Borsó

Borsótermesztés új alapokon – jövőbemutató fajták és innovatív megoldások
Új mérföldkőhöz érkezett a hazai zöldborsó-termesztés.

Megjelent a SAATEN-UNION őszi vetőmag-katalógusa (x)
Lapozza végig és válasszon nyugodt szívvel: őszi fajtáink és hibridjeink vetőmagjai a legstabilabb alapot biztosítják a nagy terméshez vezető úton.

Mekkora karriert futhat be a takarmányborsó Magyarországon?
Egyre több növénytermesztő és állattartó fedezi fel az őszi borsóban rejlő lehetőségeket, de az értékesítési oldalon még van mit javítani.

Vetési hajrá a magyar földeken
A szeszélyes időjárás és a korai fagyok alaposan feladták a leckét a magyar gazdáknak az idén.

Tudd meg, miért nem tanácsos ma borsót vetni!
A május számos hagyományt és időjárási jóslatot tartogat, amelyek befolyásolhatják a kerti munkákat. Tudj meg többet arról, miért nem szerencsés ma borsót vetni, és milyen érdekességeket rejt ez a hónap a kertészkedők számára!
Fórum hozzászólások
Innovatív megoldások, újszerű ötletek »
Nem emlékszem hasonló témára (és én még úgy sem nyitottam egyet sem) Ide olyan gondolatokat, ötleteket írhatunk, amelyek megfogalmazódnak bennünk, vagy máshol látjuk, és nem tudjuk eldönteni, hogy bődületes marhaság, vagy új, eddig ismeretlen megoldási lehetőség. Vitaindítónak mehetne ez az Amerikai cikk Röviden összefoglalva: Az egész célja az u.n. táblaszél-hatás kihasználása: A táblán sávokat alakít ki, pl. 8-12 soros kukorica sávok, közötte alacsony növények (pl. szója). A középső növény termése kb. azonos, vagy minimálisan kevesebb, míg a magas növények termése jelentősen nő, mert lényegesen több napfényt kapnak. Mindez kiegészítették még azzal, hogy az egyes sorokban különböző hibridek kerültek. A szélső két sor alacsony magasságú, a második 2 közepe, míg a középső négy magas növésű hibrid volt. Az egyes hibridek termései a kontroll-parcellában 13,5, 14,4 és 12,7 tonna/ha voltak, míg így elvetve a két legszélső szélső sor hozama 16,9 t=ha volt, míg ugyanazon fajta hozama átlag 14,6, a másik két hibrid átlagos hozama 15,4 és 13,7 tonna/ha, a teljes hozamnövekedés átlagosan 0,82 t/ha volt. Ami még fontos volt, hogy az öntözővíz-szükséglet 560 mm helyett 200 mm-re volt csökkenthető. Több helyen megfigyelhető volt a középre vetett nővényre gyakorolt pozitív hatás is, pl. szél fékezésével, páratartalom emelkedésével. Szintén fontos változás volt, hogy a növényvédő gépek az alacsonyabb szójában közlekedve végezhettek állománykezeléseket a magasabb növényekben is. ki mit gondol erről? GPS megléte mellett, de el tudnám képzelni akár szója -kukorica, akár borsó-kukorica, akár szója-napraforgó, akár borsó-napraforgó, de még kalászos-napaforgó változatban is....
Massey Ferguson kombájnok »
Válasz #419 hozzászólásra
kérdezted a múltkor , hogy kell borsót vágni igy, csak tudnám minek kell a motolla
Nyúltenyésztés »
Válasz #4824 hozzászólásra
Takarmányozás:
Nyúl takarmányozása
Nyúl pároztatása
Én tengeri, borsó, búza keverékkel és táppal etetem. Mostanában gyógyszeres a táp, melynek 2 nap É.V.I. (Élelemezési Vaárakozási Idő).

Kecsketenyésztés »
Válasz #398 hozzászólásra Szia! Hatvan kecskét már nem tudsz kézzel fejni, csak fejőgéppel, jó fajta fejőgéppel. Fejőgéphez fejőház kell, hogy meg tudd teremteni a higiénikus környezetet. Ha a tejet akarod leadni és nem sajtot készítesz, akkor kell még egy tejhűtő is, hogy a szállításig tárolni tudd a tejet. 60 anyához 2, de inkább 3 bakra lesz szükséged, hogy legyen tartalék bak is. A hatvan kecske gondozása nem sok idő a fejéshez viszonyítva, ha intenzív tartásban gazdálkodsz. Viszont egy ember tisztes jövedelméhez nagyon sok a 60 kecske, ennyi állat egy 4 tagú családot is urasan eltart, ha jól csinálják. El kell döntened, hogy intenzíven vagy legeltetve akarod mívelni az állattartást. Ha legeltetsz, akkor a legeltetés 5-6 óra naponta, ami elég sok idő. Ezek csak a sarkalatos pontok, amiket át kell gondolni a kezdés előtt. Üdv: Csaba http://borsosmajor.yolasite.com Borsós major










Kukorica és napraforgó vetése »
Válasz #1094 hozzászólásra valójában ez már volt itt téma, és akkor belinkeltem egy ezzel kapcsolatos német tanulmányt is.

De mindenki lehurrogott, hogy hülyeség, mert a borsó elissza a nedvességet a kukorica elől, és hiába gyűjt nitrogén, a vízhiány miatt úgy sem lesz haszna... Szerintem idén biztosan nem!

De itt van újra:
első oldalmásodik oldal