelennek a lemért területek, amelyeket hozzá kell rendelni a kötelezettségvállalással érintett egybefüggő területekhez.

Emellett az ökológiai szántóföldi növénytermesztési, ökológiai gyepgazdálkodási és ökológiai gyümölcs- és szőlőtermesztés célprogramok esetében a területazonosítási kérelemmel azonos időben be kell küldeni az ökológiai ellenőrzőszervezetek igazolását is, papíralapon a lakhely/székhely szerint illetékes MVH kirendeltséghez.

Forrás: mvh

Nincs profilkép
#84 Bandy
2010-01-22 18:27:21

Válasz #83. hozzászólásra

Persze a fa színével,csak 1 karót követel az MVH,a többit csak ezért rakom ki,hogy a szomszédnak legyen mit kitaposni.

#83 cimbike
2010-01-22 18:23:54

Válasz #82. hozzászólásra

le is festitek vmivel?

Nincs profilkép
#82 Bandy
2010-01-22 18:12:54

A hétvégén megyünk EOV-zni, ma daraboltunk 80 valhány határkarót ,persze 1.5m és legalább 15 cs vastag smile biggrin

#81 cimbike
2010-01-22 18:11:54

Válasz #80. hozzászólásra

az én eltűnt levelemet dec 17én postázták.smile confused

Nincs profilkép
#80 Bandy
2010-01-22 18:08:21

Válasz #79. hozzászólásra
Haloottam ilyet én is ,hogy tőlünk 22 km-re 2 hét alatt jutott a levél.

#79 cimbike
2010-01-22 17:49:51

Válasz #77. hozzászólásra

vhol a postán. Nem került elő, küldtek újat.

Nincs profilkép
#77 Bandy
2010-01-22 17:39:12

Válasz #71. hozzászólásra

Gratula, símán bevettek ezek szerint.Csak az kérdés,hogy hol állt lassan 1 hónapig?

#76 jd /4650
2010-01-22 17:37:26

Válasz #70. hozzászólásra

igen !!nem bánjuk mi se hogy nem folytatjuk!! smile cool

#75 cimbike
2010-01-22 17:34:10

Válasz #73. hozzászólásra

nekem van navarám, de amin t járóképes állapotban lesz, túladok rajta, úgyhogy ne bánd!!!smile laugh

#74 satyesz
2010-01-22 17:24:27

Válasz #73. hozzászólásra
Na képzeld el azt aki megvette drágapénzért ezeket és rá kellet jönie hogy mijen SZ is.. Na szeretnél magadnak ekora csalódást drága pénzért??
smile tonguesmile tonguesmile tonguesmile tongue

Nincs profilkép
#73 K-ROLY
2010-01-22 17:18:33

Válasz #68. hozzászólásra

A magyar mezőgazdaságban azok kapják az igazi nagy támogatást, akik többezer vagy többszáz hektáron dolgoztatják az alkalmazottat, és nem azok, aki 50-100ha föld megműveléséből akarják eltartani a családot. Ráadásul akik sokszáz vagy sokezer hektáron nyomják, azok rendszerint többszáz vagy többezer embert baszcsiztak át, és nem csak egy, hanem esetleg több TSZ-t privatizáltak szenesre. Ez az igazi élet, meg a Nissan Navara, Toyota Hilux! smile biggrinsmile biggrinsmile biggrinsmile biggrinsmile blinksmile blinksmile biggrinsmile lolsmile lol

#72 cimbike
2010-01-22 17:00:14

2 ismerősömnek 44,3 pontja van.smile thumbupsmile thumbup

#71 cimbike
2010-01-22 16:14:28

ma jött me az elveszett határozatom 46,9 ponttal.smile thumbup

#70 satyesz
2010-01-22 16:04:01

Válasz #69. hozzászólásra

Nem vágom!!! Talán téged kihagytak????Lehet hogy a végén még örülni is fogsz!!!smile confused

#69 jd /4650
2010-01-22 16:02:40

ennyit arról hogy azt mondták akik eddig benne voltak vihetik tovább smile thumbdownsmile thumbdownsmile thumbdown

#68 satyesz
2010-01-22 14:16:44

Válasz #67. hozzászólásra
Iletve lessz csak nem neked ezek szerint..
smile scaredsmile tonguesmile tonguep

