Pajor tudtok ajánlani valamit?
Arno fokhagyma februári vetésekor meg lett szórva talajfertőtlenítővel, de most azt vettük észre, hogy rágja a pajor.
Van erre valami vegyszer, vagy valakinek valami bevált módszer?
Válasz rusvailaszlo80 #3176. hozzászólására Szivesen. Szerintem nálad a szárfonalféreg károsít. Ha nem sikerül danadin-t venned akkor a csavarodott levelű hagymákat szedd ki a sorból,igaz ettől még a szemét kis csak mikroszkóppal látható dög még ott lesz a területen. Vetőmaggal is terjedhet.
Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni a fokinak a szárában mintha valami bele furta volna magát utána leromlik az állapota elcsökevényesedik és elhal. Mi lehet a baj,mivel kezeljem? Előre is köszönöm a segítségeteket. Küldök képet is.
Válasz buzsér #3171. hozzászólásáraNem duggatásra vettem, kimaradt . és gondoltam leteszem. egyébként nincs vele gond fejesedik is szépen.
Ha már a biztos helyet említed , kitől lehetne megbízhatót venni?
Válasz viktor2131 #3170. hozzászólására Gondolom már magadtól is rájöttél,hogy mi a baj. Olcsó magnak híg a leve. Biztosan valamilyen magszárat növesztő fajta. Semmit ne tegyél vele. Bele a kukába és legközelebb biztos helyről vegyél magot.
Válasz buzsér #3169. hozzászólására
Azt nem tudom megmondani , valami spanyol olcsón vettem nagybanin mert hiányos fejek voltak. Próbának tettem le, igazán szép ,erős, nagy. De milyen fajta nem tudom
Sziasztok. Most szeretnék egy Kertnyi kb 200 nm folhagymát ültetni. Mit ajánlanátok a vetőmagvèddelmére? Csávázás, vagy valamilyen vegyszer esetleg? Félek hogy nehogy baja legyen, már mire kibújik a földből. Köszönöm a segítséget.
Válasz snagy7608 #3157. hozzászólására Fokhagymára nincs engedélyezve semmilyen poszt gyomírtó. Pree engedélyezett a pendimetalin hatóanyag. tavaszinál a középgerezdet nem szokták elrakni.
ket dolog erdekelne a fokhagymaval kapcsolatba es pedig hogy van e ra posztpremergens gyomirto es hogy mennyire kicsi gerezdeket lehet elultetni???tavaszi fokhagymarol volna szo valaszotokat elore is koszonom.
Énis most kísérletezek kb 350-400 darabbal ősszel dugattam el , műtrágyát úgy adtam neki ahogy elvileg kell , műtrágya 30% duggatás előtt 40% fejesedéskor 3 hét múlva utolsó 30% megy rá. Azt olvastam hogy a következő mennyiséget fejesedés időszakában kell kiadni ami 4-5 leveles állapot, csak azt nem tudom mitől számítva 4-5 levél? Mert már most is annyi:) télen egy levél se fagyott/ hullott le, minden levele tiszta zöld.
Válasz mikulangy #3151. hozzászólásáraÉrtem. Köszi a segítséget. :) már jó pár napja olvasgatok ez ügyben. tényleg van vele munka, de azt látom, ha normálisan csinálja az ember, akkor nagyon megéri csinálni, főleg hogy majd 1 évig el áll. Igen tudnám öntözni, van tároló is ahol ki tudnám szárítani, illetve tárolni, ezért is gondoltam hogy bele kellene fogni, vető és betakarítógépen kívül minden adott. Ezt a Francia vetőmagot hol lehet kapni, illetve még most érdemes lehet belefogni? Talaj teljes mértékben elő van készítve egy simítózás, és egy kompaktor a híja. Tavaly búza volt rajta.
