Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 308.45 Ft CHF 381.24 Ft GBP 408.5 Ft

Falu

A falu vidéki településforma, amelyben a mezőgazdaság és a helyi közösségi élet meghatározó. Infrastrukturális ellátottsága változó, de a modern technológiák elérhetősége egyre javul. A helyi gazdaság sokszínű: őstermelés, kézműipar, szolgáltatások. A közösségi rendezvények és termelői piacok erősítik az identitást. A mezőgazdaság és a turizmus együtt formálja a jövőt.

Kapcsolódó címkék: élelmiszer, földművelés, gyümölcstermesztés, mezőgazdaság, növénytermesztés, növényvédelem, szántóföld, szarvasmarha, szőlő, zöldségtermesztés,

Isten éltesse a Józsefeket, avagy a hagyományos névadási szokások
Isten éltesse a Józsefeket, avagy a hagyományos névadási szokások

A hagyományos magyar falusi életben a név nem csupán megszólítás volt, hanem identitás, örökség és közösségi kapocs is egyben.

Veszélyben egy falusi örökség: miért volt régen minden háznál kemence?
Veszélyben egy falusi örökség: miért volt régen minden háznál kemence?

Nemcsak sütöttek benne, a kemence a közösség, a takarékosság és a mindennapok szíve volt.

Egyetlen udvarról sem hiányozhatott: miért ültettek diófát a parasztudvarokban?
Egyetlen udvarról sem hiányozhatott: miért ültettek diófát a parasztudvarokban?

Nemcsak termést adott, hanem árnyékot, faanyagot és biztonságot is: ezért volt szinte minden régi parasztudvar része a diófa.

Viharjelzés hagyományos módon: tényleg elűzi a jégesőt a harang hangja?
Viharjelzés hagyományos módon: tényleg elűzi a jégesőt a harang hangja?

Miért kondultak meg a harangok zivatar előtt? Egy régi falusi szokás, amely mögött meglepően sok gyakorlati megfontolás húzódott meg.

Hajnali pálinka, perzselés és sok munka: neked is hiányozna a magyarok kedvenc hagyománya?
Hajnali pálinka, perzselés és sok munka: neked is hiányozna a magyarok kedvenc hagyománya?

Sokszor a falu legnagyobb ünnepe a disznóvágás volt, ami nemcsak élelmiszert adott a családnak, hanem közösséget is teremtett a településen.

Piactér


Termőföld bérbe,falu,szántóföld

Szabadbattyán, Kőszárhegy, Lepsény,Füle,Nádasdladány,Sárkeszi,Ősi, Polgárdi, Jenő, Úrhida, Sárszentmihály, Sárpentele,Kisfalud, Székesfehérvár, Tác, Soponya,...

90.000.000,00 Ft
gyümölcs,Zala,vadász,dömper,falu,kerti traktor,vadászat,Kia,falusi turizmus

Somogyban 9 hektár belterületi ingatlan 50%-os tulajdoni hányada eladó. Hévíztől 45 km-re, Zalakarostól 13 km-re található, forrással táplált tóval, amelyen...

Fórum hozzászólások


Szántás kezdőknek és haladóknak »

Paldoo.
2024. június 25., szerda 12:03

Ezek már haladók lehetnek. Traktor? Minek, ha van pár izmos gyerek a faluban. http://farmweb.cz/index.php?page=view_gallery&gal=16444

Gázolaj jövedéki visszaigénylés »

antaljoco0
2024. június 25., szerda 12:03

Válasz #215 hozzászólásra Mostmár csak tölsd le (http://www.vam.gov.hu/enyomtatvany/index.html) az R01-es nyomtatványt, tölsd ki az ABEV-el, és küld el postán a területi vám-hoz (címűk az oldalon), hogy elektronikus küldéshez beregisztrálj (kb:1hét). Majd tölsd le a J04-est, és azt amit tudsz tölsd ki. A falugazdásszal igazoltasd le, mert ad majd egy iktatószámot amit szintén be kel írni a J04-be. A programmal kapcsolatos gondokka, a jövedéki osztályon Pál Zoltánt keresd. közvetlen telefonszáma: 06/1/4704133.

