Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Napraforgó gyomirtás

Létrehozta: feco , 2008-05-02 21:54:21

Kedvencekhez Segítség
5508 hozzászólás
Nincs profilkép
#5507 tomi0783
2026-06-11 10:06:33

Válasz Pumás. #5505. hozzászólásáraMelyik hibridet vetetted?

Nincs profilkép
#5506 Igazi Földönfutó
2026-06-10 13:19:52

Válasz rtamas1976 #5502. hozzászólásáraÉn most a saját naprából kipermeteztem a szélső sort.A calaris plusz laudis már rosszul esett neki.

#5505 Pumás.
2026-06-10 09:02:48

Válasz tomi0783 #5496. hozzászólásáraÉn is a Fitofopot használtam.. igaz 6-8 levélben de gond nélkül kinőtte.

Nincs profilkép
#5504 Georgosz
2026-06-09 20:18:49

Válasz tomi0783 #5496. hozzászólásáraNem a fop a baj, hanem a forgó volt már túl nagy hozzá. Oda már dim kellett volna...

Nincs profilkép
#5503 lakatos gabesz
2026-06-09 20:05:14

Sziasztok.
Listego pro gyomirtóval kezelt már valaki napraforgót?
Sy fergus naprában 9 napja kezelt és látni a leveleken sárgulást mennyire fogja vissza a napraforgót vagy kiheveri?

#5502 rtamas1976
2026-06-08 21:37:53

Válasz tomi0783 #5496. hozzászólásáraNàlunk az egyik garázda tavaly a napraforgóját nemtudom mivel de úgy lekezelte, hogy minden levél csörgősre száradt 3nap alatt.
1hét múlva elkezdett új levelet hozni 2t felett lett.
Legobb megoldás, hogy teszel valami biostimulátort és 2-3hétig nem mész felé!

Nincs profilkép
#5501 t.romsics
2026-06-08 21:09:40

Válasz tomi0783 #5500. hozzászólásáraTök mindegy, hogy Panthera vagy az általad most használt. Jövőre azzal is ugyanígy járhatsz. Nem ismerem, a cl-es hibrideket, amiket írtam, az inkább az express-esekre vonatkozik. A kletodim-os hatóanyagúra is szarul reagál a napra, csak az eddigi tapasztalatok alapján nem annyira. Erre, a zöme nép azt használja. A cikloxidim hatóanyag tavaly egy rezisztens fenyércirkos táblámban bejött nekem, de az valamiért ritkán kerül bele a permetezőbe…

Nincs profilkép
#5500 tomi0783
2026-06-08 21:02:36

Válasz t.romsics #5499. hozzászólásáraIdáig Pantherával kezeltem minden gond nélkül most a kereskedőm ajánlotta mivel nem volt pantherája de már látom hogy soha többé nem fogom használni.Köszönöm a segitséged!

Nincs profilkép
#5499 t.romsics
2026-06-08 20:42:37

Válasz tomi0783 #5498. hozzászólásáraNa, ilyen felénk nincs szerintem. Nem az a cl/clp-s vidék vagyunk. De általánosságban elmondható, legalábbis a mi termőhelyünkön, hogy a fop-os egyszikűirtás igen meg tudja viselni a mai hibrideket… igen, a syngentást, az lg-t, a pioneert. Mi zömében express-es naprákat termelünk, azokat ismerem, többen teljesen más hibridekre esküsznek. De a saját szuverén kis véleményem, hogy a pioneer hibrideknek a legjobb a vegyszer toleranciája, mert a mai (az utóbbi 10 év) genetikákat valamennyi kijutatott hatóanyag kis-nagy mértékben bántja, ami szerencsére a legtöbb esetben csak abban mutatkozik meg, hogy hetekre csücsül a földön. Sajnos, néha sokkal rosszabbul reagálja le:

Ez fop-os egyszikűirtó… tányér deformációt okozva.
Mondjuk, az utóbbi évek tavaszai hagynak kívánni valót maguk után.
Szerencsére nagy dózist nem kapott a tied, remélem, nagy baja nem lesz szerintem, csak egy kicsit elgondolkodik…

Nincs profilkép
#5497 t.romsics
2026-06-08 18:53:24

Válasz tomi0783 #5496. hozzászólásáraMi a fajta? A dózis szerencsére nem volt olyan vészes.

Nincs profilkép
#5496 tomi0783
2026-06-08 16:50:03

Üdv! 2 napja kezeltük le a növényt fitofop készitménnyel. Napraforgóra engedélyezve 0.8 liter/ha dózisban. A probléma hogy a technológiában 6-8 leveles állapotban javasolja az enyém nagyobb. Az alábbi fiitotoxikus tüneteket találtam a permetezett állományban. Szerintetek kinövi vagy súlyosabb a helyzet? Köszi!