Nincs profilkép
#67 K-ROLY
2010-01-22 14:10:48

Válasz #65. hozzászólásra

Elég izgalmas lehet, mikor előre isznak a medve bőrére.
Én is már valamelyik éjszaka álmomban láttam magam abban a dzsipóban feszítve (letekert ablakon keresztül kikönyökölve, 100-as aranyMarbival a kézben), amit az AKG-s pénzből veszek. Sőtt. Az orkokat is láttam, hogy gyilkolják a vatta új DzsonDénert amit szintén az AKG-s pénzből veszek. Sajnos ezután felébredtem, és rájöttem, hogy se dzsipó, se DzsonDéner nem lesz. smile biggrinsmile biggrinsmile biggrinsmile blinksmile lolsmile lol

#66 Pintér Zoltán
2010-01-22 13:52:30

Az ÚMVP Irányító Hatóságának 2/2010. (I. 20.) közleménye
2010.01.21.

Az agrár-környezetgazdálkodási támogatásra benyújtott kérelmek rangsorolásáról

Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból nyújtott agrár-környezetgazdálkodási támogatások igénybevételének részletes feltételeiről szóló 61/2009. (V. 14.) FVM rendelet 37. § (4) bekezdése alapján, az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága közzéteszi az agrár-környezetgazdálkodási támogatás intézkedésre beérkezett kérelmek adminisztratív, formai és tartalmi ellenőrzéseinek elvégzése után, a kérelmek egyes célprogramok közti megoszlása alapján meghatározott minimum pontszámokat:



Célprogram

minimum pontszám



Szántóföldi agrár-környezetgazdálkodási célprogram csoport:
integrált szántóföldi növénytermesztési célprogram

44,2
tanyás gazdálkodás célprogram

-
ökológiai szántóföldi növénytermesztési célprogram

-
szántóföldi növénytermesztés túzok élőhely-fejlesztési előírásokkal célprogram

-
szántóföldi növénytermesztés vadlúd- és daruvédelmi előírásokkal célprogram

-
szántóföldi növénytermesztés madár- és apróvad élőhely-fejlesztési előírásokkal célprogram

-
szántóföldi növénytermesztés kék vércse élőhely-fejlesztési előírásokkal célprogram

-
vízerózió elleni célprogram

-
szélerózió elleni célprogram

-
Gyepgazdálkodási agrár-környezetgazdálkodási célprogram csoport:
extenzív gyepgazdálkodási célprogram

-
ökológiai gyepgazdálkodási célprogram

-
gyepgazdálkodás túzok élőhely-fejlesztési előírásokkal célprogram

-
gyepgazdálkodás élőhely-fejlesztési előírásokkal célprogram

-
környezetvédelmi célú gyeptelepítés célprogram

-
természetvédelmi célú gyeptelepítés célprogram

-
Ültetvényekre vonatkozó agrár-környezetgazdálkodási célprogram csoport:
integrált gyümölcs- és szőlőtermesztés célprogram

-
ökológiai gyümölcs- és szőlőtermesztés célprogram

-
hagyományos gyümölcstermesztés célprogram

-
Vizes élőhely földhasználathoz kapcsolódó agrár-környezetgazdálkodási célprogram csoport:
nádgazdálkodás célprogram

-
természetes vizes élőhelyek mocsarak, zsombékok, sásos területek gondozása célprogram

-
vizes élőhelyek létrehozása és kezelése célprogram

-



Forrás: FVM - Agrár-vidékfejlesztési Főosztály

#65 Pintér Zoltán
2010-01-22 13:50:38

Elszámított támogatás - Csak minden ötödik gazda kap pluszforrást a környezetkímélő termeléshez
2010.01.21.

Hoppon maradt sok ezer, támogatásra váró gazda. Az agrárvállalkozók arra számítottak, hogy idén átállhatnak környezetkímélő gazdálkodásra, többen már az ehhez szükséges fejlesztéseket is elindították. Az erre szánt keret azonban lényegesen kisebb lett a vártnál, így a rosszul kalkulálóknak a drágább működést kevesebb pénzből kell megoldaniuk.