Válasz Doszpodm #3148. hozzászólására Az eladási ár az sok mindentől függ. Pld mennyire dolgozod fel? Szárasan vagy pucolva, esetleg konyhakészre megtisztíttva. Meddig tudod tárolni? Milyen a minőség? Szép fehér vagy esetleg szürkés? Mekkora a mérete a fejeknek? 4cm alatt 4-5 között, 5cm fölött esetleg 6cm fölött/ 6 cm fölöttire csak az ősszel ültetett foki nő meg/
Ipari fokhagyma 100ft/kg-A szép 5cm fölötti fehér egészséges tavaszi foki 1200ft/kg ennyire szóródik az ár.
Szigorúan intenzív technológiát betartva öntözéssel teremhetnek az őszi francia fajták akár 12 tonnát is /ha
A Fokhagyma az egyik legmunkaigényesebb és legtöbb szaktudást igénylő szántóföldi növény. Én a helyedben kis területen szerényen kezdenék nehogy nagy legyen a bukta. Az első pár év a tanulás időszaka. Még az öreg fokisok is minden évben tanulnak valami újat.
Válasz Mihály #3149. hozzászólásáraSajnos igen. Mert a még azelőtti kormány adta. A szocik. Csak ők segítik a mezőgazdaságot. Bolthalozat is tervbe volt ahova a kis közepes termelők leadjak a termenyuket.
Válasz mikulangy #3145. hozzászólásáraEladási ár mennyi szokott lenne legolcsóbban és legdrágábban? illetve egy jól termő talajban kb mennyit hozhat 1 hektár "kg"? valamit muszáj csinálni pluszba :)
Válasz Mihály #3144. hozzászólásáraVan aki csinált a nagymama nevére is meg az anyu apu nevére is egy egy beadando parcellat. Mertek nagyot álmodni. Na de megbukott azz új kormány aki nem akarta emelni. Így egyenlőre bizonytalan hogy mi lesz
Válasz mikulangy #3145. hozzászólására ha nincs hova tennie a pénzt na de más sem olcsó ami pénzt hoz a házhoz s munkát na azt bőven csak arra lenék kíváncsi hány fűzért jelent le az őstermelőibe a Nak-nak meg a Nébih-nek meg miből fogja tudni hány kilót terem egy olyan helyen ahol eddig nem is termeltek??
Válasz Doszpodm #3142. hozzászólására Hát egy hektár termelési költsége ha mindent összeadok kb 3 milla /a vetőmag több mint 1 milla/a támogatás meg 70 ezer ft. az eladási ár pedig hektikusan változik.sok sok mindentől függ.Március elején rakható az Arno,Flavor,GK lelexír, Makói tavaszi, KB 7-800kg/ha és min 1200ft/kg a magnak való. Kellemes számolgatást és sok sikert.
Válasz Rranbax #3140. hozzászólására ha fel emelik írj pár sort róla s megyek én is Romániába keresek valamelyik faluba egy holdas kertet s húzok fel fóliát s rakom tele paradicsommal mert 1000 nm-re kapok akkor annyi támogatást mint itt majdnem húsz hektárra 30 km a határ ezt naponta oda vissza sem több mintha Debrecenbe járnék dolgozni .... s a patit meg lehet itt adnám el a nagybanin ...azt mondta a miniszter elnökünk merjünk nagyot álmodni hát még lehet hiszek neki ha ez bejön....
Sziasztok.
Mint sokan mások én is kezdő vagyok.
Kérdésem az lenne hogy a talajfertőtlenítést mikor érdemes megcsinálni ha tavaszi fokhagymát szeretnék idén és a csiraölő hatása a legkisebb legyen?
Kvázi ne írtsa ki a fokhagymát
Sziasztok. Új vagyok a témában. Takarmány nővényekkel gazdálkodunk Buza/Kukorica/Napraforgó, és gondolkozunk, hogy bel fognánk fokhagyma termesztésbe, egyenlőre 1 hektárba gondolkodunk, több kérdésem is lenne: , általában az ár mettől meddig mozog eladáskor "Ft"? Most Március elején melyik fajtát lenne érdemes rakni? Illetve 1 hektár teljes művelési költsége kb mennyi lehet, csak egy hozzá vetőleges számra gondolok. 1 hektárra jelenleg mennyi a föld alapú támogatás? Köszönöm előre is a segítséget.
