Sziasztok.
Listego pro gyomirtóval kezelt már valaki napraforgót?
Sy fergus naprában 9 napja kezelt és látni a leveleken sárgulást mennyire fogja vissza a napraforgót vagy kiheveri?
Válasz tomi0783 #5496. hozzászólásáraNàlunk az egyik garázda tavaly a napraforgóját nemtudom mivel de úgy lekezelte, hogy minden levél csörgősre száradt 3nap alatt.
1hét múlva elkezdett új levelet hozni 2t felett lett.
Legobb megoldás, hogy teszel valami biostimulátort és 2-3hétig nem mész felé!
Válasz tomi0783 #5500. hozzászólásáraTök mindegy, hogy Panthera vagy az általad most használt. Jövőre azzal is ugyanígy járhatsz. Nem ismerem, a cl-es hibrideket, amiket írtam, az inkább az express-esekre vonatkozik. A kletodim-os hatóanyagúra is szarul reagál a napra, csak az eddigi tapasztalatok alapján nem annyira. Erre, a zöme nép azt használja. A cikloxidim hatóanyag tavaly egy rezisztens fenyércirkos táblámban bejött nekem, de az valamiért ritkán kerül bele a permetezőbe…
Válasz t.romsics #5499. hozzászólásáraIdáig Pantherával kezeltem minden gond nélkül most a kereskedőm ajánlotta mivel nem volt pantherája de már látom hogy soha többé nem fogom használni.Köszönöm a segitséged!
Válasz tomi0783 #5498. hozzászólásáraNa, ilyen felénk nincs szerintem. Nem az a cl/clp-s vidék vagyunk. De általánosságban elmondható, legalábbis a mi termőhelyünkön, hogy a fop-os egyszikűirtás igen meg tudja viselni a mai hibrideket… igen, a syngentást, az lg-t, a pioneert. Mi zömében express-es naprákat termelünk, azokat ismerem, többen teljesen más hibridekre esküsznek. De a saját szuverén kis véleményem, hogy a pioneer hibrideknek a legjobb a vegyszer toleranciája, mert a mai (az utóbbi 10 év) genetikákat valamennyi kijutatott hatóanyag kis-nagy mértékben bántja, ami szerencsére a legtöbb esetben csak abban mutatkozik meg, hogy hetekre csücsül a földön. Sajnos, néha sokkal rosszabbul reagálja le:
Ez fop-os egyszikűirtó… tányér deformációt okozva.
Mondjuk, az utóbbi évek tavaszai hagynak kívánni valót maguk után.
Szerencsére nagy dózist nem kapott a tied, remélem, nagy baja nem lesz szerintem, csak egy kicsit elgondolkodik…
Üdv! 2 napja kezeltük le a növényt fitofop készitménnyel. Napraforgóra engedélyezve 0.8 liter/ha dózisban. A probléma hogy a technológiában 6-8 leveles állapotban javasolja az enyém nagyobb. Az alábbi fiitotoxikus tüneteket találtam a permetezett állományban. Szerintetek kinövi vagy súlyosabb a helyzet? Köszi!
Válasz t.romsics #5494. hozzászólásáraNekem is volt forrás 600 , nem a gép a lényeg. Mint mondtam nem közeledni akarok csak a távolság az nagyon nagyon sok.
Válasz Koczka József #5493. hozzászólásáraGondolkodj!
Egyébként, igen, az elsodródás mértéke maga a színtiszta művészet. Egy Forrással nem nehéz összehozni, ha egy méterre hordod a keretet a növény felett… használtam én is, nem volt egyszerű vele az élet.
Válasz t.romsics #5490. hozzászólásáraNem közeledni akarok csak a távolság túl nagy. Ahogyan most írod hogy a másik kollégát is megfujta nehezen tudom elképzelni hogy a szél egyszerre két irányba fujjon. Na mindegy csak engem az 50 méter zavar.
Válasz mmihaly1952 #5488. hozzászólásáraTudom. De szerintem lesz még baja, egy nap szórta végig a kukoricáit, mindegy mi volt mellette. Lesz még aki bekopog hozzá…
Válasz Koczka József #5489. hozzászólásáraDe, igen. A kukorica tábla földesutakkal körbehatárolt sarokföld, aminek az egyik felén (alján) én, a másik felén (oldalán) egy kolléga van napraforgó táblákkal. A kollégát, túloldalt, is megfújta. Tiszta, egyértelmű munka volt.