Szemben az előző 44 milliárddal, a most kezdődő időszakban már évi 53 milliárd forint támogatásra számíthatnak azok a gazdák, akik vállalják, hogy földjüket környezetkímélő módon művelik. Sok ezer agrárvállalkozó mégsem boldog, sőt a lapunknak nyilatkozó gazdák közül többen az évtized fiaskójának tartják az agrár-környezetgazdálkodási támogatási programot (AKG). A csalódottság oka, hogy a 2010-től induló programra még tavaly nyáron kellett jelentkezni, s bár akkor még nem tudhatták, elfogadják-e pályázatukat, de sokan – egyfajta előlegként – a környezetkímélő, ezért drágább technológiával hozzákezdtek a munkához, és csak most kapják az értesítést, hogy forráshiány miatt kimaradtak a támogatottak köréből. Csalódott termelőből nincs hiány, különösen azok között, akik az AKG-n belül az integrált szántóföldi növénytermelés célprogramhoz kapcsolódtak volna.

Erre a pályázatra ötször annyian jelentkeztek, mint amennyi győztest végül kihirdettek, igény a rendelkezésre álló összeg háromszorosára érkezett, s a programba bevont fél millió val szemben másfél millió hektárt ajánlottak fel. A hoppon maradt gazdák már csak a hagyományos műveléshez járó támogatásra tarthatnak igényt, amely elmondásuk szerint az AKG-összeg fele, vagyis a drágább technológia és az elmaradt támogatási rész miatt kétszeres kár éri őket. Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetségének (Magosz) elnöke a konfliktus fő okának a környezetkímélő gazdálkodást megvalósító integrált – kevesebb műtrágya felhasználásával, a környezetet kevésbé terhelő – növénytermesztés megszokott támogatási rendjének változását tartja. Információi szerint a programra 2,2 millió hektárral pályáztak, ebből a legnagyobb tételt 1,6-1,7 millió hektárral az integrált szántóföldi növénytermelés adja. Az elnök szerint a változásokat az indokolja, hogy rosszul mérték fel az igényeket, és ezért rosszul osztották el a támogatási forrásokat a program többtucatnyi alprogramja között. – A kormány az ígérte, hogy akik korábban részt vettek a programban, a 2009/2010-es gazdálkodási évben is folytathatják tevékenységüket – mondta Jakab, aki szerint ezeket az embereket becsapták. A Magosz szakértői szerint a környezetkímélő technológia minimum megduplázza a költségeket.

Forgács Barna, a Magyar Agrárkamara elnöke szerint a gazdálkodóknak már nyáron, a pályázat kiírásakor fel kellett mérniük, hogy a támogatásra rendelkezésre álló összeg véges. – Aki ennek ellenére még azelőtt belevágott, hogy a támogatást elnyerte volna, az kockáztatott – fogalmazott. Megemlítette azt is, hogy AKG-programban nem működhet a visszaosztás elve. A valóban drágább környezetkímélő technikát csak úgy lehet hatékonyan végrehajtani, ha az ehhez szükséges támogatást mind megkapják a nyertes vállalkozók, vagyis a túljelentkezők arányában nem lehet negyedelni a rendelkezésre álló összeget. Elmondta azt is, hogy a környezetkímélés szempontjából fontos gyepgazdálkodási, ültetvény- és vizes célprogramok jól fognak működni. Az elnök – aki maga is irányít egy mezőgazdasági vállalkozást – túlzónak tartotta azt a felvetést, hogy egyes gazdálkodók felesleges többletkiadásba verték magukat. Úgy véli: a szántóföldi növénytermelésre fordított kiadások nagy része még hátravan, hiszen ősszel csak műtrágyázni kell, és a program előírásai az alacsonyabb dózisokkal inkább kímélik a pénztárcát.

– Bárki bármit mond, az Új Magyarország vidékfejlesztési program AKG-pályázata sikertörténet – mondta Forgács Barnabás, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára. A részletekről elmondta, hogy összesen több mint huszonötezer kérelem érkezett. A legjelentősebbnek számító integrált növénytermesztési szántóföldi célprogramra 1,65 millió hektárral 16 071 kérelmet regisztrált a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal. A pályázók összesen 255,3 millió eurót (68,1 milliárd forintot) igényeltek, de erre a területre csak 88,4 millió eurót (23,57 milliárd forintot) lehet fordítani. Eddig 2474 kérelmet fogadtak el 21,3 milliárd forint értékben, amely 515 ezer hektárt fed le. A többi húsz (gyepgazdálkodás, ültetvény, vizes élőhely) célprogramra további 18 474 kérelem érkezett (e programoknál sokkal magasabb a pályázók befogadási aránya), ami több mint 613 ezer hektárt és 32 milliárd forint támogatást jelent.

