Hol tart a digitális átalakulás az agrárszektorban? Milyen tapasztalatok vannak?

Az agárszektorban lezajlott változások hazai és nemzetközi szinten is felgyorsították a digitális átalakulást. A szektorok között itt tapasztalható az egyik legnagyobb igény a hatékonyabb munkavégzésre, a legújabb technológiák használatára. Az átalakulás éllovasai a nagyobb méretű vállalatok, Magyarországon ilyen például a Bonafarm Csoport, nemzetközileg pedig a tejtermelés egyik legismertebb szereplője, az itthon is jelenlevő DeLaval.

AgroHR

"A szektorok között itt tapasztalható az egyik legnagyobb igény a hatékonyabb munkavégzésre.' – fotó: HRportal

Mit jelenthet a szervezeti kultúra, a munkaerő-menedzsment szempontjából egy egységes digitális rendszer?

A mai világban elvárás a gyors reakciókészség. Ez a felkészültség és a képesség együttese, hogy egy új kihívásra, változásra szinte azonnal válaszolni tudjunk. Ráadásul, ha igazán sikeresek szeretnénk lenni, ennél tovább is szükséges mennünk, hiszen a legjobb az újdonságokat és a változásokat előre látni, és elsőként változtatni, új utat mutatni. Ha egy szervezetben lévő információhalmazt oly módon birtoklunk, hogy azzal erőforrást, stratégiát, akciókat tudunk előre megtervezni, azok lehetséges hatását elemezni, hihetetlen előnyre tehet szert a vállalat.

Egy integrált digitális rendszer, amely a szervezetben minden emberi erőforrással, HR témával kapcsolatos információt és folyamatot összekapcsol, segíthet abban, hogy hatékonyan, gyorsan hozzunk döntéseket, pontosan ismerjük a cégünk erősségeit, lehetőségeit, időben lépve az esetleges veszélyek elkerülésére. Természetesen a hatékony működés a HR folyamatokban (pl. felvételek, teljesítménymenedzsment, tehetségmenedzsment) nem csak időt és pénzt spórolhat meg nekünk, de sokat nyerhetünk vele a dolgozói elégedettség és megtartás terén, hiszen hatással lehetünk a vezetési kultúrára, a bevonásra és a döntéshozatali mechanizmusokra, átláthatóbbá és erőteljesebbé tehetjük a kommunikációt és az együttműködést a szervezetben.

AgroHR

Milyen könnyítést jelent a HR-nek egy ilyen rendszer bevezetése?

Bár azt hihetnénk, egy ilyen HR innováció bevezetése magától értetődő, amit előtte meg kell oldani, korántsem egyszerű. Elengedhetetlen, hogy a vállalat folyamatait, döntéshozatali pontjait, stratégiáját, szervezeti kultúráját és a többit jól összehangoljuk egy ilyen rendszer kiépítéséhez.

Szerencsére a mai technológiával a rendszerek használata már gyerekjáték. A rendszer bevezetésével pedig rengeteg adminisztratív teendőtől, időt és emberi erőforrást igénylő háttérmunkától szabadulunk meg, hiszen az intelligens, digitális rendszerek átveszik tőlünk a folyamatok működtetését, ellenőrzését, és közvetlenül bevonják, felelőssé teszik a résztvevőket (dolgozókat, vezetőket). A HR feladata az eredmények értelmezése, az információ felelősségteljes használata, stratégiai tanácsadás lehet a vállalat vezetése számára. Azt gondolom, ez jóval izgalmasabb és értékesebb, mint csupán folyamatok üzemeltetőjeként jelen lenni.

Megoldások a munkaerőhiányra
Szerezzen előnyt, legyen menő munkáltató!

AgroHR Konferencia – Befektetés az emberbe
Időpont: 2018. szeptember 25.
Helyszín: MÜPA, Budapest

Program és regisztráció itt!

További információ a rendezvény honlapján és a Facebook esemény oldalán található.

Regisztráljon a konferenciára ide kattintva!

A konferencia szervezői:

HR