Puma traktorok megújulása

A kínálat három új specifikációs csomaggal is bővült, követve az ügyféligényeket, köztük a 'Premium Cab" fülkefelszereltség és átdolgozott belső tér, valamint a CVXDrive erőátvitel növeli a munkák hatékonyságát.

A 140-175 LE teljesítményűeknél számos újítást tartogatnak a 2022-es modellévre, nagyobb termelékenységet és még jobb munkakomfortot. A hosszú tengelytávú (2884 mm), 185-240 LE teljesítményűeknél szintén számos változás történt, míg a Puma 145-175 LE-s, normál tengelytávú (2734 mm) típusoknál

a csúcsteljesítményt 155-200 lóerőre növelték, finomabb lett az erőátvitel működése, és tovább javult a fülkekomfort.

case ih

Puma 165 CVXDrive fülkebelső

Ami változatlan, az eddigi alkalmazási terület, de a 140-165 LE teljesítményűek az optimalizált, gazdaságos gépválasztást jelentik. Ezen belül a 1506 és 165 lovas változatokban a Multicontroller kezelőegység a korábbiaknál több automatizált munkafolyamatot tesz lehetővé, és a CVXDrive maximális hatékonyságot biztosít. A be- és kiszállást a fülkébe a Magnum modellekével szinte azonos hágcsó könnyíti meg.

A beltérben új a telefon és a tablet elhelyezhetősége, több USB-csatlakozó áll rendelkezésre. A belső térben a személyautó-gyártókkal azonos anyagminőséget használnak, és a kormánykerék bőrbevonatot kapott.

Javult a fülkéből való kilátás, az ablaktörlő 60 százalékkal nagyobb felületet tart tisztán, új hűtődoboz kerül beépítésre. A rakodási funkciókhoz egy teljesen új joystick tartozik, nemcsak előre- és hátramenetet kapcsolhatunk, de immáron fokozatváltás is lehetséges.

Hátul jobban hozzáférhető a felső tárolódoboz, mindkét oldalt kevésbé sérülékenyek a hidraulikus csatlakozók. A szélességjelző lámpák szintén LED-es megoldásúak, és egy külső sűrített levegős csatlakozót is kialakítottak abroncsnyomás-szabályozáshoz vagy tisztításhoz.

case ih

Hasznos kiegészítő, a sűrített levegős csatlakozó

A Puma CVXDrive váltóműve a Case IH saját „házi" fejlesztése, minden szántóföldi munkafolyamathoz vagy a rakodáshoz rugalmasan alkalmazkodik, szintén közvetlenül kap jelet a gázpedáltól, de akár a már említett joysticktól is rakodáskor.

További újítás, hogy a sebességszabályozás automatikus teljesítménynövelést is lehetővé tesz, például a parcellavégi visszafordulás közben, a CVXDrive váltómű ezen beállítása az AFS Pro 700 kezelőfelületen lehetséges.

A Puma 140-175 típusok között immáron mindenki könnyen megtalálja a számára legjobb felszereltséget.

A Selection-csomag a legfontosabb felszereltségeket tartalmazza a Puma 145-165 típusoknál. A Puma Multicontroller és Puma CVXDrive változatok az Advanced és Professional csomagokkal választhatók. Az előbbi a leggyakrabban kért kiegészítőket tartalmazza, míg utóbbi, az AFS (Advanced Farming System) már a felhőalapú okosgazdálkodáshoz kapcsolódik, előkészítve az automatikus sorkövetésre, és az AFS Pro 700 terminál kapcsolódik hozzá.

A fenti megújult kínálat 2022 tavaszától kerül a kereskedésekbe.

case ih

case ih

A CVXDrive még jobb összhangot nyújt az aktuális munkákhoz (Puma 175)

Új rakodószerelékek a Farmall C és Puma szériához

A három új, T, U és A típusjelű rakodóberendezések 3,5-4,7 méteres rakodási magassággal és 1,2-2,7 tonnás teherbírással rendelkeznek. Nemcsak könnyebben szerelhetők fel a traktorokra, de jobban is illeszkednek a traktorok formájához és műszaki kialakításához, valamint a korábbiaknál többféle szerelékkel is felszerelhetők.

A traktorok természetesen igény szerint kompletten rendelhetők a kért rakodóberendezéssel együtt, üzemkészen. Ebben nagy segítséget nyújt mind a gazdáknak, mind a kereskedőknek egy új értékesítési számítógépes program, amellyel közösen specifikálhajták a legmegfelelőbb gépet. A szerviz- és alkatrész-szolgáltatás szintén ennek megfelelően lett fejlesztve.

A legnehezebb terhekhez a T rakodóberendezések alkalmasak, automatikus vízszintezés szériakivitel, és a Farmall 55C-től a Puma 240 típusokig bezárólag kompatibilis.

Az emelési magasság 3,75-4,7 méter, teherbírásuk 1390-2720 kg. A hidraulikacsövek a vázszerkezetben futnak. A vízszintezést a gépszerkezeten levő billentő munkahenger végzi, és biztosítja a gyors ürítést. Az automatizált ürítő, lerakodó funkció (AUTO-UNLOAD System®) opcióban kérhető, amely szinkronizálja a kanálbillentés vagy a fogószerelék nyitását.

Akik mindennap rakodnak, azok számára az U modell ajánlott, mechanikus vízszintezéssel vagy anélkül. Ez a Farmall 55C-től a Puma 175-ig használható. A rakodási magasság 3,5-4,5 méter, a teherbírás 1210 kg-tól egészen 2230 kg-ig terjed.

Az A modell a könnyebb, gazdasági udvarokban, általános rakodási munkákra való, mechanikus vízszintezéssel, a Farmall 55C-től a Maxxum 140-es traktortípusig bezárólag. Ezek teherbírása 1,3-1,7 tonna, a rakodási magasság 3,5-4 méter közötti.

Mindhárom típuscsaládnál szériakivitelnek számít a csillapítórendszer (SCHOCK Eliminator®), amely nemcsak komfortosabbá és biztonságosabbá teszi a rakodást, de a teljes gépet kíméli. Mindenki számára ismerős, amikor a gémszerkezetet emelés vagy süllyesztés közben megállítjuk, milyen erőhatások lépnek fel.

Mindegyik típuscsalád jelzése L betűvel kezdődik (loader - rakodó), míg a fenti három betűk egyike a típusjelölés végén szerepel. Például az L4020T jelzésben a 40-es 4 méteres rakodási magasságot jelent, a 20 pedig 2 tonna teherbírást.

case ih

Rakodóberendezések, három típuscsalád: T, U, A

A rakodóberendezések a traktorokra fel-le szerelhetők. Ezt a műveletet a FITLOCK 2+ System® könnyíti meg automatizálva, míg az elektromos és hidraulikus csatlakozókat a MACH System® segítségével lehet egyszerűen összekapcsolni. Mindkettő szériaként kerül felszerelésre a traktorokra, ha  már megrendeléskor kérjük a rakodószereléket, ugyanúgy, mint a motortérvédelem. A 3. és 4. működtetési funkciók a traktorok hidraulikus szelepein keresztül, joystickokkal működtethetők.

A megszokott garancia és teljes körű alkatrészellátás természetesen a rakodóberendezésekre is ugyanúgy vonatkozik, mint a traktorokra.

case ih

Összesen 27 típus szerelhető fel rakodóberendezéssel

case ih

Kiváló rálátás a rakodásra, és joystickkel is mehetünk előre-hátra rakodás közben

Patriot 50-es széria – három új modell

A kínálatbővítés a Patriot 3250; 4350 és 4450 típusjelű, önjáró permetezőgépeket takarja, amelyek már megrendelhetők, és 2022-ben kerülnek forgalomba.

A fejlesztések egyaránt szolgálják a komfortosabb munkakörnyezetet, a környezetbarát, vegyszertakarékos gazdálkodást, s természetesen már a precíziós gazdálkodás lehetőségét is, s nem utolsósorban a könnyebb karbantartást.

Könnyebb, komfortosabb lett a munka utáni rendszertisztítás, átmosás és kézmosási lehetőség.

Áttervezték az átmosási-tisztálkodási lehetőséget is

A főbb konstrukciós jellemzők az elsőtengely elé helyezett fülke kétoldalt a padlóig lenyúló szélvédővel, középen a vegyszertartály a legkedvezőbb súlypont és stabilitás érdekében, valamint a farmotoros kialakítás, távol a fülkétől, minimalizálva a zajt és rezonanciát, de közvetlen könnyű meghajtást biztosítva például a hidraulikának és a permetezőszivattyúnak. A tartályméret 3088-6176 liter.

Az új Patriot 50-es széria, önjáró permetezőgép

A könnyed, de nagy merevségű Agronomic Design™ szórókereteknek az egyenletes vegyszerkijuttatásban van szerepük.

Ma már általános elvárás a gazdáktól a távolról is elérhető teljes körű gépfelügyelet, idegen szóval „Connectivity"-megoldások.

A munkavégzést megkönnyíti a legkorszerűbb, díjnyertes kezelőkartámasz, amely a Steiger és Magnum traktorszériából már ismerősek. A legtöbb művelet úgynevezett ujjkapcsolókkal végezhető.

case ih

Jobb munkakomfort, új kartámaszos kezelőpult, és két képernyőről szabályozható szinte minden

A talajkövetést és stabilitást egy továbbfejlesztett, négyrudas felfüggesztés biztosítja a futóműveknél, összesen 203 milliméteres rugózási úttal. Továbbá lehetőség van nyomtávállításra is a sorközökhöz vagy domborzathoz igazodva.

A gépek kezelése, a teljes munkavégzés két érintőképernyős kezelőpanelről lehetséges: az ASF Pro 1200-ason a gép működése látható, és a munkához kapcsolódó beállítások lehetségesek, míg a Viper 4+ panelen az automata sorkövetés, iránytartás, valamint vegyszerkijuttatás működtethetők.

Mindhárom Patriot modell szériában komplett LED-es világítási rendszert kapott, számottevően jobb éjszakai munkavégzést nyújt, míg opcióban kékes fényű szórófej-megvilágítás kérhető éjszakai munkavégzéshez.

A szórókeretek fesztávja 18-27 vagy 20,7-40,5 méter közötti lehet, géptípustól függően. A párhuzamos keretszerkezet biztosítja a kellő szilárdságot.

Opcióként rendelhető az AIM Command FLEX™ II szelektív szórófej-működtetés összesen hat különböző módozatban. Ez is a Viper 4+ kezelőfelületről lehetséges, akárcsak a szórókeretszakasz-leválasztás (AccuBoom - ki-be kapcsolás), például forduláskor, és a talajkövetéses magasságszabályozás (Auto Boom® XRT).

Mindhárom új típus  alkalmas a már meglévő ASF Connect™ és Raven Slingshot® rendszerekbe történő csatlakozáshoz, míg az új gépek vásárlói 5 éves hozzáférést is kapnak az ASF Connect farmmenedzsment-portálhoz, ahol nyomon követhetik mind a gépeik üzemeltetését, mind a gazdálkodás eredményességét.

Amennyiben az önjáró permetezőgéphez opcióban kérik az RS1™ vagy SC1™ automatizált iránytartási rendszert, akkor 5 éves hozzáférést kapnak a Slingshot Gold csomaghoz is.

Forrás: www.caseih.com