Válasz Rranbax #3140. hozzászólására Gratula ti legalább kaptok itt meg csak ígérnek ... már akinek mert hiába van elfogadott pályázat ami már termelni kellene a sátorban ha nincs kifizetés félbe maradt nagyon sok fólia meg üvegház szét vágja az embereket az ideg hogy minek is kezdet bele de hát az ember már csak ilyen tervez-tervez s van ami összejön s van ami nem
Hát ez a fokhagyma támogatás nem elég vonzó. Gondolkodtam én is rajta mert szoktam valamennyi fokhagymát is rakni. De inkább marad csak a paradicsom, arra fizettek tavaly 3000 eurót ezer negyzetmeter fóliás paradicsomra. Tavaly több mint huszezren kaptak ilyen támogatást. Idén talán felemelik 4000 euróra. Nem rossz pénz. Válasz Mihály #3139. hozzászólására
Válasz mikulangy #3136. hozzászólásáraVagy a fordító nem jó vagy a cikk zavaros de a lényeg hogy már a 2019 évre kaptak támogatást ekkor 22 fő volt regisztrálva de már erre az évre 40 főt regisztráltak ez olyan lesz mint nálunk a Szegedi paprika vagy a Makói hagyma ezért kapják a külön támogatást na nem nálunk hanem Románban
Válasz mikulangy #3136. hozzászólásáraNa nézd már erről miért nem szóltál hogy már idáig fejlődtünk??-A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara égisze alatt működő hagyma munkacsoport a hazai hagymatermesztők nagy részét tömöríti, hiánypótló szerepet tölt be a termelés hatékonyabbá tételében és a piacszervezésben.---- Jó már nektek ilyen segítség mellet néhány 100 tonnával többet is eladhatok ....???? (majd ha megveszitek a Románoktól fél áron)
Válasz mikulangy #3136. hozzászólására nekem menyit eszek megtermelem magamnak különösebben nem érint csak forr a vérem mikor a Híres Makói hagymát nem tudja támogatni 1 kormány sem de barátok borospincéiben már csak fürdő medence nincs de állítom van olyan szálloda amely sokkal jobban le pukkant mint amilyen borházak épültek a hegyekbe a semmi közepén kövesút víz vezetékes s villany jó pár kilométerről de valamelyik nap az Alföld egyik gidres gödrös 2 számjegyű út mellett haladva látom az erdei út végén három emeletes ház nagyságú táblán hogy borház felírat ékeskedik .. az erdő közepén s közben ami jó volt az már lassan megtalálni is nehéz mert egyszerűen nem éri meg termelni mert nem lehet hozzá venni 10-20 milliárdért gépet ami(" Mr 20%" )jót lehet zsebre tenni és itt le kell hajolni de nincs kinek mert nincs miből és a szomszéd jól látja hogy eljött az ő ideje mert ha most megtámogatja Európa legnagyobb fokhagyma termelői lehetnek az a bizonyos Francia kapcsolat révén
Válasz Mihály #3135. hozzászólására Itt olvashatsz bővebben róla. Segítségként a Google fordítót próbáld meg. http://botosaniexclusiv.ro/22-de-producatori-inscrisi-in-programul-usturoi-2019-au-primit-astazi-ajutorul-in-valoare-de-3000-euro-de-la-stat.html
Válasz mikulangy #3134. hozzászólására annyi pénzért te is ültetnél még a balkon ládába is 1 millió /hektár támogatásért a Magyar az Északi sarkot is beültetné
2019 Május 15 Románia
"Ugyancsak keddi ülésén döntött a bukaresti kormány a fokhagyma-termesztők területalapú támogatásának megháromszorozásáról. A gazdák az eddigi 1000 helyett 3000 ezer eurós évi támogatást fognak kapni minden hektárnyi fokhagyma-ültetvény után."
