Most érdemes felújítani a tanyát! Több pénz van rá!
A hatalmas érdeklődés miatt a tanyafejlesztési program támogatási keretösszege 1,9 milliárd forintra nőtt, így 680 pályázó részesülhet a forrásokban.

5+1 STIHL gép gazdálkodóknak – a kényelmesebb és hatékonyabb termelésért (PR-cikk)
Ki ne szeretne olyan kisgépeket a gazdaságába, amelyek megbízhatóak, hatékonyak, takarékosak, ergonomikusak, bármikor bevethetőek és sokoldalúak? A STIHL ilyen eszközöket kínál széles választékban – gazdálkodók számára is.

Ezt sokan nem tudják: ezeket a növényeket termesztheted homoktalajon
Az őszi ültetési dömping megkezdése előtt érdemes pár szót ejteni a talajtípusokról és a növények kompatibilitásáról. Gyakori hiba ugyanis, hogy a hobbikertészek nincsenek tisztában kertjük talajának tulajdonságaival, így előfordulhat, hogy a kiválasztott növény nem fogja jól érezni magát, még a gondos ápolás ellenére sem.

homoktövis

A homoktövis is jól érzi magát homokos talajon – fotó: Pixabay

Mennyit hoz idén a kukorica? Terméseredmények és árak itthon és külföldön
Izgalmas időszak elé néz a magyar agrárium, hiszen közeledik az idei növénytermesztési ciklus záróakkordja, a takarmánykukorica aratása. Komoly várakozás és még nagyobb bizonytalanság előzte meg az idei szezont.

Salsa – ami után csak a repce marad a porondon (PR-cikk)
A repce őszi növényvédelmi tevékenységei mellett az egyik legnagyobb precizitást a gyomirtás igényli. Az őszi gyomok ellen kiváló megoldást nyújt a a KITE Zrt. által forgalmazott Salsa® 75 DF gyomirtó szer.

Már megfizethetetlen a zöldség sokak számára! Mikor csökkenhetnek az árak?
Rengetegszer halljuk, hogy felmérések szerint nem fogyasztunk elég zöldséget, az áremelkedés viszont olyan mértékű, hogy gondos pénzbeosztással tud csak ilyesmit vásárolni, aki kis nyugdíjból vagy alacsony jövedelemből gazdálkodik.

zöldbab

Az egyik legnagyobb dráguláson átesett zöldség a zöldbab – fotó: Pixabay

Mondd el a véleményedet a precíziós gazdálkodásról és vidd el az értékes nyereményeket!
Töltsd ki kérdőívünket, vegyél részt Te is a kutatásunkban! A kitöltők között 3 db páros belépőt sorsolunk ki a 2022-es PREGA konferenciára!

Elkezdődött és jó ideig nem lesz vége: drágulnak a tejtermékek
Idén elmaradt a nyerstej alapárának nyári csökkenése, de ez nem jelenti azt, hogy az őszi emelkedéssel nem kell számolni.

Mi folyik itt?! Nem lehet eladni a dinnyét, a termelők inkább betárcsázzák
A dinnyetermesztők közül sokan nagyon nehéz helyzetbe kerültek augusztus végén: képtelenek eladni a termést, tízezer tonnát meghaladó mennyiség maradt a földeken. Több száz milliós veszteséggel számolhatnak, pedig jó lett az idei termés.

dinnye

Korszerűbb fajtákra és termesztéstechnológiára lenne szükség a magyar dinnyetermesztés versenyképességének növeléséhez – fotó: Pixabay

Végzetes betegségre is utalhatnak a szőlőlevelek tünetei
Javában folyik a szüret. Az előző napokban lehullott kevéske eső nem fogja berobbantani a szőlőkben a szürkepenészt, de azért a növényvédősök még járják a szőlőket. Így ősz felé egyre gyakrabban találkozhatunk olyan levéltünetekkel, amelyekről érdemes szót ejteni.

