Az sms-ben és e-mailben érkező adóvisszatérítéssel kecsegtető adathalász üzenetek után a csalók új módszerekkel próbálkoznak. Telefonon, rezsitartozásra hivatkozva kérnek a gyanútlan ügyfelektől adatokat, nemritkán pénzt – figyelmeztet közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Töltsd le az Agroinform mobilapplikációt Androidra vagy iOS-re, hogy útközben is elérd a friss híreket, az időjárást és az apróhirdetéseket.

Hangsúlyozzák, hogy senki se dőljön be a trükknek, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nem hajt be áram- és gázdíjtartozást!

Kitérnek arra is, hogy mielőtt elkezdődik egy NAV-végrehajtás, szinte mindig megelőzi egy hivatalos levél, amelyben a hatóság felszólítja az adózót elmaradása befizetésére.

Nem tartozik a NAV feladatai közé – a kukadíjon kívül – a rezsitartozás, így sem az áram-, sem a gáztartozás behajtása. Ezeket polgári jogi követelésekként a bírósági végrehajtó kezeli a közös költséghez és a vízdíjhoz hasonlóan – írja a hivatal.

Hozzáteszik, a NAV munkatársai, ha esetleg személyesen keresik fel az ügyfelet, minden esetben szolgálati igazolvánnyal igazolják magukat.

Indexkép: Pixabay