Válasz zsaniheja #3128. hozzászólására Kifejezetten tavaszi ültetésű fokhagymát én csak két fajtát ismerek. Van a hagyományos makói tavaszi valamint a Maroslelén nemesített GK Lelexír. Mindkét fajta szereti a korai vetést. Már február elején ültethetőek ha az időjárás megengedi.Egyik sem ad rekord termést,viszont minőségben,ízben és eltarthatóságban verhetetlen. Igazi kolbászba való fajták. Akár következő év márciusáig is eltárható minőségromlás nélkül.A GK Lelexír vetőmagja államilag szemlézett területről még éppen talán beszerezhető kb 1200-1500 ft/kg áron. sajnos a francia fokik kiszorították a Magyar fajtákat.
3378 hozzászólás
Szép estét!
Pajor tudtok ajánlani valamit?
Arno fokhagyma februári vetésekor meg lett szórva talajfertőtlenítővel, de most azt vettük észre, hogy rágja a pajor.
Van erre valami vegyszer, vagy valakinek valami bevált módszer?
Válasz rusvailaszlo80 #3176. hozzászólására Szivesen. Szerintem nálad a szárfonalféreg károsít. Ha nem sikerül danadin-t venned akkor a csavarodott levelű hagymákat szedd ki a sorból,igaz ettől még a szemét kis csak mikroszkóppal látható dög még ott lesz a területen. Vetőmaggal is terjedhet.
Köszönöm szépen a tanácsot.
Válasz rusvailaszlo80 #3174. hozzászólásáraDANADIM PROGRESS !!!!! AZONNAL !!!! Növényorvossal ki kell íratni.
Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni a fokinak a szárában mintha valami bele furta volna magát utána leromlik az állapota elcsökevényesedik és elhal. Mi lehet a baj,mivel kezeljem? Előre is köszönöm a segítségeteket. Küldök képet is.
Válasz viktor2131 #3172. hozzászólásáraVega-Group kft Makó, Velnök u. 31, 6900
Horizon Trade Invest Kft Makó 06 70 775 9445
https://www.fokhagymavetomag.hu/
Ezeknél a cégeknél nyugodtan vásárolhatsz. Bőven van fajtaválasztékuk, szerintem postáznak is kisebb tételt.
Válasz buzsér #3171. hozzászólásáraNem duggatásra vettem, kimaradt . és gondoltam leteszem. egyébként nincs vele gond fejesedik is szépen.
Ha már a biztos helyet említed , kitől lehetne megbízhatót venni?
Válasz viktor2131 #3170. hozzászólására Gondolom már magadtól is rájöttél,hogy mi a baj. Olcsó magnak híg a leve. Biztosan valamilyen magszárat növesztő fajta. Semmit ne tegyél vele. Bele a kukába és legközelebb biztos helyről vegyél magot.
Válasz buzsér #3169. hozzászólására
Azt nem tudom megmondani , valami spanyol olcsón vettem nagybanin mert hiányos fejek voltak. Próbának tettem le, igazán szép ,erős, nagy. De milyen fajta nem tudom
Válasz viktor2131 #3168. hozzászólásáraMilyen fajta?
Őszi fokhagyma elkezdett magba menni , mit tegyek vele? Vágjam ki a hajtását?. Mi okozhatja , elég sok ideje van még, mitől kezdett magba menni?
Válasz Lelkes "Amatőr" #3166. hozzászólásáraCsak receptre,ha van zöldkönyved növényorvos kiírja neked és úgy tudod megvásárolni.
Válasz budai #3165. hozzászólásáraKöszönöm!
De ez I. kategóriás. Hogy tudom ezt beszerezni?
Válasz Lelkes "Amatőr" #3164. hozzászólásáraDimetoát Progress
Sziasztok!
Fokhagymalégy ellen mivel védekeztek?
Válasz mikulangy #3145. hozzászólásáraInkább 7-8000kg/ha
Aulxito, Arno, Elefánt, Pur White fokhagyma megkapálva, lombtrágyázva és az öntözés is lassan végéhez ér!

