Ma éjjel keleten is vékonyodik, szakadozik a felhőtakaró, ugyanakkor hajnalra az ország nagy részén köd, illetve alacsonyszintű rétegfelhőzet képződik. Északkeleten eső, zápor, a ködös tájakon szitálás előfordulhat. A légmozgás jobbára mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet a Dunántúlon többnyire 1 és 8, keletebbre általában 7 és 12 fok között alakul.

Pénteken a köd, illetve a rétegfelhőzet egy része elsősorban az Északi-középhegységben helyenként makacsul tarthatja magát, másutt várhatóan legkésőbb a déli, kora délutáni órákig mindenütt feloszlik, és ezt követően több-kevesebb napsütésre számíthatunk számottevő csapadék nélkül. Többfelé megélénkül, késő délutántól főleg a Dunántúlon és a déli megyékben meg is erősödik a délkeleti szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet a Dunántúlon többnyire 1 és 8, keletebbre általában 7 és 12 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 19 fok között valószínű, délkeleten lesz a legmelegebb.

A következő egy hét során nem várható lényeges változás időjárásunkban, bár valószínűleg már nem kapunk annyi esőt, mint eddig. Továbbra is délnyugatias áramlás lesz a jellemző térségünk fölött, mellyel frontok is érkeznek. A következő 6-8 nap során területi átlagban 5-20 mm csapadék valószínű, a több a nyugati országrészben. Mivel a Földközi-tenger nyugati medencéjében egymás után képződő és felénk vonuló mediterrán ciklonok pályája nagy bizonytalanságú, ezért a várható csapadék mennyisége is meglehetősen nagy bizonytalansággal terhelt. Hazánktól kissé nyugatra az előbb említettnél többszörösen nagyobb csapadékösszegek várhatók.

időjárás

A következő 6-8 nap során területi átlagban 5-20 mm csapadék valószínű – fotó: MTI / Czimbal Gyula

A hőmérsékletben sem várható nagy változás az eddigiekhez képest, a maximum értékek továbbra is 10, az éppen szárazabb és átmenetileg napos tájakon 15 fok fölött (délkeleten akár 20 fok körül), a minimumok is jellemzően fagypont fölött alakulnak. Főleg a hét végén várhatók magas hőmérsékletek a sokfelé erős délkeleties szélben. Ennek megfelelően a talaj hőmérséklete sem csökken számottevően a következő napokban.

A kukorica betakarításából már nagyon kevés van hátra, de akik ezt nem tudták a száraz időben elvégezni, azok most sok gonddal küzdenek a sok csapadék miatt. Az őszi kalászosok megerősödéséhez, a korábban egyenetlenül kelt táblák egységesedéséhez a csapadékos és enyhe időjárás ideális körülményeket teremtett. Kifejezetten kedvező kilátásokkal várhatják a telet ezek a növények.

Aktuális időjárás-előrejelzésünket 24 órás, 5 és 30 napos, valamint település szerinti bontásban, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt megtalálja az Agroinform.hu Időjárás rovatában!

Az időjárás rovat főtámogatója a Kaposflex Kft., támogatója az ICL Specialty Fertilizers.