A 2022-es évhez képest 10 milliárd euróval magasabb energiaköltséget kell kigazdálkodni, ez az alapvető oka annak, hogy újra kell tervezni a költségvetést. Az újratervezést rendeleti úton fogják véghezvinni.

A HVG-n megjelent információk szerint a miniszterelnök azt mondta, hogy az energiaimport költségei a 2021-es

7 milliárd euróról idén 17 milliárdra, jövőre pedig 17-20 milliárd euróra nőhet. Azaz plusz 10 milliárd euróra van szükség a költségek fedezéséhez, ami 4000 milliárd forintot jelent.

Emiatt az is világos, hogy járulékcsökkentésre nem lesz lehetőség, azt mondta, "nem tudjuk csökkenteni a tb-járulékot, mert a falnál vagyunk már, nincs hová hátrálni", tehát a vállalkozások nem számíthatnak ilyen jellegű segítségre.

Széchenyi Kártya Program

Az eseményen arról is beszélt a kormányfő, hogy 2023-ban 290 milliárd forinttal támogatják a Széchenyi Kártya Programot, azaz több mint kétszeresére emelkedik a támogatás.


Infláció, piacszabályozás

Orbán Viktor arra is kitért, hogy 2023 decemberére megcélozható az egyszámjegyű infláció. Sok kritika fogalmazódott meg az utóbbi időben az árak szabályozása miatt, szerinte viszont a piac nem szent és sérthetetlen, megvannak a törvényei, de nem érinthetetlen és igenis kellhet az állami beavatkozás.

Aktuális helyzet az ársapkákkal kapcsolatban:

Ettől függ, hogy marad-e a benzinárstop januártól

A mezőgazdászok és a kisboltok az élelmiszerárstop legnagyobb vesztesei az agrárközgazdász szerint

Indexkép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán