Egy műfüvet népszerűsítő reklámanyag került Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze kezébe, melynek pontjait egyesével megcáfolta. Az írás szerint a műfű fenntartható, nem bocsát ki szén-dioxidot, antibakteriális, víztakarékos megoldás, hosszú élettartamú, ideális a gyerekek és a háziállatok számára, a szakember azonban arra figyelmeztet, hogy ez mind hazugság, ami ráadásul "vírusként terjed" – írja a 24.hu.

A főtájépítész írása szerint a műfű egy kőolajipari végtermék, azaz nem igaz, hogy nem bocsát ki szén-dioxidot, hiszen az olaj kitermelése, finomítása, leválasztása, a zöld festékpigment előállítása, a gyártás, a szállítás, a kiépítés stb. mind szén-dioxid-kibocsátással jár, arról nem is beszélve, hogy ennek során mennyi mikroműanyag keletkezik, ami utána a szervezetünkbe kerül.


Az is hamis állítás, hogy nem kell locsolni, ugyanis a nyári hőségben annyira felforrósodik, hogy automata öntözéssel locsolni szokták, hogy lehűtsék. (Ennélfogva gyermekek és állatok számára sem ideális, hiszen locsolás nélkül az 50 fokra felforrósodott műfű megégeti a lábukat.)

Bardóczi Sándor felhívja a figyelmet arra is, hogy a vizet nem megtakarítani kell, hanem körforgásban tartani.

Cáfolja azt is, hogy a műfű antibakteriális, hiszen a műanyagon is megtelepednek a gombák, továbbá ha valamilyen állat ürüléke kerül rá, akkor lehet tisztítani egyesével a műfűszálakat, míg igazi fű esetén ezt megoldja a természet, ráadásul tápanyag lesz belőle.

műfű

"NEM a műfűre." – fotó: Pixabay

A hosszú élettartam pedig, ami jól hangozhat, valójában azt jelenti, hogy évszázadokig nem bomlik le.

A műfű „sokoladalúsága" is összehasonlíthatatlan a természetével, hiszen a változatosságot a kertnek és az abban élő állatoknak a cserjék, virágok, sövények, fák adják meg.

"NEM a műfűre. Tiltsák be! Mondjon le! IGEN az életre és a biológiai sokféleségre." – írja a főtájépítész.