Szolnokon az Alcsi-szigeti Holt-Tiszán és Kenderes-Bánhalma térségében a Nagykunsági-főcsatornán került megrendezésre az összevont, XXV. U15, XXXIV. U20 és XIII. U25 Ifjúsági Világbajnokság, amely augusztus 7-én, szombaton ért véget.

A magyar válogatottak szenzációsan szerepeltek, így négy arany, két ezüst és két bronzéremmel zárták a Covid világjárvány után első alkalommal megrendezésre kerülő horgászsport világversenyt.

győztes világbajnok horgászok

Magyar csapat – fotó: MOHOSZ

A 15 éves utánpótlás kategóriában a magyar csapat arany érmet szerzett 13 ponttal,
forrás: MOHOSZ
az egyéni versenyben pedig az egyaránt két-két pontos versenyzők közül Nagy Dénes bronzérmes, Vadon Roland ezüstérmes, míg a világbajnoki címet Lőrincz Benedek szerezte meg.
A 20 éves utánpótlás kategóriában szintén világbajnoki győztes a hazai válogatott, kiemelkedően eredményes versenyzéssel, mindössze 9 ponttal a dobogó mindhárom fokán itt is magyarok álltak. Közülük Smányi Szabolcs a harmadik, Bakó Péter a második, Vidó Roland pedig aranyérmes. Mindhárman hibátlanul versenyeztek, sőt a csapat erejét az is mutatja, hogy Dósa Máté egyéni negyedik helyezett lett.
A 25 éves utánpótlás kategóriában Magyarország 35 ponttal az ötödik helyen végzett, itt a legjobb versenyzőnk, Hamar Ferenc a tizenkettedik.
A nemzetközi horgászsport történetében még nem fordult elő olyan eredmény, hogy két korosztályban is minden lehetséges érmes helyezést egy nemzeti válogatott hódítson el. A két évvel korábbi spanyolországi világbajnoki cím és ezüstérmek után, Magyarország még tovább lépett előre, bizonyítva azt, hogy nem véletlenül vezeti az édesvízi világranglistát. – írta közleményében a MOHOSZ Facebook oldalán.
Gratulálunk minden magyar versenyzőnek és sportvezetőnek e történelmi eredményhez!