Töltsd le az Agroinform mobilapplikációt Androidra vagy iOS-re, hogy útközben is elérd a friss híreket, az időjárást és az apróhirdetéseket.

Keddi időjárás

Kedden hajnalban általában közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, de lehetnek átmenetileg kevésbé felhős körzetek is. Az esti óráktól nagyobb eséllyel a nyugati és az északi tájakon zivatar is kialakulhat, délkelet felé haladva kisebb ennek az esélye. A zivatartevékenység az éjszaka második felére egyre inkább az északkeleti, keleti országrészre tevődhet át. A délkeleti szelet főként a Maros-Körös közén élénk, olykor erős lökések kísérhetik, de zivatarok környezetében viharos lökések is lehetnek. A hőmérséklet hajnalban általában 9 és 14 fok között alakul, de a délkeleti megyékben 15, 18 fok is lehet.

időjárás agrometeorológia

Egyre kevesebb helyen kell viharokra számítani – fotó: Liza agrovideo

Napközben az északnyugati megyékben egész nap erősen felhős vagy borult lesz az ég. Máshol napos, gomolyfelhős időre van kilátás. A Dunántúlon kisebb eső, zápor, főleg a Tiszántúlon elszórtan zápor, néhol zivatar is lehet. Az északnyugatira forduló légmozgás nagy területen megélénkül, sőt meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 28 fok között alakul, délkeleten lesz a melegebb, nyugaton a hidegebb idő.

Mi várható szerdán?

Szerdán már túlnyomóan derült, száraz idő lesz. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás. Hajnalra általában 3 és 8 fok közé hűl le a levegő, de ennél a Tiszántúlon kissé enyhébb, egyes fagyzugokban pedig hidegebb lehet. A legmelegebb délutáni órákban 19, 24 fok várható.

Aktuális időjárás-előrejelzésünket 24 órás, 5 és 30 napos, valamint település szerinti bontásban, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt megtalálja az Agroinform.hu Időjárás rovatában!

Az időjárás rovat főtámogatója a Kaposflex Kft., támogatója az Agrováció Kft.