Az új konstrukció legfőbb jellemzője a nagyon rövid beépítési hosszúság, a fogak számának könnyű változtathatósága és a hidraulikus emelő-berendezés széleskörű alkalmazhatósága. Ezenkívül a függesztő karok lehetőséget biztosítanak 2. vagy 3. kategóriájú gép csatlakoztatására is.

Breton XL szériában rendelkezik hárompontos emelési lehetőséggel

A Breton XL szériában rendelkezik hárompontos emelési lehetőséggel – fotó: eversagro.com

Könnyű összeállítás és munkavégzés

A Breton XL alapfelszereltségként hidraulikus hárompontos hátsó csatlakozó-szerkezettel készül, amely lehetővé teszi a munkamélység gyors és egyszerű beállítását a traktorról. Továbbá, maximális terhelhetősége 3000 kg, ezért nehéz eszközökhöz is alkalmas és a hátsó kardánhajtás problémamentes átvezetése szintén megoldott.

Az intelligens pozicionálásnak (oldalváltás) köszönhetően a karok 2-es és 3-as kategóriájú befogási szélességgel is rendelkeznek.

A mindössze 60 centiméteres hosszúságot a lazítófogak egy sorban történő elhelyezése biztosítja. Ezért a súlypont a lehető legközelebb van a traktor hátuljához, akár feleslegessé téve az ellensúly növelését elöl. Ugyanakkor a két művelet egy menetben módszer miatt könnyen előfordulhat, hogy valamivel nagyobb teljesítményigényre lesz szükség.


Ha egy nyírócsap eltörik, a tüske nem kerül be a hozzákapcsolt gépbe

A megújult Breton XL-t az Evers széles választékából származó, jól bevált fogakkal és éllemezekkel szerelik fel és egy konzolhoz vannak rögzítve. Így cseréjük gyors és egyszerű. Továbbá, intelligens forgáspontjuk van, ami azt jelenti, hogy ha egy nyírócsap eltörik, a tüske nem kerül be a hozzákapcsolt gépbe.

A Breton XL jelenleg 3 méteres munkaszélességgel kapható. Négy 75 centiméteres, öt 60 centiméteres vagy hat 50 centiméteres lazítófoggal szerelhető fel. A nyírócsavaros megoldás szériakivitel.

A fenntartható talajhasználat nemzetközileg nagyon aktuális kérdés. A talaj levegőztetése és a talajtömörödés megszüntetése javítja a víz- és légáteresztő képességet. A talaj víztároló képessége megnő, több oxigén jut a gyökerekhez, és a talajban helyreáll a kapilláris hatás. Ezek a szempontok elengedhetetlenek az optimális növénynövekedéshez és a jó termésminőséghez.

Forrás: www.agrartechnikonline.de