Hadászi László a KITE Zrt. innovációs főigazgatója “Precíziós gazdálkodás, mint lehetőség a magyar mezőgazdaság számára” címmel tartott előadást, melyben kiemelte: “a szemléletváltást nem lehet tovább halogatni, mert valóban le fogunk maradni, ennek pedig az üzemen belül a tulajdonostól egészen a gépkezelőig meg kell történnie.” Ismertette a KITE precíziós gazdálkodási rendszerét, amely az agrotechnológia, az informatikai háttér és a műszaki megoldások hármasára épít. “Mert hiába van nekünk a legjobb gépünk, ha a technológiát nem tudja végrehajtani, és hiába van a legnagyobb IT háttér, ha nem támogatja az agrotechnológiát.”

A prezentáció megtekinthető a képre kattintva:

PREGA

Kecskés Zsolt precíziós gazdálkodási szaktanácsadó a kihívások, jövedelmezőség és megoldások gondolatok köré épített előadásában beszélt a szaktanácsadás szerepéről a precíziós gazdálkodásban. A döntéstámogatáshoz az előadó szerint szükség van kiegészítő adatok beintegrálására (pl. talaj- és növényvizsgálatok, meteorológiai adatok, műholdfelvételek stb.). Mindezen adatok segítségével kidolgozásra kerül a helyspecifikus termesztéstechnológia és ezen keresztül lehetőségünk van az erőforrások optimalizálására, ezáltal a maximális jövedelemtermelő-képesség elérésére. Ehhez nyújt segítséget a KITE Zrt. Innovációs Főigazgatóságának szakembergárdája a „Komplex szaktanácsadási szolgáltatás” nyújtásával.

A prezentáció megtekinthető a képre kattintva:

Kecskés

Technológia korszerűsítések a gyümölcstermesztésben is megfigyelhetők. Hadászi László prezentálta a koherens elemekből felépülő almatermesztési technológiát a konferencia Kertészet szekciójában. Az intenzív almatermesztésben a piac megszerzésének és megtartásának záloga a kiváló minőségű és állandó mennyiségű termés előállítása. Ahhoz, hogy biztosítsák ezt a színvonalat a bevett technológiában igen magas számú kémiai növényvédelmi eljárást alkalmaznak. Ezzel szemben a megfelelő genetikai potenciállal és agrotechnikai elemek kombinációjával alacsonyabb növényvédőszer-terhelés mellett egészségesebb gyümölcsöt tudunk előállítani a termésbiztonság egy magasabb szintjének garantálása mellett.

A prezentáció megtekinthető a képre kattintva: