Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak589 FtBenzin árak584 FtEUR402.09 FtUSD366.84 FtCHF426.62 FtGBP479.62 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz antalocz #8736. hozzászólására foramsulfuron 22,5 g/l, izoksadifen-etil 22,5 g/l hatóanyaggal és laudis keverékkel 1x kellett fújnom 80-90 centiset. Nem lett tőle semmi baja, hozta a helyi átlagot.
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraAkár glifozáttal is, csak be kell lógatnod a fúvókákat a levélzet alá. 5 ezer ft az átalakító/fuvóka. Én permeteztem már 10-11 leveles kukoricát felülről, de többet nem teszem.
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraLaudis(bár papírja 8 levélig írja), kukoricát biztos, hogy nem bántja (kivéve, hogy nem tudjuk mennyit termett volna, ha nem kezeljük)!
Válasz rtamas76 #8734. hozzászólásáraEleg gyorsan keveredik. Beleontom a permetezo tetejen. Mire lemaszok es visszamegyek a pH merovel mar lecsokkent a kozel szamolt ertekre.
Válasz MTZ1221.3 #8731. hozzászólásáraMég egy kérdés a ph állításhoz használt sav menyi idő még beállítja a kivánt értéket.
Tehát kell-a várni a hatásra a bekeverés utánn?
Válasz MTZ1221.3 #8729. hozzászólásáraMost beszéltem a Basf emberével napraforgó 2.gomba pictor activ
Mehet a k-sulfat 5.5-6ph az optimális.
Regulátor hatásfokozásra használják a k.sulfátot
Na eztsem hallottam!
Válasz MTZ1221.3 #8731. hozzászólásáraAz előbb szerintem nemjól írtam,a kálium szulfát kevesebbet húz lejebb.
De igazából a rendes tankban feloldott anyag mondja majd meg.
A gyomirtóhoz énsem merném hozzarakni elsőre,viszont a napraforgó 2.gombaölöjét azzal tervezem.
Valhol elkell kezdeni!
A keserűsóval nincs gond.
Azt évekóta használjuk probléma nélkül mindenben.
Igaz ha sok az anyag azt hadjuk el először!
Válasz rtamas76 #8730. hozzászólásáraAkkor nálatok ez nem gond. Nekünk alapjáraton 8-as a pH a kútvíznek. De sokszor 8 felett volt. Elég régóta savazom a vizet.
Jó ötlet a szulfát használata, kérdés, hogy nem e ez ront valamilyen növényvédő szeren. Az fontos, hogy milyen ionok jönnek létre. Általános esetre nem mertem volna ezt a "szulfátozást" írni. De ki kell próbálni, hogy ott mit csinál.
Válasz MTZ1221.3 #8729. hozzászólásáraKöszönöm a segítséget!
A csapvíz 7.84
A kútvíz6.8as
Próbakép káliun sulfátot próbáltam 1.5el lejjebb húzta.
Most a keserűsót próbálom meg.
Vizet először kell beállítani, utána megy bele minden egyéb. 7-es pH minden gyomírtóhoz jó (mert általában egy sem egyforma, biztonsági adatlapból szoktam kiindulni, ott van ráutaló adat, hogy mennyi az ideális.) De ha 7-es a vized a növényvédőszer tartalmaz annyi adjuvánst, hogy lejjebb viszi amennyire már jó lesz. 5 pH alatt már a növényvédőszer gyorsan elbomlik, ahogy 8 felett is, így az ellentétes (hatásfokozással) hatás is kiváltható a sok savval is.
Bármilyen sav jó pl. salétromsav (jelenleg ezt használom), foszforsav, kénsav (ennél Ca tartalmú lombtrágyákkal vigyázni kell), citromsav (ez a legbiztonságosabb).
