Gázolaj árak 604 Ft Benzin árak 583 Ft EUR 398.57 Ft USD 347.34 Ft CHF 428.63 Ft GBP 462.32 Ft

tz4k találatok 1 hirdetés

Állítson be hirdetésfigyelőt keresésére!

Értesüljön a keresésének megfelelő új hirdetésekről, hogy ne maradjon le a legfrissebb ajánlatokról!


Minden hirdetés Videós piactér hirdetések Kedvencek Előzmények

Kérjük a távolság szerinti rendezéshez engedélyezze az automatikus helymeghatározást!

A tárcsák (az ekék mellett) az egyik legalapvetőbb és leggyakrabban használt talajművelő géptípust jelentik. A tárcsás talajművelő eszközöket elsősorban a talaj felszíni rétegeinek lazítására, továbbá a szármaradványok (például tarlóhántás) és a gyomok aprítására, ezek talajba keverésére alkalmazzák. A tárcsák használatával egy munkamenetben valósul meg a talaj keverése, lazítása, porhanyítása és kismérvű forgatása.
A tárcsák méretezése egészen széles mérettartományban mozog, ennek fő ismérve a munkaszélesség. A tárcsa típusú talajművelő gépek egy vázszerkezetből, tengelyekből és tárcsalevelekből állnak. A munkaszélesség mellett a tárcsalevelek száma, sűrűsége, átmérője, alakja (gömbsüveg vagy csonkakúp; csipkézett, vagy sima élű tárcsalevél) és a bezárt szög mind-mind meghatározó tulajdonságai egy tárcsának, hiszen ezek határozzák meg a munkavégzés jellegét. A tengelyek elrendezése határozza meg a tárcsa típusát, azaz hogy egysoros, X, vagy V elrendezésű tárcsáról beszélhetünk. A tárcsatagok elrendezése szerint megkülönböztetünk még tárcsás eke, tárcsás borona, oldalazó tárcsa jellegű kivitelű eszközöket.
Alapvető talajművelő gépként a tárcsák szinte minden, ezt a gépcsoportot kínáló gyártó kínálatában megtalálhatóak, ahogyan az Agroinform Piactéren is szinte folyamatosan ezres nagyságrendben találunk tárcsákkal kapcsolatos hirdetéseket új és használt kivitelben, kereskedőktől és gazdáktól egyaránt.
Olvasson tovább
2025. június 29. 07:42 Tárcsa Bács-Kiskun, Helvécia
Tz4k rába-15 mt8 japán kis traktorok után használható tárcsa eladó. ih csapágyas 7leveles elől-hátul csipkés azonnal munkára fogható.
A lista fizetett rangsorolást tartalmaz
Alkatrész katalógusok
Ezzel a géppel 769 hektárt műveltek meg 24 óra alatt
Ezzel a géppel 769 hektárt műveltek meg 24 óra alatt
Aratás után: versenyfutás az idővel.
Az aszály és fagy ellen is felkészülnek a gyümölcstermesztők a Homokhátságon
Az aszály és fagy ellen is felkészülnek a gyümölcstermesztők a Homokhátságon
A Homokhátság gazdái az aszály és a fagyok tapasztalatait is beépítik a...
Sirattuk a magyar dinnye ügyét, de folyamatosak a pályázatok
Sirattuk a magyar dinnye ügyét, de folyamatosak a pályázatok
Az Agrárminisztérium szerint a vidékfejlesztési források segítenek a...

Minden jog fenntartva.
© 2025 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]