Árvakelésű napraforgó tud teremni ? Száraz Rozs földeket bevetettem, ki is kelt, van cagy 15-20 centis. Elég jó megbacték a nyulak stb. De van közte annyi árvakelés 2 évvel előbről, hogy egész tűrhető állomány lenne belőle. Meg fújnám vibalávval és utánna egyszíkűvel, és úgy hagynám, majd tálcás asztal leszedné ???
Ennek az volt az oka, hogy rossz talajmunkát csináltunk. Illetve nem csináltunk. No meg esetleg az eső, de a szomszéd földjét lehetett kultivátorozni.
Ez tandíj volt a TMMG- vel.
Látom, ott nincs hozzászólásod.
Talán érdemes lesz, bele olvasnod, mert a jelenlegi agrár vezetés el fog menni ebbe az irányba. Gondolom én.
Oké nekem is mondták ezt anno az öregek, csak nekem 10 mm esővel egyenértékű a kultizás szerintük.
Meg is szoktam csinálni minden évben és ha úgy látom, akkor még a töltőkapákkal is megyek egy kört és tényleg megugrik utána a növény.
De az utóbbi 4-5 évben már olyan száraz volt a föld, hogy sajnáltam belemenni, hogy még jobban kiszáradjon, bár idén megcsináltam, majd meglátjuk mi lesz belőle.
Válasz Ohaza63 #10427. hozzászólásáraEzek szerint egy gyári munkás számára azt.
Egy paraszt ember számára meg azt, hogy tüntessük el a repedéseket a talajfelszínről.
Akkor az azt jelenti, hogy ha vetéstől aratásig mindennap 2-3 szor megkultivátorozom a naprát, vagy kukoricát, akkor kb 1500 mm esőnek felel meg, úgy biztos a 100 q/Ha napra és a 200 q/Ha kukorica.
Válasz Radocz #10424. hozzászólásáraÉn am viccen kívül ritkán értem maga miről beszél. Olyan furcsán ír alapból. De ebben az esetben ha takarja a talajt a napra, sorművel valaki? Oké kapa egy locsolás az öregek szerint ismerjük.. de ha takar a napra nem is süt be a nap úgy, hogy párologjon. Viszont ez is tipikusan túl lett beszélve. Érezni azt mikor nem kell már belemenni.
Válasz mtz1221 #10413. hozzászólásáraCsak annyi hogy szélesen ugye a napraforgó teteje felett megy a két pont én most összehúztam hátha jobb lenne meg lassan fogom tudni húzni mert elég nagy már!
Fordúlás szempontjából magammellé a jobb ilyen nagy állománynál? Nincs sorvezető gps semmi!
Válasz Mtz 550E #10412. hozzászólásáraÉn szélesen szeretem, akkor szebben megy a traktor után laza láncokkal is. Nekem a 2 első kerék széle kicsit szélesebb mint a hátsóé, 2-3 centivel . Így ha az első nem tapossa a sort, akkor a hátsó sem fogja.
Válasz mtz1221 #10387. hozzászólásáraMikor nagyobb az állomány mint ahogy beszéltük olyankor a sorközművelő két alsó húzópontja minél szűkebb az a jó vagy minél szélesebb? Mert állítható én most összehúztam a legkisebbre 62cm asziszem!
Meg a gépközepet megjelőlöd valahogy a motorháztetőn vagy eleve a nyomtávod olyan széles!
Válasz Gatti #10409. hozzászólásáraNekem egy táblán belül két féle van vetve és az egyiket jobban bántja mint a másikat. Ezt nem tudom hogy miért, talán puhább vagy nagyobb a nedvességtartalma. De az biztos hogy a csatornához közeliekben nincs annyi kár vagy inkább tized annyi a kár
Válasz Gatti #10407. hozzászólásáraSzia, nem eszi,sajnos mert akkor nem lenne ennyi le rágva. Így iszik,le harapja és a nedvességet szivogatja. Nem tudnak hol inni. Felénk is jelentős a rágás azokon a táblákon amik messze vannak a víztől.
Válasz Aslan #10406. hozzászólásáraNekem a surelit nagyon eszik, tegnap is 5 őzikét hajtottam ki a táblából. Először a barkó ritkította, majd a nyulak, most pedig az őz. Még kb a 70% a megvan az állománynak.
Válasz ClaasAtz #10377. hozzászólásáraExcelliot imádják, azt mindig nagyon megritkítják, a Bariliot nem annyira eszik, de az valahogy gyengébben kelt ki tavaly is, idén is. Szomszédos Pioneer fajta sem túl sűrű, de a vadak sem ritkítják.
Válasz mtz1221 #10400. hozzászólásáraFelénk meg érdemes megnézni a környékén található árkokat, csatornákat. A dühös városi népek az éj leple alatt belevágják…
Válasz Mtz 550E #10398. hozzászólásáraEgyszíkű irtóval kap keserűsót és ureát ossza be magának. Rájöttem már pár éve hiába görcsölök rajta, több van ha lazábbra veszem, úgysem rajtam múlik.
Válasz Mtz 550E #10390. hozzászólására Errefelé is kezdenek gyomosodni a napraforgók....már ami maradt belőlük.... ebben a szárazságban nem kelnek ki a gyomok sem!
Válasz t.romsics #10389. hozzászólásáraDe vegyszereztem csak nagyon vontatott volt a kelés és így nem tudtam tovább várni a gyomirtással és így valahol a sorjába jön felfelé a gyom az esők után a muhar!
Válasz Mtz 550E #10386. hozzászólásáraArról nem beszélve, hogy egy napra után vetett kalászost csak komolyabb műveléssel fogsz tudni elvetni. Pedig elég lenne egy sor tárcsa, hogy ne törjön rajta szét a vetőgép…
Ez a spórolás, hogy nem vegyszerezed, majd ott köszön vissza.
Válasz Mtz 550E #10386. hozzászólásáraRendes töltőkapával ,ha olyan a földje akár mint a krumplit fel tudod tölteni,betakar -lefojt mindent,viszont ha a kombájnos szemmel tudna ölni,akkor véged.
10436 hozzászólás
Válasz mtz1221 #10435. hozzászólásáraSimán. Én szoktam visszavetni naprát. Termett már 2t is tápanyag nélkül.
Árvakelésű napraforgó tud teremni ? Száraz Rozs földeket bevetettem, ki is kelt, van cagy 15-20 centis. Elég jó megbacték a nyulak stb. De van közte annyi árvakelés 2 évvel előbről, hogy egész tűrhető állomány lenne belőle. Meg fújnám vibalávval és utánna egyszíkűvel, és úgy hagynám, majd tálcás asztal leszedné ???
Válasz Radocz #10433. hozzászólásáraA kormány lehetőleg ne gazdálkodjon az én földemen, mert könnyen odajutunk mint most a jéger.
Válasz Gatti #10431. hozzászólásáraItt is volt már olyan, hogy nem ment bele a gépész.

