Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.62 Ft USD 313.19 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.54 Ft

Fórum

T-16M traktor

Létrehozta: Vendég , 2008-01-29 12:30:36

Kedvencekhez Segítség
7217 hozzászólás
Nincs profilkép
#7217 Moderátor
2026-06-01 10:44:43

Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-01 13:23:52

#7216 KisBollók
2026-05-30 20:37:30

Most is folyamatosan böngészem a netet Alaktrészek után smile biggrinsmile biggrin
Váltó lassan összeáll még várom a fogaskereket már az alsótengely bent van ki
Most egy Z-26 fogszámú kúpkerékre hajtok meg igazából minden féle alkatészre :D mert nyugodtabb vagyok ha lesz mihez nyúlni a jővőben a Polcon elvannak enni nem kérnek :D :D
Jó volna itthonra egy pótkerék is első hátsó de iszonyat árak vannak

#7215 KisBollók
2026-05-30 20:31:10

Válasz Magister #7212. hozzászólásáraMegmondom az őszintét nem probáltam még de köszönöm szépen ráfogok nézni mindenképp :)

#7214 KisBollók
2026-05-30 20:29:20

Válasz Gumóka #7211. hozzászólásáraTavaly óta semmit nem rendeltem hozzá Hálistennek pedig igazi bontószökevény volt (Szó szerint méhtelepről mentett :D ) de helyre lett pofozva szépen :)

Nincs profilkép
#7212 Magister
2026-05-29 12:14:54

Válasz KisBollók #7208. hozzászólásáraSzia. Én Simritet használok..örök..

#7211 Gumóka
2026-05-29 10:43:51

Válasz KisBollók #7207. hozzászólásáraAlsó hosszú görgősínt nem rendeltél véletlenül?
Ipparts visszadobta készlethiány miatt...smile sweatdrop

#7210 Maszek Zs
2026-05-28 21:36:39

Oooooooo most nézem akkor most rá keresek!!! smile thumbup

#7209 Gumóka
2026-05-28 15:58:28

Válasz KisBollók #7206. hozzászólásáraAgrosklep jó, kedden rendeltem, ma itt volt.
Sipma bálázót vettem én is, ahhoz vettem alkatrészt.

#7208 KisBollók
2026-05-28 14:22:43

Csapágyakat Szimeringeket O gyűrűket Onlinecsapágytól rendeltem hozzá tömitéseket Meg sokat magam vágtam ki Klingeritből itthon és vékonyan megkenve pasztával tökéletes

#7207 KisBollók
2026-05-28 14:18:55

Válasz Gumóka #7205. hozzászólásáraIgy van Sipma kockabálázom onnan lett felújitva fillérekért vannak hozzá cuccok T-16-ra én kuplungtarcsát találtam de régebben voltak fogaskerekek is Motorjához minden van (Ugye egyezik a T-25-el) Pontos eladót szinte lehetetlen mondani mert majdnem napiszinten változnak Én az Adagolójához 3 hétig kerestem alkatrészt mire rátaláltam ott sok a baj a forditással is mert sokszor nem azokat a kifejezéseket használják mint nálunk

#7206 KisBollók
2026-05-28 14:13:40

Válasz Maszek Zs #7203. hozzászólásáraAllegro Pontos eladót nem tudok mondani mert kb ugyanazt a kuplungtárcsát árulja 5 de én az Agroskleptől vettem

#7205 Gumóka
2026-05-27 19:57:40

Válasz Maszek Zs #7204. hozzászólásáraT-16-ra nem tudok, a bálázóhoz kellett alkatrész, töredék áron találtam kint, googleba kerestem.
De allegron is érdemes körülnézni, vettem onnan is.
Fel kell túrni a netet

#7204 Maszek Zs
2026-05-27 18:41:39

Válasz Gumóka #7201. hozzászólásáraTe is tehetnél egy linket.
Mert holnap megyek Habiba de lenne olcsóbb akkor nem megyek be.

#7202 KisBollók
2026-05-27 18:02:01

Válasz Gumóka #7201. hozzászólására Igen igy van a Kuplunghoz onnan lettek megvéve a dolgok Tárcsa is bőven olcsóbb volt mint nálunk

#7201 Gumóka
2026-05-27 16:40:18

Válasz KisBollók #7200. hozzászólásáraLengyel oldalakon kell kutakodni, olcsóbbak mint mi.

