Fórum
- Öntözés új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Portálfejlesztés / Gépház / Fórum használat új
- Héj nélküli olajtökmag termesztése új
- Bérmunka tarifák szántóföldön! új
- Vizet a tájba új
- Napraforgó-termesztés új
- Vadászat, vadgazdálkodás, vadászati jog – minden ami vadászat....... új
- Rába traktor nagyjavítás új
Cikkajánló
Hirdetés

Hatékony rovarölő szer kukoricamoly és bagolylepke kártétele ellen
A kukoricamoly és a gyapottok-bagolylepke évente fokozódó kártétellel fenyegeti...

400 hozzászólás
Válasz .Richard. #399. hozzászólásáraA tök érését valóban a kocs elszáradása jelzi.
Viszont ha a kabak érintetlen nem repedt sérült rágott, akár hónapig is elvan.
Nekem volt olyan mikor több mint 1hónapig renden állt géppel összetolva.
Nemvolt annak semmi baja.
Érdekes módon a vad inkább kicsi zsenge korában bántja.
Kevesebb kár van mint a kukoricában.
Ehez hozzájárul az is ha tisztán van tartva.
Nemtud megbújni így nemérzi magát biztonságban.
Válasz Radocz #397. hozzászólásáraMester! Soha nem voltam mezőgazdász,manapság,meg szègyenletes mèg megjelenni is,ilyen tèren,földetművelni,stb. mert csak a támadás van,meg 0 ár. Felènk a tök úgy szokott lenni,hogy amikor èszrevehetően megèrett,le van szedve,megy kimagozásra. Folyamatában,nem egyszerre,mert soha nem egyszerre èrik. Nagyüzem az más. Anyám azt tanította,hogy ha a szárárol leveszem, aztán letörik a csutkája, így neveztèk,az nem jó neki, mert jobb ha rajta marad,mint egy fogantyú,azzal vinni is könnyebb,meg tovább eláll. Lehet. Szóval ha letörik,meg vannak számlálva a napjai.max Kb. 2 hèt.aztán rohad. Utánna mèg szokott menni őszi vetès. Szóval tamás a kombájn elött tolja,,pár nappal,így nem károsodik addig.. De ha te egy tökföldön az ott termett tököt helyben akarod etetni vadakkal, akkor tavasszal sem kell vetni oda. Ha meg betárolnád,mint írtad,hogy vadaknak tèlre,ezèrt nem èrtettem a kèrdèst, úgy jár mint írtam,alulról felfelé megrohad mind. Vadnak Mennyisègre szinte nulla, kiadásban rengeteg,munkában sok. Lehet mások máskèpp látják,de ezèrt volt èrdekes az a kèrdès. Milyen fajta,mikor èrrik,más kèrdès. Mezőgazdaságrol meg ne beszèljünk,mikor hagyják,hogy az árokba fiazzanak a disznók,mert az ott nagyon jó. Sajátjaimnak tekintem őket,csak semmire nem megyek vele,meg nem is szeretnèm ha a sajatjaim lennènek. Kb. 6-8db. 3 nagy döggel sètálnak a vetèsben. Vadászok èrtesitve. Kb 10hektár bozót,,benne megszámlálhatatlan disznoval,mellette még a vetèsek bekeritve. Csereföldet adnakxy nak,mondván,hogy itt mindig van disznó ha máshol nincs is. Köszönjük! Mellette boldogan pátyolgatjuk a keritèst,meg tankokkal járunk,mert mindenhol disznó lapaul. Nem ez a topik,csak idegesítő manapság,ha valaki Mezőgazdásznak mondja magát. Vadgazdász,jotèkonyságbol.
Fogadatlan prókátorként:
Ha nagyobb mennyiségű magot kell csíráztatni, akkor van egy egyszerű módszer.
Langyos vízben beáztatni (vagy kamilla és egyéb bio adalékok), hogy megszívja magát. Utána egy rongyba lazán betekerni és az érő, hőt termelő trágyaszarvasba kell betenni. Ennél jobb radiátor nem kell!
Válasz rtamas1976 #360. hozzászólására.Richard.!