Az ötéves agrár-környezetgazdálkodási támogatás akkor jár, ha a földhasználók a rendeletben előírt, önként vállalt kötelezettségeket a használatukban lévő földterületeken öt – bizonyos célprogram esetén tíz – évig betartják. Az előírások teljesítése közben felmerült többletköltséget és elmaradt hasznot a támogatás ellentételezi.

Forrás: Népszabadság

Nincs profilkép
#64 Búza
2010-01-18 14:14:53

Válasz #63. hozzászólásra
Szia!
Engem érdekelnek az oduk, és minden egyéb ami az integrált gyümölcstermesztéssel kapcsolatban van.

bodza.com@freemail.hu

Nincs profilkép
#63 attila74
2010-01-18 10:20:18

Válasz #62. hozzászólásra

Szevasztok
Üdv. a T.fórumnak
Én érintett vagyok pár hk. szőlővel az akg-ban, (meg családi váll.ban odúgyártó is,bár tudom ez itt nem a reklám helye) így nagyjából képbe vagyok odú ügyben,ide bemásoltam egy részletet az új GN kitöltési segédletéből. Azt hiszem ez sokat elárul,hogy el-e lehet sumákolni. Mondjuk erre csak ősszel fognak rájönni sokan. Mert ismét megkapták a gazdák a megfelelő tájékoztatást,tudjuk honnan. Mint már sokszor.

" Az „n-o” oszlopokban az ültetvényben elhelyezkedő madárodúk és a rovarcsapdák (pl. szexferomon-csapda) számát kell megadni. Az ellenőrzés segítése céljából az odúk és csapdák elhelyezkedését egy (a gazdálkodási naplóhoz csatolt) vázlatrajzon is javasolt feltüntetni. A vázlatrajz vagy térképvázlat olyan pontosságú legyen, hogy segítségével karbantartáskor a gazdálkodó, illetve az ellenőrzéskor az ellenőr könnyedén megtalálhassa a kihelyezett odúkat.
A madárodúk a területet határoló pufferzónában is elhelyezkedhetnek, de az egybefüggő kötelezettségvállalással érintett terület határától legfeljebb 100 méter távolságban."

http://www.fvm.gov.hu/doc/upload/200912/gazdalkodasu_naplo_manual_091209.pdf

Nincs profilkép
#62 Búza
2010-01-17 19:55:38

Válasz #60. hozzászólásra
Integrált gyümölcstermesztés AKG-ba.
Ki fogja megszámolni, hogy hányat raktunk ki?

#61 Géza00
2010-01-16 20:30:18

Válasz #56. hozzászólásra

ezt már én is gondoltam, hogy olyan ez, mint a kaszinózás. berakok a földbe 20 millát és várom az esőtsmile biggrin

Nincs profilkép
#60 Szabi.
2010-01-16 18:40:43

Válasz #59. hozzászólásra

Hova kellenek ezek a .........??????????

Nincs profilkép
#59 fpeti007
2010-01-16 17:44:59

A 33/2008. (III. 27.) FVM rendelet tartalmazza a méreteket, legalább 6db/ha és 2 méret kell.

Nincs profilkép
#58 kiss tamás
2010-01-16 17:24:31

Sziasztok!
AKG-s madárodu témában tud-e valaki paraméterket?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A Bayer dolgozik a glifozátot kiváltó gyomirtó létrehozásán
A Bayer dolgozik a glifozátot kiváltó gyomirtó létrehozásán
2028-ban meg akarják kezdeni a szer forgalmazását.
Hirdetés
Szerencsejáték-e a növénytermesztés? Avagy: lapot húzunk 19-re?
ZTR 165 kasza eladó
ZTR 165 kasza eladó

150.000 Ft

Eladó kettő darab indiai napos futókacsa
Eladó kettő darab indiai napos futókacsa

1.300 Ft

Eladó egy éves aktív kakas
Eladó egy éves aktív kakas

4.000 Ft

John Deere S670i Hillmaster (1995/3266 üzemórás)
John Deere S670i Hillmaster (1995/3266...

44.950.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]