Gázolaj árak 630 Ft Benzin árak 644 Ft EUR 391.08 Ft USD 366.97 Ft CHF 398.25 Ft GBP 457.88 Ft

Fórum

Becenév: ujfazoli87
Csatlakozott: 2014-06-25 11:17:11
Utolsó belépés: 2015-07-04 15:33:40
Fórum hozzászólás: 25

Fórumhozzászólásai

Meggy ár Nagydoboson (Mátészalka mellett) szár nélküli 130 ft. Már két napja. A termés a tavalyihoz képest a negyede sincs.....

Csak tájékoztatni szeretnék Mindenkit, hogy senki se járjon úgy mint én. Meggy felvásárlási hirdetésre jelentkeztem a Tomka Pál és az általa ajánlott Sallay Tamás féle részre. Szárral szedett meggyre 230forintos ígéretet kaptam. Ket napig ígérgetés.... Ma kezdtük el szárral szedni és leszedtünk 50 ládával mire végeztünk kiderult hogy nem is tudják átvenni majd masodik hívásra kaptam egy 120 forintos árajánlatot de az átvétel se biztos. Senkinek nem ajánlom őket. Szavahihetetlen, megbízhatatlan partnerek. Most vagy kiboritom az 50 ládát vagy egyenkent leszedegetjuk a szárát és leasjuk 80 forintért felvásárlónak. Remélem segítettem pár embernek hogy ugyan ilyen helyzetbe kerüljön. smile angrysmile thumbdownsmile thumbdownsmile cursing

Előzmény: Gabesz 01 #954 hozzászólása



Sajnos nem azért a meggy, vagy akárminek az ára, mert a szerinted kulák .... veszi meg. Hanem azért ,mert a magyar "paraszt" de az átlag ember is nem hajlandó fejleszteni, más lehetőségeket keresni, összefogni de még arra sem, hogy helyesen leírja a véleményét.
Tudom én, hogy magyar szokás ez és könnyű mindig siránkozni meg kulákozni, de vajon nem e hibások ebben azok a "néhány" fával rendelkezők is akik inkább odaadják a felvásárlóknak 50-40-30 forintért, mert az 5 házzal arrébb veszi ahelyett, hogy fejleszteni a gyümölcsöst és mondjuk olyan terméket állítana elő amit szárasan szedve, elszállítva távolabbra el tud adni jóval többért? Ja.., hogy azért tenni is kell valamit. Akkor inkább leadják annyiért amennyit adnak érte legyen az pár forint is. Elfogadom én ezt az álláspontot is, de akkor nem kell siránkozni, hogy mennyire elbánnak velünk.

Moderátor által módosítva: 2015-06-22 13:13:42

aki tud csatlakozzon ehhez a kezdemnényezéshez

https://www.facebook.com/pentatesz/posts/846586562102031

Előzmény: Keczkó Péter_48913 #931 hozzászólása



Azt hittem a tavalyi után csak jobb jöhet :D.....smile nonono

Hallgatta valaki a hajnaltájt a Kossuthon? A riport alapján leszűrhető, hogy bár konkrétumokat még senki sem tud, de az előre jelzések szerint a tavalyi katasztrofális év után az idei sokkal rosszabb lesz.

Előzmény: N.. Tamás #911 hozzászólása



Azért rémhíreket se kell terjeszteni megalapozatlanul. A nagybanis adatok szerint csak Kecskeméten árulják a meggyet és ott 320 a korai ára(17-20 mm).

Várunk mindenkit ezen a fórumon is eszme és tapasztalat cserére, vagy akkor is ha csak tájékozódni szeretne.

Magyar Meggytermelők Fóruma:
https://www.facebook.com/pages/Magyar-Meggytermel%C5%91k-F%C3%B3ruma/397676850420067

55 ft/kg?

Ez nagyon hihetetlen számomra. Még akkor is ha ci...meggyről lenne szó. Ha ennyi az indító ár akkor mennyi lesz a végén? Fizetünk, hogy vigyék el? Ez már kabaré tényleg. ilyenkor halkan feltenném a kérdést, hogy miért is fizetem a kamarai tagdíjat?