Ennek az volt az oka, hogy rossz talajmunkát csináltunk. Illetve nem csináltunk. No meg esetleg az eső, de a szomszéd földjét lehetett kultivátorozni.
Ez tandíj volt a TMMG- vel.
Látom, ott nincs hozzászólásod.
Talán érdemes lesz, bele olvasnod, mert a jelenlegi agrár vezetés el fog menni ebbe az irányba. Gondolom én.
Mindig sikerül valamit tanulnom a saját káromon.
Válasz Ohaza63 #10430. hozzászólásáraOptikai csalódás.
Válasz Radocz #10429. hozzászólásáraItt kötött talajon volt már olyan száraz a föld hogy csak pattogott rajta a kapa, na itt nem tüntetné el.
Válasz Radocz #10429. hozzászólásáraÜdv!
Oké nekem is mondták ezt anno az öregek, csak nekem 10 mm esővel egyenértékű a kultizás szerintük.
Meg is szoktam csinálni minden évben és ha úgy látom, akkor még a töltőkapákkal is megyek egy kört és tényleg megugrik utána a növény.
De az utóbbi 4-5 évben már olyan száraz volt a föld, hogy sajnáltam belemenni, hogy még jobban kiszáradjon, bár idén megcsináltam, majd meglátjuk mi lesz belőle.
Válasz Ohaza63 #10427. hozzászólásáraEzek szerint egy gyári munkás számára azt.

