Most is folyamatosan böngészem a netet Alaktrészek után
Váltó lassan összeáll még várom a fogaskereket már az alsótengely bent van ki
Most egy Z-26 fogszámú kúpkerékre hajtok meg igazából minden féle alkatészre :D mert nyugodtabb vagyok ha lesz mihez nyúlni a jővőben a Polcon elvannak enni nem kérnek :D :D
Jó volna itthonra egy pótkerék is első hátsó de iszonyat árak vannak
Válasz Gumóka #7211. hozzászólásáraTavaly óta semmit nem rendeltem hozzá Hálistennek pedig igazi bontószökevény volt (Szó szerint méhtelepről mentett :D ) de helyre lett pofozva szépen :)
Csapágyakat Szimeringeket O gyűrűket Onlinecsapágytól rendeltem hozzá tömitéseket Meg sokat magam vágtam ki Klingeritből itthon és vékonyan megkenve pasztával tökéletes
Válasz Gumóka #7205. hozzászólásáraIgy van Sipma kockabálázom onnan lett felújitva fillérekért vannak hozzá cuccok T-16-ra én kuplungtarcsát találtam de régebben voltak fogaskerekek is Motorjához minden van (Ugye egyezik a T-25-el) Pontos eladót szinte lehetetlen mondani mert majdnem napiszinten változnak Én az Adagolójához 3 hétig kerestem alkatrészt mire rátaláltam ott sok a baj a forditással is mert sokszor nem azokat a kifejezéseket használják mint nálunk
Válasz Maszek Zs #7204. hozzászólásáraT-16-ra nem tudok, a bálázóhoz kellett alkatrész, töredék áron találtam kint, googleba kerestem.
De allegron is érdemes körülnézni, vettem onnan is.
Fel kell túrni a netet
Válasz Maszek Zs #7199. hozzászólásáraKöszönöm szépen Traktor Ker-nél irtózatos árak vannak nem is rendeltem tőlük mert az állam a földön koppant mikor megláttam az árajánlatot De sikerült ismerősi körből meg egy kis kutakodás által beszerezgetni az alkatrészeket a kuplungja össze lett rakva most a váltóhoz várok egy fogaskereket mert nagyobb a galiba mint gondoltam de megjon a fogaskerék megy össze az egész :)
Sziasztok !
Új vagyok még itt üdvözlök mindenkit :)
Első saját Traktorom egy T-16M lett jó pár hónapja sikerült megvásárolnom imádom minden részét :) azóta felújitottam az adagolót a motort szépen lassan teszem rendbe a gépet most perpillanat Kuplungozzuk mert már itt volt az ideje rázott reszkedett mint elinduláskor és maga a tengely is lóg mint a dög féltengely szimering is ereszt de ha már azt is szétszedjük a váltóban az 1-es sebességfokozatot is vissza kell állitani mert az előző gazda azt is rendesen elintézte konkrétan nem lett belerakva összeszereléskor ????
Olyan kérdesem lenne hogy hol vannak a legjobb ár érték arányba alkatrészek legjobban
Tárcsa Kiemelőkarok (és mellé rugók csapok) lendkereket nyomólapokat felszabályoztatjuk azzal nincsen gond
Előre is köszönöm a Válaszokat :)
Válasz Magister #7185. hozzászólásáraBocs, most olvastam. Nincs idő semmire mindig a hajtás. Egész délután felváltva traktoroztam vlagyiékkal, ganéjhordás volt, szétmaszatoltam a kukorica helyén. Hobbi, de ma röhögtünk rajta nem hobbi ez a kert hanem hóbort ;-)
De lesz még ilyen buli, mert a szomszéd is rágja a fülem, hogy vigyem már ki mert a gányérakás tetejéről belátja a fél falut dejólesz kitepsizni.
Szóval lesz alkalom fotóművészkedni rajtuk.
Ja most volt az amikor szétdriftelem a trágyát billentve kormányt pörgetve. De nem videózott az asszony, hogy lásd üzem közben de jól ment, nem akad az orbit mióta kicseréltem a gyári szivattyúban a szimmeringeket.
Válasz Magister #7183. hozzászólásáraGyárilag nekem az ns10ben van ami nem dupla hanem szimpla. Tehát fullgyári. Most nem emlékszem de nyilván van egy végnyomás szelep plusszban, de nemtom hol
Teljesen jól működik, szarszéthordáskor emelem a platót meg tekerem a kormányt, hogy minél jobban szétlöttyenjen az anyag. Raktam már róla videót fel?
