Gázolaj árak 589 Ft Benzin árak 589 Ft EUR 389.71 Ft USD 328.73 Ft CHF 417.54 Ft GBP 448.23 Ft

Zöldség 2 hirdetés

Állítson be hirdetésfigyelőt keresésére!

Értesüljön a keresésének megfelelő új hirdetésekről, hogy ne maradjon le a legfrissebb ajánlatokról!


Minden hirdetés Videós piactér hirdetések Kedvencek Előzmények

Kérjük a távolság szerinti rendezéshez engedélyezze az automatikus helymeghatározást!

A zöldség rovatban hazánkban termelt zöldségfajták különféle ajánlataival találkozhatunk. Ennek alapján a zöldség Piactér kategória a következő alkategóriákra bomlik: burgonyafélék, padlizsán, gyökérzöldségek (sárgarépa, gyökér, cékla), hagymafélék, káposztafélék, paprika, paradicsom, tökfélék, kabakosok, egyéb zöldségek.
A kertészeti ágazathoz tartozó zöldségtermesztés általában kifejezetten munkaigényes, ezért művelői lehetőség szerint minél inkább igyekeznek gépesíteni.
A zöldségtermesztés a magyar mezőgazdaság egyik nagy jelentőséggel bíró ágazatát jelenti, amelynek a lakosság élelmiszerellátásában és az ország agrárexportjában is kiemelkedő szerepe van. A hagyományos kiskereskedelmi értékesítés mellett a zöldségek másik nagy felvevőpiacaként az élelmiszeripari feldolgozóipar nagyobb mennyiségű nyersanyagot főként csemegekukoricából és hüvelyesekből (zöldborsó, zöldbab) használ fel, ezek mellett fontosnak tekinthető még az ipari paradicsom, a paprika és a káposztafélék termesztése is.
A friss áruként történő piacos és bolti ellátási láncba kapcsolódó zöldségértékesítés sokkal változatosabb képet mutat, hiszen rengeteg fajta zöldségféle termesztésével foglalkoznak a magyar kertészetekben. Ezek közül különösen kiemelendők a gyökérzöldségek (sárgarépa, petrezselyem, retek, cékla), a hagymafélék (vöröshagyma, fokhagyma), a hüvelyesek (zöldborsó, zöldbab), a tökfélék (uborka, görögdinnye, sárgadinnye, cukkini, sütőtök), a káposztafélék (fehérkáposzta, kelkáposzta, karalábé, karfiol, brokkoli, bimbóskel), a salátafélék, a burgonyafélék (krumpli, batáta), paprika és a paradicsom stb.
Ezek a zöldségfajták (természetesen figyelembe véve a szezonalitást) nagyjából a kategória apróhirdetései között mind meg is jellenek. Az ajánlatok között egyaránt előfordulnak nagyobb és kisebb tételekben gondolkozó gazdák és kereskedők hirdetései is, ahogyan a zöldségfelvásárlással kapcsolatos apróhirdetések szintén megjelennek a rovatban.
Olvasson tovább
2025. augusztus 9. 21:15 Fejeskáposzta Baranya, Mohács (Újmohács)
Üdv! Eladó Gintama fajtájú fejes káposzta, kifejezetten savanyítós partnert keresünk nagy tételes vásárlásra. A szállítás mennyiség függvényében megoldható. Érdeklődni telefonon lehet.
2025. július 23. 08:57 Fejeskáposzta Baranya, Szaporca
Eladó fejeskáposzta termelőtől, kis és nagy mennyiségben. Folyamatosan kapható november végéig. Eladásra kínált mennyiség: 200 tonna. Házhoz szállításban tudunk segíteni nagyobb mennyiség esetén. Ár: 200 Ft + áfa
200 tonna
A lista fizetett rangsorolást tartalmaz
Alkatrész katalógusok
Ez mentheti meg a drámai vízhiánnyal küzdő Homokhátságot
Ez mentheti meg a drámai vízhiánnyal küzdő Homokhátságot
A fejlesztések kulcsszerepet kapnak a térség vízpótlásában. Az új rendszer...
Sajtóközlemény
Könnyítéseket kapnak a gazdák: ez mindenkinek jól jön
Könnyítéseket kapnak a gazdák: ez mindenkinek jól jön
Az Agrárminisztérium célja, hogy rugalmasabb, kiszámíthatóbb támogatási...
Új erdők lesznek a szántókból és legelőkből – így változik a magyar táj
Új erdők lesznek a szántókból és legelőkből – így változik a magyar táj
Az erdészek olyan új fafajokat keresnek, amelyek a következő száz évben is...

Minden jog fenntartva.
© 2025 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]