Ma éjszaka a keleti tájakon is szakadozni kezd a felhőzet, ugyanakkor arrafelé hajnalban még számíthatunk erősen felhős területekre. Az ország többi részén általában derült vagy kissé felhős idő várható, de kisebb körzetekben ott is lehetnek felhősebb tájak. Este a Duna-Tisza közén, késő estétől már főként csak a Tiszántúlon lehet még gyenge, szemerkélő eső. Mérséklődik a légmozgás, de az éjszaka első felében a Kisalföldön élénk, időnként erős széllökések előfordulhatnak. A hőmérséklet hajnalban 3 és 9 fok között alakul, a kevésbé felhős tájakon lesz a hidegebb.

Hétfőn napközben napos idő lesz a jellemző fátyol- és gomolyfelhők kíséretében, majd délutántól nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, ezzel együtt a Dunántúlon, majd az Északi-középhegységben is elszórtan zápor, sőt a Kisalföldön zivatar is kialakulhat. Estére már mindenütt erősen felhős vagy borult lesz az ég. A déli szél napközben megélénkül, a Dunántúlon megerősödik, estétől az északnyugatira forduló szelet arrafelé viharos lökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 24 fok között várható.

Kedden erősen felhős vagy borult lesz az ég, az északkeleti megyékben a déli órákig lehet vékonyabb a felhőzet, ott rövid időre kisüthet a nap. Többfelé számíthatunk csapadékra, a nap második felétől már egyre intenzívebb eső, zápor, a Nyugat-Dunántúlon és a Dunántúli-középhegységben havas eső, havazás valószínű, néhol zivatar is lehet. Az északnyugati, északi szelet nagy területen erős, a Dunántúlon és az északkeleti megyékben viharos széllökések kísérik. A hőmérséklet hajnalban 2 és 10 fok között alakul. Napközben a hőmérséklet az ország nagyobb részén alig változik, a délutáni órákban általában 3 és 10 fok között lesz, ugyanakkor hazánk keleti harmadán 11, 19 fokig melegszik fel a levegő.

Szerdán erősen felhős vagy borult lesz az ég. Éjjel szinte országszerte előfordul csapadék, a Dunántúlon és az Északi-középhegységben havas eső, havazás, másutt eső. A hajnali, reggeli óráktól csökken a csapadékhajlam, estefelé inkább már csak az északkeleti megyékben számíthatunk vegyes halmazállapotú csapadékra. Az északi, északnyugati szelet továbbra is a Dunántúlon és az északkeleti megyékben kísérik viharos széllökések. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 6, a legmagasabb nappali hőmérséklet 3 és 9 fok között alakul.

Csütörtökön erősen felhős vagy borult idő valószínű, több helyen várható eső, zápor, a Dunántúlon és az Északi-középhegységben havas eső, hó is előfordul. Az északnyugati szelet erős, a Dunántúlon viharos lökések kísérik. Hajnalban 0, +5, délután 3, 9 fok között alakul a hőmérséklet.

Pénteken szakadozni, vékonyodni kezd a felhőzet, de még sok lesz a felhő, csak kevés helyen süthet ki rövid időre a nap. Elszórtan – nagyobb eséllyel a Tiszántúlon és az északkeleti megyékben – fordulhat elő kisebb eső, zápor. Az északi, északnyugati szelet a Dunántúlon és Zemplén környékén erős széllökések kísérik. A hajnali 0, +5 fokról a délutáni órákra 6 és 13 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Szombaton gomolyfelhő-képződés mellett hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, csapadék már sehol sem valószínű. Az északi, északkeleti szelet a Nyugat-Dunántúlon és Zemplénben erős széllökések kísérik. Hajnalban -2, +5, a délutáni órákban 11, 16 fok között alakul a hőmérséklet.

Aktuális időjárás-előrejelzésünket 24 órás, 5 és 30 napos, valamint település szerinti bontásban, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt megtalálja az Agroinform.hu Időjárás rovatában!

Az időjárás rovat főtámogatója a Kaposflex Kft., támogatója az Agrováció Kft.

Indexkép: Shutterstock