Amikor a víz rendben van akkor megy bele a növényvédő szer a következő sorrendet tartom tankkombinációban: por alakú (WP), utána szuszpenzió (FW, SC, EW, CS), majd emulzió (EC), majd oldódó (WSC, SL) növényvédő szerek. Ezután hatásfokozók, majd habzásgátló (ha szükséges, közepes dózisú permetezésnél ez nem szükséges [150-400l/ha]).
----
Gyomírtó, gombaölő, rovarölő a legkisebb veszéllyel (6,5-) 7-es pH-ra állítható általánosan. Ha biztonsági adatlapon savanyúbbat olvasol akkor lehet csökkenteni. De szerintem felesleges, mert az adjuvánsok úgyis leviszik amik a növényvédő szerben vannak (ahogy mérem legalábbis).
----
Lombtrágya az egy speciális eset, mert vannak olyan elemek amik emelik a pH-t, pl a Bór-t vagy Ca-ot tartalmazó termékek. Így azt érdemes bekeverés után is visszamérni és ha szükséges dobni még bele egy kis savat.
Lombtrágyát és növényvédő szert ritkán szórok együtt, ha lehet kerülöm a lugosítás elkerülése miatt. Mivel Bóraxot és Calciumot sokat használok, így hamar tönkre tenné a drága növényvédő szert. Amalgerol pl. 8,5-ös pH-val van ami megint a külön kijuttatást indokolja a növényvédő szerektől.
Válasz MTZ1221.3 #8715. hozzászólásáraSzia akkor most szavadon foglak!
Víz ph mérés, külön a vizet bekell e állítani?
Milyen anyaggal?
Citronsav?
Vegyszer mikor kerül a tank keverékbe?
Mikor a lombtrágya?
Vagy a kész tank keveréket állítod?
Gombaölő szer optimális ph-ja
Gyomirtóoptimális ph?
Lombtrágya?
Mikor ilyen vegyszer problémátok van,akkor talán a növényorvost kellene vegzálni!Ő adja a receptet,az ő "felügyelete"mellett használod fel a szert elvileg!Tehát ha nem sikerül valami,az az ő sara is!Intézze a forgalmazóval!Azért fizeted,kötöd vele a szerződést évente!
Válasz boldizsár1988 #8718. hozzászólásáraSzia, hát azt nehéz megmondani. Mert minden stressz ugye termés veszteséggel jár. Hogy mekkora lesz azt meg az idő fogja megmutatni.
Válasz rtamas76 #8724. hozzászólásáraBontatlan volt. 2 puttony hátiba tettem 3 dl kB, az nem csinált semmi bajt. A maradék kB 4.4 L ment 450 Liter vízhez a szántóföldibe, az kB 2 hektar
Válasz jambo #8723. hozzászólásáraTeljes bontatlan kanna belement?
Ha nincs jól felrázva az vicces tud lenni.
Teli kannát felsem lehet rázni!
Volt olyan fajta mag ami itt-ott kifehétedett tőle.
Válasz MTZ1221.3 #8721. hozzászólásáraInkább azt mondom hogy kifehéredett. De a 20 centis parlagfü az félig kinyult 1 nap alatt. A nádon is látni. De az első méterről az utolsó ig
Válasz jambo #8717. hozzászólásáraFehéredik a kukorica, vagy perzselésnek néz ki (száraz tapintású)?
Ha fehéredik akkor lehet Laudis (de azt kiheveri, ha mégis attól van), perzseléssel nem valószínű. A Laudisba ott van az antidótum, az segít lebontani a kukoricának a tembotrion hatóanyagot. Én van ahol (csücskös a föld) 2x-es dózist mininum adtam neki, csak a gyomon látszik, hogy le van fújva a kukorica él és virul.
Válasz rtamas76 #8704. hozzászólásáraKerdezhetsz itt is, valaszolok, ha tudok. Nem vagyok noveny orvos, csak szeretek sokat utana olvasni a dolgoknak.
Teloszamom a hirdeteseimnel ki van irva. Profilomra kattintva. Kereshetsz nyugodtan.
