A Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat bemutatta a nemzetközi sajtónak a legújabb kutató-fejlesztő központját a németországi Eschbachban, ami a teljes EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régiót kiszolgálja majd. Az eseményen az Agroinform.hu munkatársa is részt vehetett.

A Corteva kutatóközpontja Németországban

A Corteva Agriscience kutató-fejlesztő központja Eschbachban – Fotó: Corteva

A sajtóesemény rövid bemutatóval kezdődött a cég történetéről, működéséről, eredményeiről, jelen helyzetéről és jövőbeli céljairól, emellett az előadók kitértek jelen korunk főbb élelmezési és növénytermesztési nehézségeire is. A túlnépesedés és az éghajlatváltozás együtt hatalmas kihívást jelentenek a vetőmaggyártó cégeknek is. Egy új vetőmag kifejlesztése hosszú éveket vesz igénybe, ami azt jelenti, hogy a nemesítőknek több lépéssel előre kell tervezniük, figyelembe véve, hogy milyen vetőmagra lesz szükség 5-10 vagy akár 20 év múlva.

Dr. Frank Röber, Plant Since-Agroinform.hu

Dr. Frank Röber növénynemesítési technológiai vezető, Corteva Agriscience – fotó: Agroinform.hu

Az éghajlatváltozás következtében egyre nagyobb szükség van az időjárás viszontagságait jól tűrő hibridekre. Ahogy tavaly Magyarországon is tapasztaltuk, egyre több országban jelent problémát az aszály, majd a heves esőzés, jégeső. Ez a jelenség nagyban kihat a terméshozamra, ezért nagyon fontossá váltak az ellenálló, tág tűrésű hibridek, amelyek képesek szárazság esetén is jó termésátlagot hozni. A Corteva ebben élen jár, már évtizedek óta folyamatosan dolgozik a jövő vetőmagjain, amelyek képesek ellátni a folyamatosan növekvő népességet élelmiszer alapanyaggal a kedvezőtlen időjárási körülmények között is.

esőszimulátor

Esőszimulátor – fotó: Corteva

Az új kutató-fejlesztő központ Németországban egy lenyűgöző, jól felszerelt, modern létesítmény, amely célja, hogy olyan megoldásokat fejlesszen és adjon a gazdálkodók kezébe, mellyel gazdaságukat termelékennyé és jövedelmezővé tudják tenni. Az integrált telephely három kutatás-fejlesztési funkciót lát el, amelyek a következő területekre fókuszálnak:

  • a vetőmagok nemesítése a stressztűrőbb és az éghajlatváltozással szemben ellenállóbb növények létrehozása érdekében;
  • molekuláris biológia egy genotípus-vizsgálati laboratóriummal, amely támogatja a vetőmagok tisztaságának vizsgálatát;
  • növényvédelmi kutatás és fejlesztés a fenntarthatósági célkitűzések teljesítése érdekében.

Corteva

A Corteva jövőorientált csapata – fotó: Corteva

A Corteva nagy hangsúlyt fektet a fenntarthatóságra, amit több módon szolgálnak a vállalat fejlesztései. Az egyik ilyen terület a szójanemesítés. A szójatermesztés és -szállítás jelentős károsanyag kibocsátásért felelős, hiszen az európai állattenyésztésben a szója, mint takarmányalapanyag nagyon gyakori, viszont a szójaszükségletet Európa országai jellemzően dél-amerikai importból fedezik. A Corteva kutatói azon dolgoznak, hogy az Európában jellemző, hidegebb éghajlaton is lehetségessé váljon a jövedelmező szójatermesztés, megkímélve környezetünket a szállítás okozta környezetszennyezéstől.

Energiatakarékos rendszerével és nulla szennyvíz kibocsátásával a Corteva a kutató-fejlesztő központjában is törekszik a környezetvédelemre.

Corteva

Gombaölőszer-rezisztencia kutatás – fotó: Corteva

A kutatóközpont szakemberei a molekuláris biológia tudományát használják a növények kártevőkre és betegségekre való érzékenységének megértéséhez, hogy sokkal ellenállóbb fajtákat fejlesszenek ki, hiszen a károsítók elleni rezisztencia egyre fontosabbá válik a növénytermesztésben.

kutató

Genotípusokat vizsgáló laboratórium – fotó: Corteva

A Corteva csapata hihetetlenül elkötelezett és precíz, a jövő vetőmagjain dolgoznak minden nap, hogy a növénytermesztés a következő generációk számára is gördülékenyen és hatékonyan folyhasson tovább.

kutatók

A Corteva genotípuskutató csapata – fotó: Corteva