Élő DEMO-farm látogatást szervezett az AGRO.bio Hungary Kft. június 3-án a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok őszi búza és takarmánykukorica területein. Az élő, online szántóföldi bemutató célja, hogy Az AGRO.bio 5. éves DEMOFarm programjának Észak-dunántúli mintagazdaságában, a Bábolnai Nemzeti Ménesbirtok 1-1 őszi búza és kukorica tábláin beállított nagyüzemi BactoFil Technológia kísérleteket mutasson be a gazdálkodóknak.

Érdemes végignézni a teljes bemutatót – videó: Agroinform.hu

Az idei tavasz nem hozott megfelelő időjárást növényeink számára, az aszály pedig az elmúlt évekhez hasonlóan, igen nagymértékben sújtotta a mezőgazdaságot.

A talajmintavétel pillanatai, amit már az értékelés követett – fotó: Agroinform.hu

Az elmúlt időszak korlátozott helyzetéhez alkalmazkodott az AGRO.bio Hungary Kft., és hívta életre 1. ÉLŐ-Online Szántóföldi bemutatóját, mely lehetővé tette, hogy nemcsak a régió, hanem az egész ország érdeklődő gazdái is egyenes adásban végig kísérhessék a bemutató szakmai információit, betekintést kaphassanak az őszi búza és kukorica pillanatnyi állapotába, valamint a DEMOFarm projekt eddigi eredményeibe.

Szármaradvány után kutatva – fotó: Agroinform.hu

A bemutató válaszokkal szolgált a különböző talajmikrobiológiai termékek (baktérium, gomba, talajalga) működésére, nagyüzemi körülmények között önálló és Komplex Technológiában alkalmazva:

  • a BactoFil talajbaktériummal történő talajoltás hogyan támogatja a műtrágya és a hígtrágya hatóanyaginak jobb hasznosulását,
  • a BactoFil CELL kukoricaszár-bontásának hatékonyságára,
  • az Algater talajalga homoktalajok szervesanyagtartalmának intenzív növelésének részeredményeire.

Gyors, pontos mérések, hogy azonnal lássuk talajunk állapotát – fotó: Agroinform.hu

A több helyszínt is felölelő, élő bemutatón központi szerepet kaptak a növényi mintavételezések, és azok módszertanának ismertetése, az összehasonlító mérések, a fotoszintézis intenzitásának mérése, valamint a termékek hatásainak bemutatása. Az élő DEMO-farm látogatás egyik legszínesebb programeleme a Csernozjom Kft. szakemberei által tartott talajmintavétel, majd az azt követő talajszkennelés, és a kapott adatok értékelése volt. További érdekességnek számított, hogy a kapott adatok már egy, a szkennerrel kommunikáló okos telefonra érkeztek, így azonnali lehetőség nyílt egy rögtönzött szaktanácsadásra is.

Ha további információra lenne szüksége keresse bátran az AGRO.bio Hungary Kft. szakembereit.