#7200 KisBollók
2026-05-27 16:38:38

Válasz Maszek Zs #7199. hozzászólásáraKöszönöm szépen Traktor Ker-nél irtózatos árak vannak nem is rendeltem tőlük mert az állam a földön koppant mikor megláttam az árajánlatot De sikerült ismerősi körből meg egy kis kutakodás által beszerezgetni az alkatrészeket a kuplungja össze lett rakva most a váltóhoz várok egy fogaskereket mert nagyobb a galiba mint gondoltam de megjon a fogaskerék megy össze az egész :)

#7198 Maszek Zs
2026-05-17 13:42:06

Válasz KisBollók #7197. hozzászólására-Habi kft
-Traktorker

Most látom az írásod!

#7197 KisBollók
2026-04-29 10:55:33

Sziasztok !
Új vagyok még itt üdvözlök mindenkit :)
Első saját Traktorom egy T-16M lett jó pár hónapja sikerült megvásárolnom imádom minden részét :) azóta felújitottam az adagolót a motort szépen lassan teszem rendbe a gépet most perpillanat Kuplungozzuk mert már itt volt az ideje rázott reszkedett mint elinduláskor és maga a tengely is lóg mint a dög féltengely szimering is ereszt de ha már azt is szétszedjük a váltóban az 1-es sebességfokozatot is vissza kell állitani mert az előző gazda azt is rendesen elintézte konkrétan nem lett belerakva összeszereléskor ????
Olyan kérdesem lenne hogy hol vannak a legjobb ár érték arányba alkatrészek legjobban
Tárcsa Kiemelőkarok (és mellé rugók csapok) lendkereket nyomólapokat felszabályoztatjuk azzal nincsen gond
Előre is köszönöm a Válaszokat :)

Nincs profilkép
#7196 jaromiv
2026-02-04 23:35:34

Válasz Magyar lajoska #7194. hozzászólásáraNa még egyszer az első videó, mert nem indul el.

https://www.youtube.com/watch?v=Z4t2I9zAGCE

Nincs profilkép
#7195 jaromiv
2026-02-04 23:28:40

Válasz Magyar lajoska #7194. hozzászólásáraA gépkönyv 14. oldalán láthatod a két kart összekötő rudazatot.
Teszek ide egy videót, aminek az elején szintén láthatod ezt.



Ezen a másikon pedig a 6. perc körül láthatod, ahogy összerakja.

Nincs profilkép
#7194 Magyar lajoska
2026-02-04 22:38:48

Üdv! Dekompresszor karrol kellene komplett kep hogy van megoldva mert nekem hiányzik , csak a ket kis kar van meg a blokk oldalán,előre is köszi.

#7193 Maszek Zs
2026-01-21 11:05:48

Válasz ford1985.94 #7190. hozzászólásáraItt kérdezz nyugodtan,válasz lesz!!

Nincs profilkép
#7192 Magister
2026-01-20 13:47:57

Válasz ford1985.94 #7190. hozzászólásáraSzia! ha. kérdésed van nyugodtan írhatsz!

Nincs profilkép
#7191 jaromiv
2026-01-20 09:14:28

Válasz ford1985.94 #7190. hozzászólásáraAz orosz web-en, van lapozgatós, és a DjVU formátumú.

Ezek a lapozgatós hivatkozások:

https://djvu.online/file/Z18CMWnf5yWJa?ysclid=mkm9zfaro1221308892#

https://www.sinref.ru/000_uchebniki/05300_traktora/013_00_tractor_16_instrukcia_po_expluatacii/000.htm?ysclid=mkma5o73lq552097134

A DjVU formátumot letöltöttem neked, és csináltam belőle egy Pdf -et:

T-16 tarktor


Az eredeti DjVU filet elküldöm az e-mailedre. Telepíteni kell hozzá egy DjVU olvasót.

Nincs profilkép
#7190 ford1985.94
2026-01-19 22:22:17

T16M traktorhoz van bárkinek javítási,karbantartási leírása? Előre is köszönöm. silver8@freemail.hu

Nincs profilkép
#7189 Gyoszor
2024-11-04 22:40:28

Válasz Magister #7185. hozzászólásáraEllenőrzés nélkül segítem a projekted megvalósulását, csak megkésve smile oops

herkentyűburger
sima 1szerű 10es szivattyú
Sima egyszerű 10es szivattyú.