Sziasztok. Most szeretnék egy Kertnyi kb 200 nm folhagymát ültetni. Mit ajánlanátok a vetőmagvèddelmére? Csávázás, vagy valamilyen vegyszer esetleg? Félek hogy nehogy baja legyen, már mire kibújik a földből. Köszönöm a segítséget.
Aulxito fokhagyma mai állapot!
https://fokhagymaa.hu/valasztott_blog/fokhagyma-termesztes
Válasz snagy7608 #3157. hozzászólására Fokhagymára nincs engedélyezve semmilyen poszt gyomírtó. Pree engedélyezett a pendimetalin hatóanyag. tavaszinál a középgerezdet nem szokták elrakni.
Jo napot /sziasztok

szalagos dughagyma rakogepet keresnek ha valakinek.lenne elado vagy esetleg tud.benne segiteni azt megkoszonnem
schneiderb92@gmail.com
ket dolog erdekelne a fokhagymaval kapcsolatba es pedig hogy van e ra posztpremergens gyomirto es hogy mennyire kicsi gerezdeket lehet elultetni???tavaszi fokhagymarol volna szo valaszotokat elore is koszonom.
Válasz mikulangy #3155. hozzászólásáraKöszönöm!
Válasz Doszpodm #3152. hozzászólásárahttps://www.fokhagymavetomag.hu/
https://www.vegagroup.hu/index.php
Válasz viktor2131 #3153. hozzászólásáramilyen műtrágya
Énis most kísérletezek kb 350-400 darabbal ősszel dugattam el , műtrágyát úgy adtam neki ahogy elvileg kell , műtrágya 30% duggatás előtt 40% fejesedéskor 3 hét múlva utolsó 30% megy rá. Azt olvastam hogy a következő mennyiséget fejesedés időszakában kell kiadni ami 4-5 leveles állapot, csak azt nem tudom mitől számítva 4-5 levél? Mert már most is annyi:) télen egy levél se fagyott/ hullott le, minden levele tiszta zöld.
Válasz mikulangy #3151. hozzászólásáraÉrtem. Köszi a segítséget. :) már jó pár napja olvasgatok ez ügyben. tényleg van vele munka, de azt látom, ha normálisan csinálja az ember, akkor nagyon megéri csinálni, főleg hogy majd 1 évig el áll. Igen tudnám öntözni, van tároló is ahol ki tudnám szárítani, illetve tárolni, ezért is gondoltam hogy bele kellene fogni, vető és betakarítógépen kívül minden adott. Ezt a Francia vetőmagot hol lehet kapni, illetve még most érdemes lehet belefogni? Talaj teljes mértékben elő van készítve egy simítózás, és egy kompaktor a híja. Tavaly búza volt rajta.
Válasz Doszpodm #3148. hozzászólására Az eladási ár az sok mindentől függ. Pld mennyire dolgozod fel? Szárasan vagy pucolva, esetleg konyhakészre megtisztíttva. Meddig tudod tárolni? Milyen a minőség? Szép fehér vagy esetleg szürkés? Mekkora a mérete a fejeknek? 4cm alatt 4-5 között, 5cm fölött esetleg 6cm fölött/ 6 cm fölöttire csak az ősszel ültetett foki nő meg/
Ipari fokhagyma 100ft/kg-A szép 5cm fölötti fehér egészséges tavaszi foki 1200ft/kg ennyire szóródik az ár.
Szigorúan intenzív technológiát betartva öntözéssel teremhetnek az őszi francia fajták akár 12 tonnát is /ha
A Fokhagyma az egyik legmunkaigényesebb és legtöbb szaktudást igénylő szántóföldi növény. Én a helyedben kis területen szerényen kezdenék nehogy nagy legyen a bukta. Az első pár év a tanulás időszaka. Még az öreg fokisok is minden évben tanulnak valami újat.
Válasz Mihály #3149. hozzászólásáraSajnos igen. Mert a még azelőtti kormány adta. A szocik. Csak ők segítik a mezőgazdaságot. Bolthalozat is tervbe volt ahova a kis közepes termelők leadjak a termenyuket.