Nincs profilkép
#5495 Koczka József
2026-06-07 21:00:20

Válasz t.romsics #5494. hozzászólásáraNekem is volt forrás 600 , nem a gép a lényeg. Mint mondtam nem közeledni akarok csak a távolság az nagyon nagyon sok.

Nincs profilkép
#5494 t.romsics
2026-06-07 20:53:48

Válasz Koczka József #5493. hozzászólásáraGondolkodj!

Egyébként, igen, az elsodródás mértéke maga a színtiszta művészet. Egy Forrással nem nehéz összehozni, ha egy méterre hordod a keretet a növény felett… használtam én is, nem volt egyszerű vele az élet.

Nincs profilkép
#5493 Koczka József
2026-06-07 20:35:05

Válasz t.romsics #5490. hozzászólásáraNem közeledni akarok csak a távolság túl nagy. Ahogyan most írod hogy a másik kollégát is megfujta nehezen tudom elképzelni hogy a szél egyszerre két irányba fujjon. Na mindegy csak engem az 50 méter zavar.

Nincs profilkép
#5492 t.romsics
2026-06-07 20:31:57

Válasz mmihaly1952 #5488. hozzászólásáraTudom. De szerintem lesz még baja, egy nap szórta végig a kukoricáit, mindegy mi volt mellette. Lesz még aki bekopog hozzá… smile pimp

Nincs profilkép
#5491 t.romsics
2026-06-07 20:29:09

Válasz VMisi #5487. hozzászólásáraNem hajt újra, azért 10-14 napot várj vele.

Nincs profilkép
#5490 t.romsics
2026-06-07 20:26:19

Válasz Koczka József #5489. hozzászólásáraDe, igen. A kukorica tábla földesutakkal körbehatárolt sarokföld, aminek az egyik felén (alján) én, a másik felén (oldalán) egy kolléga van napraforgó táblákkal. A kollégát, túloldalt, is megfújta. smile laugh Tiszta, egyértelmű munka volt.

Itt betakart a bokor, pár tő megmenekült.
Bő 300 hekin mozog az öreg, mindennek a növényvédelmi munkáit egy 3000 literes Forrás vegyszerező látja el, lapos sugaras fuvokával. Az alkalmazott 8-17-ig dolgozik, ha menni kell, akkor menni kell. Még egyszer, nem a kár, hanem a hozzáállása akasztott ki. Még egy bocsi sem, csak az, hogy örüljek, hogy művelhetek földet, mert minden őt illetné meg. Én még sehol sem tartok a gazdálkodásban, nem tisztelem őt, amit elért. Megsértődött, mikor mondtam, hogy nagyon beteg a gondolkodása…smile laugh

Nincs profilkép
#5489 Koczka József
2026-06-07 19:32:59

Válasz t.romsics #5478. hozzászólásáraSzia szerintem ez nem a szomszéd hibája igy a képről ítélve. Ne hamarkodj el semmit. Vegyél levél analizist . Te is fujtad valamivel ? Ekkora át fedést szél nem tud csinálni 60-70 méterre nem viszi vagy ha igen akkor sem lesz ilyen.

Nincs profilkép
#5488 mmihaly1952
2026-06-07 19:26:41

Válasz t.romsics #5481. hozzászólásáraAzt jelezd az elkövetőnek, hogy ha kéred a növényvédelmi hatóság belépését, a káresemény kivizsgálására, alapból kap 100-500 ezer ft nöbényvédelmi bírságot. Kisebb károkozásért a középértéket szokták kiszabni.

#5487 VMisi
2026-06-07 17:51:02

Ha a viballával régebben lefújt, növésben megállt, kb. 10-20 centis parlagfű szárát sorközművelővel elvágom, akkor elkezd hajtani újra?

Nincs profilkép
#5486 A.I.
2026-06-05 23:01:47

Válasz t.romsics #5485. hozzászólásáraKinek is hiányzik az ilyen program, de jól teszed, mert az ulyentől de kellene vonni a permetezés lehetőségét is.
Persze, vannak hibák(balesetek), de az nem így néz ki és nem így illik lereagálni.

Nincs profilkép
#5485 t.romsics
2026-06-05 22:45:04

Válasz A.I. #5484. hozzászólásáraFelajánlottam neki, hogy estig ad a bő fél hektár kiesésért 400ezer forintot. Én azt elteszem, és a szezon végével visszaadom neki a károm feletti részt. Ő persze jött a szokásossal, hogy majd arassak az övéből le fél hektárt. Ilyen a naprája éves átlagban:



Ez is csak azért készült, mert a friss repce vetésemen nézegetve ellenőrizte a napráját tavaly.
Ez a máséból aratás meg nem tetszik. Őszre meg feljelent, hogy loptam az övéből…
Mindegy a kár nem érdekel, van pénzem, neki is van, játszunk, nébih lesz, igazságügyi szakértő. Mondtam neki, hogy szeretném egy kicsit megnevelni, mert másnak nem sikerült…

