A 2018. szeptember 25.-én megrendezendő AgroHR Konferencia a mezőgazdaság munkaerőpiaci kihívásaival és aktuális trendjeivel foglalkozik. Az agrárvállalkozások vezetőinek, HR-szakembereknek és munkáltatóknak szóló szakmai rendezvényen szó lesz arról, hogy mi tesz vonzóvá manapság egy munkahelyet, hogyan találhatjuk és tarthatjuk meg a megfelelő munkaerőt és hogyan szólíthatjuk meg a különböző generációkat.

Farkas Judit, munka- és szervezetpszichológus a PsyOn Üzleti Hatás Menedzsment képviseletében a munkaalkalmasság-mérésről tart előadást a konferencián. Farkas Judit nemzetközi tapasztalattal (USA, Mexikó) rendelkező szakember, több kérdőív, módszertan szerzője és megalkotója. Nemcsak végzi az alkalmasság vizsgálatokat, hanem folyamatosan értékeli, fejleszti is őket közel 42.000 vizsgált fővel, 50+ körüli, a Top 100-ba tartozó cégek számára.

Előadásával kapcsolatban kérdeztük a szakembert.

AgroHR

Kérem néhány mondatban foglalja össze, hogy mit tartalmaz, milyen pontokat érint az előadása.

Az előadásban bemutatom az alkalmasság kritériumainak módosulását a munka világának megváltozásával. Szó lesz arról is, hogy milyen „kockázatokat” hordoz a XX. századi módszertanok alkalmazása a jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben.

Az alkalmassággal kapcsolatos döntéshozatal új alapra helyeződik. Ezzel kapcsolatban szó lesz arról, hogy mekkora energiákat kell a szervezetnek mozgósítani ahhoz, hogy az új munkatársakat – a képességszintjüktől, kompetenciáktól függetlenül – sikeresen beilleszkedővé és teljesítővé, a céggel hosszútávon elkötelezetté tegye.

Mi változott leginkább az alkalmasságmérés módszertanában?

Korábban a terhelő tényezőkkel szembeni állóképesség volt a meghatározó az alkalmasságmérés során, jelenleg emellett már a legfontosabb kérdés, hogy munkavállalónak alkalmas-e a jelölt.

Az agrárágazatban milyen szempontok fontosak a munkaalkalmasság mérésénél?

Az agrárszektorban a szezonális munkaerő esetében kevés idő van a betanításra, "csoportépítésre”, a megfelelő munkaállások, tevékenységek emberekhez rendelésére. Nincs idő „kitapogatni”, ki, hol a leginkább eredményes.

A baleseti veszélyeztetettség és veszélyeztetés is fontos tényező, illetve a változó gépesítettség és ezáltal a hozzáértés igénye. Ugyanis eltérő gépesítési fok jellemző a különböző cégek között, ez hátrány mind a tapasztaltaknak, mind a kezdőknek (a gépek mérete, a paraméterek sokasága, pl.: szabályozás).

Az agráriumban mindezek mellett magas minőségi követelmények, szabályozottság jellemző, az autóiparhoz hasonló minőségi, irányítási rendszer elvárások léteznek, ugyanakkor a legkevésbé képzett, betanítást alig igénylő tevékenységtől a legfejlettebb robotvezérlésig a teljes skálán mozognak a követelmények.

További információ a rendezvény honlapján és a Facebook esemény oldalán található.

Regisztráljon a konferenciára ide kattintva!

A konferencia szervezői:

AgroHR

Megoldások a munkaerőhiányra
Szerezzen előnyt, legyen menő munkáltató!

AgroHR Konferencia – Befektetés az emberbe
Időpont: 2018. szeptember 25.
Helyszín: MÜPA, Budapest

Program és regisztráció itt!