Válasz jambo #8709. hozzászólásáraAkkor ott volt a hiba. Permetezot lugos vizzel mosunk, ami hatastalanitja a szermaradekok molekulait.
1. lepes: permetezo min. 10%-ig toltese. pl: 200 liter vizhez kell 1 liter haztartasi hypo vagy 3dl ipari hypo. Atkeverteted es kiszorod.
2. lepes: tisztavizes oblites. min. 10, de inkabb 20%-ig toltes. Kevertetes, kiszoras.
A masodiknal lehet fullig tolteni is.
Nekem is fogja a nadat a Laudis, de a kukorican nyoma sincs.
Válasz jambo #8698. hozzászólásáraMekkora területet fújtál? Ha nagyon keveset, akkor szermaradvány nem lehetett-e? Soha nem tapasztaltam, hogy a Laudis bántotta volna a kukoricát (pedig hallottam már olyat is, aki címeres csemegében szórta ki, hogy ne tapogatással találja meg a csövet benne).
Válasz MTZ1221.3 #8703. hozzászólásáraA ph beállítással már bogarat raktak a fülembe mások is.
De gyakorlati tapasztalat nincs a környéken senkinek.
Ahogy olvasom te csinálod gyakorlatban. Ha nemlennék terhedre privátban egy számot küldenél?
Nagy segítség lenne!
Válasz MTZ1221.3 #8701. hozzászólásáraEgykósza gondolat!
Nekem tökben jöttki.
Gondolkodom rajta kifoltozom hátival egy targa superral.
Vagy targa +glyfozat+műtrágya?
Az kiviszi?
Ha kiásom félek ottmarad a gyökér és újra kihajt.
Itt is valami ilyesmi van. Eddig mindig csodálkozva olvastam, hogy nem bírnak a fenyércirokkal. Most idén itt mindenki szívott vele, mint a torkosborz. Laudissal ki lehetett kozmetikázni, de szörnyű ami mocsokul nézett ki a terület. A nikoszulfuron szenteltvíz volt rá. Eddig nem volt gond, legalábbis így táblaszinten biztosan nem. Lehet volt valahol egy két foltocska amit észre nem vettem soha, de ez most pokol volt.
Ez az év lehet az egyszikűnek kedvezett, sok búza táblát meg se ismerni annyi széltippan nőtt fel benne errefelé. Én pont olyan helyre vetettem ahol számoltam rá, így csak a permetezési hibákba van széltippan a forgókban.
Viszont van egy táblám amit nemrég gyomírtóztam késői vetés okán, ott már elég régi Principal Plus-t használtam, na az takarított mindent. Lehet a rimszulfuron miatt... Nitrogén műtrágyát nem tettem hozzá, csak a pH-t és a keménységet állítottam be. A hibrid árakat már mazsoláztam és sajnos listaárak alapján bőven emelkedik a költség ha Duo Systemes kukoricára váltok. Azonban termelo kollega tanácsát megfogadom, legalább a leggázosabb területeken, ami most szójában látszott már Duo-s lesz. De a többit egy Principal Forte-val bepróbálom, Laudis "tűzoltóval" kiegészítve ha kell ráfoltozni.
Calaris pro csodákat művelt ,szerintetek ezzel csináljak valamit vagy annyira nem sok termésmennyiséggel lesz kevesebb amúgy ilyen 150-170 cm a kukorica .
Sziasztok! Miért csiphette meg a kukoricát a Laudis? KB 6 leveles, de úgy megcsipte..... Nem us csak a kukoricát hanem a nádat is de a 20 cm parlagfü 1 nap alatt fél halott? Mitől lehetett? Max dózissal ment
Válasz Gumóka #8694. hozzászólásáraAzért nemértem mert legalább 20km es körzetben nemláttam.
Tavaj kukorica volt benne most tök. A másik egy búzatarló volt most kukorica.
Ez most hozzám került föld.
Aztis mi csinaltuk. A2darab kivételŕvel máshol nemláttam.
Nemaz a kombájn vágta és búza és kukorica utánn.