Végleg lemorzsolódhat a sertéstenyésztők egy része, átalakul a sertéspiac
Az utóbbi 3 év szélsőséges hullámzást hozott a sertéspiacon. Egyre nagyobbak a különbségek a termelők között, de most szinte mindenki veszteséges a sertéstenyésztésben.

Új, magyar fejlesztésű univerzális robot segíti a munkát a földeken (PR-cikk)
A Hári Tech Kft. bemutatta legújabb, magyar fejlesztésű, univerzális, önvezető robotját, ami formatervezésben, méretezésben és felhasználási területben eltér az eddigi modelljeitől.

Óriási veszteségeket szenvedett el a magyar tejágazat – mi lehet a kilábalás kulcsa?
Miközben a világpiaci kilátások a fokozódó verseny ellenére biztatóak, itthon a magas önköltség, a szigorodó környezetvédelmi előírások és az alacsony jövedelmezőségű feldolgozás egyaránt komoly kihívást jelent a tejiparban. Az OTP Agrár szakértői legfrissebb cikkükben azt tekintették át, hogy miként válhat még sikeresebbé a magyarországi tejágazat.

szarvasmarha

2029-re 23 százalékkal bővülhet a friss tejtermékek fogyasztása – fotó: Pixabay

Még van idő! Tovább lesz nyitva az öntözési közösségeket támogató pályázat
Meghosszabbították az öntözési közösségek támogatását célzó pályázat benyújtási határidejét.

Sokfélét hallani a kukoricaárakról – nézzük, mi a reális!
A konkrét árakat egyelőre homály fedi, de utánajártunk, hogy milyen tényezők befolyásolhatják az árakat, és hogy az meddig marad stabil.

Megyén belül is nagy különbségek lehetnek a betakarított napraforgó mennyiségében
Bár a napraforgó jobban tűrte a nyári hőhullámokat, mint a kukorica, a termés mennyiségében nagy különbségek várhatóak térségenként.

napraforgó

A napraforgó-betakarítás is megkezdődött – fotó: Vörösváczki Gellért

Növényvédelmi előrejelzés: A repcét minden támadja, a gyümölcsfák is veszélyben!
A vándorpoloskák még mindig táplálékot keresnek, így ellepik a maradék gyümölcsöt vagy a múmiát, másznak a lombozatban, a betegségek közül pedig többek közt a sztigminás levéllyukacsosodás terjed. Az Agroinform.hu 2021. évi 38. heti növényvédelmi előrejelzése.

A szilázsok mikotoxin-tartalma rontja a tejelő tehenészetek hatékonyságát (PR-cikk)
A tehenek tejtermelésének növekedésével a tápanyagigényük is egyre nőtt az utóbbi évtizedekben. A bendő befogadóképessége ezzel szemben behatárolt, így már nem elegendő egyszerűen csak silózni, hanem minőségi szilázst kell készíteni!

Itt az újabb pénzeső! Még ebben az évben 527 milliárd forint összegű pályázatot írnak ki!
Az Agrárminisztérium 2021-ben a Vidékfejlesztési Program keretében 527 milliárd forint összegben ír ki új pályázatokat.

fagy

Tavasszal sok gazdának okoz bosszúságot a fagykár. A pályázat ebben is segít!

Napokon belül megjelenik két új sokmilliárdos pályázat
A magas hozzáadott értéket előállító, végtermékeiben minőségi magyar mezőgazdaság születhet a következő tíz évben.

A Magyarországról induló termelési rendszer, ami meghódította a világot! (PR-cikk)
Így lehetett Magyarország a világ 2. legeredményesebb kukoricatermelő országa.

Keserves év az idei a gazdálkodóknak, mégis megkezdték az őszi vetést
Megkezdődtek az őszi betakarítási munkák, a július-augusztusi aszály miatt még bizonytalanok a terméseredmények, de a belföldi ellátás biztosított lesz.

Heti gépészeti híreinket megtaláljátok a gépészeti összefoglalónkban.