A OneSoil rendkívül könnyen használható, ingyenesen hozzáférhető telefonos és webes alkalmazásokat fejleszt mezőgazdasági termelők számára. Az applikációban található műholdas felvételek segítségével a gazdák automatikusan kijelölhetik művelt területeik határvonalait, nyomon követhetik azok állapotát és terméshozamait. A megoldásnak köszönhetően lehetővé válik a termények távoli monitorozása, a különféle veteményezési és trágyázási folyamatok pedig idő- és költséghatékonyabbá válnak.

Vetés John Deere traktorral.

A OneSoil megoldásait már világszerte több mint kétszázezer gazdálkodó és mezőgazdasági szakember használja – fotó: Agroinform.hu/Sándor Gergely

„Az általunk fejlesztett digitális eszközök, globális műholdas képfeldolgozási technológiára épülve fontos és könnyen használható analitikákat nyújtanak felhasználóink számára” – emelte ki Slava Mazai, a OneSoil vezérigazgatója. “Arra törekszünk, hogy a legnagyobb digitális platformmá váljunk a szektorban, amely megkönnyíti a döntéseket a precíziós agrárgazdasági munkák során.”

A OneSoil megoldásait – alig 2,5 évvel a piacra lépést követően - már világszerte több mint kétszázezer gazdálkodó és mezőgazdasági szakember használja, több mint 180 országban. A OneSoil felhasználói által megművelt területek a világ teljes, mezőgazdasági művelésre alkalmas területeinek 5 százalékát teszik ki, ez közel 80 millió hektárt jelent. A vállalat többek között olyan jelentős mezőgazdasági cégek számára is nyújt analitikai és technológiai szolgáltatásokat, mint a BASF és a Krone.

Közösségi összefogás tette lehetővé, hogy a OneSoil funkciói magyar nyelven is elérhetőek legyenek. “Az applikációt a WiseFarmer: Gazdálkodók generációinak összekapcsolás a digitális korban elnevezésű projekt résztvevői, gazdák és szaktanácsadók is kipróbálták, és nem csak a tanulásban, de a gyakorlatban is rendkívül hasznosnak találták. Azzal, hogy részt vettünk magyar nyelvű verzió létrehozásában, igyekeztünk hozzájárulni, hogy a megoldás a lehető legszélesebb körben elérhetővé váljon” – tette hozzá a projekt vezetője, Papócsi Gábor László, a Szent István Egyetem égisze alatt működő GAK Oktatási, Kutatási és Innovációs Központ képzési csoportvezetője.