Válasz Magister #7181. hozzászólásáraSzia. A kormányoszlop már készül, az eredeti a minta alapján, szögbe dönthetős lesz, középtájba a dönthető rész alá közvetlenül kerül beépítésre az E512 Orbit. Felette kardáncsukló, kormánykerék a tartótengelyével.
Most azon gondolkodom,--és valójában ez lenne a lényeg, hogy mi legyen a szivattyúval. A gyári szivattyú négybordás, balos NS10.
nem tudom mitévő legyek, mert van egy új Zil kormány szivattyúm és az felteszem a motor mellé, de ha szeretnék hátulra három pontot akkor útban lehet...
VAGY: marad a régi szivattyú, VAGY lesz egy nagyobb balos hatbordás talán NS 20..-30..szivattyú, de akkor annak felfogató konzol kell.
Illetve az utóbbi esetben egy szivattyú lát el mindent, akkor mi a helyzet a kormánnyal, nem csak mennyiség terén, hanem "elsőbbség" illetve nyomás viszonyok terén is..???
Alapból nincs semmi plusszom a gépekhez, de annyit akarok hozzászólni, hogy a faluban 3 traki van, 2 az enyém, egyiknek sem egyforma a kormányoszlopa...
Igaz nekem az egyik szervós, a másik meg ős, az fix kormányoszlopú. A kollega traktorja sem szervós, de neki is dönthető a kormányoszlop, csak valami komolyabb vasakból áll mint nekem a szervós. Nem nagyon figyelgettem, csak mikor felvonulás előtt után komázunk akkor szúrt szemet. A szervósamnál egy karral tudom dönteni, bár semmi értelme mert 1 pozíció van ami használható. Eggyel előrrébb dönthetném, hogy könnyebb legyen kihullani a gépből, de az üvegnek ütközik és abba a rovátkába már nem akad be. Ha így akarok kikászálódni akkor kiesek tényleg ha belekapaszkodok mert visszakettyen a megszokott tűzállásba. Ha meg hátrébb húznám magam felé, akkor igazi low rider lenne, viszont nem marad nekem hely, ledarálja a tököm.
Válasz Gyoszor #7177. hozzászólásáraTöbb éve már hogy a cukorrépát new holland traktor fronthidraulikán sorművelő kerekekkel ekézzük, 2 kerék gyúrja. Működik.
Válasz 1114 #7176. hozzászólásáraEz jó ötletnek tűnt nekem is egészen addig amíg rá nem jöttem, hogy akkor kellene egy-egy kapa a hátsókerék mögé is. Akkor meg minek?
Válasz 1114 #7171. hozzászólásáraHa visszakeresel a Homi nevű fórumtársunkra itt ebbe a topikba nekem tett fel képeket de hiába kerestem nem találom. Próbálgasd hátha neked sikerül.
Válasz Gyoszor #7170. hozzászólásáraOlyan felfüggesztést keresek amivel a gerendák alatt sorközművelőt tud emelgetni,nem 3 pontos hanem a sorközművelő gerendáját emeli.Az rs traktoron láttam paraleogamma emelő szerkezetet amivel sorközművelő, krumpli töltő volt működtetve.
Üdv mindenkinek! Érdeklődnék esetleg valakinek nincs e a t 16 hoz paraleogamma felfüggesztése eladó előre a vázhoz,az is sokat segítene ha el nem is adná,de fényképet készítene róla. Sorközművelőt szeretnék rászerkeszteni,ki hogyan oldotta meg?
Köszönöm előre is a segítséget!
7217 hozzászólás
Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-01 13:23:52
Most is folyamatosan böngészem a netet Alaktrészek után

Váltó lassan összeáll még várom a fogaskereket már az alsótengely bent van ki
Most egy Z-26 fogszámú kúpkerékre hajtok meg igazából minden féle alkatészre :D mert nyugodtabb vagyok ha lesz mihez nyúlni a jővőben a Polcon elvannak enni nem kérnek :D :D
Jó volna itthonra egy pótkerék is első hátsó de iszonyat árak vannak
Válasz Magister #7212. hozzászólásáraMegmondom az őszintét nem probáltam még de köszönöm szépen ráfogok nézni mindenképp :)
Válasz Gumóka #7211. hozzászólásáraTavaly óta semmit nem rendeltem hozzá Hálistennek pedig igazi bontószökevény volt (Szó szerint méhtelepről mentett :D ) de helyre lett pofozva szépen :)
Válasz Magister #7212. hozzászólására


Válasz KisBollók #7208. hozzászólásáraSzia. Én Simritet használok..örök..