Moderátor által módosítva: 2016-04-29 14:14:54

Előzmény: Kóder György #886 hozzászólása



Én is szabolcsi vagyok! Hogyan lehet felvenni a kapcsolatot olyan kereskedővel aki száras meggyet vásárol fel orosz piacra? Lehet már hozzávetőlegesen tudni, hogy a szár nélkülinek, hogyan alakul az ára?

Előzmény: Lurkoo #879 hozzászólása



300-ért levelestől is leszedem nekik :D. Hol lehet kontaktot felvenni ezekkel a kereskedőkkel?

Előzmény: Lurkoo #876 hozzászólása



A kézi szedést szárral kell érteni, vagy a nélkül? Hozzávetőlegesen sem beszélnek még árakról?

Előzmény: Nskype #874 hozzászólása



Szatmár/bereg környékén sem roskadoznak a fák, de talán a tavalyinak a fele meglesz idén is. Egyébként honnan lehet informálódni az árak alakulásáról, mert ilyenkor azért már látszik, hogy mennyi lesz nagyjából a termés és azzal arányosan nagyjából meg lehet jósolni mennyi lesz a felvásárlási ár. Tavaly 150 ft körüli hírekkel kezdtük a szezont aztán a tényleges ár 80-50 ft lett. Ehhez képest a 60 ft-os kezdő becslés nem túl biztató. Ha tavaly az volt a kifogás, hogy nincs rá kereslet és még a tavalyi is a raktárakban van befőtt formájában akkor már azt most is meg lehetne saccolni, hogy mekkorák a tároló kapacitások és a várható termés mennyiségből mennyinek van értékesítési piaca.....
ehhez képest túl nagy a csend, pedig lassan itt a szezon

Eddig kinél milyen tapasztalatok vannak a meggyel kapcsolatban? Ki mire számít idén a meggyszezontól? Lehet már hallani valamit az árral kapcsolatban? Én azt hallottam, hogy keresik a meggyet és már most is keresik a felvásárlók a termelőket

Egyre több embertől hallom, hogy töredéke lesz idén a tavalyi termésnek. Hol, milyenek a tapasztalatok? A beregben nem nagyon vettem észre jelentős kárt, viszont a tegnapi dunántúli jégverés biztos megtizedelte a terméseket.

Előzmény: eagle #862 hozzászólása



Igen ez szabolcsban is jellemző!Sokan panaszkodnak rá, hogy "üresek" a virágok! Reméljük, hogy a mennyiség kiesést követik majd a piaci árak is.

Előzmény: #860 hozzászólása



Szabolcsban is volt némi fagykár de csak a fák alját érte el. Én nem vettem észre jelentős károkat. Szerintem akár sok lesz a termés akár nem, problémát fog okozni, hogy még a tavalyi megy befőttek is a raktárakban vannak szerintem. Meglátjuk, hogy mennyi lesz az ára. A tavalyitól csak jobb lehet.

Előzmény: #1151 hozzászólása



Kedves atiska006.rmd

Köszönöm a tanácsokat. Valóban nem kockázatmentes ez a dolog,de azt gondolom, hogy ezt nem is lehet elvárni egy 10-12 millió forintos vissza nem térítendő támogatásnál.Az eumet már kiszámoltam ez a része világos. Természetesen nem egyszerű kiszámítani, hogy mekkora lesz 4 év múlva az árbevétel, de talán pont ezért vállalkozás a neve, van benne kockázat, amit be kell vállalni ha az ember sikert akar elérni. Ha az utolsó két évben nem éri el a bevétel a kívánt összeget a maximális büntetés 1,5 millió forint évente. Ez két évre 3 millió. Tehát ha 10-12ból levonom a maximális büntetést az utolsó két évre még akkor is 7-9 milliós támogatásban részesültél. Én nem mondom azt, hogy ez mindenkinek való, vagy mindenki sikerre tudja ezt a vállalkozást vinni, sőt azt sem mondom, hogy jelenleg biztos vagyok benne, hogy nekem menne. De mindent egybevetve azt gondolom, hogy ha valakinek tisztességesek a szándékai ezzel a támogatással és jó projektbe fog bele, akkor ez nagy segítség lehet neki.Talán még akkor is ha a 12 millióból a végén 500-3 millió forintig vissza kell fizetni a támogatásból.
Még én sem döntöttem el, hogy belevágok e vagy sem, de mivel utoljára van ez a lehetőség, nem szeretném évek múlva hibáztatni magam, hogy nem mertem belevágni, vagy nem mértem fel eléggé, hogy megvalósítható e ez vagy sem.

