Fórum
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
- Töktermesztés új
- Aranykalászos gazda tanfolyam új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Erdőtelepítési támogatás új
- SPC-6 vetőgépek új
- Tritikálé felvásárlási ár új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
Cikkajánló

2 hozzászólás
Válasz #1. hozzászólásra Írtam hosszút, kiakadt, eltűnt.
Szóval a műtrágyához képest csak annyi tápanyagot fog adni papíron, ami a lapon van, de ha szerencséd van, akkor a benne lévő mikroorganizmusok a sokszorosát fogják megkötni és felszabadítani a talajodban. Ha minél többet alkalmazod a komposztot, annál stabilabb lesz az állományod és lazább a talajod.
Az ajánlott kijuttatási mennyiség pedig fedezheti a kukorica tápanyagigényét is, de vetéskor vagy épp előtte juttatnám ki mindenképp, hogy ha gombás a komposzt, akkor legyen lehetősége kolonizálni a gombáknak az új gyökereket (a gombák és baktériumoknak mindig a fejlődő gyökerek közvetlen közelében kell lenni, hogy a rizoszférában szaporodni tudjanak. Gondolom már láttál olyat talajszelvényben, ahogy a gyökér mellett szép humuszos a talaj a legsivárabb talajban is. Ez emiatt van.). A bejuttatási javaslat 8-10 centimétere pedig a maximum legyen kukoricánál is, inkább csak sekély, 5 centis fogasolás legyen a keverés, hogy mindenképp levegős talajban maradjon a komposzt a vetőmag és a gyökerek környezetében.
Utána egy eső vagy öntözés a legjobb ajándék.
Ezzel tudod a legtöbbet kihozni a termékből.
Kijuttatás előtt és után semmivel ne permetezz minimum hetekig, sem gyomirtó, sem gomba, semmi, mert agyonvágod a frissen kibontakozó talajéleted.
A probléma ezzel a termékkel is az, hogy mikro/makroelemre itt az analízis, de sehol a baktérium/gombaarány,mikroorganizmus élő és aktivizálható tömeg, stb. pont azok a biológiai mérőszámok, amikre szükség volna a minőség eldöntéséhez.