Itt betakart a bokor, pár tő megmenekült.
Bő 300 hekin mozog az öreg, mindennek a növényvédelmi munkáit egy 3000 literes Forrás vegyszerező látja el, lapos sugaras fuvokával. Az alkalmazott 8-17-ig dolgozik, ha menni kell, akkor menni kell. Még egyszer, nem a kár, hanem a hozzáállása akasztott ki. Még egy bocsi sem, csak az, hogy örüljek, hogy művelhetek földet, mert minden őt illetné meg. Én még sehol sem tartok a gazdálkodásban, nem tisztelem őt, amit elért. Megsértődött, mikor mondtam, hogy nagyon beteg a gondolkodása…
Válasz t.romsics #5478. hozzászólásáraSzia szerintem ez nem a szomszéd hibája igy a képről ítélve. Ne hamarkodj el semmit. Vegyél levél analizist . Te is fujtad valamivel ? Ekkora át fedést szél nem tud csinálni 60-70 méterre nem viszi vagy ha igen akkor sem lesz ilyen.
Válasz t.romsics #5481. hozzászólásáraAzt jelezd az elkövetőnek, hogy ha kéred a növényvédelmi hatóság belépését, a káresemény kivizsgálására, alapból kap 100-500 ezer ft nöbényvédelmi bírságot. Kisebb károkozásért a középértéket szokták kiszabni.
Válasz t.romsics #5485. hozzászólásáraKinek is hiányzik az ilyen program, de jól teszed, mert az ulyentől de kellene vonni a permetezés lehetőségét is.
Persze, vannak hibák(balesetek), de az nem így néz ki és nem így illik lereagálni.
Válasz A.I. #5484. hozzászólásáraFelajánlottam neki, hogy estig ad a bő fél hektár kiesésért 400ezer forintot. Én azt elteszem, és a szezon végével visszaadom neki a károm feletti részt. Ő persze jött a szokásossal, hogy majd arassak az övéből le fél hektárt. Ilyen a naprája éves átlagban:
Ez is csak azért készült, mert a friss repce vetésemen nézegetve ellenőrizte a napráját tavaly.
Ez a máséból aratás meg nem tetszik. Őszre meg feljelent, hogy loptam az övéből…
Mindegy a kár nem érdekel, van pénzem, neki is van, játszunk, nébih lesz, igazságügyi szakértő. Mondtam neki, hogy szeretném egy kicsit megnevelni, mert másnak nem sikerült…
Válasz t.romsics #5478. hozzászólásáraNem uszítasként.
Tavaly nekem is meg csapatott egy parcellát a szomszéd.
Azért nem szabadítottam rá a Nébihet, mert normálisan reagált, mikor szóltam neki, hogy kicsit erős lehetett a szél.
Persze fél termés sem lett a parcellán az üzemi átlaghoz képest.
Mondjuk közel sem nézett ki ilyen szarul.
Szóval, ha bunkó akkor birtokvédelemt, Néhbiket, meg minden neki ami jár az ilyen bunkó is mindennek a tetejébe.
Válasz termelo #5482. hozzászólásáraSzűk kettő hetes. Kb. akkor szórtam meg én is Viballával. Kapta az ívet, rendesen.
Igen törpe marad, semmi levélfelülettel, értékelhetetlen tányérral, ha egyáltalán lesz. Ez a határrész ráadásul jó parlagfüves is, deszikálás nélkül elbújik majd benne a kombájn aratásra..
Válasz t.romsics #5481. hozzászólásáraHány napos sztori ez? A niko és a dikamba után ha megmarad akkor 2 hét múlva fog látszani. Attól viszont tartok hogy törpe marad. :(
Még zöld, de több dologra rágtam be a kukorica tulajával kapcsolatban. A pökhendi hozzáállására, arra, hogy szerinte ez benne van a mezőgazdasági munka üzemi tevékenységébe (akkor szerinte, ha a közlekedésben neki megyek valakinek, kárt okozok, akkor kapja be a vétlen, mert azzal számolni kell, ha részt vesz a közlekedésben), ez már a második alkalom, kettő évvel ezelőtt is kinyírt 16 sor naprámat egy másik táblában. Majd azt mondta, hogy egyébként is az összes kiskertemnek (így hívja a földeket) az övének kellene lennie, mert erre minden őt illet. Szerencsére nyugodt a természetem, de azt hittem megverem a 83 éves Jóembert…
No, de visszatérve a Trendre, most néztem meg azt az egyszikűirtót, amit a kolléga használna, fop-os generikus, nem tenném hozzá. Bántja az anélkül is eléggé a naprát.