Válasz KisBollók #7207. hozzászólásáraAlsó hosszú görgősínt nem rendeltél véletlenül?
Ipparts visszadobta készlethiány miatt...
Oooooooo most nézem akkor most rá keresek!!!
Válasz KisBollók #7206. hozzászólásáraAgrosklep jó, kedden rendeltem, ma itt volt.
Sipma bálázót vettem én is, ahhoz vettem alkatrészt.
Csapágyakat Szimeringeket O gyűrűket Onlinecsapágytól rendeltem hozzá tömitéseket Meg sokat magam vágtam ki Klingeritből itthon és vékonyan megkenve pasztával tökéletes
Válasz Gumóka #7205. hozzászólásáraIgy van Sipma kockabálázom onnan lett felújitva fillérekért vannak hozzá cuccok T-16-ra én kuplungtarcsát találtam de régebben voltak fogaskerekek is Motorjához minden van (Ugye egyezik a T-25-el) Pontos eladót szinte lehetetlen mondani mert majdnem napiszinten változnak Én az Adagolójához 3 hétig kerestem alkatrészt mire rátaláltam ott sok a baj a forditással is mert sokszor nem azokat a kifejezéseket használják mint nálunk
Válasz Maszek Zs #7203. hozzászólásáraAllegro Pontos eladót nem tudok mondani mert kb ugyanazt a kuplungtárcsát árulja 5 de én az Agroskleptől vettem
Válasz Maszek Zs #7204. hozzászólásáraT-16-ra nem tudok, a bálázóhoz kellett alkatrész, töredék áron találtam kint, googleba kerestem.
De allegron is érdemes körülnézni, vettem onnan is.
Fel kell túrni a netet
Válasz Gumóka #7201. hozzászólásáraTe is tehetnél egy linket.
Mert holnap megyek Habiba de lenne olcsóbb akkor nem megyek be.
Válasz KisBollók #7202. hozzászólásáraAkkor oszd meg velünk!
Válasz Gumóka #7201. hozzászólására Igen igy van a Kuplunghoz onnan lettek megvéve a dolgok Tárcsa is bőven olcsóbb volt mint nálunk
Válasz KisBollók #7200. hozzászólásáraLengyel oldalakon kell kutakodni, olcsóbbak mint mi.
Válasz Maszek Zs #7199. hozzászólásáraKöszönöm szépen Traktor Ker-nél irtózatos árak vannak nem is rendeltem tőlük mert az állam a földön koppant mikor megláttam az árajánlatot De sikerült ismerősi körből meg egy kis kutakodás által beszerezgetni az alkatrészeket a kuplungja össze lett rakva most a váltóhoz várok egy fogaskereket mert nagyobb a galiba mint gondoltam de megjon a fogaskerék megy össze az egész :)
Válasz Maszek Zs #7198. hozzászólásáraNagy traktor kft
Válasz KisBollók #7197. hozzászólására-Habi kft
-Traktorker
Most látom az írásod!
Sziasztok !
Új vagyok még itt üdvözlök mindenkit :)
Első saját Traktorom egy T-16M lett jó pár hónapja sikerült megvásárolnom imádom minden részét :) azóta felújitottam az adagolót a motort szépen lassan teszem rendbe a gépet most perpillanat Kuplungozzuk mert már itt volt az ideje rázott reszkedett mint elinduláskor és maga a tengely is lóg mint a dög féltengely szimering is ereszt de ha már azt is szétszedjük a váltóban az 1-es sebességfokozatot is vissza kell állitani mert az előző gazda azt is rendesen elintézte konkrétan nem lett belerakva összeszereléskor ????
