Hirdetés
Fórum
Cikkajánló
Hirdetés
Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.
408 hozzászólás
Felénk gyms-be az LG Arsenalok marha jók lettek... és nagyon egészségesek! Lehet pont azért is jók.
Válasz kukaccsosz #306. hozzászólásáraÉs hektárdózisban ez a csomag mennyi kb.? Megmondom őszintén a Cleratop árát kicsit sokallom...
Válasz bendix #305. hozzászólásáraSzerintem a Salsa + Ikarus jobb kombináció. Korai postban kicsi kelő gyomok ellen és talajon keresztül is nagyon jól dolgozik.
Üdv.!
Salsa + metazaklór kombinációt próbálta már valaki kétszikűek ellen hogy dolgozik?
Válasz Sk Laci #303. hozzászólásáraMi cleratopot használjuk ősszel kelés után nem volt gond eddig a tyúkhurral írtja szépen!
Már sok éve termelek repcét, de lenne hozzátok egy kérdésem. Milyen körülményekhez lett kinemesítve a clirfildes repce?
Nálam ami gond szokott lenni a termesztésben, az az, ha nem sikerül a pre gyomirtó hatása, a szárazság miatt kiugrik a tyúkhúr és a veronikák. Természetesen ezen gyomok rengeteg tápanyagot elvesznek a repcétől még átnövi , és a termésen is látszik, hogy a gyomfoltban negyedolyan növény van , mint a tiszta részeken. Ilyen esetben lehetne sikerrel alkalmazni a Pulzárt, vagy már tavasszal túl erősek lenének az említett gyomok? Sajnos a Szlovákiai Pulzáros flakonokon csak a napraforgó és a sója van feltüntetve. Ezért lenne szükségem az információra
Válasz Hús Futár #299. hozzászólásáraRepcében normál esetben nem okoz gondot ezek közül egyik gyom sem. Mire ezek csíráznak a repce már derékig ér.
Válasz apuci #300. hozzászólásáraA rapoolnak is vannak CL-es hibridjei,nekünk ilyen volt.
Parlagfű nem volt benne, vad kender nem szokott.
Válasz Hús Futár #299. hozzászólásáraA Pio-nak vannak Clifeldes hybridjei
Idén én is szeretnék beállni a repce termelők körébe és lenne pár kérdésem .
Melyik fajtát ajánljátok ? Milyen sikerrel lehet írtani állományban a fenyér církot a vad kendert és a parlagfüvet benne ?
Jóval kisebb repceterület, kevés kukorica Jász-Nagykun-Szolnok megyében
Mintegy 13 ezer hektáron vetettek káposztarepcét a Jász-Nagykun-Szolnok megyei gazdák az ősszel, ez csupán a fele a 2011 őszén megyeszerte elvetett 25 ezer hektárnyinak – derül ki a helyi kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatóságának legfrissebb jelentéséből. A kukorica terméseredményei a legpesszimistább várakozásokat igazolták.
A szervezet vezetője, Kiss Róbert tájékoztatása szerint a megye termelői augusztus végén még közel 16 ezer hektár őszi káposztarepce elvetését tervezték, a munka esedékességének idején rendkívül száraz idő azonban elbizonytalanította a gazdálkodókat.
Az igazgató jelezte: a szeptember végén és október elején lehullott 10-30 milliméter csapadéknak köszönhetően a repce mégis szépen kikelt, és remélhetőleg képes lesz áttelelni. Átmenetileg enyhült a súlyos csapadékhiány, de a termőtalajok, növények számára felvehető hasznos vízkészlet még mindig 100-150 milliméternyi hiányt mutat a megyében - tette hozzá az MTI-nek.
Beszámolt arról is, hogy az őszi árpából jelzett 21 ezer hektáros vetési szándék teljes egészében megvalósult, a tervezett 133 ezer hektárnyi őszi búzából közel 105 ezer hektár vetése ugyancsak befejeződött.
Kiss Róbert tájékoztatása szerint a kukorica aratása a megyében a végéhez közeledik. Az eddig regisztrált, hektáronkénti 2,38 tonnás termésátlag a legpesszimistább becsléseket igazolja. A 81 500 hektáron termesztett és már majdnem teljesen betakarított napraforgó hozama eléri az 1,83 tonnát hektáronként, amely az idei csapadékviszonyok ismeretében jó eredmény.
