Nyilvános a GINOP Plusz-3.2.4-23 "KKV kapacitásbővítő támogatás" felhívás társadalmi egyeztetésre kiadott változata. Erre a felhívásra egyelőre a pályázati programot lebonyolító szerv pályázhat, viszont a Gordius Solutions Tender Kft. szakértője, Szász Mátyás arra hívta fel a figyelmet, hogy a műszaki-szakmai elvárásoknál már most ott vannak azok a paraméterek, amelyek a leendő pályázók számára fontosak lesznek.

Mire lehet majd pályázni?

Létszámbővítésre és az ehhez kapcsolódó eszközbeszerzésre lehet pályázni. A vállalkozás munkavállalóinak száma 1-10 fő közötti létszámmal kell, hogy bővüljön a projekt zárásáig a 2023. augusztusi statisztikai létszámhoz képest.

Hirdetés – 

A mezőgazdasági pályázatokkal és támogatásokkal kapcsolatban érdemes naprakész tudásra szert tenni, segítünk! Legyen szó pályázatokkal kapcsolatos kérdésekről, közvetlen támogatásokról vagy beruházási pályázatokról, kifizetődik a tájékozottság, csekkoljon be hozzánk, és ne maradjon le semmiről!

Ki pályázhat?

Az a KKV (mikro-, kis- és középvállalkozás) nyújthat be pályázatot, amely vállalja, hogy a négy leghátrányosabb helyzetű magyarországi régióban (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Dél-Dunántúl) működő, bejegyzett székhelyén, telephelyén vagy fióktelepén legalább 1 fő (15-64 év közötti) munkavállalóval bővíti a foglalkoztatottak számát.

A KKV-nek rendelkeznie kell legalább egy lezárt, teljes üzleti évvel, kettős könyvvitelt szükséges vezetnie, az éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 1 fő kell, hogy legyen.

Időkeretek

A pályázat beadásának és megvalósításának pontos időkereteit egyelőre nem lehet tudni, a rendelkezésre álló információk alapján 2024 első felében jelenhet meg a KKV-k számára kiírt felhívás, és a majdani kedvezményezetteknek legkésőbb 2024. április 30-ig kell igazolniuk, hogy elérték a vállalt létszámnövekedést.

Mennyi támogatásra lehet számítani?

Az egy főre eső támogatás 2 467 920 forint, ezen felül 30 százalék önrészre lesz szükség. A támogatás a munkavállalók 6 havi bérköltségének fedezésére szolgál bruttó 400 ezer fő/hó mértékben. Az ehhez kapcsolódó szociális hozzájárulási adó is elszámolható lesz. Ezen felül a bérköltség 30 százalékát lehet felhasználni olyan eszközök beszerzésére, amelyek a munkavállalók feladatainak elvégzését segítik, a digitális átállás ösztönzése érdekében online marketing és felhőalapú üzleti szolgáltatásvásárlásra, valamint a zöld átálláshoz kapcsolódó horizontális tevékenység szolgáltatási költségeire és a továbbadott támogatással kapcsolatos nyilvánossági költségekre használható fel.

A 6 hónap lejárta után 4 hónapos kötelező továbbfoglalkoztatási időszak következik.

További fontos tudnivalók:

  • A megvalósítási helyszínt a támogatási kérelem benyújtásig kell bejegyezni.
  • Egyéni vállalkozások és őstermelők nem pályázhatnak.
  • Előfordulhat, hogy rövid idő fog rendelkezésre állni a pályázók számára a beadásra, érdemes most gondolkodni a létszámbővítésen, és hogy adottak-e a feltételek a pályázat beadásához.
  • A jelenlegi információk szerint mezőgazdasági cégek is indulhatnak a felhíváson, de maximum 15 ezer euróra pályázhatnak, ami tovább csökkenhet, ha az elmúlt 3 évben már kaptak mezőgazdasági csekély összegű támogatást.

Fontos! A fenti információk nem tekinthetőek véglegesnek, a KKV-k számára megjelenő felhívás fogja tartalmazni a pontos feltételeket.

Indexkép: Shutterstock