Olyan kérdesem lenne hogy hol vannak a legjobb ár érték arányba alkatrészek legjobban
Tárcsa Kiemelőkarok (és mellé rugók csapok) lendkereket nyomólapokat felszabályoztatjuk azzal nincsen gond
Előre is köszönöm a Válaszokat :)
Válasz Magyar lajoska #7194. hozzászólásáraNa még egyszer az első videó, mert nem indul el.
https://www.youtube.com/watch?v=Z4t2I9zAGCE
Válasz Magyar lajoska #7194. hozzászólásáraA gépkönyv 14. oldalán láthatod a két kart összekötő rudazatot.
Teszek ide egy videót, aminek az elején szintén láthatod ezt.
Ezen a másikon pedig a 6. perc körül láthatod, ahogy összerakja.
Üdv! Dekompresszor karrol kellene komplett kep hogy van megoldva mert nekem hiányzik , csak a ket kis kar van meg a blokk oldalán,előre is köszi.
Válasz ford1985.94 #7190. hozzászólásáraItt kérdezz nyugodtan,válasz lesz!!
Válasz ford1985.94 #7190. hozzászólásáraSzia! ha. kérdésed van nyugodtan írhatsz!
Válasz ford1985.94 #7190. hozzászólásáraAz orosz web-en, van lapozgatós, és a DjVU formátumú.
T-16 tarktor
Ezek a lapozgatós hivatkozások:
https://djvu.online/file/Z18CMWnf5yWJa?ysclid=mkm9zfaro1221308892#
https://www.sinref.ru/000_uchebniki/05300_traktora/013_00_tractor_16_instrukcia_po_expluatacii/000.htm?ysclid=mkma5o73lq552097134
A DjVU formátumot letöltöttem neked, és csináltam belőle egy Pdf -et:
Az eredeti DjVU filet elküldöm az e-mailedre. Telepíteni kell hozzá egy DjVU olvasót.
T16M traktorhoz van bárkinek javítási,karbantartási leírása? Előre is köszönöm. silver8@freemail.hu
Válasz Magister #7185. hozzászólásáraEllenőrzés nélkül segítem a projekted megvalósulását, csak megkésve


Sima egyszerű 10es szivattyú.
ELLENŐRZÉS NÉLKÜL SEGÍTÜNK PROJEKTJÁNAK MEGVALÓSÍTÁSÁT
Üdvözlünk mindenkit, segítünk önnek ellenszolgáltatás nélkül megvalósítani projektjeit, autót vásárolni, házat építeni, üzletet, üzletet, üzletet, egyetemet, betegeket, fogyatékkal élőket, árvákat stb. További információért forduljon hozzánk. E-mail: europesubvention08@gmail.com
KÖSZÖNÖM.
Válasz Magister #7185. hozzászólásáraBocs, most olvastam. Nincs idő semmire mindig a hajtás. Egész délután felváltva traktoroztam vlagyiékkal, ganéjhordás volt, szétmaszatoltam a kukorica helyén. Hobbi, de ma röhögtünk rajta nem hobbi ez a kert hanem hóbort ;-)
dejólesz kitepsizni.
de jól ment, nem akad az orbit mióta kicseréltem a gyári szivattyúban a szimmeringeket.
De lesz még ilyen buli, mert a szomszéd is rágja a fülem, hogy vigyem már ki mert a gányérakás tetejéről belátja a fél falut
Szóval lesz alkalom fotóművészkedni rajtuk.
Ja most volt az amikor szétdriftelem a trágyát billentve kormányt pörgetve. De nem videózott az asszony, hogy lásd üzem közben
Válasz Gyoszor #7184. hozzászólásáraSzia. Annak nagyon nagy hasznát venném ha a fontos részekről tennél fel fotót...
Válasz Magister #7183. hozzászólásáraGyárilag nekem az ns10ben van ami nem dupla hanem szimpla. Tehát fullgyári. Most nem emlékszem de nyilván van egy végnyomás szelep plusszban, de nemtom hol
Teljesen jól működik, szarszéthordáskor emelem a platót meg tekerem a kormányt, hogy minél jobban szétlöttyenjen az anyag. Raktam már róla videót fel?
Válasz Magister #7181. hozzászólásáraSzia. A kormányoszlop már készül, az eredeti a minta alapján, szögbe dönthetős lesz, középtájba a dönthető rész alá közvetlenül kerül beépítésre az E512 Orbit. Felette kardáncsukló, kormánykerék a tartótengelyével.
