Gázolaj árak 590 Ft Benzin árak 589 Ft EUR 390.78 Ft USD 333.33 Ft CHF 418.24 Ft GBP 452.08 Ft

lo találatok 1 hirdetés

Állítson be hirdetésfigyelőt keresésére!

Értesüljön a keresésének megfelelő új hirdetésekről, hogy ne maradjon le a legfrissebb ajánlatokról!


Minden hirdetés Videós piactér hirdetések Kedvencek Előzmények

Kérjük a távolság szerinti rendezéshez engedélyezze az automatikus helymeghatározást!

Hazánkban egyértelműen a dió számít a legnépszerűbb csonthéjas termésűnek, melyet igen széles körben használ magyar gasztronómia. Főként cukrászati és édesipari felhasználása jelentős, egyik legkedveltebb karácsonyi süteményünk a diósbejgli.
A diófa a diófélék nagy családjába tartozó nemzetség, általában közepes-, illetve nagytermetű lombhullató fákról van szó, összetett leveleik páratlanul szárnyaltak, termésük az általunk is fogyasztott csonthéjas diótermés. Az utóbbi időben hazánkban is megjelent fő kártevője a dióburok-fúrólégy, mely ellen mindenképpen megfelelő védekezés szükséges. A dió esetében a nagyüzemi és a háztáji, kiskerti termesztés egyaránt jelen van, bár a kártevők elleni védekezés az utóbbit jelentősen megnehezítette.
A hirdetések között a hazánkban elterjedtnek mondható diófajták (mint például a milotai vagy az alsószentiváni) mind megjelennek. Találunk itt héjas és tisztított, pucolt diót, világos és barna dióbelet kisebb és nagyobb tételben is.
Érdekes tapasztalat, hogy a dió esetében szinte valóban a termés egésze hasznosításra kerül, hiszen a hirdetések között még dióhéjat is kínálnak megvételre. A hirdetések között dióbél felvásárlásra vonatkozó ajánlatok is megjelennek.
Olvasson tovább
2025. szeptember 12. 13:39 Dió Somogy, Balatonfenyves
Milotai héjas diót keresek, idei, száraz minőségben, közvetlenül termelőtől venném meg. Eladó Milotai diót várok ajánlatként, megbízható termelőtől, friss, száraz dió érdekel.
1000 kg
A lista fizetett rangsorolást tartalmaz
Alkatrész katalógusok
Hirdetés
„Nem vennék más technológiát" – E500 Rotary a Hód-Mezőgazda Zrt. Tehenészetben
„Nem vennék más technológiát" – E500 Rotary a Hód-Mezőgazda Zrt. Tehenészetben
Egyszerre növeli a hatékonyságot, erősíti az állatjólétet és hozzájárul a...
Nő a kereslet a csemegeszőlő iránt – új lehetőségek a hazai termelők előtt
Nő a kereslet a csemegeszőlő iránt – új lehetőségek a hazai termelők előtt
A hazai csemegeszőlő-termesztés fejlesztése válasz lehet az emelkedő fogyasztói...
Ukrajnai tojások veszélyeztetik az uniós élelmiszerbiztonságot?

Minden jog fenntartva.
© 2025 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]