Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 351.86 Ft USD 306.84 Ft CHF 379.94 Ft GBP 406.17 Ft

Fórum

Napraforgó-termesztés

Létrehozta: Maszek , 2008-02-28 20:41:42

Kedvencekhez Segítség
10436 hozzászólás
Nincs profilkép
#10436 trikolor5
2026-06-18 23:25:06

Válasz mtz1221 #10435. hozzászólásáraSimán. Én szoktam visszavetni naprát. Termett már 2t is tápanyag nélkül.

#10435 mtz1221
2026-06-18 22:24:17

Árvakelésű napraforgó tud teremni ? Száraz Rozs földeket bevetettem, ki is kelt, van cagy 15-20 centis. Elég jó megbacték a nyulak stb. De van közte annyi árvakelés 2 évvel előbről, hogy egész tűrhető állomány lenne belőle. Meg fújnám vibalávval és utánna egyszíkűvel, és úgy hagynám, majd tálcás asztal leszedné ???

Nincs profilkép
#10434 Igazi Földönfutó
2026-06-14 15:07:13

Válasz Radocz #10433. hozzászólásáraA kormány lehetőleg ne gazdálkodjon az én földemen, mert könnyen odajutunk mint most a jéger.

#10433 Radocz
2026-06-14 13:56:10

Válasz Gatti #10431. hozzászólásáraItt is volt már olyan, hogy nem ment bele a gépész.

Ennek az volt az oka, hogy rossz talajmunkát csináltunk. Illetve nem csináltunk. No meg esetleg az eső, de a szomszéd földjét lehetett kultivátorozni.

Ez tandíj volt a TMMG- vel.
Látom, ott nincs hozzászólásod.
Talán érdemes lesz, bele olvasnod, mert a jelenlegi agrár vezetés el fog menni ebbe az irányba. Gondolom én.

Mindig sikerül valamit tanulnom a saját káromon.
smile cowboy

#10431 Gatti
2026-06-14 11:46:52

Válasz Radocz #10429. hozzászólásáraItt kötött talajon volt már olyan száraz a föld hogy csak pattogott rajta a kapa, na itt nem tüntetné el.

#10430 Ohaza63
2026-06-14 08:47:37

Válasz Radocz #10429. hozzászólásáraÜdv!

Oké nekem is mondták ezt anno az öregek, csak nekem 10 mm esővel egyenértékű a kultizás szerintük.

Meg is szoktam csinálni minden évben és ha úgy látom, akkor még a töltőkapákkal is megyek egy kört és tényleg megugrik utána a növény.

De az utóbbi 4-5 évben már olyan száraz volt a föld, hogy sajnáltam belemenni, hogy még jobban kiszáradjon, bár idén megcsináltam, majd meglátjuk mi lesz belőle.

#10429 Radocz
2026-06-14 07:10:44

Válasz Ohaza63 #10427. hozzászólásáraEzek szerint egy gyári munkás számára azt.
Egy paraszt ember számára meg azt, hogy tüntessük el a repedéseket a talajfelszínről.

smile cowboy

#10428 VMisi
2026-06-14 07:03:26

Válasz Ohaza63 #10427. hozzászólásáraOtt már a vége fele le is kell engedni a vizet! smile thumbup

#10427 Ohaza63
2026-06-14 06:54:28

Válasz Radocz #10422. hozzászólásáraÜdv Radocz barátom!

Akkor az azt jelenti, hogy ha vetéstől aratásig mindennap 2-3 szor megkultivátorozom a naprát, vagy kukoricát, akkor kb 1500 mm esőnek felel meg, úgy biztos a 100 q/Ha napra és a 200 q/Ha kukorica.smile confusedsmile confusedsmile laughsmile lolsmile lol

smile cowboysmile cowboysmile cowboysmile cowboysmile cowboy

#10426 Radocz
2026-06-13 17:10:28

Válasz trikolor5 #10425. hozzászólásáraMindenki másképp csinálja.

Virágzó kukoricát is huzattak már emberek.

smile cowboy

Nincs profilkép
#10425 trikolor5
2026-06-13 16:47:01

Válasz Radocz #10424. hozzászólásáraÉn am viccen kívül ritkán értem maga miről beszél. Olyan furcsán ír alapból. De ebben az esetben ha takarja a talajt a napra, sorművel valaki? Oké kapa egy locsolás az öregek szerint ismerjük.. de ha takar a napra nem is süt be a nap úgy, hogy párologjon. Viszont ez is tipikusan túl lett beszélve. Érezni azt mikor nem kell már belemenni.

Nincs profilkép
#10423 trikolor5
2026-06-13 14:33:58

Válasz Radocz #10422. hozzászólásáraJó nekem ne mutasd be. Ökoban más nálam nincs is.

#10422 Radocz
2026-06-13 13:03:49

Válasz trikolor5 #10421. hozzászólásáraMinden kultivátorozás, (húzatás), 5 mm esővel egyenértékű!

Aki teheti, egyszer próbálja ki!

smile cowboy

Nincs profilkép
#10421 trikolor5
2026-06-13 12:46:36

Válasz Mtz 550E #10420. hozzászólásáraGyomokat meg úgyis beárnyékolja ha jó az álomány.

