A támogatást ötven anyajuhonként legfeljebb egy tenyészkos vagy ötven anyakecskénként legfeljebb egy tenyészbak után, a tenyésztésbe állítást követő első támogatási kérelem benyújtási időszakban egy alkalommal lehet igénybe venni.
Ha a tenyészetben lévő anyajuhok vagy anyakecskék száma nem éri el az ötvenet, akkor egy tenyészkos, illetve egy tenyészbak után igényelhető támogatás.

A támogatási kérelmet a többi támogatásigényléstől eltérően, postai úton kell benyújtani – fotó: Shutterstock

A támogatás mértéke: a támogatási időszakban megvásárolt és tenyésztésbe állított apaállat esetén az apaállat ellenértékének 75%-a, de legfeljebb

  • apaállattá minősített növendék kosonként, illetve növendék bakonként 45.000 Ft,
  • az „A” törzskönyvben nyilvántartott tenyészkosonként, ill. tenyészbakonként 120.000 Ft,
  • a „K” köztenyésztésre használható besorolást kapott tenyészkosonként, illetve
  • tenyészbakonként 90.000 Ft

Az állattartó tárgyév április 1-től április 30-ig, illetve október 1-től október 31-ig terjedő időszakban – az adott támogatási kérelem benyújtási időszakot megelőző támogatási időszak vonatkozásában – nyújthatja be a támogatási kérelmét a Magyar Államkincstár általrendszeresített és a honlapján közzétett nyomtatványon a Kincstárhoz.

A támogatási kérelmet a többi támogatásigényléstől eltérően, postai úton kell benyújtani – a "Magyar Államkincstár Piaci és Nemzeti Támogatások főosztálya 1476 Budapest, Pf. 407." címre.

Felhívjuk a támogatást igénylők figyelmét, hogy a kérelmet tértivevényes ajánlott küldeményként adja fel, mert csak így igazolhatja a későbbiekben a benyújtás tényét.

A tenyészkos és tenyészbak támogatás 'de minimis' támogatásként kerül kifizetésre, amelynek keretében egy tenyésztő egy évben maximum körülbelül 1,5 millió forint (5.000 Euro) értékben kaphat támogatást. Amennyiben a tenyésztő már más 'de minimis' támogatást is igénybe vett, (Aszály- vagy fagykár... stb.) úgy annak arányában csökken a kos- illetve bak beállításra igényelt kerete.