A 2020-as PREGA Konferencia szakmai szekciói felölelik az összes főbb mezőgazdasági ágazatot, a gyakorlat oldaláról bemutatva a precíziós fejlesztéseket. Ez a konferencia nem a termékbemutatókról szól, a PREGA kiemelt célja, hogy a szakmai előadók és a precíziós gazdálkodásban jártas gazdálkodók olyan tapasztalatait mutassa be, amelyek valódi tanulsággal szolgálnak a résztvevőknek. A gazdálkodók számot vetnek az eddigi eredményeikről, őszintén beszélnek tapasztalataikról, és nem titkolják kudarcaikat sem, amiből mindannyian tanulhatunk.

Hogy biztosan a lehető leghasznosabb előadásokat és beszélgetéseket hallgathassák meg, Önök is elmondhatják véleményüket, amit figyelembe veszünk az előadók kiválasztásánál. Az ezen a linken található űrlap kitöltésével ajánljon olyan előadót, akiről úgy gondolja, jól hasznosítható információkat adna át.

A két napos rendezvény programjában ismét helyet kap a PREGA Science – Precíziós Gazdálkodási Tudományos Konferencia, amely a smart farming technológiák tudományos hátterét mutatja be. Az előadók a tudományos konferencián beszámolnak a legfrissebb hazai és nemzetközi kutatásokról.

Miért érdemes eljönni a PREGA Konferenciára?

•  Megismerheti, merre tartanak a világ és hazánk agráriumának informatikai-technológiai fejlesztései, és ezek hogyan hasznosíthatók a gyakorlatban.

•  Őszintén beszélünk a helyspecifikus gazdálkodás eredményeiről és kihívásairól.

•  Hasonló érdeklődésű gazdálkodókkal cserélhet tapasztalatot és kapcsolatba léphet azokkal a termelőkkel, akik már alkalmazzák a precíziós technológiákat.

•  Egy helyen megtalálja a precíziós eszközök és szolgáltatások forgalmazóit, így vásárlási kötelezettség nélkül hasonlíthatja össze az egyes ajánlatokat.

•  Szinte biztos, hogy az agrártámogatások lehívása digitális megoldásokkal kapcsolódik össze a jövőben. Most még van idő felkészülni a közelgő digitális átállásra.

Időpont: 2020. február 18 – 19.
Helyszín: Aquaworld Hotel Resort, Budapest

PREGA

A PREGA egyedülálló kapcsolatépítési lehetőséget nyújt a precíziósan már gazdálkodókkal, az érdeklődő agrárvállalkozókkal és szolgáltatókkal.

Nézzük, mire számíthatsz a szekciók programjain:

1. Szántóföldi szekciók

A közérthetően megfogalmazott, a szántóföldi növénytermesztés munkafolyamatait bemutató szekciókban értékeljük az elmúlt év eseményeit és a precíziós gazdálkodást már sikeresen alkalmazó termelők bemutatják elért eredményeiket.

1. nap:

A talaj és termőképessége

•  Miért fontos a talaj alapos ismerete?
•  Hogyan követhetem a talajjavítás eredményességét?
•  Milyen terméseredmények érhetők el az intenzív talajélet fenntartásával?
•  A talajtulajdonság-különbség a termésben a limitáló tényező?

Vetés és genetika

•  A vetőmagtermesztés az agrárium Formula1-e. Milyen megoldások ültethetők át a növénytermesztés mindennapjaiba?
•  Hogyan lehet a helyspecifikus megoldásokkal maximalizálni a genetikai potenciált?
•  Milyen új vetéstechnológiai újdonságok léteznek?
•  Mi alapján történjen a tőszám meghatározása?

Tápanyag-gazdálkodás

•  Tervezési és kijuttatási tapasztalatok, megoldások hely- és növényspecifikusan
•  Vetésforgó és elővetemény-hatás követése mérésekkel
•  Melyik térül meg? Javítsuk a gyengébb adottságú területet vagy többet juttassunk ki az erőssebbre?
•  Mi a szerepe az osztott növénytáplálásnak?

precíziós gazdálkodás

A szántóföldi növénytermesztés a konferencia mindkét napján helyet kap.