Válasz Mtz 550E #5470. hozzászólásáraÚgy, hogy nem minden növényvédő szerhez jó minden típusú nedvesítő szer, mert esetleg annyira "felerősíti" a hatását, hogy a kultúr növényben is kar keletkezhet, mondjuk megégeti.
Ez egy penetrációfokozó tenzid, amely specifikusan a levél viaszos, lipofil védelmi rendszerét támadja meg és teszi átjárhatóvá, hogy a növényvédő szer hatékonyan elpusztíthassa a gyomot
Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólásáraEgy kis szakmai tudásinfó:
Az EC (Emulsifiable Concentrate) magyarul emulzióképző koncentrátumot jelent. A hatóanyagot szerves oldószerben oldják fel, és emulgeálószert adnak hozzá.
Az olajos bázis miatt jobban megtapad a levelek viaszos felületén. Segíti a hatóanyag gyors bejutását a növényi szövetekbe. Kevésbé mossa le az eső a kijuttatás után, mint a por alakú szereket.
Hátránya, hogy meleg, erős napsütésben könnyebben megperzselheti a kultúrnövény leveleit.
Egyszerű válasz az, hogy az EC formuláció maga a hatásfokozás.
Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólására1-2000-hez, mert 0,5-1 ezreléket ír.
Viszont nem biztos, hogy jó ötlet, meg kell kérdezni növényvédőst, gyártót, mert lehet úgy kárt is csinál.
Válasz Gyula., #5462. hozzászólásáraInvesto 100ec az egyszikű ellen nem írja hogy lenne benne tapadásfokozó!
Mennyi trend-t lehet tenni hozzá? 300l/ha szórom!
Válasz Gyula., #5462. hozzászólására1szikű gyomirtónak nem kell bántani a napraforgót?
Tudom sorközművelni 4-8 levélig van már! Csak az esőkkel megindúlt a muhar benne meg valamit az expressz nem vitt el!
Válasz Mtz 550E #5461. hozzászólásáraNem kell tenni Trendet hozzà egyszínű szerekben benne a tapadó vagy adnak hozzà eleve.
Egyfajta lombtràgyàt is belerakhatsz ne jàrkàlj kétszer benne permetezővel ezért.
Ha elég nagy a Napraforgó és tudod csinàlni permetezés utàn másnap is sorközmüvelheted nem befolyàsol semmit.
5508 hozzászólás
Válasz tomi0783 #5507. hozzászólásáraP64HE188
Válasz Pumás. #5505. hozzászólásáraMelyik hibridet vetetted?
Válasz rtamas1976 #5502. hozzászólásáraÉn most a saját naprából kipermeteztem a szélső sort.A calaris plusz laudis már rosszul esett neki.
Válasz tomi0783 #5496. hozzászólásáraÉn is a Fitofopot használtam.. igaz 6-8 levélben de gond nélkül kinőtte.
Válasz tomi0783 #5496. hozzászólásáraNem a fop a baj, hanem a forgó volt már túl nagy hozzá. Oda már dim kellett volna...
Sziasztok.
Listego pro gyomirtóval kezelt már valaki napraforgót?
Sy fergus naprában 9 napja kezelt és látni a leveleken sárgulást mennyire fogja vissza a napraforgót vagy kiheveri?
Válasz tomi0783 #5496. hozzászólásáraNàlunk az egyik garázda tavaly a napraforgóját nemtudom mivel de úgy lekezelte, hogy minden levél csörgősre száradt 3nap alatt.
1hét múlva elkezdett új levelet hozni 2t felett lett.
Legobb megoldás, hogy teszel valami biostimulátort és 2-3hétig nem mész felé!
Válasz tomi0783 #5500. hozzászólásáraTök mindegy, hogy Panthera vagy az általad most használt. Jövőre azzal is ugyanígy járhatsz. Nem ismerem, a cl-es hibrideket, amiket írtam, az inkább az express-esekre vonatkozik. A kletodim-os hatóanyagúra is szarul reagál a napra, csak az eddigi tapasztalatok alapján nem annyira. Erre, a zöme nép azt használja. A cikloxidim hatóanyag tavaly egy rezisztens fenyércirkos táblámban bejött nekem, de az valamiért ritkán kerül bele a permetezőbe…
Válasz t.romsics #5499. hozzászólásáraIdáig Pantherával kezeltem minden gond nélkül most a kereskedőm ajánlotta mivel nem volt pantherája de már látom hogy soha többé nem fogom használni.Köszönöm a segitséged!