Csak valami csintalan madár szarta oda!
Válasz Gepi #8695. hozzászólásáraSzél is el viszi! Olyan könnyű a mag.Ha megnő úgy váll magasságig,akkor főleg! Nálam a szomszéd termeli! Jön mindenféle formában!
8741 hozzászólás
Válasz antalocz #8736. hozzászólására foramsulfuron 22,5 g/l, izoksadifen-etil 22,5 g/l hatóanyaggal és laudis keverékkel 1x kellett fújnom 80-90 centiset. Nem lett tőle semmi baja, hozta a helyi átlagot.
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraAkár glifozáttal is, csak be kell lógatnod a fúvókákat a levélzet alá. 5 ezer ft az átalakító/fuvóka. Én permeteztem már 10-11 leveles kukoricát felülről, de többet nem teszem.
Válasz medikus #8738. hozzászólásáraRotakapa
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraKapa,kapazin!
Válasz antalocz #8736. hozzászólásáraLaudis(bár papírja 8 levélig írja), kukoricát biztos, hogy nem bántja (kivéve, hogy nem tudjuk mennyit termett volna, ha nem kezeljük)!
Sziasztok,
Kb méter magas kukoricát lehet még valamivel gyomírtani?
Válasz rtamas76 #8734. hozzászólásáraEleg gyorsan keveredik. Beleontom a permetezo tetejen. Mire lemaszok es visszamegyek a pH merovel mar lecsokkent a kozel szamolt ertekre.
Válasz MTZ1221.3 #8731. hozzászólásáraMég egy kérdés a ph állításhoz használt sav menyi idő még beállítja a kivánt értéket.
Tehát kell-a várni a hatásra a bekeverés utánn?
Válasz MTZ1221.3 #8729. hozzászólásáraMost beszéltem a Basf emberével napraforgó 2.gomba pictor activ
Mehet a k-sulfat 5.5-6ph az optimális.
Regulátor hatásfokozásra használják a k.sulfátot
Na eztsem hallottam!
Válasz MTZ1221.3 #8731. hozzászólásáraAz előbb szerintem nemjól írtam,a kálium szulfát kevesebbet húz lejebb.
De igazából a rendes tankban feloldott anyag mondja majd meg.
A gyomirtóhoz énsem merném hozzarakni elsőre,viszont a napraforgó 2.gombaölöjét azzal tervezem.
Valhol elkell kezdeni!
A keserűsóval nincs gond.
Azt évekóta használjuk probléma nélkül mindenben.
Igaz ha sok az anyag azt hadjuk el először!
Válasz rtamas76 #8730. hozzászólásáraAkkor nálatok ez nem gond. Nekünk alapjáraton 8-as a pH a kútvíznek. De sokszor 8 felett volt. Elég régóta savazom a vizet.
Jó ötlet a szulfát használata, kérdés, hogy nem e ez ront valamilyen növényvédő szeren. Az fontos, hogy milyen ionok jönnek létre. Általános esetre nem mertem volna ezt a "szulfátozást" írni. De ki kell próbálni, hogy ott mit csinál.
Válasz MTZ1221.3 #8729. hozzászólásáraKöszönöm a segítséget!
A csapvíz 7.84
A kútvíz6.8as
Próbakép káliun sulfátot próbáltam 1.5el lejjebb húzta.
Most a keserűsót próbálom meg.
Válasz rtamas76 #8728. hozzászólásáraHelló
Vizet először kell beállítani, utána megy bele minden egyéb. 7-es pH minden gyomírtóhoz jó (mert általában egy sem egyforma, biztonsági adatlapból szoktam kiindulni, ott van ráutaló adat, hogy mennyi az ideális.) De ha 7-es a vized a növényvédőszer tartalmaz annyi adjuvánst, hogy lejjebb viszi amennyire már jó lesz. 5 pH alatt már a növényvédőszer gyorsan elbomlik, ahogy 8 felett is, így az ellentétes (hatásfokozással) hatás is kiváltható a sok savval is.