Válasz mikulangy #3145. hozzászólásáraEladási ár mennyi szokott lenne legolcsóbban és legdrágábban? illetve egy jól termő talajban kb mennyit hozhat 1 hektár "kg"? valamit muszáj csinálni pluszba :)
Válasz Mihály #3144. hozzászólásáraVan aki csinált a nagymama nevére is meg az anyu apu nevére is egy egy beadando parcellat. Mertek nagyot álmodni. Na de megbukott azz új kormány aki nem akarta emelni. Így egyenlőre bizonytalan hogy mi lesz
Válasz mikulangy #3145. hozzászólására ha nincs hova tennie a pénzt na de más sem olcsó ami pénzt hoz a házhoz s munkát na azt bőven csak arra lenék kíváncsi hány fűzért jelent le az őstermelőibe a Nak-nak meg a Nébih-nek meg miből fogja tudni hány kilót terem egy olyan helyen ahol eddig nem is termeltek??
Válasz Doszpodm #3142. hozzászólására Hát egy hektár termelési költsége ha mindent összeadok kb 3 milla /a vetőmag több mint 1 milla/a támogatás meg 70 ezer ft. az eladási ár pedig hektikusan változik.sok sok mindentől függ.Március elején rakható az Arno,Flavor,GK lelexír, Makói tavaszi, KB 7-800kg/ha és min 1200ft/kg a magnak való. Kellemes számolgatást és sok sikert.
Válasz Rranbax #3140. hozzászólására ha fel emelik írj pár sort róla s megyek én is Romániába keresek valamelyik faluba egy holdas kertet s húzok fel fóliát s rakom tele paradicsommal mert 1000 nm-re kapok akkor annyi támogatást mint itt majdnem húsz hektárra 30 km a határ ezt naponta oda vissza sem több mintha Debrecenbe járnék dolgozni .... s a patit meg lehet itt adnám el a nagybanin ...azt mondta a miniszter elnökünk merjünk nagyot álmodni hát még lehet hiszek neki ha ez bejön....
Sziasztok.
Mint sokan mások én is kezdő vagyok.
Kérdésem az lenne hogy a talajfertőtlenítést mikor érdemes megcsinálni ha tavaszi fokhagymát szeretnék idén és a csiraölő hatása a legkisebb legyen?
Kvázi ne írtsa ki a fokhagymát
Sziasztok. Új vagyok a témában. Takarmány nővényekkel gazdálkodunk Buza/Kukorica/Napraforgó, és gondolkozunk, hogy bel fognánk fokhagyma termesztésbe, egyenlőre 1 hektárba gondolkodunk, több kérdésem is lenne: , általában az ár mettől meddig mozog eladáskor "Ft"? Most Március elején melyik fajtát lenne érdemes rakni? Illetve 1 hektár teljes művelési költsége kb mennyi lehet, csak egy hozzá vetőleges számra gondolok. 1 hektárra jelenleg mennyi a föld alapú támogatás? Köszönöm előre is a segítséget.
