Nagy István jelezte azt is: a következő hétéves uniós ciklusban 4265 milliárd forint értékben valósulnak meg beruházások a magyar vidéken. Az állattartó telepek korszerűsítésére kiírt pályázat támogatói okiratainak átadási ünnepségén hangsúlyozta, hogy ez az összeg háromszor nagyobb, mint az előző költségvetési időszak fejlesztési forrása volt.

Nagy István agrárminiszter beszédet mond az állattartó telepek korszerűsítésére kiírt pályázat támogatói okiratainak átadásán a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Napkoron 2021. május 18-án.

Nagy István: idén több mint 950 milliárd forintot kapnak a gazdálkodók

A tárcavezető kifejtette, sorban jelennek meg a pályázati felhívások, és jól mutatja a gazdák pályázati kedvét, hogy az állattartó telepek korszerűsítésére meghirdetett 50 milliárd forintos keretösszegre 280 milliárd forintos támogatási igény érkezett be. Minden érvényes pályázat eredményes lett, ezzel tudjuk meghálálni azt a töretlen bizalmat, hitet, kitartást és erőt, amelyet az elmúlt időszak nehézségei során mutattak – fogalmazott a miniszter, megjegyezve, az eredeti kiírás összeget a nagy érdeklődés miatt 260 milliárd forintra emelték.

Elmondta, hogy hasonló nagyságrendben jelent meg pályázat a növénytermesztési ágazatban, ebből az összegből terményszárítókba és tárolókba fektethettek a gazdák, de jönnek a kisállattenyésztők számára elérhető és az élelmiszeripari fejlesztésekre fordítható kiírások, valamint a precíziós és digitalizációs pályázatokra is elérhetővé tesz mintegy 100 milliárd forintos keretösszeget az Agrárminisztérium.

Egy hónapon belül 600 milliárd forint értékű pályázati forrást fognak a gazdák rendelkezésére bocsátani mintegy "étlapként", amire felkészülhetnek, az év hátralévő részében pedig sorra lehet támogatásokat igényelni – tette hozzá a tárcavezető. Nagy István elmondta, az állattartó telepek rekonstrukciójára kiírt pályázatban Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 49 kedvezményezettnek több mint 24,57 milliárd forint támogatást ítéltek meg.