Egy paraszt ember számára meg azt, hogy tüntessük el a repedéseket a talajfelszínről.
Válasz Ohaza63 #10427. hozzászólásáraOtt már a vége fele le is kell engedni a vizet!
Válasz Radocz #10422. hozzászólásáraÜdv Radocz barátom!










Akkor az azt jelenti, hogy ha vetéstől aratásig mindennap 2-3 szor megkultivátorozom a naprát, vagy kukoricát, akkor kb 1500 mm esőnek felel meg, úgy biztos a 100 q/Ha napra és a 200 q/Ha kukorica.
Válasz trikolor5 #10425. hozzászólásáraMindenki másképp csinálja.

Virágzó kukoricát is huzattak már emberek.
Válasz Radocz #10424. hozzászólásáraÉn am viccen kívül ritkán értem maga miről beszél. Olyan furcsán ír alapból. De ebben az esetben ha takarja a talajt a napra, sorművel valaki? Oké kapa egy locsolás az öregek szerint ismerjük.. de ha takar a napra nem is süt be a nap úgy, hogy párologjon. Viszont ez is tipikusan túl lett beszélve. Érezni azt mikor nem kell már belemenni.
Válasz trikolor5 #10418. hozzászólásáraAkkor ezt nem Te írtad?

Válasz Radocz #10422. hozzászólásáraJó nekem ne mutasd be. Ökoban más nálam nincs is.
Válasz trikolor5 #10421. hozzászólásáraMinden kultivátorozás, (húzatás), 5 mm esővel egyenértékű!

Aki teheti, egyszer próbálja ki!
Válasz Mtz 550E #10420. hozzászólásáraGyomokat meg úgyis beárnyékolja ha jó az álomány.
Válasz trikolor5 #10418. hozzászólásáraIgazad van nem csináltam mert törte már! A gyomok miatt szerettem volna még megcsinálni!
Válasz fattyú #10411. hozzászólására
Válasz Mtz 550E #10416. hozzászólásáraHa eléggé össze van borulva, minek húzatod?
Válasz Mtz 550E #10416. hozzászólásáraÉrtem hogy mire gondolsz de a sorközepet nem látod.
Válasz Igazi Földönfutó #10415. hozzászólásáraCsak arra gondoltam hogy gépközép és pont a sorközepén menjen esetleg jobban látni mert eléggé összevan már borúlva!
Válasz Mtz 550E #10412. hozzászólásáraDe minek megjelölni a gépközepet a motorháztetőn?Azzal mit fogsz követni?
Válasz mtz1221 #10413. hozzászólásáraCsak annyi hogy szélesen ugye a napraforgó teteje felett megy a két pont én most összehúztam hátha jobb lenne meg lassan fogom tudni húzni mert elég nagy már!
Fordúlás szempontjából magammellé a jobb ilyen nagy állománynál? Nincs sorvezető gps semmi!
Válasz Mtz 550E #10412. hozzászólásáraÉn szélesen szeretem, akkor szebben megy a traktor után laza láncokkal is. Nekem a 2 első kerék széle kicsit szélesebb mint a hátsóé, 2-3 centivel . Így ha az első nem tapossa a sort, akkor a hátsó sem fogja.
Válasz mtz1221 #10387. hozzászólásáraMikor nagyobb az állomány mint ahogy beszéltük olyankor a sorközművelő két alsó húzópontja minél szűkebb az a jó vagy minél szélesebb? Mert állítható én most összehúztam a legkisebbre 62cm asziszem!
Meg a gépközepet megjelőlöd valahogy a motorháztetőn vagy eleve a nyomtávod olyan széles!
Kezdődik.