Október közepén még Tamás töke sem puhult meg.
Te mezogazdász vagy?
Sziasztok,ki mikór veti,palántolja a sütőtököt?
Válasz Radocz #394. hozzászólásáraAz nemvalami fényes.
Ikerszemmel vetitek?
Válasz rtamas1976 #393. hozzászólásáraA jobbik 72 %-os.

A másik bent van a zsebben.
Válasz Radocz #392. hozzászólására%?
Válasz rtamas1976 #391. hozzászólásáraA felső doboz a hűtő szekrény tetején kezdte, de betettem a vakond zsebébe.


A másik a mosogatószer szekrény aljában.
Válasz Radocz #390. hozzászólásáraA vakond belsőzsebénen!


Napra nemrakjuk, bárhol árnyékban, úgyis letakarva van.
Tökmagot sötét helyen kell csiraztatni?

Mert világosan elég gyenge lett.
Válasz mtz1221 #388. hozzászólásáraA noran-nak van feltéve videói.
Twister kerék.
Ha nyeres lenne a magárok betapossa, beszagatja, így nemnyílik szét a száradástól.
Kipróbáltuk, most nincsrá szükség.
Megy vissza a gumikerék.
Sajnos száraz a föld.
Válasz rtamas1976 #387. hozzászólásáraHogy működnek ezek a tüskés tömörítőkerekek ?
Hétfőn kezdünk.


Válasz .Szabi. #383. hozzászólásáraVettezsd el mással!
Vagy vegyél 1 spcét.
Mi gáspárdó koppintásút vettünk az veti 3sorba.
Válasz .Szabi. #375. hozzászólásáraLehet. Vaktárcsát veszel. Kifúrod. Tökéletes.
Válasz .Szabi. #383. hozzászólására1 hektár tök vetése nem a világvége, anno amíg nem volt normális vetőgépem, kézzel vetettük.
3 ember 8 óra alatt egymás után menve elültet 1 hektár tököt.
első megy kapával, megcsinálja a fészket
második dobja bele a magot
harmadik gereblyével takarja
Válasz rtamas1976 #378. hozzászólásáraNincs vetőgépem , olcsó, egyszerű megoldást keresek amivel precízen el tudom vetni 1 ha tököt. Eddig gaspardóval vetettem, de azt eladtam, az új meg nyomott levegős, nem ideális tökvetèsre.
Válasz Radocz #381. hozzászólásáraA vákumostól nincs jobb ehez.
Pontos precíz vetést akarsz akkor olyannal.
Nekem az a lényeg.
Válasz rtamas1976 #380. hozzászólásáraApukám lovas géppel vetett anno.

A tsz utód nibex-el kezdte Olyan kanalat vettek hozzá.
Válasz Radocz #379. hozzászólásáraMondjuk azt a 15-18mm husszú lapos magot megnézném kanalassal!
Főleg 5,50ft/db áron!
Válasz .Szabi. #375. hozzászólásáraMost szeretnénk mi is azzal vetni.

Tárcsát keresünk hozzá!
Aki tud segítsen!
4 db kellene!
Kanalas géppel is lehet.
(Lovas, nibex, stb).
Válasz .Szabi. #377. hozzászólásáraVaskerekes régitipus?
A magleválasztót kikell dobni.
Nemszabad sok magot beletenni.
És a régitipusu keverőgumi kell bele.
Kellbele egy olyan vetésellenőrző ami %osan mér!
Milyen tököt akarsz?
A vetőmag mérete fontos!!!
Válasz rtamas1976 #376. hozzászólásáraKellett valamt “tuningolni” rajta?
Válasz .Szabi. #375. hozzászólásáraRégen azzal vetettük.
Spc- vel ellehet vetni a tököt?
Válasz Radocz #306. hozzászólásáraA forgatás nélküli topikban ilyenről beszélgetnek.

Nekem ez a két db. készült , de még nem használtam.
Nem volt lehetőség kipróbálni.
Kézzel bekapáltuk.
Kultivatorral feltöltöttuk.
Válasz dbalint03 #372. hozzászólásáraMinden relatív.

A magot 15 000 Ft/kg áron vettem 2025- ben.
Az ebből fogott magot fogom több éven keresztül vetni.
Én bioban termelem.
Holnap hívjál fel, ha ……
Válasz Radocz #371. hozzászólásáraVetőmag mennyire drága? Gyomirtó van hozzá vagy kapa?
Válasz dbalint03 #370. hozzászólásáraNincs öntözve.

Tavaly nem kötött.
Direktbe lett vetve.
Az idei vissza hozta az előző éveket.
Válasz Radocz #369. hozzászólásáraÖntözve van? Mennyire terem önötözés nélkül? Sütőtök vetésén gondolkodom.
Válasz rtamas1976 #365. hozzászólására300 kg szárított tökmag lett.

Én 15 000Ft/kg áron veszem. Bruttó.
Eladtam 500 000 Ft tököt.
És lett mag vetni, és eladó is.
A távoli területeken majdnem mindenhova tököt tervezek.
1 ha olaj tök,
6 ha lucerna,
Xy ha főző tök.
A közeli, marad ami idén volt.
Az bejött nagyon. Hála neked, és Mikinek.
Válasz Radocz #345. hozzászólásáraOlvastam, hogy nem jól sikerült egyeseknek a mák kelése.

Idén nagyon sok tökmagot sikerült termelni újra vetéshez.
Annyira, hogy próbálok belőle eladni.
Fajta, így a fogott mag visszavetésre alkalmas.
Főzőtök, de polcon láttam már fehér cukkini néven is.
Nem fut.
Érdeklődés privátban is.
Válasz halacska80 #366. hozzászólásáraSzia!
Ez van mikor piac nélkül, nyakra főre elkezdenek termelni, ezt a kereskedők kő keményen kihasználják.
Mifelénk 120-150 közt ment nagy tételben, persze ez sok éves kapcsolat a kereskedővel.
Volt telefon hívás, ami hamar véget is ért, mikor benyögte a 80 Ft-os árat.
Üdv.: Csuti
Sziasztok.
Nagy felvásárloknál ,hogyan alakult az ár?
Halloween tök .
Sajnos Bács Kiskunben brutto 65forint
Válasz $HMP$ #364. hozzászólásáraÚgykörül.
Egyenlőre nincs ár.
Válasz rtamas1976 #363. hozzászólására1000forintot kaptok egy kilo száritottért?
Válasz $HMP$ #362. hozzászólásáraSaját most csak 5 volt.
Cégnek 42.
A cégest holnap befejezik.
Válasz rtamas1976 #360. hozzászólásáraHány hektárod van ?
Le is szárítod ?
Válasz rtamas1976 #360. hozzászólásáraErre még ránézni is elég.
Válasz rtamas1976 #357. hozzászólásáraItt még a 80-as években volt,azóta se csinálta itt senki.Itt még a repce és cirok is ritkaságszámba megy.
Válasz Igazi Földönfutó #356. hozzászólásáraMár a 90-es években volt "tökevő gép".
Válasz Igazi Földönfutó #356. hozzászólásáraA kézit elsemtudod adni!(ha kiderül)
Kézzel semmit nemcsinálunk, ha nagyon gyomos esetleg kapálni.
Válasz rtamas1976 #355. hozzászólásáraÉs ezt kézzel dolgozzátok fel?Nalunk valamikor a tsz-ben volt,minden brigád a tököt vájta
Válasz Igazi Földönfutó #354. hozzászólására1tonna =1millió
Válasz rtamas1976 #353. hozzászólásáraMegmondom őszintén ezt nem értem.
Válasz Igazi Földönfutó #350. hozzászólásáraT=1M
Komvencionálisban
Válasz Rabó001 #351. hozzászólásáraJa,az más.Azért keveselltem.
Válasz Igazi Földönfutó #350. hozzászólásáraSzerintem csak a magot írja.