Nincs profilkép
#10420 Mtz 550E
2026-06-13 12:44:23

Válasz trikolor5 #10418. hozzászólásáraIgazad van nem csináltam mert törte már! A gyomok miatt szerettem volna még megcsinálni!

Nincs profilkép
#10418 trikolor5
2026-06-12 23:36:35

Válasz Mtz 550E #10416. hozzászólásáraHa eléggé össze van borulva, minek húzatod?

Nincs profilkép
#10417 Igazi Földönfutó
2026-06-12 22:48:28

Válasz Mtz 550E #10416. hozzászólásáraÉrtem hogy mire gondolsz de a sorközepet nem látod.

Nincs profilkép
#10416 Mtz 550E
2026-06-12 22:39:55

Válasz Igazi Földönfutó #10415. hozzászólásáraCsak arra gondoltam hogy gépközép és pont a sorközepén menjen esetleg jobban látni mert eléggé összevan már borúlva!

Nincs profilkép
#10415 Igazi Földönfutó
2026-06-12 22:37:01

Válasz Mtz 550E #10412. hozzászólásáraDe minek megjelölni a gépközepet a motorháztetőn?Azzal mit fogsz követni?

Nincs profilkép
#10414 Mtz 550E
2026-06-12 21:46:27

Válasz mtz1221 #10413. hozzászólásáraCsak annyi hogy szélesen ugye a napraforgó teteje felett megy a két pont én most összehúztam hátha jobb lenne meg lassan fogom tudni húzni mert elég nagy már!
Fordúlás szempontjából magammellé a jobb ilyen nagy állománynál? Nincs sorvezető gps semmi!

#10413 mtz1221
2026-06-12 21:37:35

Válasz Mtz 550E #10412. hozzászólásáraÉn szélesen szeretem, akkor szebben megy a traktor után laza láncokkal is. Nekem a 2 első kerék széle kicsit szélesebb mint a hátsóé, 2-3 centivel . Így ha az első nem tapossa a sort, akkor a hátsó sem fogja.smile wink

Nincs profilkép
#10412 Mtz 550E
2026-06-12 21:26:48

Válasz mtz1221 #10387. hozzászólásáraMikor nagyobb az állomány mint ahogy beszéltük olyankor a sorközművelő két alsó húzópontja minél szűkebb az a jó vagy minél szélesebb? Mert állítható én most összehúztam a legkisebbre 62cm asziszem!
Meg a gépközepet megjelőlöd valahogy a motorháztetőn vagy eleve a nyomtávod olyan széles!

Nincs profilkép
#10411 fattyú
2026-06-12 16:37:20

Kezdődik.
Vetéstől 59. nap.
Nufarm N4HE115 E



Nincs profilkép
#10410 Koczka József
2026-06-12 13:59:51

Válasz Gatti #10409. hozzászólásáraNekem egy táblán belül két féle van vetve és az egyiket jobban bántja mint a másikat. Ezt nem tudom hogy miért, talán puhább vagy nagyobb a nedvességtartalma. De az biztos hogy a csatornához közeliekben nincs annyi kár vagy inkább tized annyi a kár

#10409 Gatti
2026-06-12 11:51:44

Válasz Koczka József #10408. hozzászólásáraDe akkor a szomszéd 2 táblát miért nem bántja? Csak a miénket.

Nincs profilkép
#10408 Koczka József
2026-06-12 11:19:37

Válasz Gatti #10407. hozzászólásáraSzia, nem eszi,sajnos mert akkor nem lenne ennyi le rágva. Így iszik,le harapja és a nedvességet szivogatja. Nem tudnak hol inni. Felénk is jelentős a rágás azokon a táblákon amik messze vannak a víztől.

#10407 Gatti
2026-06-12 10:57:38

Válasz Aslan #10406. hozzászólásáraNekem a surelit nagyon eszik, tegnap is 5 őzikét hajtottam ki a táblából. Először a barkó ritkította, majd a nyulak, most pedig az őz. Még kb a 70% a megvan az állománynak.

Nincs profilkép
#10406 Aslan
2026-06-12 10:53:25

Válasz ClaasAtz #10377. hozzászólásáraExcelliot imádják, azt mindig nagyon megritkítják, a Bariliot nem annyira eszik, de az valahogy gyengébben kelt ki tavaly is, idén is. Szomszédos Pioneer fajta sem túl sűrű, de a vadak sem ritkítják.

Nincs profilkép
#10405 lala
2026-06-08 19:43:47

Válasz mtz1221 #10400. hozzászólásáravan a közelben vadkamera

Nincs profilkép
#10404 lala
2026-06-08 19:42:45

Válasz Igazi Földönfutó #10396. hozzászólásáraBepelenkázták saját magukat.