Bármilyen sav jó pl. salétromsav (jelenleg ezt használom), foszforsav, kénsav (ennél Ca tartalmú lombtrágyákkal vigyázni kell), citromsav (ez a legbiztonságosabb).
Amikor a víz rendben van akkor megy bele a növényvédő szer a következő sorrendet tartom tankkombinációban: por alakú (WP), utána szuszpenzió (FW, SC, EW, CS), majd emulzió (EC), majd oldódó (WSC, SL) növényvédő szerek. Ezután hatásfokozók, majd habzásgátló (ha szükséges, közepes dózisú permetezésnél ez nem szükséges [150-400l/ha]).
----
Gyomírtó, gombaölő, rovarölő a legkisebb veszéllyel (6,5-) 7-es pH-ra állítható általánosan. Ha biztonsági adatlapon savanyúbbat olvasol akkor lehet csökkenteni. De szerintem felesleges, mert az adjuvánsok úgyis leviszik amik a növényvédő szerben vannak (ahogy mérem legalábbis).
----
Lombtrágya az egy speciális eset, mert vannak olyan elemek amik emelik a pH-t, pl a Bór-t vagy Ca-ot tartalmazó termékek. Így azt érdemes bekeverés után is visszamérni és ha szükséges dobni még bele egy kis savat.
Lombtrágyát és növényvédő szert ritkán szórok együtt, ha lehet kerülöm a lugosítás elkerülése miatt. Mivel Bóraxot és Calciumot sokat használok, így hamar tönkre tenné a drága növényvédő szert. Amalgerol pl. 8,5-ös pH-val van ami megint a külön kijuttatást indokolja a növényvédő szerektől.
Válasz MTZ1221.3 #8715. hozzászólásáraSzia akkor most szavadon foglak!
Víz ph mérés, külön a vizet bekell e állítani?
Milyen anyaggal?
Citronsav?
Vegyszer mikor kerül a tank keverékbe?
Mikor a lombtrágya?
Vagy a kész tank keveréket állítod?
Gombaölő szer optimális ph-ja
Gyomirtóoptimális ph?
Lombtrágya?
Mikor ilyen vegyszer problémátok van,akkor talán a növényorvost kellene vegzálni!Ő adja a receptet,az ő "felügyelete"mellett használod fel a szert elvileg!Tehát ha nem sikerül valami,az az ő sara is!Intézze a forgalmazóval!Azért fizeted,kötöd vele a szerződést évente!
Válasz boldizsár1988 #8718. hozzászólásáraSzia, hát azt nehéz megmondani. Mert minden stressz ugye termés veszteséggel jár. Hogy mekkora lesz azt meg az idő fogja megmutatni.
Válasz rtamas76 #8724. hozzászólásáraBontatlan volt. 2 puttony hátiba tettem 3 dl kB, az nem csinált semmi bajt. A maradék kB 4.4 L ment 450 Liter vízhez a szántóföldibe, az kB 2 hektar
Válasz jambo #8723. hozzászólásáraTeljes bontatlan kanna belement?
Ha nincs jól felrázva az vicces tud lenni.
Teli kannát felsem lehet rázni!
Volt olyan fajta mag ami itt-ott kifehétedett tőle.
Válasz MTZ1221.3 #8721. hozzászólásáraInkább azt mondom hogy kifehéredett. De a 20 centis parlagfü az félig kinyult 1 nap alatt. A nádon is látni. De az első méterről az utolsó ig
Válasz CirokMan #8720. hozzászólásáraMax dozison ment 2.25L/ha
Válasz jambo #8717. hozzászólásáraFehéredik a kukorica, vagy perzselésnek néz ki (száraz tapintású)?
