Nyugat felől egyre nagyobb területen vékonyodni, szakadozni kezd a felhőzet, másutt marad az erősen felhős vagy borult égbolt. Az összefüggő csapadékzóna kelet felé halad. Nemcsak a hegyekben, hanem északkeleten, majd a Tiszántúlon is halmazállapotot válthat a csapadék. Az északnyugati, északi szelet erős, főként a Dunántúlon és az északkeleti harmadban viharos lökések kísérhetik.

Késő este 1, 5 fok várható.


Országos előrejelzés: szerda estétől csütörtök reggelig

Nyugat felől tovább csökken a felhőzet, az ország keleti harmadának kivételével hajnalra jóformán kiderül az ég. A Tiszántúlon nagy valószínűséggel lehet további, gyengülő intenzitású eső, helyenként havas eső, hó, majd reggelre a csapadékzóna a keleti határszélre szorul. Az északi, északnyugati szelet élénk, helyenként erős, a Bodrogközben eleinte viharos lökések is kísérhetik.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között alakul. Elsősorban a szélcsendes, derült részeken fagyhat, de a fagyzugokban akár -5, -6 fok köré is csökkenhet a hőmérséklet.

tavaszodik

Az északi, északnyugati szél élénk marad– fotó: unsplash.com

Időjárási helyzet Európában

Egy markáns frontálzóna szeli ketté, amelynek déli ágán egy mediterrán ciklon is képződött. A frontzóna mentén felhős, csapadékos az időjárás, északon havazás, míg délebbre eső a jellemző, ez alól kitételt képeznek az Északi-Kárpátok magasabb vonulatai, ott ugyanis havazás a jellemző. A Brit-szigeteket egy, az Atlanti-óceánon örvénylő ciklon melegfrontja érte el, így ott is egyre többfelé fordul elő csapadék.

Délnyugaton magasnyomás a meghatározó, így azokon a részeken viszonylag eseménytelen az idő. A Kárpát-medencét a már említett frontálzóna elhagyja a következő órákban, csütörtökön már egyre inkább a délnyugati magasnyomás alakítja az időjárást – írja az MTI

Aktuális időjárás-előrejelzésünket 24 órás, 5 és 30 napos, valamint település szerinti bontásban, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt megtalálja az Agroinform.hu Időjárás rovatában.