Válasz tomi0783 #5498. hozzászólásáraNa, ilyen felénk nincs szerintem. Nem az a cl/clp-s vidék vagyunk. De általánosságban elmondható, legalábbis a mi termőhelyünkön, hogy a fop-os egyszikűirtás igen meg tudja viselni a mai hibrideket… igen, a syngentást, az lg-t, a pioneert. Mi zömében express-es naprákat termelünk, azokat ismerem, többen teljesen más hibridekre esküsznek. De a saját szuverén kis véleményem, hogy a pioneer hibrideknek a legjobb a vegyszer toleranciája, mert a mai (az utóbbi 10 év) genetikákat valamennyi kijutatott hatóanyag kis-nagy mértékben bántja, ami szerencsére a legtöbb esetben csak abban mutatkozik meg, hogy hetekre csücsül a földön. Sajnos, néha sokkal rosszabbul reagálja le:

Ez fop-os egyszikűirtó… tányér deformációt okozva.
Mondjuk, az utóbbi évek tavaszai hagynak kívánni valót maguk után.
Szerencsére nagy dózist nem kapott a tied, remélem, nagy baja nem lesz szerintem, csak egy kicsit elgondolkodik…
Válasz t.romsics #5497. hozzászólásáraSyngenta Barilio
Válasz tomi0783 #5496. hozzászólásáraMi a fajta? A dózis szerencsére nem volt olyan vészes.
Üdv! 2 napja kezeltük le a növényt fitofop készitménnyel. Napraforgóra engedélyezve 0.8 liter/ha dózisban. A probléma hogy a technológiában 6-8 leveles állapotban javasolja az enyém nagyobb. Az alábbi fiitotoxikus tüneteket találtam a permetezett állományban. Szerintetek kinövi vagy súlyosabb a helyzet? Köszi!
Válasz t.romsics #5494. hozzászólásáraNekem is volt forrás 600 , nem a gép a lényeg. Mint mondtam nem közeledni akarok csak a távolság az nagyon nagyon sok.
Válasz Koczka József #5493. hozzászólásáraGondolkodj!

Egyébként, igen, az elsodródás mértéke maga a színtiszta művészet. Egy Forrással nem nehéz összehozni, ha egy méterre hordod a keretet a növény felett… használtam én is, nem volt egyszerű vele az élet.
Válasz t.romsics #5490. hozzászólásáraNem közeledni akarok csak a távolság túl nagy. Ahogyan most írod hogy a másik kollégát is megfujta nehezen tudom elképzelni hogy a szél egyszerre két irányba fujjon. Na mindegy csak engem az 50 méter zavar.
Válasz mmihaly1952 #5488. hozzászólásáraTudom. De szerintem lesz még baja, egy nap szórta végig a kukoricáit, mindegy mi volt mellette. Lesz még aki bekopog hozzá…
Válasz VMisi #5487. hozzászólásáraNem hajt újra, azért 10-14 napot várj vele.
Válasz Koczka József #5489. hozzászólásáraDe, igen. A kukorica tábla földesutakkal körbehatárolt sarokföld, aminek az egyik felén (alján) én, a másik felén (oldalán) egy kolléga van napraforgó táblákkal. A kollégát, túloldalt, is megfújta.
Tiszta, egyértelmű munka volt.


Itt betakart a bokor, pár tő megmenekült.
Bő 300 hekin mozog az öreg, mindennek a növényvédelmi munkáit egy 3000 literes Forrás vegyszerező látja el, lapos sugaras fuvokával. Az alkalmazott 8-17-ig dolgozik, ha menni kell, akkor menni kell. Még egyszer, nem a kár, hanem a hozzáállása akasztott ki. Még egy bocsi sem, csak az, hogy örüljek, hogy művelhetek földet, mert minden őt illetné meg. Én még sehol sem tartok a gazdálkodásban, nem tisztelem őt, amit elért. Megsértődött, mikor mondtam, hogy nagyon beteg a gondolkodása…
Válasz t.romsics #5478. hozzászólásáraSzia szerintem ez nem a szomszéd hibája igy a képről ítélve. Ne hamarkodj el semmit. Vegyél levél analizist . Te is fujtad valamivel ? Ekkora át fedést szél nem tud csinálni 60-70 méterre nem viszi vagy ha igen akkor sem lesz ilyen.