Nincs profilkép
#7188 europesubvention08
2024-10-23 17:05:08


ELLENŐRZÉS NÉLKÜL SEGÍTÜNK PROJEKTJÁNAK MEGVALÓSÍTÁSÁT

Üdvözlünk mindenkit, segítünk önnek ellenszolgáltatás nélkül megvalósítani projektjeit, autót vásárolni, házat építeni, üzletet, üzletet, üzletet, egyetemet, betegeket, fogyatékkal élőket, árvákat stb. További információért forduljon hozzánk. E-mail: europesubvention08@gmail.com
KÖSZÖNÖM.

Nincs profilkép
#7187 Gyoszor
2024-10-23 01:54:16

kis asztrofotó trágyahordás közben

Nincs profilkép
#7186 Gyoszor
2024-10-23 01:51:29

Válasz Magister #7185. hozzászólásáraBocs, most olvastam. Nincs idő semmire mindig a hajtás. Egész délután felváltva traktoroztam vlagyiékkal, ganéjhordás volt, szétmaszatoltam a kukorica helyén. Hobbi, de ma röhögtünk rajta nem hobbi ez a kert hanem hóbort ;-)
De lesz még ilyen buli, mert a szomszéd is rágja a fülem, hogy vigyem már ki mert a gányérakás tetejéről belátja a fél falut smile cursing dejólesz kitepsizni.smile thumbupcool
Szóval lesz alkalom fotóművészkedni rajtuk.

Ja most volt az amikor szétdriftelem a trágyát billentve kormányt pörgetve. De nem videózott az asszony, hogy lásd üzem közben smile wacko de jól ment, nem akad az orbit mióta kicseréltem a gyári szivattyúban a szimmeringeket.

Nincs profilkép
#7185 Magister
2024-10-18 07:36:07

Válasz Gyoszor #7184. hozzászólásáraSzia. Annak nagyon nagy hasznát venném ha a fontos részekről tennél fel fotót...

Nincs profilkép
#7184 Gyoszor
2024-10-18 07:28:24

Válasz Magister #7183. hozzászólásáraGyárilag nekem az ns10ben van ami nem dupla hanem szimpla. Tehát fullgyári. Most nem emlékszem de nyilván van egy végnyomás szelep plusszban, de nemtom hol

Teljesen jól működik, szarszéthordáskor emelem a platót meg tekerem a kormányt, hogy minél jobban szétlöttyenjen az anyag. Raktam már róla videót fel?

Nincs profilkép
#7183 Magister
2024-10-17 15:56:39

Válasz Magister #7181. hozzászólásáraSzia. A kormányoszlop már készül, az eredeti a minta alapján, szögbe dönthetős lesz, középtájba a dönthető rész alá közvetlenül kerül beépítésre az E512 Orbit. Felette kardáncsukló, kormánykerék a tartótengelyével.
Most azon gondolkodom,--és valójában ez lenne a lényeg, hogy mi legyen a szivattyúval. A gyári szivattyú négybordás, balos NS10.
nem tudom mitévő legyek, mert van egy új Zil kormány szivattyúm és az felteszem a motor mellé, de ha szeretnék hátulra három pontot akkor útban lehet...
VAGY: marad a régi szivattyú, VAGY lesz egy nagyobb balos hatbordás talán NS 20..-30..szivattyú, de akkor annak felfogató konzol kell.
Illetve az utóbbi esetben egy szivattyú lát el mindent, akkor mi a helyzet a kormánnyal, nem csak mennyiség terén, hanem "elsőbbség" illetve nyomás viszonyok terén is..???

Nincs profilkép
#7182 Gyoszor
2024-10-16 22:42:47

Válasz Magister #7181. hozzászólásáraRitkán nézek be sok a meló, bocs.

Alapból nincs semmi plusszom a gépekhez, de annyit akarok hozzászólni, hogy a faluban 3 traki van, 2 az enyém, egyiknek sem egyforma a kormányoszlopa...
Igaz nekem az egyik szervós, a másik meg ős, az fix kormányoszlopú. A kollega traktorja sem szervós, de neki is dönthető a kormányoszlop, csak valami komolyabb vasakból áll mint nekem a szervós. Nem nagyon figyelgettem, csak mikor felvonulás előtt után komázunk akkor szúrt szemet. A szervósamnál egy karral tudom dönteni, bár semmi értelme mert 1 pozíció van ami használható. Eggyel előrrébb dönthetném, hogy könnyebb legyen kihullani a gépből, de az üvegnek ütközik és abba a rovátkába már nem akad be. Ha így akarok kikászálódni akkor kiesek tényleg ha belekapaszkodok mert visszakettyen a megszokott tűzállásba. Ha meg hátrébb húznám magam felé, akkor igazi low rider lenne, viszont nem marad nekem hely, ledarálja a tököm.