Nincs profilkép
#5484 A.I.
2026-06-05 22:27:06

Válasz t.romsics #5478. hozzászólásáraNem uszítasként.
Tavaly nekem is meg csapatott egy parcellát a szomszéd.
Azért nem szabadítottam rá a Nébihet, mert normálisan reagált, mikor szóltam neki, hogy kicsit erős lehetett a szél.
Persze fél termés sem lett a parcellán az üzemi átlaghoz képest.
Mondjuk közel sem nézett ki ilyen szarul.
Szóval, ha bunkó akkor birtokvédelemt, Néhbiket, meg minden neki ami jár az ilyen bunkó is mindennek a tetejébe.

Nincs profilkép
#5483 t.romsics
2026-06-05 22:21:42

Válasz termelo #5482. hozzászólásáraSzűk kettő hetes. Kb. akkor szórtam meg én is Viballával. Kapta az ívet, rendesen.
Igen törpe marad, semmi levélfelülettel, értékelhetetlen tányérral, ha egyáltalán lesz. Ez a határrész ráadásul jó parlagfüves is, deszikálás nélkül elbújik majd benne a kombájn aratásra..

Nincs profilkép
#5482 termelo
2026-06-05 22:14:06

Válasz t.romsics #5481. hozzászólásáraHány napos sztori ez? A niko és a dikamba után ha megmarad akkor 2 hét múlva fog látszani. Attól viszont tartok hogy törpe marad. :(

Nincs profilkép
#5481 t.romsics
2026-06-05 22:02:11

Válasz termelo #5480. hozzászólásáraElumis Bang, Kite verzióban. A cirok ott is toleráns, kb. semmit sem fog érni.



Még zöld, de több dologra rágtam be a kukorica tulajával kapcsolatban. A pökhendi hozzáállására, arra, hogy szerinte ez benne van a mezőgazdasági munka üzemi tevékenységébe (akkor szerinte, ha a közlekedésben neki megyek valakinek, kárt okozok, akkor kapja be a vétlen, mert azzal számolni kell, ha részt vesz a közlekedésben), ez már a második alkalom, kettő évvel ezelőtt is kinyírt 16 sor naprámat egy másik táblában. Majd azt mondta, hogy egyébként is az összes kiskertemnek (így hívja a földeket) az övének kellene lennie, mert erre minden őt illet. Szerencsére nyugodt a természetem, de azt hittem megverem a 83 éves Jóembert…

No, de visszatérve a Trendre, most néztem meg azt az egyszikűirtót, amit a kolléga használna, fop-os generikus, nem tenném hozzá. Bántja az anélkül is eléggé a naprát.

Nincs profilkép
#5480 termelo
2026-06-05 21:39:33

Válasz t.romsics #5478. hozzászólásáraHúh, részvétem…

Szára zöld még? Mit kaphatott az kiderült?

Nincs profilkép
#5479 A.I.
2026-06-05 21:27:45

Válasz Mtz 550E #5470. hozzászólásáraÚgy, hogy nem minden növényvédő szerhez jó minden típusú nedvesítő szer, mert esetleg annyira "felerősíti" a hatását, hogy a kultúr növényben is kar keletkezhet, mondjuk megégeti.

Nincs profilkép
#5478 t.romsics
2026-06-05 20:53:49

Válasz termelo #5477. hozzászólásáraNagyobb bajom is van annál…



Az enyém értelemszerűen a napra, 50 méterre is befújta, mekkora szélben kellett ezt csinálni?

Nincs profilkép
#5477 termelo
2026-06-05 20:47:10

Válasz termelo #5476. hozzászólásáraDash HC nem csupán egy egyszerű nedvesítőszer, amely „szétteríti” a vizet.

Ez egy penetrációfokozó tenzid, amely specifikusan a levél viaszos, lipofil védelmi rendszerét támadja meg és teszi átjárhatóvá, hogy a növényvédő szer hatékonyan elpusztíthassa a gyomot

Nincs profilkép
#5476 termelo
2026-06-05 20:33:46

Válasz termelo #5475. hozzászólásárapl. Nonit, vagy a Biosol Káliszappan ami tapadó

Nincs profilkép
#5475 termelo
2026-06-05 19:41:57

Válasz t.romsics #5473. hozzászólásáraMiért nem világosítod fel a nagyérdeműt, hogy a Trend nem tapadó?
Szégyelld magad, hogy vakon hagyod őket...

Nincs profilkép
#5474 Igazi Földönfutó
2026-06-05 15:07:34

Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólásáraFelejtsd már el ezt a Trendet.Az egyszikühöz nem kell,a többihez meg gyárilag adják a nedvesitőt.