Ha fehéredik akkor lehet Laudis (de azt kiheveri, ha mégis attól van), perzseléssel nem valószínű. A Laudisba ott van az antidótum, az segít lebontani a kukoricának a tembotrion hatóanyagot. Én van ahol (csücskös a föld) 2x-es dózist mininum adtam neki, csak a gyomon látszik, hogy le van fújva a kukorica él és virul.
Válasz jambo #8698. hozzászólásáraSzerintem tul lett dozirozva.
Válasz jambo #8709. hozzászólásáraA Pledge maradek nem tudta bantani a kukoricat.
Válasz Koczka József #8713. hozzászólásáraSzomorú de amúgy lesz szted termés csökkenés?
Válasz MTZ1221.3 #8714. hozzászólásáraRemélem tuléli a kukorica. Köszi a megoldást
Válasz MTZ1221.3 #8715. hozzászólásáraKöszönöm holnap kereslek!
Válasz rtamas76 #8704. hozzászólásáraKerdezhetsz itt is, valaszolok, ha tudok. Nem vagyok noveny orvos, csak szeretek sokat utana olvasni a dolgoknak.
Teloszamom a hirdeteseimnel ki van irva. Profilomra kattintva. Kereshetsz nyugodtan.
Válasz jambo #8709. hozzászólásáraAkkor ott volt a hiba. Permetezot lugos vizzel mosunk, ami hatastalanitja a szermaradekok molekulait.
1. lepes: permetezo min. 10%-ig toltese. pl: 200 liter vizhez kell 1 liter haztartasi hypo vagy 3dl ipari hypo. Atkeverteted es kiszorod.
2. lepes: tisztavizes oblites. min. 10, de inkabb 20%-ig toltes. Kevertetes, kiszoras.
A masodiknal lehet fullig tolteni is.
Nekem is fogja a nadat a Laudis, de a kukorican nyoma sincs.
Válasz boldizsár1988 #8711. hozzászólásáraHívd fel a syngentás üzletköt, vidd ki mutasd meg és kérjél kárpótlást mert az összes camix egy fos.
Válasz t.romsics #8707. hozzászólásáraÉn múltkor azt olvastam fejlett állományban sem tett kárt
Válasz Koczka József #8708. hozzászólásáraSzabolcs megye,igen meg néhol cirok
Válasz boldizsár1988 #8706. hozzászólásáraNem volt benne
Válasz t.romsics #8707. hozzászólására2 hektárt de csak foltokban. Elötte pledge fújtam de teljesen feltöltöttem tiszta vízzel,és ki eresztettem.
Válasz boldizsár1988 #8700. hozzászólásáraKakaslábfű? Melyik megye? Nekem a Camix pro nem használt semmit.
Válasz jambo #8698. hozzászólásáraMekkora területet fújtál? Ha nagyon keveset, akkor szermaradvány nem lehetett-e? Soha nem tapasztaltam, hogy a Laudis bántotta volna a kukoricát (pedig hallottam már olyat is, aki címeres csemegében szórta ki, hogy ne tapogatással találja meg a csövet benne).
Válasz jambo #8705. hozzászólásáraVolt benne nitrogén?
Válasz boldizsár1988 #8699. hozzászólásáraTegnap de. 10kor.talán 23fok lehetett. Így még nem jártam
Válasz MTZ1221.3 #8703. hozzászólásáraA ph beállítással már bogarat raktak a fülembe mások is.
De gyakorlati tapasztalat nincs a környéken senkinek.
Ahogy olvasom te csinálod gyakorlatban. Ha nemlennék terhedre privátban egy számot küldenél?
Nagy segítség lenne!
Válasz rtamas76 #8702. hozzászólásáraSzerintem ilyen foltkezelésre glifozát is bőven elég.
Ammónium-nitrát műtrágyával (4-5kg/ha) kiegészítve, pH-t pedig 4-5 körülre beállítva, (ha azonnal fújod ki az elkészített szert), keménységet csökkentve. Tapadásfokozót mindenképpen tennék mellé: Silwet, Nonit, Trend, Microbio, Eucarol Plus, pálmaolaj, napraforgó olaj, stb.