Előzmény: #1149 hozzászólása



Kedves hasutas!

Köszönöm neked is a hasznos tanácsokat. Én is fóliázásban gondolkodom, hiszen ennél ezzel már 0,45 ha-al el lehet érni a 10 eume-t.
Ha nem veszed tolakodásnak tudnánk erről a témáról részletesebben, privátban is beszélni.
nekem néhány észrevételem van azzal kapcsolatban amit írtál,írtatok.

Ugye azt értem, hogy ahhoz, hogy valaki elérje a 10 eumet 0,45ha kell fólia alatt. itt már elsőre adódik egy kérdés számomra ami sok mindent befolyásolhat. A 0,45 ha-t művelési területként kell értelmezni, tehát ekkora területen kell folytatnod magát a termesztési tevékenységet, avagy ennyinek kell lenni e annak a hasznos területnek ami fólia alatt van. Ez ugye költségek szempontjából nem mindegy.
A másik kérdésem szintén az eumera vonatkozna. Ha ugye első évben kezdéskor 0,45 ha-al kezdesz akkor az azt jelenti, hogy már első évben eléred a 10 eumet, ami azért problémás, mert ha egyből eléred a 10 eumét akkor ha jól tudom az első részlet után már nem utalják ki a fennmaradó részt, tehát akkor kevesebb támogatással kell számolni.
A másik probléma ami kérdéses lehet a pályázattal kapcsolatban az az 5 éves ciklus. Előzetes olvasgatásaimból az derült ki , hogy az eper palánták 2-3,1-4 évig teremnek, az évek száma helyenként változó. Ebből következik, hogy ha első évben 10 eume mérettel kezd z emberfia, akkor az 5 éves ciklus lejárta előtt már újra kalkulálni kell a kezdeti befektetési költségekkel. Tudom, hogy 3 év van a terv megvalósítására,de én a 10 eume megvalósítását csakis pályázati pénzből tenném és nem alapoznék az esetleges bevételekre.


Szóval ezek a kérdések kavarognak bennem és próbálok rájuk válaszokat találni, hogy kiderüljön számomra az, hogy van e esélye ebből a pályázati összegből a követelményeknek megfelelni és még legalább két évig megélni is belőle.

Előzmény: #1147 hozzászólása



Kedves Csuti!

Köszönöm a felvilágosítást. Egyenlőre még nem döntöttem el, hogy belevágok a f.g. programba csak próbálom felmérni a lehetőségeimet, ezért is kértem tőletek tanácsot és érdeklődtem a tapasztalataitokkal kapcsolatban. Elsősorban olyan 4500 m2 es fóliázásban gondolkodtam,mert ezzel lenne meg a szükséges 10 eume, de az általatok felsorolt költségek alapján úgy tűnik, hogy ez nehezen kivitelezhető 10 millió forintból. Ha beleszámolom a fólia sátrak költségeit és a palántát ehhez pedig az egyéb növényvédelmi költségeket akkor elég kevés maradna magára az alkalmas ingatlan megvásárlására. A talajműveléssel kapcsolatban viszont teljesen ledöbbentem. A talaj művelés és vegyszerezés,műtrágyázás 5 millió is lehet? Felénk ezek a tevékenységek sokkal olcsóbbak,ha ennek nagy részét a "traktoros" munka adja, akkor ésszerűbb ha az ember kisgépet vesz magának és maga megcsinálja, bár gondolom 0,45 ha ennek az arányosan csökkentett költségével kell számolni. Mindenesetre nagyon köszönöm ezt a sok hasznos információt, mert így sokkal átláthatóbb az egész. Egyébként számomra az mindenképpen pozitív kép alakult ki rólatok epertermelőkről, mert sajnos kevés olyan mzg.-i ágazattal találkoztam, ahol ennyire mélyrehatóan ismerik a termesztett gyümölcsöt és tudják azt amit csinálnak. Talán a meggytermelésben is jobban mennének a dolgok, ha mi termelők ennyire értenénk ahhoz amit csinálunk.