2. nap:

Növényvédelem és növénykondicionálás

•  Hogyan végezhetünk precíziós növényvédelmet?
•  Stresszhatások mérése és csökkentése komplex megoldásokkal
•  A precíziós gazdálkodás megoldás lehet a változó klíma, szabályozás és a szerrezisztencia kihívásaira?
•  On-line adatgyűjtés és beavatkozás vagy térképalapú beavatkozás?
•  Drónos növényvédelem. Szabad/nem szabad? Indokolt? Megtérül?

Aratás + kapcsolódó műveletek + szenzorok és mérések

•  Új műszaki megoldások a menetszám-csökkentésért, a hatékony betakarításért, az aratás optimális időzítéséért és a nedvességmegőrzésért
•  Mennyiségi és minőségi termésadatok gyűjtése a főbb szántóföldi kultúrákban
•  Mi és hogyan befolyásolja a hozamot és a minőséget? 
•  Mérőrendszerek, agroIT

Vállatirányítás – Kezeljük helyén az adatokat!

•  Mire alapozzuk a döntéseket a hozamnövekedéshez?
•  Lépések a menedzsment zóna lehatárolástól a táblaszintű profitszámításig
•  Adatáramlás és kompatibilitás az információból nyerhető haszonért
•  Adminisztratív teher vagy döntéselőkészítő megoldás?

AXIÁL

Szó lesz a modern technológiák jelenlegi alkalmazási lehetőségeiről és a jövőbeli fejlesztésekről.

Az előadók között – ismét – megszólaltatjuk azokat a gyakorló gazdálkodókat, akik a személyes tapasztalataik révén beszámolnak a sikeres precíziós megoldásokról, és nem rejtik véka alá a sikertelen megoldásokat sem, amik további tapasztalatokkal segítik elő a jövő döntéseit.

2. Digitális Agrár Stratégia szekció

A szekció keretében áttekintjük Magyarország Digitális Agrár Stratégiájának (DAS) keretében zajló munkákat és várható eredményeiket. Az új témák közül pedig több kiemelt területtel foglalkozunk:

• Mik az autonóm eszközök használati lehetőségei? Mikor jön el az idő, amikor Magyarországon is elindulhatnak otthonról a traktorok vagy a robotok a földekre?
• Milyen szabályozási, gazdasági és társadalmi változások kellenek ennek eléréséhez?
• A Digitális Jólét Program keretében létrejött Mesterséges Intelligencia Platform és 5G Koalíció hoznak-e új lehetőségeket a hazai termelők és a hazai innovációs műhelyek, stratupok részére?

• Eljön-e az az idő, amikor legálisan lehet mezőgazdasági drónokat használni és elegendő lesz-e egyetlen gomb megnyomásával jelezni a munkavégzést? Mivel a mezőgazdasági drónhasználat szabályozása folyamatban van, lehetőségünk lesz ennek eredményeinek áttekintésére.

drón

Első kézből értesülhetünk a Digitális Agrár Stratégia végrehajtásáról.

Az új olaj az adat. Az adatok a mezőgazdaságban a termelőknél, nagyészt a precíziós gépekben és a szenzorokban keletkeznek. Mégis a termelők részesednek a legkevésbé az adatok hasznából, pedig vannak már piacok, ahol pénzt is kaphatnak az átadott adatokért. Merre tart a hazai adatgazdaság, a közadatok hozzáférhetősége, a digitális technológiák által előállított adatok kezelése, felhasználása, védelme? Ez is kiemelt témája lesz a szekciónak.

térinformatika

A szekcióban az adatok hozzáférhetőségéről is szó lesz.

A DAS hazai megvalósítása mellett fontos téma a Kárpát-medencei gazdaságfejlesztés egyik kiemelt területe, a Kárpát-medencei digitális gazdasági tér fejlesztése. Foglalkozunk azzal is, hogy milyen szerepe lehet a DAS kiterjesztésének ebben a térben.

3. Kertészeti – Szőlő- és gyümölcstermesztés, Zöldségtermesztés – szekciók:

Nem túlzás a szekciószervezők víziója, miszerint a jövő sikeres kertészeti vállalkozása a gazdaságosság és eredményesség fenntartása érdekében „ember nélküli” vagy “minimálisan emberi beavatkozású” lesz.

A 2020-as PREGA kertészeti szekciójában áttekintjük, hol tart most a magyar precíziós kertészet és milyen fejlődési lehetőségek állnak rendelkezésre.