A megye szántóföldi növénytermesztőinek veszteségei kapcsán a szakember elmondta: a 2011 őszétől tartó csapadékhiányos időszak súlyos problémákat okozott. Emiatt a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatóságához az idén eddig közel 2000 kárbejelentés érkezett. Az érintett területek nagysága meghaladja a 136 000 hektárt, amelyből mintegy 121 000 hektáron pusztított aszály.
A kiesés mértéke térségenként és növénykultúránként eltérő, de például a repce és kukorica esetében helyenként eléri a 100 százalékot. Az elvetett 53 ezer hektár szemes kukoricából csupán mintegy 27 ezer hektár érte meg az aratást – közölte Kiss Róbert.
Válasz #296. hozzászólásra
Bocsánat virágzásra értettem de az pont elég, hogy tovább virágzik az őszinél és onnan erre jönnek és előtte is ott vannak, azaz több fújás szükséges. A vegyszerárak pedig az őszi repce profitjához vannak igazítva.
Válasz #294. hozzászólásra
Már miért csak az lenne engedélyezve, virágzásban talán, de már ott is van több szer is amit lehet használni, virágzáson kívül pedig még szélesebb a paletta. Ennek ellenére sem tudtuk 2010-ben megvédeni
Válasz #292. hozzászólásra
Mi 2010-ben próbáltuk, valahol azt hiszem már le is írtam a tapasztaltakat. Lényeg, hogy vethettük volna korábban is, kisebb fagyokat állítólag elvisel, viszont a bogaraktól 2010-ben nem tudtuk megvédeni, és a sok esőtől nem is úgy fejlődött, idén aztán mustár lett helyette, meg pohánka, utóbbi zt növénynek. A mustár az viszont egész szépen tejelt, sikerült vetőmagra szerződni, termés is jó lett, és az ára is jól alakult.
Válasz #291. hozzászólásra
itt vasmegyében 2 tról beszéltek, de egyet kiemelt a termelő. A Bogarakat. Nincs engedélyezve csak Biscaya az meg nem épp olcsó. És a bogarak nagyon rágják főleg ha a közelben van öszi repce.
Válasz #292. hozzászólásra
Ha jól emlékszem valaki tavaly pont ez kérdezte itt a fórumon!Nem nagy termésekről beszélt inkább nem vet többet,meg ilyesmi!Ennyi jutott eszembe.
Válasz #291. hozzászólásra
Még valaki esetleg?
Tavaszi repcével kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire kel félni a késői fagyoktól, mennyire korán kell vetni hogy értelmes termést hozzon? Vannak ajánlások ahol február végétől ajánlják a vetést mert 2-3°C talajhőm.-től csírázik.
Válasz #289. hozzászólásra
Mi caramba helyett toprexet nyomtunk csak ősszel..tavasszal nem!
Válasz #287. hozzászólásra
nem használtuk még, majd jövőre megpróbálom.de annyi mindent rá lehetne pakolni.. idén ez jött össze.
Válasz #287. hozzászólásra
Pedig a multoleo nem rossz!
Válasz #286. hozzászólásra
Szépen sorba veted őket,de multole miért nem?
Válasz #285. hozzászólásra
persze.
ősz:
glifozát, öko-ni, butisan star, caramba turbo, fertiactyl sarter.
tavasz:
pyrinex r pack, caramba turbo, jello oil, wuxal boron max, jello classic, voligop bór, adob extra repce, pyrinex r pack, pictor, mospilan, elastiq, silwet.
listaáron számolva. (39q üzemi, 41q tábla)
Válasz #265. hozzászólásra
a növszereket leírod részletesen?
A többi kb. itt is annyi (a műtrágya még több is), de a növszer azért nem nagyon fut 60-70 felé nekünk...
Én olyan 230-250 közé számoltam a költségeket... (3,2 to/ha üzemi átlag, 4,5 to/ha táblarekord mellett)...
75 centis sortávba vajon milyen tőtáv lenne a tuti? Én így magamtól olyan 5-6 centire gondoltam. Meg milyen fajtát ami nem dől meg? Maximust hibridet vagy sima hagyományost? Van valami ilyesmi kísérlet?
SPC-vel próbálnám meg 1 vagy 1,5mm-es furatok kellenének, hogy ne menjen át a mag? Szerintetek?
Válasz #281. hozzászólásra
Banktól ne sokat várj,főleg mikor levonja a bankadót is.
Válasz #281. hozzászólásra
mi így csináljuk, te meg ahogy akarod. kérdeztek összeget én meg leírtam. pénz nélkül nehéz pénzt csinálni...
