Gázolaj árak 601 Ft Benzin árak 581 Ft EUR 400 Ft USD 350.02 Ft CHF 431.03 Ft GBP 462.75 Ft

Árpa 1 hirdetés

Állítson be hirdetésfigyelőt keresésére!

Értesüljön a keresésének megfelelő új hirdetésekről, hogy ne maradjon le a legfrissebb ajánlatokról!


Minden hirdetés Videós piactér hirdetések Kedvencek Előzmények

Kérjük a távolság szerinti rendezéshez engedélyezze az automatikus helymeghatározást!

Az árpa Piactér hirdetési kategóriában egy jelentős gabonafajta apróhirdetési kínálatában böngészhetünk. Az árpa (Hordeum vulgare) a mérsékelt égöv egyik fontos gabonaféléje. A perjefélék közé tartozó gabona az egyik legrégebben háziasított növény, időszámításunk előtt 8000 környékén kezdték el termeszteni az úgynevezett termékeny félhold (Mezopotámia) területén. A árpa növénynemzetségben a fajok száma folyamatosan emelkedik, jelenleg negyven körül van.
Az árpa takarmányként való felhasználása világszerte jelentősnek mondható, különösen a hűvösebb mérsékelt övi, illetve kontinentális éghajlaton, ahol termesztése leginkább elterjedt. Élelmiszeripari jellegű felhasználása szintén fontos, például alkoholos és nem alkoholos italok fontos alapanyaga. Az árpából készülő maláta a sörgyártás és a whiskygyártás alapvető komponense.
Az őszi árpa termése biztosabbnak tekinthető a tavasszal vetettnél, ez utóbbit inkább takarmányozásra termesztik. A gabonafélék közül az árpa vetése a legkorábbi: tipikusan már szeptember első felében megtörténik. Jól előkészített, morzsás talajt igényel, megfelelő sortávolsággal, körülbelül hektáronként négymilliós tőszám a jellemző. A korai vetésnek köszönhetően az őszi árpa a legkorábban érő gabonafélénk, aratása június első felében, teljes érésben történik. Az elvárható termésátlagok 3,5-4,5 tonna között vannak hektáronként.
Az apróhirdetések között találkozhatunk vetésre alkalmas őszi árpával, bio minősítésű tavaszi árpával, csávázott vetőmag árpával, ahogyan különböző árpa és más gabonafelvásárlási ajánlatokkal is összeakadhatunk a hirdetéseket böngészve.
Olvasson tovább
2025. július 9. 21:50 Árpa Csongrád-Csanád, Szentes
Csongrád, Békés, valamint Bács-Kiskun megye területéről vásárolunk 2025. évi termésű árpát MSZ szerinti minőségben. Legalább 200-300 tonna szükséges. Árat a termelési hely ismeretében tudunk adni. Szállítás rövid időn belül, átutalással fizetve.
200 tonna
A lista fizetett rangsorolást tartalmaz
Alkatrész katalógusok
Jöhet itt már akármilyen eső, kikezdte az aszály az országot
Jöhet itt már akármilyen eső, kikezdte az aszály az országot
Továbbra is hiányos a talajnedvesség, hiába esett az eső a napokban.
Babot ennél, felfúvódás nélkül? Itt a megoldás!
Babot ennél, felfúvódás nélkül? Itt a megoldás!
Ha tudod a trükköt, nem fogsz felfúvódni a babtól!
Jogosítvány nélkül, ittasan, vezetéstől eltiltva ült traktorba

Minden jog fenntartva.
© 2025 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]