Gázolaj árak 589 Ft Benzin árak 589 Ft EUR 389.41 Ft USD 330.47 Ft CHF 417.01 Ft GBP 450.45 Ft

dutra találatok 1 hirdetés

Állítson be hirdetésfigyelőt keresésére!

Értesüljön a keresésének megfelelő új hirdetésekről, hogy ne maradjon le a legfrissebb ajánlatokról!


Minden hirdetés Videós piactér hirdetések Kedvencek Előzmények

Kérjük a távolság szerinti rendezéshez engedélyezze az automatikus helymeghatározást!

Az ekék jelentik a legrégebben használt mezőgazdasági gépcsoportot, hiszen tulajdonképpen már a földművelés kezdeteinél is megjelentek a kezdetleges ekék. Azóta nagyon sokféle kivitelben léteznek, ismerünk függesztett, félig függesztett és vontatott ekéket, léteznek ágyekék, váltvaforgató ekék, mélyszántó ekék. Az egyes típusok pontos kivitele is nagyban eltérhet egymástól, ez az eltérő talajviszonyok miatti optimális használat miatt fontos. Természetesen a különböző talajművelő gépgyártók is folyamatosan fejlesztik gépeiket, így az általuk forgalmazott ekék sem egyformák.
Elsőre talán nem is gondolnánk, hogy egy eke milyen sok részegységből, alkatrészből áll, a legfontosabbak: ekevas (szántóvas), eketörzs, ekefej biztosítók, kormánylemez, csoroszlya, csúszótalp, ekenád, előhántó. Mivel az ekék a legelterjedtebb, legalapvetőbb talajművelő gépek, ezért szinte az összes talajművelő gépek gyártásával foglalkozó cég termékportfóliójában megtalálhatóak, a legismertebb márkák közül kiemelünk néhányat: Väderstad, Pöttinger, Bednar, Regent, Gassner, Eberhardt, Lemken, Niemeyer, Kuhn, Krone, Vogel, Rabe, Kverneland, Kühne, Heger.
Az Agroinform Piactéren szinte folyamatosan ezres nagyságrendben találunk ekékkel kapcsolatos hirdetéseket, kereskedőktől, gazdáktól, új és használt kivitelben is.
Olvasson tovább
540.000 Ft
2020. január 23. 08:17 Eke Bács-Kiskun, Tabdi
Eladó Fef-440eke homokszórva fel újított munkahenger és újj csólyósi fejekel !
Ágyeke 4 fejes Félig függesztett
A lista fizetett rangsorolást tartalmaz
Alkatrész katalógusok
Riasztást adtak ki több megyére: így ér ide a hidegfront
Riasztást adtak ki több megyére: így ér ide a hidegfront
A HungaroMet kedden kiadott figyelmeztetése szerint az ország keleti harmadában...
Ezzel végre túl tudunk járni a varjak eszén
Ezzel végre túl tudunk járni a varjak eszén
Már tesztelik a mesterséges intelligenciával működő madárijesztőt, amely csak...
Uniós változás: ezért nem engedélyezik már a mesterséges füstaromákat
Uniós változás: ezért nem engedélyezik már a mesterséges füstaromákat
Az Európai Bizottság rendelete nyomán gyökeresen változik a füstaromák...

Minden jog fenntartva.
© 2025 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]