Kiemelt témáink:

• Mesterséges intelligencia
• Gépi tanulás, BigData
• Betakarítás, árukezelés és tárolás innovatív szenzoros megoldásai
• Újszerű műszaki hátterrendszerek, robotizáció alkalmazása a kézimunkaigényes ágazatokban

gyümölcstermesztés

A kertészeti szekció bemutatja az ágaztaban eddig elért eredményeket és a technológiai újdonságokat is.

4. Állattenyésztési szekció

Jó hír az állattartóknak, hogy a szekció 2020-ban két teljes napon át áll a látogatók rendelkezésére!

A Digitális Agrár Stratégia kormányzati elfogadása nagy lökést adhat a hazai precíziós és digitális gazdálkodás elterjedésének. A program már csak azért is nagy figyelmet kelt, mivel 4 év alatt 10%-s növekedést irányoz elő a mezőgazdaságban, mely a hazai teljes éves GDP 1%-a. Az állattenyésztés a teljes agrárium teljesítményének 1/3-t biztosítja, így ennek az ágazatnak is derekasan ki kell vennie a részét az eredmények elérésében!

A szekció előadói sorra veszik az ágazatban hasznosítható digitális újdonságokat és a kapcsolódó termelési tapasztalatokat.

állattartás

A szekció bemutatja a fontos hazai tapasztalatokat a precíziós állattenyésztés területén.

5. Élelmiszeripari szekció

Visszatér az élelmiszeripar a PREGA-ra!

Az élelmiszeripar területén megfigyelhető innováció alapvetően befolyásolja a magyarországi vásárlók élelmiszerekkel szemben támasztott mennyiségi, minőségi és fenntarthatósági elvárásait. Az informatikában rejlő lehetőségek hozzájárulnak a hazai élelmiszergazdaság átalakításához a feldolgozói folyamatok és értékesítési csatornák digitalizációja és automatizációja révén.

A termelékenység fokozása és a hatékonyság növelése, valamint a termeléshez köthető veszteségek és a munkaerőhiányból eredő hátrányok csökkentése miatt egy sikeres élelmiszeripari vállalkozás számára az összetett informatikai rendszerek alkalmazása mára elengedhetetlenné vált.

robot

Az élelmiszeriparban a digitalizáció és az informatikai rendszerek használata egyre általánosabb követelmény.

A PREGA élelmiszeripari szekciója célul tűzte ki, hogy górcső alá vegye az alapanyagok előkészítéséhez, feldolgozásához és a termékek értékesítéséhez kötődő digitalizált rendszerek bemutatását, valamint feltérképezze a jövőbeli fejlesztési irányokat az ágazati szereplők bevonásával.

További információkért kövesse a prega.hu oldalt!

PREGA – Precíziós Gazdálkodási és Agrárinformatikai Konferencia és Kiállítás
2020. február 18-19.
Vegye meg egy- vagy kétnapos jegyét!

PREGA

Kiállító partnerek:

4ig, Agro AIM Hungaria Kft., AGRO.bio Hungary Kft., Agrobot Kft., AGRON Technologies Kft., AgroPilot Kft., Agrova Kft., AgroVIR Kft., Agro-Way Hungary Kft., AXIÁL Kft., Bentley Magyarország Kft., Biomin Magyarország Kft., Bugaci Aranykalász Zrt., Carmeuse, Cimbria, Corteva Agriscience, Creatiger Kft., Dairy-Ép Kft., Debreceni Egyetem, Digitroll Kft., Duplitec Kft., Eximbank Zrt., Farmgép Kft/I.S.M. Technology Kft., GDI Magyarország Kft., HÁRI TECH Kft., INO BREŽICE d.o.o., Kingspan, KITE Zrt., Kuhn Center Magyarország Kft., MAGTÁR Termeltető Kereskedelmi Kft., Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, Netafim Ltd., Országos Meteorológiai Szolgálat, Pannonia Bio Zrt., Pessl Instruments GmbH., Quantum Design GmbH., RS Kereskedelmi és Szolgáltató Bt., Senit Kft., Servitec Kft., SGS Hungária Kft., STRAUTMANN Kft., Takarékbank Agrárcentrum, T-MARKT Eszközök Kft., T-Systems Magyarország Zrt., Tungsram, UBM Feed Kft., VÄDERSTAD Kft., Valkon 2007. Kft., V-N-V Kft., VulcanAgro Kft., xarvioTM Digital Farming Solutions powered by BASF, Zöldséges.com Kft.