Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.61 Ft USD 309.5 Ft CHF 382.56 Ft GBP 409.67 Ft

Fórum

Szója termesztése

Létrehozta: sanyi179 , 2008-12-08 17:29:23

Kedvencekhez Segítség
7032 hozzászólás
Nincs profilkép
#7032 Sk Laci
2026-06-22 15:58:23

Köszönöm a hozzászóllásokat.

Nem vetek szóját.

Ráadásul 2 vetőmagforgalmazó cég területi képviselője is lebeszélt a szója másodvetéséről.
Nagyon rendes emberek, nem csak a saját hasznukat nézték, hanem a klienst is, ne fizessek rá a száraz időjárás miatt. Látni, hogy hosszabb távon gondolkodnak, ha mostan nincsen - elmarad részesedésük, de a főnövények vetőmagját jövőben is el akarják majd nekem adni.

Nincs profilkép
#7031 mocsarijanos1
2026-06-22 13:13:26

Válasz Sk Laci #7023. hozzászólásáraMég a gondolatát is vesd el.

#7030 Gatti
2026-06-22 08:27:16

Válasz Gumóka #7029. hozzászólásárami történt a naprával?

#7029 Gumóka
2026-06-22 07:44:48

Válasz rtamas1976 #7028. hozzászólásáraEgyébként szója nálunk nincs is a környéken, a cirok is az elmúlt pár évben terjedt el jobban.
Nekem kuka lett 2ha napraforgó, én is agyaltam valami másodvetésen, de olyan fenyércirkos, inkább ugaroltatom idén.

#7028 rtamas1976
2026-06-21 22:05:22

Válasz Gumóka #7027. hozzászólásáraRégen termeltünk aprószemű borsót, madárborsónak csúfoltàk.
100-120kg volt a normâja.
Hatalmas zöldtömeget adott és 4t körüli átlagokat.
Ősszel vetettük de tavasszal is jól termett.
Sötétebb szürkésbarna volt a mag.
Borsóból 200-300kg/ha kell vetőmagnak
Ebböl elég a 120kg

#7027 Gumóka
2026-06-21 21:52:37

Válasz Sk Laci #7023. hozzászólásáraVethetsz szóját is takarónak, ha bejön, aratsz, ha nem, az is köt meg nitrogént és a gyökere talajlazító is.
Én megpróbálnám valami olcsó maggal esetleg, minimál költséggel, ha bejön nyertél, ha nem, se kerül többe, mint egyéb takarónövény.

#7026 Dzotya
2026-06-21 21:17:21

Válasz Sk Laci #7024. hozzászólásáraÁltalában azonos a sűrűsoros vetéssel,de igazavan a kolégának az érésidő tekintetében.az én szójám középérésű 133-145 nap a tenyészideje,/generátor/.Korainál a 600-ezer tőszám már nagyon sűrű lenne.

#7025 mtz1221
2026-06-21 19:44:25

Válasz Sk Laci #7024. hozzászólásáraNeked az nem játszik. Hosszú tenyészisejűt lehet 75 centire. Korait jobb gabona vetőgéppel dupla sortávra.

Nincs profilkép
#7024 Sk Laci
2026-06-21 17:51:03

Válasz Dzotya #7022. hozzászólásáraMég egy kérdés: Ha 70-75 cm széles sortávra veted, van valamilyen terméskiesés a széles sortáv miatt a sürüvetéshez képest?
Növények optimális hely elhelyezkedésből indulok ki.

Nincs profilkép
#7023 Sk Laci
2026-06-21 17:48:33

Válasz Dzotya #7022. hozzászólásáraNagyon szép a szójád smile thumbupcool

Nekem az Agrokeres Top Corn van.

Holnap döll el, hogy vetek e szóját, vagy zöldtrágyának valami N megkötő növényt /lucerna, bükköny, borsó,.../.

#7022 Dzotya
2026-06-21 11:35:36

Válasz Sk Laci #7021. hozzászólásáraSzia! Én spc-vel vetettem,elsőmeghajtó fogaskerék 22 fogas a hátsó 14fogas.A furar 5mm-es,a tárcsa 34 lyuku volt.Így kb 80kg/ha-ra jőtt ki úgy,hogy oda vissza vetettem egy gépaljat. Ilyen volt junius 6.-án ekéztem./esőt kaptunk,40-50 mm/

Nincs profilkép
#7021 Sk Laci
2026-06-20 21:42:13

Válasz Dzotya #7015. hozzászólásáraSzia!

Milyen a tőtív?
Mennyi mag/ha?
Megfelel az kukorica vetőmag tárcsa 5 mm-es furattal?

Nincs profilkép
#7020 Sk Laci
2026-06-20 21:38:53

Sziasztok!

Aki tudna nekem tanáccsal segíteni szójatermesztés terén /másodvetésként/, tisztelettel szeretném megkérni, nézzen be az S.O.S. topikba, ahol az 14450 hozzászóllásban kérdeztem.

