Az ország több pontján is brutális időjárás tombolt szerda éjszaka: nyugat felől egy több szupercellából álló zivatarrendszer vonult végig Magyarországon, amely számos helyen jégesőt, viharos szelet és felhőszakadást hozott. A Zala vármegyei Alsórajkon például dió méretű jégdarabok hullottak.

jég

Diónyi jégdarabok hullottak Alsórajkon – Fotó: MetNet/Szarvas Bence

A HungaroMet már a késő esti órákban másodfokú (narancs) riasztást adott ki több nyugat-magyarországi járásra, köztük Zala, Somogy, Tolna és Baranya vármegye területére a heves zivatarok veszélye miatt.

Az előrejelzés beigazolódott: a nyugat felől érkező zivatarrendszer az éjszaka folyamán átvonult az országon. Az intenzívebb cellákat több helyen felhőszakadás, óránként 60–85 kilométeres, helyenként ennél is erősebb széllökések, valamint jégeső kísérte. A délnyugati és déli országrészben alakultak ki a legerősebb zivatarok, amelyek egyes helyeken 2–4 centiméter átmérőjű jeget is hoztak.

jég

–Forrás: HungaroMet 

A viharzóna a hajnali órákra fokozatosan kelet felé helyeződött, majd elhagyta az országot, maga mögött több helyen villámárvizeket, kidőlt fákat és jégverés nyomait hagyva. A legnagyobb károkról a Dunántúl délnyugati térségéből érkeztek jelentések, ahol a zivatarok ereje helyenként a várakozásokat is felülmúlta.

Indexkép: MetNet


Töltsd le az Agroinform mobilapplikációt Androidra vagy iOS-re, hogy útközben is elérd a friss híreket, az időjárást és az apróhirdetéseket.