Vetéstől 59. nap.
Nufarm N4HE115 E
Válasz Gatti #10409. hozzászólásáraNekem egy táblán belül két féle van vetve és az egyiket jobban bántja mint a másikat. Ezt nem tudom hogy miért, talán puhább vagy nagyobb a nedvességtartalma. De az biztos hogy a csatornához közeliekben nincs annyi kár vagy inkább tized annyi a kár
Válasz Koczka József #10408. hozzászólásáraDe akkor a szomszéd 2 táblát miért nem bántja? Csak a miénket.
Válasz Gatti #10407. hozzászólásáraSzia, nem eszi,sajnos mert akkor nem lenne ennyi le rágva. Így iszik,le harapja és a nedvességet szivogatja. Nem tudnak hol inni. Felénk is jelentős a rágás azokon a táblákon amik messze vannak a víztől.
Válasz Aslan #10406. hozzászólásáraNekem a surelit nagyon eszik, tegnap is 5 őzikét hajtottam ki a táblából. Először a barkó ritkította, majd a nyulak, most pedig az őz. Még kb a 70% a megvan az állománynak.


Válasz ClaasAtz #10377. hozzászólásáraExcelliot imádják, azt mindig nagyon megritkítják, a Bariliot nem annyira eszik, de az valahogy gyengébben kelt ki tavaly is, idén is. Szomszédos Pioneer fajta sem túl sűrű, de a vadak sem ritkítják.
Válasz mtz1221 #10400. hozzászólásáravan a közelben vadkamera
Válasz Igazi Földönfutó #10396. hozzászólásáraBepelenkázták saját magukat.
Válasz t.romsics #10402. hozzászólásáraNem bírnak aludni szegények ?
Válasz mtz1221 #10400. hozzászólásáraFelénk meg érdemes megnézni a környékén található árkokat, csatornákat. A dühös városi népek az éj leple alatt belevágják…
Válasz Mtz 550E #10398. hozzászólásáraEgyszíkű irtóval kap keserűsót és ureát ossza be magának. Rájöttem már pár éve hiába görcsölök rajta, több van ha lazábbra veszem, úgysem rajtam múlik.
Válasz lala #10395. hozzászólásáraNálunk ezt ellopják 2 nap alatt.
Válasz Igazi Földönfutó #10397. hozzászólásáraNagyon sokfelé ilyen a napraforgó. Gyéren kelt és ami nincs forgalmasabb út mellett azt igen csak eszi a nyúl és őz.
Válasz mtz1221 #10393. hozzászólásáraLombtrágyázni mikor szoktad sorközművelés után vagy mikor még bele tudsz menni?
Nekem van egy tábla ami most olyan 60-70cm magas hétvége felé megkell sorközművelni mert utána nem fogok tudni belemenni!
Válasz janihida1 #10394. hozzászólásáraHát ez siralmas.Mit lehet ezzel kezdeni?
Válasz lala #10395. hozzászólásáraAz nem lehet hogy a sok durrogástól megsüketültek a nyulak?
Nyúlriasztás
Válasz Mtz 550E #10390. hozzászólására Errefelé is kezdenek gyomosodni a napraforgók....már ami maradt belőlük.... ebben a szárazságban nem kelnek ki a gyomok sem!


Válasz Mtz 550E #10391. hozzászólásáraKel venni a sorok mellett ami megy egyenes germinátor rugókat, arra meg majdnem félbe vágott lúdtalpkapákat.
Válasz szelindi1965 #10388. hozzászólásáraMajd csak lesz annyi esze hogy a forgót nem tölti fel.
Válasz szelindi1965 #10388. hozzászólásáraRugóskapás sorközművelő szívkapákkal 5db van egy kocsin!
Válasz t.romsics #10389. hozzászólásáraDe vegyszereztem csak nagyon vontatott volt a kelés és így nem tudtam tovább várni a gyomirtással és így valahol a sorjába jön felfelé a gyom az esők után a muhar!
Válasz Mtz 550E #10386. hozzászólásáraArról nem beszélve, hogy egy napra után vetett kalászost csak komolyabb műveléssel fogsz tudni elvetni. Pedig elég lenne egy sor tárcsa, hogy ne törjön rajta szét a vetőgép…
Ez a spórolás, hogy nem vegyszerezed, majd ott köszön vissza.
Válasz Mtz 550E #10386. hozzászólásáraRendes töltőkapával ,ha olyan a földje akár mint a krumplit fel tudod tölteni,betakar -lefojt mindent,viszont ha a kombájnos szemmel tudna ölni,akkor véged.
Válasz Mtz 550E #10386. hozzászólásáraBe, 15 centi magasra nyugodtan feltöltheted, de legyen combig/ tökig érő a napragorgó.