Előzmény: #1143 hozzászólása



Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat. Alapvetően azért gondolkozom ezen a pályázati formán, mert a munkánk miatt Pesthez vagyunk kötve,én nem is annyira de a feleségem igen. Mindketten vidékiek vagyunk és közel áll hozzánk az önellátás, vagy legalább a több lábon állás gondolata, ezért bár nem dolgozunk rossz helyen de szeretnénk "kétkezi" munkát is végezni és abból jövedelemre szert tenni, hogy ne hitelből elljen lakást venni. Szeretnénk Pest vonzáskörzetébe letelepedni valahol és ezen szándékomat kapcsolnám össze a fiatal gazda pályázattal. Szóval vennék egy olyan telket, legyen az zártkert,olyan tanya amit nem fosztanak ki ha kihúzom a lábam, vagy belterület, amin van a gazdálkodáshoz szükséges földterület,azaz legalább 0,8-1 hektár körül és ennek egy részén epret,másik részén más gyümölcsöt, vagy fóliás zöldséget termesztenék. Ezt kellene megvalósítanom 0-ról kb 10-12 millió forintból. Cserébe % évig egyéni vállalkozóként kellene tevékenykednek ebből 2 évet főállásként, ami 2-3 milliós éves bevételnél már nekem megérné. Szóval ezen töprengek, hogy érdemes e belevágnom. Talán ez sokkal vállalhatóbb mint eladósodni 20 évre és ha ügyes vagyok még megélhetést is biztosít. A kötelező két éven kívül ugyanúgy dolgoznék mellette a két év alatt pedig 4-6 órában ugyanott ahol most. Szóval a biztosat sem adnám fel, de ezt a lehetőséget érdemes lenne kihasználni.

Üdvözlet a Kollégáknak!

Lassan kezdődik a meggyszezon. lehullottak a virágok! Milyenek az előzetes várakozások? Idén is számíthatunk értékesítési gondokra?

Előzmény: #1139 hozzászólása



Köszönöm a válaszod!

Jövőre vagy azutáni évben vágnék bele és addigra elmélyülnék a témában, viszont idén utoljára lehet pályázni és valamiért az eper ugrott be nekem, amit be tudnék vállalni és tisztességgel tudnék is csinálni, állat tartásra alkalmatlannak érzem magam, viszont szezonális termesztést becsülettel tudnék végezni. Gondoltam mielőtt döntök, hogy belevágjak e vagy sem a májusi pályázat beadásába, körbe kérdezem a hozzáértőket, hogy van e realitása az elképzeléseimnek, hogy nagyjából lássam azt, hogy ezeknek a feltételeknek amit leírtam meg lehet e 9-10 millió forintos befektetéssel felelni 3 év után ha nulláról indul az ember.

Üdvözlök Mindenkit!