Szántóverseny »

Czanik Sanyi
2024. június 25., szerda 12:03

Válasz #83 hozzászólásra Itt nem vagy?EZAZsmile lol

Sorközművelés! »

.Szabi.
2024. június 25., szerda 12:03

Válasz #395 hozzászólásra EZT kellene megnézned,szinte a szomszéd faluban van.Amit felraktál felejtős szerintem.

Őstermelői adószám, számla, nyugta, igazolvány, pecsételés stb.... »

rilex
2024. június 25., szerda 12:03

Válasz #84 hozzászólásra A családi gazdálkodóét meg kell újítani. A tagoknak nem is fontos az ősteremelői ig. megléte. "A gazdálkodó család tagjának nem kell őstermelői igazolvánnyal rendelkeznie, ezzel szemben a családi gazdálkodónak őstermelői igazolványa vagy egyéni vállalkozói igazolványa kell, hogy legyen. Megjegyezzük, hogy a gazdálkodó család tagja esetében is célszerű, ha rendelkezik őstermelői igazolvánnyal. Ez azzal indokolható, hogy a kifizető csak abban az esetben tekinthet el az őstermelői tevékenység ellenértékeként kifizetett összegből az adóelőleg levonásától, ha a bevételt szerző magánszemély őstermelői vagy e tevékenysége tekintetében egyéni vállalkozói mivoltát igazolja. Ez azt is jelenti, hogy ha a családi gazdaságban nem foglalkoztatottként közreműködő családtag nevére szólóan történik bevételi bizonylat kiállítása, a kifizető kéri az őstermelői igazolvány vagy az őstermelői tevékenység vállalkozói minőségben történő folytatására jogosító vállalkozói igazolványt, ennek hiányában pedig köteles adóelőleget levonni a kifizetésből. Itt is emlékeztetünk arra, hogy az őstermelői igazolvány kiállításának előfeltétele az adóazonosító jel megléte, ha ezzel a magánszemély nem rendelkezik, akkor az a területileg illetékes állami adóhatóságtól szerezhető be. Természetesen a családtag akkor is rendelkezik őstermelői igazolvánnyal, ha a közös őstermelői igazolványban tüntetik fel. E feltüntetésnek is előfeltétele azonban az adóazonosító jel megléte. Ha a közös őstermelésből az egyik, a családi gazdaságban nem foglalkoztatottként közreműködő családtag „kilép”, akkor nem szükséges új őstermelői igazolványt kiállítani, elegendő, ha a falugazdász átvezeti a változás tényét. Amiatt, hogy a régi igazolványt bevonták, a család többi tagját nem érheti hátrány, így családi őstermelői tevékenységet és a választott adózási módot – a továbbra is együtt gazdálkodókra nézve – folyamatosnak kell tekinteni " Forrás: http://gtr2.uw.hu/csalpenzugy.htm#_Toc1789751

T-16M traktor »

prütyi
2024. június 25., szerda 12:03

Válasz #1521 hozzászólásra Hát igen a k-701-es tényleg bepöffenti a 20 litert de 90-110cm közt más ilyen nagyságú gép else huzza a rába már felis borulna meg többet is eszik a sofőr szerint.Hát ja a képen lévő gép biztos hogy gyárból kigördülve egyböl szántót.Szerintem tudnia kéne annyit müvelni mint egy t-25-ösnek.Szerintem még jobban is fonak ezen a hátsó kerekek mert far nehéz.Sajna nekem nincsennek orsúlyaim pedig oda adnám körbe érdeklödtem a faluba is hátha találok neked de sajna az én t-16m mem van a faluba de a szomszéd falukban is vannak.Itt van amugy egy volt tsz telephely ami tele van régi gépekkel ott lehet hogy vannak orsúlyok mert ez a gép is annak idején onnan lett megvéve és nagyapám állitása szerint még volt ezen a gépen kivül 2 azokhoz az összes munkaeszköz megvolt csak azokat egyböl elvitték ahogy megszünt a tsz.Amugy tudtátok hogy ugyan ilyen formában még mindig gyártják ezeket a ruszki szörnyeket?CSak nem t-16m hanem cw-2540 néven fut a piacon.Ezen az oldalon vannak a tipusai hogy milyen formában lehet megvenni.EZ AZ OLDAL!!