Nincs profilkép
#5473 t.romsics
2026-06-05 15:00:12

Válasz MTZ1221.3 #5472. hozzászólásáraMindent is lehet fokozni… smile laughsmile thumbupsmile devil

Egyébként kár nem csinálna. A Focus Ultra-hoz is kötelező a Dash fenyércirokban, pedig az is EC.

Nincs profilkép
#5472 MTZ1221.3
2026-06-05 13:31:56

Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólásáraEgy kis szakmai tudásinfó:
Az EC (Emulsifiable Concentrate) magyarul emulzióképző koncentrátumot jelent. A hatóanyagot szerves oldószerben oldják fel, és emulgeálószert adnak hozzá.
Az olajos bázis miatt jobban megtapad a levelek viaszos felületén. Segíti a hatóanyag gyors bejutását a növényi szövetekbe. Kevésbé mossa le az eső a kijuttatás után, mint a por alakú szereket.
Hátránya, hogy meleg, erős napsütésben könnyebben megperzselheti a kultúrnövény leveleit.

Egyszerű válasz az, hogy az EC formuláció maga a hatásfokozás.

#5471 Mézga
2026-06-05 11:57:32

Válasz Mtz 550E #5470. hozzászólásáraNem csinálsz kárt, nyugodtan rakd bele ha akarod

Nincs profilkép
#5470 Mtz 550E
2026-06-05 11:01:40

Válasz A.I. #5468. hozzászólásáraHogy érted lehet kárt csinál ha teszek hozzá trendet?

Nincs profilkép
#5469 Rabó001
2026-06-04 21:24:22

Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólásáraA Trend flakonjan is rajta van, vagy interneten rakeresel.

Nincs profilkép
#5468 A.I.
2026-06-04 21:09:16

Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólására1-2000-hez, mert 0,5-1 ezreléket ír.
Viszont nem biztos, hogy jó ötlet, meg kell kérdezni növényvédőst, gyártót, mert lehet úgy kárt is csinál.

Nincs profilkép
#5467 Gyula.,
2026-06-04 19:34:02

Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólására1000 literhez vízhez kell 1liter Trend.

Nincs profilkép
#5466 Mtz 550E
2026-06-04 19:25:04

Válasz Gyula., #5462. hozzászólásáraInvesto 100ec az egyszikű ellen nem írja hogy lenne benne tapadásfokozó!
Mennyi trend-t lehet tenni hozzá? 300l/ha szórom!

Nincs profilkép
#5465 Gyula.,
2026-06-03 21:02:33

Válasz Mtz 550E #5464. hozzászólásáraquizalofop-p-tefuril hatóanyag betudja törpiteni..
25-30 cm-eres napraforgót szórni kellene màr vele.
Szegőknél nem kell duplàn fedetni vele nagyon.

Lehet vibellàzol nem kell sorközmüvelni?

Nincs profilkép
#5464 Mtz 550E
2026-06-03 20:50:30

Válasz Gyula., #5462. hozzászólására1szikű gyomirtónak nem kell bántani a napraforgót?
Tudom sorközművelni 4-8 levélig van már! Csak az esőkkel megindúlt a muhar benne meg valamit az expressz nem vitt el!

Nincs profilkép
#5462 Gyula.,
2026-06-03 20:03:25

Válasz Mtz 550E #5461. hozzászólásáraNem kell tenni Trendet hozzà egyszínű szerekben benne a tapadó vagy adnak hozzà eleve.
Egyfajta lombtràgyàt is belerakhatsz ne jàrkàlj kétszer benne permetezővel ezért.

Ha elég nagy a Napraforgó és tudod csinàlni permetezés utàn másnap is sorközmüvelheted nem befolyàsol semmit.


Nincs profilkép
#5461 Mtz 550E
2026-06-02 21:43:16

1szikű gyomirtóhoz is lehet tenni Trend90-et vagy kell is?

1szikű gyomirtózás után itt is várni kell 1hetet a sorközműveléssel és lombtrágyázással?

Nincs profilkép
#5460 Moderátor
2026-06-01 10:45:41

Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-01 13:23:41

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európai agrárium: a külföldi munkások tartják életben?
Európai agrárium: a külföldi munkások tartják életben?
Az európai agrárium alapja ma már a vendégmunkások tömege.
Újabb településeken vezetnek be vízkorlátozást
Újabb településeken vezetnek be vízkorlátozást
A klímaváltozás miatt egyre gyakoribb hőhullámok nehezítik a vízellátást.
Claas Dominator
Claas Dominator

4.000.000 Ft

Roper 16 t
Roper 16 t

480.000 Ft

Mtz 550 E Gyári Originál állapotú, 1750 üzemórás
Mtz 550 E Gyári Originál állapotú, 1750...

3.500.000 Ft

Őszibarack cefrének
Őszibarack cefrének

198 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]