Remélem nem rondítok bele a szakmai beszélgetésekbe, de szeretném a tanácsát kérni egy tapasztalt eper termelőnek. Szeretnék pályázni idén fiatal gazda program keretében támogatásra és kacérkodok az epertermesztés gondolatával. AZ elképzelésem egyenlőre annyira korlátozódik, hogy Budapest kb 30-50 km-es körzetében vennék a támogatás összegéből (kb 10+2 millió ft) egy tanyát vagy egy kisebb településen olyan nagy kerttel,esetleg hozzá tartozó földdel és házzal rendelkező telket ahol epert termesztéssel foglalkoznék amelyet a 3. év után már fő tevékenységként kellene végeznem két éven keresztül. Elképzeléseim szerint a telek/föld + ház-ra kb 6-7 milliós ráfordítással a maradékból pedig magára az epertermesztés megvalósítását fedezném.Ez lenne nagyjából a hirtelen felindulásból elkövetett elképzelésem,de jól tudom, hogy a mezőgazdaságban ennél nehezebben mennek a dolgok. ezt magam is tapasztalom kezdő meggytermelőként.

A kérdések amik felmerültek bennem és szeretném a véleményeteket megtudni ezekkel kapcsolatban a következőek lennének.

Mekkora területen kellene epret termelnem ahhoz, hogy 3 évi termelés és "próbálgatás" után már az éves bevételem fedezze a kieső éves fizetésemet, tehát olyan 2-3 millió forintos bevételt?

Mekkora összeget igényel körülbelül a kezdeti befektetés? Tehát a palánták,fóliázás(ha kell), növényvédelem, illetve a humánerőforrás igénye?

Milyen buktatók és veszélyekkel kell megküzdeni az eper termesztése során?

Mekkora a piaci igény az eperre és mennyire nehéz értékesíteni?

Remélem nem köveztek veszitek tolakodásnak az érdeklődésemet, csupán a gondolattal kacérkodok egyenlőre, hogy megéri e belevágni fiatal gazda program keretében esetleg érdemes e valamilyen zöldség vagy gyümölcs párhuzamos termesztésében is gondolkodni , hogy meg tudjak felelni a fent említett feltételeknek.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

ui: Ha valaki privátban is tudna nekem tanácsokat adni ebben a témában azt is nagyon köszönöm!

A meggyfelvásárlás a mai nappal véget ér. Nekem még lenne vagy 20 mázsa a fán, megfelelő méretű, de mivel ma is esik az eső, így ott is marad és nem jön vissza a ráfordított ár. Közben megkaptam az agrár kamarától a szerelmes levelemet, hogy fizessem be a tagdíjat. Be is fizetném én ,de engem anyukám arra tanított, hogy a nyújtott szolgálatatásért fizessek mindig. Valaki segítene nekem kitalálni, milyen szolgálatatást nyújtott a kamara amiért nekem fizetnem kellene? Itt szabolcsban a románok, ukránok kisbuszokkal járták a falvakat és vették a meggyet 100-110 ft-ért, de nagyon sokan nem adták oda mert az a hír terjeng, hogy a termelők kg-onként 30 ft támogatást fognak kapni. Kíváncsi lennék, hogy ez a felvásárlók trükkje volt, hogy kevesebbért is odaadják a meggyet, vagy tényleg van e valóság alapja ennek a hírnek. Mindenesetre ez az nem a legsikeresebb volt...
Remélem jövőre jobb lesz a helyzet,

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Ne a gyomnak szórd a drága műtrágyát!
Ne a gyomnak szórd a drága műtrágyát!
Fejtrágyázás precíziós növényszenzor használatával.
Édesburgonya termesztése: mutatjuk, mi a titka
Édesburgonya termesztése: mutatjuk, mi a titka
Egyre népszerűbb a batáta a kertekben is.
2dobos fűkaszák eladók 185cmes 210cmes
2dobos fűkaszák eladók 185cmes 210cmes

399.999 Ft

Pöttinger CAT 190
Pöttinger CAT 190

550.000 Ft

Class corto kétdobos fűkaszák 165cmes 185cmes 210mes
Class corto kétdobos fűkaszák 165cmes...

699.999 Ft

Kuhn 370cmes disces fűkasza
Kuhn 370cmes disces fűkasza

1.499.999 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]