Válasz t.romsics #5481. hozzászólásáraAzt jelezd az elkövetőnek, hogy ha kéred a növényvédelmi hatóság belépését, a káresemény kivizsgálására, alapból kap 100-500 ezer ft nöbényvédelmi bírságot. Kisebb károkozásért a középértéket szokták kiszabni.
Ha a viballával régebben lefújt, növésben megállt, kb. 10-20 centis parlagfű szárát sorközművelővel elvágom, akkor elkezd hajtani újra?
Válasz t.romsics #5485. hozzászólásáraKinek is hiányzik az ilyen program, de jól teszed, mert az ulyentől de kellene vonni a permetezés lehetőségét is.
Persze, vannak hibák(balesetek), de az nem így néz ki és nem így illik lereagálni.
Válasz A.I. #5484. hozzászólásáraFelajánlottam neki, hogy estig ad a bő fél hektár kiesésért 400ezer forintot. Én azt elteszem, és a szezon végével visszaadom neki a károm feletti részt. Ő persze jött a szokásossal, hogy majd arassak az övéből le fél hektárt. Ilyen a naprája éves átlagban:

Ez is csak azért készült, mert a friss repce vetésemen nézegetve ellenőrizte a napráját tavaly.
Ez a máséból aratás meg nem tetszik. Őszre meg feljelent, hogy loptam az övéből…
Mindegy a kár nem érdekel, van pénzem, neki is van, játszunk, nébih lesz, igazságügyi szakértő. Mondtam neki, hogy szeretném egy kicsit megnevelni, mert másnak nem sikerült…
Válasz t.romsics #5478. hozzászólásáraNem uszítasként.
Tavaly nekem is meg csapatott egy parcellát a szomszéd.
Azért nem szabadítottam rá a Nébihet, mert normálisan reagált, mikor szóltam neki, hogy kicsit erős lehetett a szél.
Persze fél termés sem lett a parcellán az üzemi átlaghoz képest.
Mondjuk közel sem nézett ki ilyen szarul.
Szóval, ha bunkó akkor birtokvédelemt, Néhbiket, meg minden neki ami jár az ilyen bunkó is mindennek a tetejébe.
Válasz termelo #5482. hozzászólásáraSzűk kettő hetes. Kb. akkor szórtam meg én is Viballával. Kapta az ívet, rendesen.
Igen törpe marad, semmi levélfelülettel, értékelhetetlen tányérral, ha egyáltalán lesz. Ez a határrész ráadásul jó parlagfüves is, deszikálás nélkül elbújik majd benne a kombájn aratásra..
Válasz t.romsics #5481. hozzászólásáraHány napos sztori ez? A niko és a dikamba után ha megmarad akkor 2 hét múlva fog látszani. Attól viszont tartok hogy törpe marad. :(
Válasz termelo #5480. hozzászólásáraElumis Bang, Kite verzióban. A cirok ott is toleráns, kb. semmit sem fog érni.

Még zöld, de több dologra rágtam be a kukorica tulajával kapcsolatban. A pökhendi hozzáállására, arra, hogy szerinte ez benne van a mezőgazdasági munka üzemi tevékenységébe (akkor szerinte, ha a közlekedésben neki megyek valakinek, kárt okozok, akkor kapja be a vétlen, mert azzal számolni kell, ha részt vesz a közlekedésben), ez már a második alkalom, kettő évvel ezelőtt is kinyírt 16 sor naprámat egy másik táblában. Majd azt mondta, hogy egyébként is az összes kiskertemnek (így hívja a földeket) az övének kellene lennie, mert erre minden őt illet. Szerencsére nyugodt a természetem, de azt hittem megverem a 83 éves Jóembert…
No, de visszatérve a Trendre, most néztem meg azt az egyszikűirtót, amit a kolléga használna, fop-os generikus, nem tenném hozzá. Bántja az anélkül is eléggé a naprát.
Válasz t.romsics #5478. hozzászólásáraHúh, részvétem…
Szára zöld még? Mit kaphatott az kiderült?
Válasz Mtz 550E #5470. hozzászólásáraÚgy, hogy nem minden növényvédő szerhez jó minden típusú nedvesítő szer, mert esetleg annyira "felerősíti" a hatását, hogy a kultúr növényben is kar keletkezhet, mondjuk megégeti.