#10403 mtz1221
2026-06-08 16:36:29

Válasz t.romsics #10402. hozzászólásáraNem bírnak aludni szegények ?smile cursing

Nincs profilkép
#10402 t.romsics
2026-06-08 16:12:58

Válasz mtz1221 #10400. hozzászólásáraFelénk meg érdemes megnézni a környékén található árkokat, csatornákat. A dühös városi népek az éj leple alatt belevágják… smile pimp

#10401 mtz1221
2026-06-08 15:46:21

Válasz Mtz 550E #10398. hozzászólásáraEgyszíkű irtóval kap keserűsót és ureát ossza be magának. Rájöttem már pár éve hiába görcsölök rajta, több van ha lazábbra veszem, úgysem rajtam múlik.smile innocent

#10400 mtz1221
2026-06-08 15:43:37

Válasz lala #10395. hozzászólásáraNálunk ezt ellopják 2 nap alatt.smile hammer

#10399 Gatti
2026-06-08 14:28:53

Válasz Igazi Földönfutó #10397. hozzászólásáraNagyon sokfelé ilyen a napraforgó. Gyéren kelt és ami nincs forgalmasabb út mellett azt igen csak eszi a nyúl és őz.

Nincs profilkép
#10398 Mtz 550E
2026-06-08 14:25:09

Válasz mtz1221 #10393. hozzászólásáraLombtrágyázni mikor szoktad sorközművelés után vagy mikor még bele tudsz menni?

Nekem van egy tábla ami most olyan 60-70cm magas hétvége felé megkell sorközművelni mert utána nem fogok tudni belemenni!

Nincs profilkép
#10397 Igazi Földönfutó
2026-06-08 13:59:23

Válasz janihida1 #10394. hozzászólásáraHát ez siralmas.Mit lehet ezzel kezdeni?

Nincs profilkép
#10396 Igazi Földönfutó
2026-06-08 13:52:12

Válasz lala #10395. hozzászólásáraAz nem lehet hogy a sok durrogástól megsüketültek a nyulak?

Nincs profilkép
#10395 lala
2026-06-08 10:58:42

Nyúlriasztásnyúlriasztás

Nincs profilkép
#10394 janihida1
2026-06-07 23:07:50

Válasz Mtz 550E #10390. hozzászólására Errefelé is kezdenek gyomosodni a napraforgók....már ami maradt belőlük.... ebben a szárazságban nem kelnek ki a gyomok sem!

#10393 mtz1221
2026-06-07 22:10:15

Válasz Mtz 550E #10391. hozzászólásáraKel venni a sorok mellett ami megy egyenes germinátor rugókat, arra meg majdnem félbe vágott lúdtalpkapákat.smile wink

#10392 mtz1221
2026-06-07 22:08:07

Válasz szelindi1965 #10388. hozzászólásáraMajd csak lesz annyi esze hogy a forgót nem tölti fel.smile scared

Nincs profilkép
#10391 Mtz 550E
2026-06-07 22:00:44

Válasz szelindi1965 #10388. hozzászólásáraRugóskapás sorközművelő szívkapákkal 5db van egy kocsin!

Nincs profilkép
#10390 Mtz 550E
2026-06-07 21:59:08

Válasz t.romsics #10389. hozzászólásáraDe vegyszereztem csak nagyon vontatott volt a kelés és így nem tudtam tovább várni a gyomirtással és így valahol a sorjába jön felfelé a gyom az esők után a muhar!

Nincs profilkép
#10389 t.romsics
2026-06-07 21:53:39

Válasz Mtz 550E #10386. hozzászólásáraArról nem beszélve, hogy egy napra után vetett kalászost csak komolyabb műveléssel fogsz tudni elvetni. Pedig elég lenne egy sor tárcsa, hogy ne törjön rajta szét a vetőgép…
Ez a spórolás, hogy nem vegyszerezed, majd ott köszön vissza.

#10388 szelindi1965
2026-06-07 21:41:08

Válasz Mtz 550E #10386. hozzászólásáraRendes töltőkapával ,ha olyan a földje akár mint a krumplit fel tudod tölteni,betakar -lefojt mindent,viszont ha a kombájnos szemmel tudna ölni,akkor véged.

#10387 mtz1221
2026-06-07 16:49:36

Válasz Mtz 550E #10386. hozzászólásáraBe, 15 centi magasra nyugodtan feltöltheted, de legyen combig/ tökig érő a napragorgó.smile thumbup

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hosszú lesz Ukrajna uniós útja, de sok érdek fűződik hozzá
Hosszú lesz Ukrajna uniós útja, de sok érdek fűződik hozzá
Ukrajna megkezdte az EU-csatlakozási tárgyalásokat, de a reméltnél több időre...
A gabonakereskedők már csak a termésről szóló híreket figyelik
A gabonakereskedők már csak a termésről szóló híreket figyelik
Háború vagy béke, magas vagy alacsony energiaár? A gabonakereskedők már kivették...
Réti széna körbála
Réti széna körbála

25.000 Ft

Kempf 3 tengelyes pótkocsi
Kempf 3 tengelyes pótkocsi

5.800.000 Ft

Eladó kos
Eladó kos

45.000 Ft

Eladó Eno Rossi alternáló fűkasza
Eladó Eno Rossi alternáló fűkasza

1.000.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]