innováció

Idén a fő téma napjaink legfontosabb környezetvédelmi kihívásaira keresi a megoldásokat – fotó: pixabay.com

  • A BASF Innovation Hub a tiszta energiával, az intelligens közlekedéssel és a „termelőtől a fogyasztóig" stratégiákkal foglalkozó startupoknak és innovátoroknak szól.
  • A jelentkezésre szeptember 16-ig van lehetőség, a döntőre pedig novemberben kerül majd sor.
  • A rendezvénysorozat Közép- és Délkelet-Európa 11 országában kerül megrendezésre, köztük Magyarországon is.

A BASF, mely a világ egyik legnagyobb vegyipari vállalata és a kutatás-fejlesztés európai vezetője ismét összegyűjti a startupokat és innovátorokat Közép- és Délkelet-Európa 11 országából – köztük Magyarországról – a BASF „Innovation Hub" elnevezésű, startupoknak szóló ötletbörze rendezvénysorozatának égisze alatt, hogy pénzügyi támogatáshoz juttassa az induló vállalkozásokat. Idén a fő téma – a megújuló energiaforrások – az Európai Uniós Zöld Megállapodást járja körül, és napjaink legfontosabb környezetvédelmi kihívásaira keresi a megoldásokat.

A megújuló energiaforrások kulcsszerepet töltenek be az átalakulásban

"Példaértékű az európai országok minden olyan célkitűzése, amely a környezetre gyakorolt káros hatások csökkentésére irányul. A megújuló energiaforrások kulcsszerepet töltenek be ebben az átalakulásban, hiszen ezek olyan erőforrásokat jelentenek, melyeket a természet pótol – mint például a szél, a víz és a napsütés. Fokozott tudatossággal a közeljövőben mi lehetünk minden idők első klímasemleges ország-csoportja. Az Európai Internal Bizottság által kezdeményezett intézkedés gyűjteményt, a Zöld Megállapodást és így a fenntartható gazdaság eléréséhez szükséges megoldásokat mi, mint BASF kiemelten támogatjuk. Az "Innovation Hub" közvetlen példa a Zöld Megállapodás támogatásában megnyilvánuló jó gyakorlatra" – fejtette ki Dr. Thomas Narbeshuber, a BASF Hungária Kft. ügyvezetője.


Szeptember 16-án éjfélig lehet a pályázatokat benyújtani

A BASF Innovation Hub pályázati lehetősége megnyílt, szeptember 16-án éjfélig lehet a pályázatokat benyújtani. A projekt első szakaszában a zsűri Magyarország és Ausztria közös csoportjában fogja kiválasztani a legjobb ötletet. A helyi nyertes pedig novemberben a BASF Innovation Hub döntőjén fogja bemutatni ötletét a többi ország legsikeresebb megoldásaival versengve.

A Magyarország-Ausztria csoport győztese bruttó 2500 euró, a regionális forduló legjobb ötlete pedig bruttó 5000 euró támogatásban részesül.

A versenyre legfeljebb öt fős innovátor- és startup csapatok jelentkezését várják. A részvétel alapfeltétele, hogy az ötlet közvetlenül vagy közvetve hozzájáruljon olyan megoldások kifejlesztéséhez, amelyek választ tudnak adni napjaink legfontosabb környezeti kihívásaira, melyek közül a legfontosabbak a tiszta energia, az intelligens közlekedés és a „termelőtől a fogyasztóig" stratégia.

környezetvédelem

Az "Innovation Hub" közvetlen példa a Zöld Megállapodás támogatásában megnyilvánuló jó gyakorlatra – fotó: pixabay.com

Az ötletek megvalósulását sok esetben az anyagi eszközök hiánya akadályozza

Dr. Thomas Narbeshuber kiemelte, hogy gyakran épp az anyagi eszközök hiánya jelenti a legfőbb okát annak, hogy az egyéni ötletek nem tudnak megvalósulni, ezért is szeretne a BASF segítő kezet nyújtani az induló vállalkozásoknak.

„A Zöld Megállapodásban előírt követelmények meglehetősen széleskörűek, ezért úgy gondoljuk, hogy számos újító fel fogja ismerni, hogy az ő ötlete pontosan megfelel a projekt céljainak. Legyen szó napenergiáról és CDR-akkumulátorokról, intelligens közlekedésről vagy az élelmiszerek legolcsóbb és legegészségesebb előállítási módjairól, a BASF pénzügyi támogatást nyújt a legjobb ötlet kidolgozására" – mutatott rá Narbeshuber úr.

A versenyről, a követelményekről és a jelentkezés módjáról további információk a http://www.join-innovationhub.com/ weboldalon találhatók.