Válasz Rranbax #3140. hozzászólására Gratula ti legalább kaptok itt meg csak ígérnek ... már akinek mert hiába van elfogadott pályázat ami már termelni kellene a sátorban ha nincs kifizetés félbe maradt nagyon sok fólia meg üvegház szét vágja az embereket az ideg hogy minek is kezdet bele de hát az ember már csak ilyen tervez-tervez s van ami összejön s van ami nem


Hát ez a fokhagyma támogatás nem elég vonzó. Gondolkodtam én is rajta mert szoktam valamennyi fokhagymát is rakni. De inkább marad csak a paradicsom, arra fizettek tavaly 3000 eurót ezer negyzetmeter fóliás paradicsomra. Tavaly több mint huszezren kaptak ilyen támogatást. Idén talán felemelik 4000 euróra. Nem rossz pénz. Válasz Mihály #3139. hozzászólására
Válasz mikulangy #3136. hozzászólásáraVagy a fordító nem jó vagy a cikk zavaros de a lényeg hogy már a 2019 évre kaptak támogatást ekkor 22 fő volt regisztrálva de már erre az évre 40 főt regisztráltak ez olyan lesz mint nálunk a Szegedi paprika vagy a Makói hagyma ezért kapják a külön támogatást na nem nálunk hanem Románban
Válasz mikulangy #3136. hozzászólásáraNa nézd már erről miért nem szóltál hogy már idáig fejlődtünk??-A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara égisze alatt működő hagyma munkacsoport a hazai hagymatermesztők nagy részét tömöríti, hiánypótló szerepet tölt be a termelés hatékonyabbá tételében és a piacszervezésben.---- Jó már nektek ilyen segítség mellet néhány 100 tonnával többet is eladhatok ....???? (majd ha megveszitek a Románoktól fél áron)
Válasz mikulangy #3136. hozzászólására nekem menyit eszek megtermelem magamnak különösebben nem érint csak forr a vérem mikor a Híres Makói hagymát nem tudja támogatni 1 kormány sem de barátok borospincéiben már csak fürdő medence nincs de állítom van olyan szálloda amely sokkal jobban le pukkant mint amilyen borházak épültek a hegyekbe a semmi közepén kövesút víz vezetékes s villany jó pár kilométerről de valamelyik nap az Alföld egyik gidres gödrös 2 számjegyű út mellett haladva látom az erdei út végén három emeletes ház nagyságú táblán hogy borház felírat ékeskedik .. az erdő közepén s közben ami jó volt az már lassan megtalálni is nehéz mert egyszerűen nem éri meg termelni mert nem lehet hozzá venni 10-20 milliárdért gépet ami(" Mr 20%" )jót lehet zsebre tenni és itt le kell hajolni de nincs kinek mert nincs miből és a szomszéd jól látja hogy eljött az ő ideje mert ha most megtámogatja Európa legnagyobb fokhagyma termelői lehetnek az a bizonyos Francia kapcsolat révén
Válasz Mihály #3135. hozzászólására Itt olvashatsz bővebben róla. Segítségként a Google fordítót próbáld meg. http://botosaniexclusiv.ro/22-de-producatori-inscrisi-in-programul-usturoi-2019-au-primit-astazi-ajutorul-in-valoare-de-3000-euro-de-la-stat.html
Válasz mikulangy #3134. hozzászólására annyi pénzért te is ültetnél még a balkon ládába is 1 millió /hektár támogatásért a Magyar az Északi sarkot is beültetné


Válasz Mihály #3133. hozzászólásáraLehet ezért keresik a románok Makó környékén annyira a fokhagymát. Gondolom vetőmagnak.
Válasz mikulangy #3132. hozzászólására Hát ez szép akkor a Magyar fokhagyma felejtős lesz ...???


2019 Május 15 Románia
"Ugyancsak keddi ülésén döntött a bukaresti kormány a fokhagyma-termesztők területalapú támogatásának megháromszorozásáról. A gazdák az eddigi 1000 helyett 3000 ezer eurós évi támogatást fognak kapni minden hektárnyi fokhagyma-ültetvény után."
Válasz Gabi550 #3129. hozzászólásáraPróbáld meg itt: https://www.fokhagymavetomag.hu/fokhagymavetomag/utantermesztett
Válasz zsaniheja #3128. hozzászólására Kifejezetten tavaszi ültetésű fokhagymát én csak két fajtát ismerek. Van a hagyományos makói tavaszi valamint a Maroslelén nemesített GK Lelexír. Mindkét fajta szereti a korai vetést. Már február elején ültethetőek ha az időjárás megengedi.Egyik sem ad rekord termést,viszont minőségben,ízben és eltarthatóságban verhetetlen. Igazi kolbászba való fajták. Akár következő év márciusáig is eltárható minőségromlás nélkül.A GK Lelexír vetőmagja államilag szemlézett területről még éppen talán beszerezhető kb 1200-1500 ft/kg áron. sajnos a francia fokik kiszorították a Magyar fajtákat.
Sziasztok!
Arno fajta fokhagyma érdekelne vetni való esetleg valakinek kb 150-200 kg