Válasz termelo #5477. hozzászólásáraNagyobb bajom is van annál…

Az enyém értelemszerűen a napra, 50 méterre is befújta, mekkora szélben kellett ezt csinálni?
Válasz termelo #5476. hozzászólásáraDash HC nem csupán egy egyszerű nedvesítőszer, amely „szétteríti” a vizet.
Ez egy penetrációfokozó tenzid, amely specifikusan a levél viaszos, lipofil védelmi rendszerét támadja meg és teszi átjárhatóvá, hogy a növényvédő szer hatékonyan elpusztíthassa a gyomot
Válasz termelo #5475. hozzászólásárapl. Nonit, vagy a Biosol Káliszappan ami tapadó
Válasz t.romsics #5473. hozzászólásáraMiért nem világosítod fel a nagyérdeműt, hogy a Trend nem tapadó?
Szégyelld magad, hogy vakon hagyod őket...
Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólásáraFelejtsd már el ezt a Trendet.Az egyszikühöz nem kell,a többihez meg gyárilag adják a nedvesitőt.
Válasz MTZ1221.3 #5472. hozzászólásáraMindent is lehet fokozni…

Egyébként kár nem csinálna. A Focus Ultra-hoz is kötelező a Dash fenyércirokban, pedig az is EC.
Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólásáraEgy kis szakmai tudásinfó:
Az EC (Emulsifiable Concentrate) magyarul emulzióképző koncentrátumot jelent. A hatóanyagot szerves oldószerben oldják fel, és emulgeálószert adnak hozzá.
Az olajos bázis miatt jobban megtapad a levelek viaszos felületén. Segíti a hatóanyag gyors bejutását a növényi szövetekbe. Kevésbé mossa le az eső a kijuttatás után, mint a por alakú szereket.
Hátránya, hogy meleg, erős napsütésben könnyebben megperzselheti a kultúrnövény leveleit.
Egyszerű válasz az, hogy az EC formuláció maga a hatásfokozás.
Válasz Mtz 550E #5470. hozzászólásáraNem csinálsz kárt, nyugodtan rakd bele ha akarod
Válasz A.I. #5468. hozzászólásáraHogy érted lehet kárt csinál ha teszek hozzá trendet?
Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólásáraA Trend flakonjan is rajta van, vagy interneten rakeresel.
Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólására1-2000-hez, mert 0,5-1 ezreléket ír.
Viszont nem biztos, hogy jó ötlet, meg kell kérdezni növényvédőst, gyártót, mert lehet úgy kárt is csinál.
Válasz Mtz 550E #5466. hozzászólására1000 literhez vízhez kell 1liter Trend.
Válasz Gyula., #5462. hozzászólásáraInvesto 100ec az egyszikű ellen nem írja hogy lenne benne tapadásfokozó!
Mennyi trend-t lehet tenni hozzá? 300l/ha szórom!
Válasz Mtz 550E #5464. hozzászólásáraquizalofop-p-tefuril hatóanyag betudja törpiteni..
25-30 cm-eres napraforgót szórni kellene màr vele.
Szegőknél nem kell duplàn fedetni vele nagyon.
Lehet vibellàzol nem kell sorközmüvelni?
Válasz Gyula., #5462. hozzászólására1szikű gyomirtónak nem kell bántani a napraforgót?
Tudom sorközművelni 4-8 levélig van már! Csak az esőkkel megindúlt a muhar benne meg valamit az expressz nem vitt el!
Válasz Gyula., #5462. hozzászólásáraEgyszinű= egyszikű
Válasz Mtz 550E #5461. hozzászólásáraNem kell tenni Trendet hozzà egyszínű szerekben benne a tapadó vagy adnak hozzà eleve.
Egyfajta lombtràgyàt is belerakhatsz ne jàrkàlj kétszer benne permetezővel ezért.
Ha elég nagy a Napraforgó és tudod csinàlni permetezés utàn másnap is sorközmüvelheted nem befolyàsol semmit.
1szikű gyomirtóhoz is lehet tenni Trend90-et vagy kell is?
1szikű gyomirtózás után itt is várni kell 1hetet a sorközműveléssel és lombtrágyázással?
Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-01 13:23:41
Válasz Mtz 550E #5457. hozzászólásáraTrepach 1l/ha