Az Afrikából származó óriáscsigák először a 1960-as években jelentek meg és kezdtek el rendkívül gyorsan szaporodni Floridában – írja a dailymail.co.uk. – A faj szaporaságára jellemző, hogy egy csiga évente többször 1.200 tojást képes rakni és nincs természetes ragadozója.

Afrikai óriáscsiga

Az Afrikai óriáscsiga akár 20 cm nagyra is megnőhet – Fotó: pxfuel.com

A helyi lakosság körében korábban soha nem látott Afrikai óriáscsiga, mintegy 16-20 cm (8 hüvelyk) hosszúságot és a 400 gramm testtömeget elérő, falánk állatok hatalmas riadalmat keltettek, minden útjukba kerülő növényt, szinte válogatás nélkül elpusztítottak, sőt egyes településeken a lakóépületek szerkezetében is helyrehozhatatlan károkat okoztak.

A növényekben okozott károk mellett ezek a csigák olyan parazita nematódákat is terjesztettek, amelyek fertőző agyhártyagyulladást váltottak ki.

A floridai hatóságok 2011-től – a kutyák speciális szimatát kihasználva és több mint egymillió dollárt a felszámolásra fordítva – 168.000 példányt gyűjtöttek össze és pusztítottak el a csigákból és úgy tűnik, talán megnyerik a csigák elleni harcot. Az utolsó, felfedezett példányokat ez év júliusában a houston-i repülőtéren kobozták el egy nigériai hölgy csomagjából.