Megjelent idén tavasszal egy nemzetközi publikációban, hogy „az agrárium Európa-szerte reziliens viselkedést mutatott a Covid-19 krízis alatt”. Sokunkban felmerülhet a kérdés, hogy ez mit jelent?

A reziliencia rugalmas ellenállási képességet jelent, azaz valamely rendszernek azon reaktív képessége, hogy erőteljes, meg-megújuló, vagy akár sokkszerű külső hatásokhoz sikeresen adaptálódjék. A reziliencia a pszichológiában azt a képességet jelöli, hogy az ember gyorsan vissza tudja nyerni eredeti, jó állapotát testi-lelki szenvedés, illetve nehéz élethelyzetek átélése után.

pálmafa a vihaban

Az agrárium is átvészeli a viharokat, akár a palmafák – fotó: envato

Teher alatt nő a pálma

Nem véletlenül lett ez a „reziliencia” kifejezés annyira divatos napjainkban, hiszen egyre fontosabb, hogy ezt a képességet mindannyian elsajátítsuk. A viharos szélben elhajló pálmafákkal szokták a legjobban szemléltetni a rezilienciát. Jó hír, hogy az agráriumban dolgozók már szó szerint „viharedzettek” és jól elsajátították a reziliencia képességét, a cikk elején idézett mondat is megerősíti ezt.

Bízunk benne, hogy ez az erő és rugalmasság a visszagyűjtés területén is a segítségünkre lesz a nehéz helyzetek megoldásában.

környezettudatosság

Az idei évben lassan, nehezen indult a növényvédőszeres-göngyölegek visszagyűjtése

Talán a járványhelyzet is hozzájárult ahhoz, hogy az év első felében kevesebb göngyöleg érkezett vissza a CSEBER gyűjtőhelyekre. Ezt a 2021-es, rendhagyó évet szeretnénk a lehetőségekhez mérten jó visszagyűjtési eredménnyel zárni, és ehhez kérjük a gazdálkodók aktív közreműködését az év hátralévő részében is.

Cseber növényvédő szer göngyöleg gyűjtőpont plakát

A 75%-os visszagyűjtés egy olyan (2025-ig elérendő) célkitűzés, amelynek eléréséhez széles körű összefogásra van szükség. Nagyon fontos, hogy a flakonok háromszori öblítésen essenek át és az öblítéshez használt vizet használjuk fel a permetlé elkészítéséhez. A szakszerű kiöblítéssel maximalizálhatjuk a permetlébe jutó hatóanyagok mennyiségét, ugyanakkor megfelelően tiszta műanyag alapanyagot biztosítunk az újrahasznosításhoz.

műanyag vegyszeres flakonok gyűjtése, két férfi autónál

Az Ön telephelyéhez, lakóhelyéhez közel is talál gyűjtőpontot – fotó: Adivalor (Franciaország)

A Cseber gyűjtőhelyek nagy része egész évben átveszi a göngyölegeket, míg másik részüknél szezonális gyűjtési időszakokban várják vissza a kiürült csomagolóeszközöket. Kérjük Önöket, lépjenek kapcsolatba a gyűjtőhelyükkel és vegyenek részt a visszagyűjtésben.

Cseber logó

Kérjük, maradjanak továbbra is reziliensek és környezettudatosak!

A Cseber Facebook-oldalát ide kattintva tudják követni!

Fenyvesi Rita
ügyvezető
Cseber Nonprofit Kft.

rita.fenyvesi@cseber.hu
https://cseber.hu/