Megkezdődött a tesztelés egy olyan projekt keretében, amelynek célja az állattenyésztésből származó kibocsátások környezeti hatásának csökkentése, miután egy észak-yorkshire-i sertéstenyésztő gazdaságban ammónia-kinyerő technológiát vezettek be, írja az Állatenyésztők.hu.

Az ammónia-kibocsátás egyik fő forrása a mezőgazdaság, amely negatív hatással lehet a biológiai sokféleségre például a talajban felhalmozódó nitrogén miatt. A PigProGrAm egy lehetséges megoldást kínál a sertéshulladékból származó zöld ammónia kinyerésére, amelynek szerepe lehet a hidrogén előállításában is, ami értékes eszköz az éghajlatváltozás elleni küzdelemben.

A program költségvetése mintegy 600 ezer font. A Membracon a legújabb partner a projektben, a szervezet a vízkezelésre, a tiszta víz újrahasznosítására és a szennyvízkezelési megoldásokra specializálódott.


Az ammónia sertéshulladékból való kinyerése a gyakorlatban azt jelenti, hogy az ammónia-kibocsátás szintje alacsonyabb lesz, a folyamat mellékterméke pedig műtrágyaként használható.

Az innovatív technológiát a múlt hónapban telepítették az észak-yorkshire-i sertésfarmra.

A projekt előrelépést jelent a sertéstartó gazdaságok környezeti hatásainak csökkentése érdekében, ami nem csak az újabb és újabb zöld célkitűzések folyamatos teljesítését teszi lehetővé, hanem a sertéstenyésztésről alkotott közvélemény megítélését is jelentősen javíthatja.

Indexkép: Shutterstock