A lisztbogár a nagyüzemi, mesterséges tenyésztésre az egyik leginkább alkalmas rovarfaj, lárvája pedig több állatfaj (hal, baromfi, sertés, kutya, macska) fehérjeigényének 70 százalékát tudná fedezni, ugyanakkor tenyésztéséhez bármilyen (alacsonyabbrendű) szerves anyag felhasználható. A rovar gyorsan fejlődik, ugyanakkor helyigénye és vízfelhasználása más rovarfajokéhoz viszonyítva jóval kisebb.

A vállalkozást az EU Bizottság támogatja, és a biotermelésben érdekelt Biobased Industries (BBI JU) cég a finanszírozásban is részt vesz. A tervek szerint a Farmyng évente mintegy egymilliárd eurós árbevételt produkálva, 200.000 tonna prémiumfehérje előállítására lehet képes, azaz óriási mennyiségű állati takarmányt tud kiváltani, és legalább 1.200 embert foglalkoztathat.

Ezen túlmenően a létesítménynek környezetkímélő hatása is lesz, mivel lehetővé teszi a vadhal készletek mintegy 800.000 tonnával történő csökkentését.

A létesítményt vertikális rendszerben, szabadalmaztatott eljárással, valamennyi felhasználandó termék teljes recirkulációja mellett, azaz zéró hulladékkal és maximális helykihasználással – az Ýnsect cég egy már működő franciaországi üzemének mintájára – fogják megépíteni.

Antoine Hubert, a cég elnök-vezérigazgatója szerint az új létesítmény az alternatív fehérjeforrás felfedezése és kiaknázása révén „megfelelő válasz lehet az élelmiszertermelés egyik legnagyobb kihívására”.