Most azon gondolkodom,--és valójában ez lenne a lényeg, hogy mi legyen a szivattyúval. A gyári szivattyú négybordás, balos NS10.
nem tudom mitévő legyek, mert van egy új Zil kormány szivattyúm és az felteszem a motor mellé, de ha szeretnék hátulra három pontot akkor útban lehet...
VAGY: marad a régi szivattyú, VAGY lesz egy nagyobb balos hatbordás talán NS 20..-30..szivattyú, de akkor annak felfogató konzol kell.
Illetve az utóbbi esetben egy szivattyú lát el mindent, akkor mi a helyzet a kormánnyal, nem csak mennyiség terén, hanem "elsőbbség" illetve nyomás viszonyok terén is..???
Válasz Magister #7181. hozzászólásáraRitkán nézek be sok a meló, bocs.

Alapból nincs semmi plusszom a gépekhez, de annyit akarok hozzászólni, hogy a faluban 3 traki van, 2 az enyém, egyiknek sem egyforma a kormányoszlopa...
Igaz nekem az egyik szervós, a másik meg ős, az fix kormányoszlopú. A kollega traktorja sem szervós, de neki is dönthető a kormányoszlop, csak valami komolyabb vasakból áll mint nekem a szervós. Nem nagyon figyelgettem, csak mikor felvonulás előtt után komázunk akkor szúrt szemet. A szervósamnál egy karral tudom dönteni, bár semmi értelme mert 1 pozíció van ami használható. Eggyel előrrébb dönthetném, hogy könnyebb legyen kihullani a gépből, de az üvegnek ütközik és abba a rovátkába már nem akad be. Ha így akarok kikászálódni akkor kiesek tényleg ha belekapaszkodok mert visszakettyen a megszokott tűzállásba. Ha meg hátrébb húznám magam felé, akkor igazi low rider lenne, viszont nem marad nekem hely, ledarálja a tököm.
Szóval príma. De allítható!
Sziasztok! Van valakinek felesleges kormányoszlop eladó? Illetve a t 25 ugyan az..??
Válasz Gepi #7179. hozzászólásáraNem értek hozzá :-)
Tz4kval akartam meghúzatni a kukoricámat, 1et kerültem benne, végülis baj nem volt mert mindenki életben maradt, de elővettem a rotációs kapát :-)))
Válasz Gyoszor #7177. hozzászólásáraTöbb éve már hogy a cukorrépát new holland traktor fronthidraulikán sorművelő kerekekkel ekézzük, 2 kerék gyúrja. Működik.
Válasz Gyoszor #7177. hozzászólásárahttps://youtu.be/xiJxuLQTQQg?si=iuPZaZ_xQYE2_52F
találtam neked
Válasz 1114 #7176. hozzászólásáraEz jó ötletnek tűnt nekem is egészen addig amíg rá nem jöttem, hogy akkor kellene egy-egy kapa a hátsókerék mögé is. Akkor meg minek?
Én ilyesmire gondoltam,tudom ami a képen van az rs de gondoltam t 16 hoz is létezhet valami hasonló felfüggesztés.
Válasz 1114 #7171. hozzászólásáraIlyenre gondolsz?
Válasz Maszek Zs #7173. hozzászólásáraNem biztos,hogy ő volt!!!
Válasz 1114 #7171. hozzászólásáraHa visszakeresel a Homi nevű fórumtársunkra itt ebbe a topikba nekem tett fel képeket de hiába kerestem nem találom. Próbálgasd hátha neked sikerül.
Válasz 1114 #7171. hozzászólásáraOlyat nem tudok
Válasz Gyoszor #7170. hozzászólásáraOlyan felfüggesztést keresek amivel a gerendák alatt sorközművelőt tud emelgetni,nem 3 pontos hanem a sorközművelő gerendáját emeli.Az rs traktoron láttam paraleogamma emelő szerkezetet amivel sorközművelő, krumpli töltő volt működtetve.
Válasz 1114 #7169. hozzászólásáraMagyarul egy fronthidraulika megoldást szeretnél látni?
Üdv mindenkinek! Érdeklődnék esetleg valakinek nincs e a t 16 hoz paraleogamma felfüggesztése eladó előre a vázhoz,az is sokat segítene ha el nem is adná,de fényképet készítene róla. Sorközművelőt szeretnék rászerkeszteni,ki hogyan oldotta meg?
Köszönöm előre is a segítséget!
Válasz brautigamrobert2 #7163. hozzászólásáraVan benne olaj elég?