Bioenergiagazdálkodás, növényi olajok, biomassza.... »

Szabi.
2024. június 25., szerda 12:03

Ez is érdekes egy téma lehetne........smile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdrop Nem értem, hogy miért a nagy mega beruházásokat kell tolni !!!!?????smile hammersmile hammersmile hammersmile hammer Állandóan vagdalkozna a nyugati példákkal...........csak hát megkockáztatom, hogy gőzük nincs a nyugati példákról......smile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol Kint a sógoroknál szinte az utolsó faluban is van egy kis erőmű amit 1-2 gazda etet növényeivel és a kis települést ellátják az abból előállított energiával. Igaz, hogy ez "borzasztó" sok papír munka, mert nem egy mamut/multi cég csinálná, hanem akár több száz termelő vagy akármi. Miért kell mindig mega dolgokon agyalni !!!?????..........smile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdrop

Állatenyésztési pályázat »

Radocz
2024. június 25., szerda 12:03

A tervek szerint október végén a kormány elé kerül a sertés stratégia. Itt olvastam: http://www.agromonitor.hu/index.php/mezo/35-mezo/4991-kiegyensulyozottan-kezeli-a-kis-es-a-nagyuezemeket-a-vm-keszuel-sertesstrategiaja-kie-az-qegy-koca-egy-portaq-program-#comments A link a végén, mert.... Ez meg az oda írt hozzászólásom. [quote name="kornai"]Kíváncsi lennék, hogyan lehetne a portákon újraéleszteni a sertéstartást, amikor az önkormányzatok már a falvakban is szinte mindenhol megtiltották a sertések tartását. Ma már más az életmód. Egyszerűen büdös van, barátaim, és ezt a többség nem viseli el. A disznóknak a településeken kívül kell röfögniük, ott meg nem kisüzemi telepek, hanem nagyüzemek vannak. Ez ma a helyzet.[/quote] A helyzet ma valóban ez. És jó ez a helyzet? az OMÉK-on és is megjegyeztem, hogy a "disznó büdös" Ennél már csak a munka büdösebb egyes embereknek. A balmazújvárosi fórumon Miniszter Úr elmondta, hogy Pesten hoznak dönést, hogy lehet vidéken disznót tartani a kevésbé sűrűn lakott területeken. Szerintem, ahol meg van korábbról az épület, ott engedélyezni kell, ahol nincs infrastruktúra, ott nem kell támogatni, ösztönözni az építést. Itt Újvároson kinevezték a valamikori gazdák utcáját lakó-pihenő övezetnek. Ez sem volt jó, de amit a Pesti ember akar az sem biztos, hogy jó lesz. Ha gazdaságossá tudják tenni a sertés és egyéb állatok tartását, akkor jön a megoldás, csak hagyni kell az embereket, hogy végezzék a dolgukat. A törvényhozók is a dolgukat végezzék. Amennyiben mindenki jól végzi el a rábízott munkát, akkor a végeredmény is jó lesz. Arra is emlékszünk, hogy azért járt támogatás, ha kivágta valaki a tehenet. Aztán az kapott támogatást, aki beállított. "Lelőttek-e" emiatt valakit? No comment. http://www.agromonitor.hu/index.php/mezo/35-mezo/4991-kiegyensulyozottan-kezeli-a-kis-es-a-nagyuezemeket-a-vm-keszuel-sertesstrategiaja-kie-az-qegy-koca-egy-portaq-program-#comments smile cowboy

V. Agroinform Fórumos Találkozó: 2014. Január 18. Bugac »

Kémlelő
2024. június 25., szerda 12:03

Útban az 1000 éves határ fele egy ilyen helyen. http://www.agroinform.com/felhasznalo.php?act=reszletek&uid=7173 Vagy egy olyan helyen http://www.agroinform.com/felhasznalo.php?act=reszletek&uid=36511 Ez az a falu, központ, ahol az itató különböző állatok részére különböző magassággal készült? smile thumbupsmile cowboysmile tongue

  • Permetezésre megfelelő
    Szél: átlag 6 -10 km/ó
  • Borultság
    8.0%
  • Csapadék
    0.0 mm / 0%
  • Harmatpont
    20 °C
  • Páratartalom
    79%

Cikkajánló


Galériák


Bodoglári Traktoros Fesztivál és Falunap
Bodoglári Traktoros Fesztivál és Falunap

Aki teheti látogasson ki Bodoglárra. Most kezdődik a Traktoros Fesztivál és Falunap. Egész nap programok, traktorverseny. A képen látható MTZ pedig tombolán megnyerhető!

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]