Szóval príma. De allítható! smile thumbupcool

Nincs profilkép
#7181 Magister
2024-07-28 22:00:25

Sziasztok! Van valakinek felesleges kormányoszlop eladó? Illetve a t 25 ugyan az..??

Nincs profilkép
#7180 Gyoszor
2024-05-09 22:11:27

Válasz Gepi #7179. hozzászólásáraNem értek hozzá :-)

Tz4kval akartam meghúzatni a kukoricámat, 1et kerültem benne, végülis baj nem volt mert mindenki életben maradt, de elővettem a rotációs kapát :-)))

#7179 Gepi
2024-05-09 09:22:44

Válasz Gyoszor #7177. hozzászólásáraTöbb éve már hogy a cukorrépát new holland traktor fronthidraulikán sorművelő kerekekkel ekézzük, 2 kerék gyúrja. Működik.




Nincs profilkép
#7178 Gyoszor
2024-05-09 09:03:11

Válasz Gyoszor #7177. hozzászólásárahttps://youtu.be/xiJxuLQTQQg?si=iuPZaZ_xQYE2_52F

találtam neked

Nincs profilkép
#7177 Gyoszor
2024-05-09 09:00:12

Válasz 1114 #7176. hozzászólásáraEz jó ötletnek tűnt nekem is egészen addig amíg rá nem jöttem, hogy akkor kellene egy-egy kapa a hátsókerék mögé is. Akkor meg minek?

Nincs profilkép
#7176 1114
2024-05-08 17:21:56


Én ilyesmire gondoltam,tudom ami a képen van az rs de gondoltam t 16 hoz is létezhet valami hasonló felfüggesztés.

#7173 Maszek Zs
2024-05-07 20:12:22

Válasz 1114 #7171. hozzászólásáraHa visszakeresel a Homi nevű fórumtársunkra itt ebbe a topikba nekem tett fel képeket de hiába kerestem nem találom. Próbálgasd hátha neked sikerül. smile thumbup

Nincs profilkép
#7171 1114
2024-05-07 12:54:21

Válasz Gyoszor #7170. hozzászólásáraOlyan felfüggesztést keresek amivel a gerendák alatt sorközművelőt tud emelgetni,nem 3 pontos hanem a sorközművelő gerendáját emeli.Az rs traktoron láttam paraleogamma emelő szerkezetet amivel sorközművelő, krumpli töltő volt működtetve.

Nincs profilkép
#7170 Gyoszor
2024-05-06 18:01:11

Válasz 1114 #7169. hozzászólásáraMagyarul egy fronthidraulika megoldást szeretnél látni?

Nincs profilkép
#7169 1114
2024-05-06 13:50:42

Üdv mindenkinek! Érdeklődnék esetleg valakinek nincs e a t 16 hoz paraleogamma felfüggesztése eladó előre a vázhoz,az is sokat segítene ha el nem is adná,de fényképet készítene róla. Sorközművelőt szeretnék rászerkeszteni,ki hogyan oldotta meg?
Köszönöm előre is a segítséget!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Megszűnik az agrártermékek szállításának útdíjmentessége? Utánanéztünk, mi a helyzet
Megszűnik az agrártermékek szállításának útdíjmentessége? Utánanéztünk, mi a helyzet
A gazdák számára fontos kedvezmény szűnik meg – mi vezetett az útdíjmentesség...
Fordulat az aminosavpiacon: valóban vége az árrobbanásnak?
Fordulat az aminosavpiacon: valóban vége az árrobbanásnak?
A pánikvásárlások alábbhagytak, de a háttérben továbbra is olyan tényezők...
Yanmar AF 18
Yanmar AF 18

1.850.000 Ft

METAL-FACH Z562 körbálázó - Royal Traktor
METAL-FACH Z562 körbálázó - Royal...

6.880.000 Ft

MTZ 82
MTZ 82

3.500.000 Ft

Multiva eForte 300 direktvetőgép bemutató
Multiva eForte 300 direktvetőgép...

26.500.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]