Leghatásosabb 20-30cm-es fejlettségekor.
Válasz MTZ1221.3 #8701. hozzászólásáraEgykósza gondolat!
Nekem tökben jöttki.
Gondolkodom rajta kifoltozom hátival egy targa superral.
Vagy targa +glyfozat+műtrágya?
Az kiviszi?
Ha kiásom félek ottmarad a gyökér és újra kihajt.
Válasz rtamas76 #8697. hozzászólásáraHelló
Itt is valami ilyesmi van. Eddig mindig csodálkozva olvastam, hogy nem bírnak a fenyércirokkal. Most idén itt mindenki szívott vele, mint a torkosborz. Laudissal ki lehetett kozmetikázni, de szörnyű ami mocsokul nézett ki a terület. A nikoszulfuron szenteltvíz volt rá. Eddig nem volt gond, legalábbis így táblaszinten biztosan nem. Lehet volt valahol egy két foltocska amit észre nem vettem soha, de ez most pokol volt.
Ez az év lehet az egyszikűnek kedvezett, sok búza táblát meg se ismerni annyi széltippan nőtt fel benne errefelé. Én pont olyan helyre vetettem ahol számoltam rá, így csak a permetezési hibákba van széltippan a forgókban.
Viszont van egy táblám amit nemrég gyomírtóztam késői vetés okán, ott már elég régi Principal Plus-t használtam, na az takarított mindent. Lehet a rimszulfuron miatt... Nitrogén műtrágyát nem tettem hozzá, csak a pH-t és a keménységet állítottam be. A hibrid árakat már mazsoláztam és sajnos listaárak alapján bőven emelkedik a költség ha Duo Systemes kukoricára váltok. Azonban termelo kollega tanácsát megfogadom, legalább a leggázosabb területeken, ami most szójában látszott már Duo-s lesz. De a többit egy Principal Forte-val bepróbálom, Laudis "tűzoltóval" kiegészítve ha kell ráfoltozni.
Calaris pro csodákat művelt ,szerintetek ezzel csináljak valamit vagy annyira nem sok termésmennyiséggel lesz kevesebb amúgy ilyen 150-170 cm a kukorica .
Válasz jambo #8698. hozzászólásáraMelegben fújtad?
Sziasztok! Miért csiphette meg a kukoricát a Laudis? KB 6 leveles, de úgy megcsipte..... Nem us csak a kukoricát hanem a nádat is de a 20 cm parlagfü 1 nap alatt fél halott? Mitől lehetett? Max dózissal ment
Válasz Gumóka #8694. hozzászólásáraAzért nemértem mert legalább 20km es körzetben nemláttam.
Tavaj kukorica volt benne most tök. A másik egy búzatarló volt most kukorica.
Ez most hozzám került föld.
Aztis mi csinaltuk. A2darab kivételŕvel máshol nemláttam.
Nemaz a kombájn vágta és búza és kukorica utánn.
Csak valami csintalan madár szarta oda!
Válasz Gepi #8695. hozzászólásáraSzél is el viszi! Olyan könnyű a mag.Ha megnő úgy váll magasságig,akkor főleg! Nálam a szomszéd termeli! Jön mindenféle formában!
Válasz rtamas76 #8693. hozzászólásáraNálam még a szőlőben is megjelent Amit nem értek mert környéken nincs kukorica
Válasz rtamas76 #8693. hozzászólásáraAkár kombájn is.
De egy foltban nekem is megjelent a kukoricában idén, tavaly tiszta volt, előtte kalászosban is kijött, azt totáloztam.
Vagy alvó gyökér is lehet, kalászos után én szántok kukorica alá, lehet most került fel.
Tavaji kukoricatarlóban megjelent a fenyércirok.
Madár hozhatta a magját?
Válasz Georgosz #8691. hozzászólásáraPrincipal plus után plusz egy kapálás,holnap szintén Laudissal még muszáj kiigazítani,a fene egye meg.