Válasz #265. hozzászólásra
Papa akkor inklább ezt az összeget beteszem a bankba és várom a kamatot, ennyit eccerűen nem szabad, milyen biztosítóról beszélsz??????? ha a jég nem üti el attól még lehet qrva szar termésed aszályban pl....... de te értesz hozzá én csak ugatom
Válasz #279. hozzászólásra
Mondom én, hogy szintetikus cuccon vannak. Sima "mariskától" nem írogatnának ilyeneket.
http://www.beol.hu/bekes/gazdasag/kedvezo-volt-iden-a-repce-termeshozama-452572
Válasz #277. hozzászólásra
Meg a termés nagy része az oldalhajtásokon keletkezik.Egy sűrű repcében kevés az oldalhajtás.Csak nő felfelé,mint az erdő,a fény felé.
Válasz #270. hozzászólásra
Mert qva drága a mag, meg mert felesleges.
Ha ingyé adják se vetek 2,5 kg-nál többet...
2-2,5 között valahol.
Válasz #269. hozzászólásra
Ilyen volt szeptember 27.-én
Válasz #274. hozzászólásra
Te tudod, te vagy az "iparos"!!
Válasz #273. hozzászólásra
4 tonna/ha, gixer=biztosító. CSak intenzíven lehet csinálni.
Válasz #265. hozzászólásra
Ennyit megéri befektetni szerintetek???????????? Ez halál ha 1 kicsi gigszer van valamiért!!
Válasz #265. hozzászólásra
Általánosan szerintem azért olcsóbban is kilehet hozni.
Egy galera, Lontrel vagy legyen az Ikarus, majd egyszikűirtó egysorral, gyomírtás ennyi. Ha valaki nagyon spéci akar lenni akkor ősszel butisan-ozik, ha lesz is repcénk többet nemfogom mert tavasszal ha mást kell rakni helyette nem egyértelmű hogy mennyire jó vagy nemjó a történet...
Gombaölőzni ha 4-5évente van repce nagyon nem is kell, de legyen egy kezelés. Rovarölőzni ha kell is mondjuk 3-szor általában.
Ezek csak átlagos adatok és ha összeadjuk fele sincsen annak amit a koléga írt. Ja és ennyivel lehet aranytiszta, rovarkár mentes repcét csinálni, vagyis a jó termés alapja már meglesz és nem ezen fog múlani.
A műtrágyák illetve a tápanyag mikrelemek utánpótlásán lehet szerintem elkalandzni akármeddig, de ittis egy egyszerű nitrosol odaver mindennek szerintem
Repce letudva: Maximus d01 és d06 mindkettő 31q/ha 10-es vízzel! Azért a d06 tól kicsit többet vártam.
Válasz #269. hozzászólásra
Főleg,hogy miért nem vetsz majd 2,5kg felett...
Válasz #268. hozzászólásra
Érdekelne :)
Repce lejött 27q 5,1 vízzel.
Sokkal rosszabbra számítottam kelés után.
Van képem a kelésről, ha érdekel valakit feltolom.
2,5 kg felett többet nem vetek, az fix.
Válasz #265. hozzászólásra
Ez a beszéd !!!
Nem az a süket duma, hogy bezzeg én 100ezerből csinálok 3-3,5 t-t !!
Válasz #265. hozzászólásra
Nálunk is kb. ennyibe jönn ki.
Válasz #262. hozzászólásra
nálunk:
növ szer: 122000Ft
műtrágya: 98900Ft
egyéb rezsi: 76.600Ft
össz: 297900Ft brutto
Két napja vágták rokonomék szállítani voltam és egy 10 hekis tábla 42 mázsát adott :) az már tényleg szép repce volt. átlag 38 mázsa körül mozgott ..
Válasz #258. hozzászólásra
Ja zalában, hát ott könnyű ahol esik az eső szinte mindig!!!! Gyere erre a homokos részre vagy szigetcsépre, na ott lehet mutogatni azokat a leendő jó terméseket!!!
Vezessétek már le ,a repce költségeit,mi mennyibe kerül egy hekire ,előre is köszi
Nekünk a repce D03-as volt és egész jól adta 28q/ha, 8,1-es víz. Nagyon örülök neki
Válasz #259. hozzászólásra
valaki? nincsen ilyen tapasztalat?
Válasz #258. hozzászólásra
Kinek mi a véleménye a tavasszal vetett repcéről?
Most virágzik.