Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 357.27 Ft USD 310.27 Ft CHF 389.11 Ft GBP 413.39 Ft

Fórum

Töktermesztés

Létrehozta: Parasztgyerek , 2009-11-03 19:07:04

Kedvencekhez Segítség
400 hozzászólás
#400 rtamas1976
2026-05-03 07:15:06

Válasz .Richard. #399. hozzászólásáraA tök érését valóban a kocs elszáradása jelzi.
Viszont ha a kabak érintetlen nem repedt sérült rágott, akár hónapig is elvan.
Nekem volt olyan mikor több mint 1hónapig renden állt géppel összetolva.
Nemvolt annak semmi baja.
Érdekes módon a vad inkább kicsi zsenge korában bántja.
Kevesebb kár van mint a kukoricában.
Ehez hozzájárul az is ha tisztán van tartva.
Nemtud megbújni így nemérzi magát biztonságban.

Nincs profilkép
#399 .Richard.
2026-05-02 23:35:35

Válasz Radocz #397. hozzászólásáraMester! Soha nem voltam mezőgazdász,manapság,meg szègyenletes mèg megjelenni is,ilyen tèren,földetművelni,stb. mert csak a támadás van,meg 0 ár. Felènk a tök úgy szokott lenni,hogy amikor èszrevehetően megèrett,le van szedve,megy kimagozásra. Folyamatában,nem egyszerre,mert soha nem egyszerre èrik. Nagyüzem az más. Anyám azt tanította,hogy ha a szárárol leveszem, aztán letörik a csutkája, így neveztèk,az nem jó neki, mert jobb ha rajta marad,mint egy fogantyú,azzal vinni is könnyebb,meg tovább eláll. Lehet. Szóval ha letörik,meg vannak számlálva a napjai.max Kb. 2 hèt.aztán rohad. Utánna mèg szokott menni őszi vetès. Szóval tamás a kombájn elött tolja,,pár nappal,így nem károsodik addig.. De ha te egy tökföldön az ott termett tököt helyben akarod etetni vadakkal, akkor tavasszal sem kell vetni oda. Ha meg betárolnád,mint írtad,hogy vadaknak tèlre,ezèrt nem èrtettem a kèrdèst, úgy jár mint írtam,alulról felfelé megrohad mind. Vadnak Mennyisègre szinte nulla, kiadásban rengeteg,munkában sok. Lehet mások máskèpp látják,de ezèrt volt èrdekes az a kèrdès. Milyen fajta,mikor èrrik,más kèrdès. Mezőgazdaságrol meg ne beszèljünk,mikor hagyják,hogy az árokba fiazzanak a disznók,mert az ott nagyon jó. Sajátjaimnak tekintem őket,csak semmire nem megyek vele,meg nem is szeretnèm ha a sajatjaim lennènek. Kb. 6-8db. 3 nagy döggel sètálnak a vetèsben. Vadászok èrtesitve. Kb 10hektár bozót,,benne megszámlálhatatlan disznoval,mellette még a vetèsek bekeritve. Csereföldet adnakxy nak,mondván,hogy itt mindig van disznó ha máshol nincs is. Köszönjük! Mellette boldogan pátyolgatjuk a keritèst,meg tankokkal járunk,mert mindenhol disznó lapaul. Nem ez a topik,csak idegesítő manapság,ha valaki Mezőgazdásznak mondja magát. Vadgazdász,jotèkonyságbol.

Nincs profilkép
#398 margitradnai50
2026-05-02 23:02:06

Fogadatlan prókátorként:
Ha nagyobb mennyiségű magot kell csíráztatni, akkor van egy egyszerű módszer.
Langyos vízben beáztatni (vagy kamilla és egyéb bio adalékok), hogy megszívja magát. Utána egy rongyba lazán betekerni és az érő, hőt termelő trágyaszarvasba kell betenni. Ennél jobb radiátor nem kell!

#397 Radocz
2026-05-02 22:24:57

Válasz rtamas1976 #360. hozzászólására.Richard.!

Október közepén még Tamás töke sem puhult meg.

Te mezogazdász vagy?

smile cowboy

Nincs profilkép
#396 Egyszerű paraszt
2026-04-30 19:03:55

Sziasztok,ki mikór veti,palántolja a sütőtököt?smile surrender

#395 rtamas1976
2026-04-30 10:21:56

Válasz Radocz #394. hozzászólásáraAz nemvalami fényes.
Ikerszemmel vetitek?

#394 Radocz
2026-04-30 09:21:16

Válasz rtamas1976 #393. hozzászólásáraA jobbik 72 %-os.
A másik bent van a zsebben.

smile cowboy

#392 Radocz
2026-04-30 07:44:06

Válasz rtamas1976 #391. hozzászólásáraA felső doboz a hűtő szekrény tetején kezdte, de betettem a vakond zsebébe.

A másik a mosogatószer szekrény aljában.

Csiraztatas

smile cowboy

#391 rtamas1976
2026-04-28 11:23:36

Válasz Radocz #390. hozzászólásáraA vakond belsőzsebénen!smile lolsmile lolsmile lol
Napra nemrakjuk, bárhol árnyékban, úgyis letakarva van.

#390 Radocz
2026-04-28 05:51:55

Tökmagot sötét helyen kell csiraztatni?

Mert világosan elég gyenge lett.

smile cowboy

#389 rtamas1976
2026-04-25 10:38:25

Válasz mtz1221 #388. hozzászólásáraA noran-nak van feltéve videói.
Twister kerék.
Ha nyeres lenne a magárok betapossa, beszagatja, így nemnyílik szét a száradástól.
Kipróbáltuk, most nincsrá szükség.
Megy vissza a gumikerék.
Sajnos száraz a föld.

#388 mtz1221
2026-04-25 10:26:08

Válasz rtamas1976 #387. hozzászólásáraHogy működnek ezek a tüskés tömörítőkerekek ?

#387 rtamas1976
2026-04-25 05:43:12

Hétfőn kezdünk.

#386 rtamas1976
2026-03-21 17:20:40

Válasz .Szabi. #383. hozzászólásáraVettezsd el mással!
Vagy vegyél 1 spcét.
Mi gáspárdó koppintásút vettünk az veti 3sorba.

Nincs profilkép
#385 trikolor5
2026-03-21 14:15:52

Válasz .Szabi. #375. hozzászólásáraLehet. Vaktárcsát veszel. Kifúrod. Tökéletes.

Nincs profilkép
#384 Ákos95
2026-03-21 13:58:31

Válasz .Szabi. #383. hozzászólására1 hektár tök vetése nem a világvége, anno amíg nem volt normális vetőgépem, kézzel vetettük.

3 ember 8 óra alatt egymás után menve elültet 1 hektár tököt.

első megy kapával, megcsinálja a fészket
második dobja bele a magot
harmadik gereblyével takarja

Nincs profilkép
#383 .Szabi.
2026-03-21 12:41:52

Válasz rtamas1976 #378. hozzászólásáraNincs vetőgépem , olcsó, egyszerű megoldást keresek amivel precízen el tudom vetni 1 ha tököt. Eddig gaspardóval vetettem, de azt eladtam, az új meg nyomott levegős, nem ideális tökvetèsre.

#382 rtamas1976
2026-03-20 13:03:06

Válasz Radocz #381. hozzászólásáraA vákumostól nincs jobb ehez.
Pontos precíz vetést akarsz akkor olyannal.
Nekem az a lényeg.

#381 Radocz
2026-03-20 12:47:56

Válasz rtamas1976 #380. hozzászólásáraApukám lovas géppel vetett anno.

A tsz utód nibex-el kezdte Olyan kanalat vettek hozzá.

smile cowboy

#380 rtamas1976
2026-03-20 12:43:00

Válasz Radocz #379. hozzászólásáraMondjuk azt a 15-18mm husszú lapos magot megnézném kanalassal!
Főleg 5,50ft/db áron!

#379 Radocz
2026-03-20 07:52:57

Válasz .Szabi. #375. hozzászólásáraMost szeretnénk mi is azzal vetni.
Tárcsát keresünk hozzá!

Aki tud segítsen!

4 db kellene!

Kanalas géppel is lehet.
(Lovas, nibex, stb).

smile cowboy

#378 rtamas1976
2026-03-19 04:57:22

Válasz .Szabi. #377. hozzászólásáraVaskerekes régitipus?
A magleválasztót kikell dobni.
Nemszabad sok magot beletenni.
És a régitipusu keverőgumi kell bele.
Kellbele egy olyan vetésellenőrző ami %osan mér!
Milyen tököt akarsz?
A vetőmag mérete fontos!!!

Nincs profilkép
#377 .Szabi.
2026-03-18 22:14:39

Válasz rtamas1976 #376. hozzászólásáraKellett valamt “tuningolni” rajta?

Nincs profilkép
#375 .Szabi.
2026-03-18 21:48:28

Spc- vel ellehet vetni a tököt?

#374 Radocz
2026-02-08 14:55:44

Válasz Radocz #306. hozzászólásáraA forgatás nélküli topikban ilyenről beszélgetnek.

Nekem ez a két db. készült , de még nem használtam.

Nem volt lehetőség kipróbálni.
Kézzel bekapáltuk.

Kultivatorral feltöltöttuk.

smile cowboy

#373 Radocz
2025-11-11 13:10:11

Válasz dbalint03 #372. hozzászólásáraMinden relatív.
A magot 15 000 Ft/kg áron vettem 2025- ben.
Az ebből fogott magot fogom több éven keresztül vetni.
Én bioban termelem.
Holnap hívjál fel, ha ……

smile cowboy

Nincs profilkép
#372 dbalint03
2025-11-11 12:10:42

Válasz Radocz #371. hozzászólásáraVetőmag mennyire drága? Gyomirtó van hozzá vagy kapa?

#371 Radocz
2025-11-11 12:06:24

Válasz dbalint03 #370. hozzászólásáraNincs öntözve.
Tavaly nem kötött.
Direktbe lett vetve.

Az idei vissza hozta az előző éveket.

smile cowboy

Nincs profilkép
#370 dbalint03
2025-11-11 11:42:24

Válasz Radocz #369. hozzászólásáraÖntözve van? Mennyire terem önötözés nélkül? Sütőtök vetésén gondolkodom.

#369 Radocz
2025-11-11 11:25:01

Válasz rtamas1976 #365. hozzászólására300 kg szárított tökmag lett.

Én 15 000Ft/kg áron veszem. Bruttó.

Eladtam 500 000 Ft tököt.
És lett mag vetni, és eladó is.

A távoli területeken majdnem mindenhova tököt tervezek.
1 ha olaj tök,
6 ha lucerna,
Xy ha főző tök.

A közeli, marad ami idén volt.
Az bejött nagyon. Hála neked, és Mikinek.

smile cowboy

#368 Radocz
2025-11-11 06:08:35

Válasz Radocz #345. hozzászólásáraOlvastam, hogy nem jól sikerült egyeseknek a mák kelése.

Idén nagyon sok tökmagot sikerült termelni újra vetéshez.
Annyira, hogy próbálok belőle eladni.

Fajta, így a fogott mag visszavetésre alkalmas.
Főzőtök, de polcon láttam már fehér cukkini néven is.

Nem fut.

Érdeklődés privátban is.

smile cowboy

Nincs profilkép
#367 csuti0
2025-11-10 19:57:48

Válasz halacska80 #366. hozzászólásáraSzia!
Ez van mikor piac nélkül, nyakra főre elkezdenek termelni, ezt a kereskedők kő keményen kihasználják.
Mifelénk 120-150 közt ment nagy tételben, persze ez sok éves kapcsolat a kereskedővel.
Volt telefon hívás, ami hamar véget is ért, mikor benyögte a 80 Ft-os árat.
Üdv.: Csuti



Nincs profilkép
#366 halacska80
2025-11-10 12:41:12

Sziasztok.
Nagy felvásárloknál ,hogyan alakult az ár?
Halloween tök .
Sajnos Bács Kiskunben brutto 65forint

#365 rtamas1976
2025-10-14 22:03:49

Válasz $HMP$ #364. hozzászólásáraÚgykörül.
Egyenlőre nincs ár.

Nincs profilkép
#364 $HMP$
2025-10-14 21:37:01

Válasz rtamas1976 #363. hozzászólására1000forintot kaptok egy kilo száritottért?

#363 rtamas1976
2025-10-14 21:02:27

Válasz $HMP$ #362. hozzászólásáraSaját most csak 5 volt.
Cégnek 42.
A cégest holnap befejezik.

Nincs profilkép
#362 $HMP$
2025-10-14 20:37:22

Válasz rtamas1976 #360. hozzászólásáraHány hektárod van ?
Le is szárítod ?

Nincs profilkép
#359 Igazi Földönfutó
2025-10-11 16:56:35

Válasz rtamas1976 #357. hozzászólásáraItt még a 80-as években volt,azóta se csinálta itt senki.Itt még a repce és cirok is ritkaságszámba megy.

Nincs profilkép
#358 Rabó001
2025-10-11 16:49:43

Válasz Igazi Földönfutó #356. hozzászólásáraMár a 90-es években volt "tökevő gép".

#357 rtamas1976
2025-10-11 16:48:40

Válasz Igazi Földönfutó #356. hozzászólásáraA kézit elsemtudod adni!(ha kiderül)
Kézzel semmit nemcsinálunk, ha nagyon gyomos esetleg kapálni.

Nincs profilkép
#356 Igazi Földönfutó
2025-10-11 16:39:41

Válasz rtamas1976 #355. hozzászólásáraÉs ezt kézzel dolgozzátok fel?Nalunk valamikor a tsz-ben volt,minden brigád a tököt vájta

Nincs profilkép
#354 Igazi Földönfutó
2025-10-11 16:31:08

Válasz rtamas1976 #353. hozzászólásáraMegmondom őszintén ezt nem értem.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Hatékony rovarölő szer kukoricamoly és bagolylepke kártétele ellen
Hatékony rovarölő szer kukoricamoly és bagolylepke kártétele ellen
A kukoricamoly és a gyapottok-bagolylepke évente fokozódó kártétellel fenyegeti...
Kormányzati stratégia: Hazai burgonya vásárlására ösztönzik a lakosságot
Kormányzati stratégia: Hazai burgonya vásárlására ösztönzik a lakosságot
A lengyel burgonyapiacot túltermelés és importnyomás sújtja, ami komoly...
1 hetes néma kacsa
1 hetes néma kacsa

900 Ft

HONDA MPI 16001 AVR generátor, 2025-ös évjárat, alig használt
HONDA MPI 16001 AVR generátor, 2025-ös...

1.300.000 Ft

BAWOO BSL 350EX bemutató gép
BAWOO BSL 350EX bemutató gép

20.484.000 Ft

Fiatagri hesston madzag kötésű körbálázó
Fiatagri hesston madzag kötésű körbálázó

1.999.999 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]