Köszönön.

#7019 Ganajos
2026-05-23 07:44:25

Válasz Dzotya #7015. hozzászólásáraNagyon szép àllomány, mint mindig.
Itt sajnos a kelés nagyon heterogén, kb 60-70%-os, 2 hetet volt a porban a mag, utána kapott csak 17 mili esőt. Ezáltal a gyomirtás is gatya sajnos… idén errefele rekordot nem kell várni az biztos, főleg ha ilyen lesz a nyár mint a tavasz

Nincs profilkép
#7018 drónkövetelő
2026-05-17 13:59:34

Válasz Dzotya #7017. hozzászólásáraÉn a Generátort nem merem bevállalni. Túl későinek tartom. Dorothy-t vetettem gabona sortávra, de a gyomírtás necces lesz idén. 75 cm-nél viszont lehet sorköz művelni, így az óriási előny.

#7017 Dzotya
2026-05-16 23:27:07

Válasz drónkövetelő #7016. hozzászólásáraGenerátor, és igen 75-re van vetve.esőt azt most kapott bőven,60mm fölött járunk a héten!

Nincs profilkép
#7016 drónkövetelő
2026-05-16 21:32:21

Szép. 75 cm-re van vetve? Milyen fajta?

#7015 Dzotya
2026-05-15 15:39:52

Jöhet az eső,el indult idén is!

#7014 Ganajos
2026-04-26 20:15:55

Válasz Georgosz #7012. hozzászólásáraNincs már bontatlan magom sajnos, el lett vetve az összes…
Holnap reggel telefonnal kezdek mindenképp aztán meglátjuk mi lesz

#7013 Ganajos
2026-04-26 20:13:50

Válasz A.I. #7008. hozzászólásáraHát ezaz…meg ha ki is kel, lehet szemre nem lehet észrevenni, hogy kevesebb kelt, meg ugye a baktérium hiány miatt is kitudja mennyi lesz a kiesés…
Majd 100 ezer értékben idebaxnak valami lombtrágyát, aztán a kár meg lehet h millióssmile nonono

Nincs profilkép
#7012 Georgosz
2026-04-26 20:04:40

Válasz Ganajos #7007. hozzászólásáraAkkor a bigbag még bontatlan?! Ha igen, azzal még tudsz mozogni! Mondd el nekik, hogy van egy országosan olvasott fórum, ahol tudsz nekik reklámot csinálni!

Nincs profilkép
#7011 Georgosz
2026-04-26 20:02:01

Válasz A.I. #7008. hozzászólásáraNem a kelés a baj a szójánál, hanem a baktérium hiány!

Nincs profilkép
#7010 A.I.
2026-04-26 19:54:04

Válasz A.I. #7009. hozzászólásáraJah, persze nem magyar mag volt, talán román vagy ukrán, aztán meg hogy hol csomagolták ki kicsiben, az is ugye kérdés.

Nincs profilkép
#7009 A.I.
2026-04-26 19:53:02

Válasz A.I. #7008. hozzászólásáraVagy 2 -3 éve jártam úgy kukoricával, hogy nem lett elég a mag, pedig maradnia is kellett volna, de elfogyott.
A vetőgép számolja, aszerint nem volt meg a zsákokban a ráírt mennyiség. (Kb 4-5% hiányzott a zsákokból, de a kelésnél is látszott, hogy jól számolt a vető)
Szóltam azért a kereskedőmnek, de mivel nem volt bontatlan zsákom, így nem volt mit reklamálni, mert ugye a vető az nem hitelesített.

Nincs profilkép
#7008 A.I.
2026-04-26 19:48:13

Válasz Ganajos #6998. hozzászólásáraNa itt fog kiserülni, hogy mennyire "Úri ember" a vetőmag forgalmazó.
Ez azért bosszantó, mert most akkor várjuk, hogy kikel-e?
Ha igen mennyi, ha rávetsz, milyen állomány lesz?
Ha szarul kel, kiütöd, újra vetés, minden is borul, plusz a költségek.
Itt egy szerencse lehet, ha jól kel és még gerincesek a lejárt csávázó miatt adnak valamit (mondjuk pénztsmile lol, tudom azt nem fognak, de az lenne a tiszta)!

#7007 Ganajos
2026-04-26 19:46:53

Válasz Georgosz #7006. hozzászólásáraHát az édes kevés fájdalomdíj…
A 0,4 % szeméttől ez messze volt…
Megnéztem a big zsákot az is 2025.márciusi csávázás…
Mivel el van vetve, sokat már nem tudok tenni, de azért valami kárpótlást kérni fogok az biztos, kíváncsi leszek majd mit mondanak
Legalább szólnának előtte, hogy tavaly előtti, tavaly csávázott mag lesz, így is érdekel vagy sem…

Nincs profilkép
#7006 Georgosz
2026-04-26 18:32:04

Válasz Ganajos #7003. hozzászólásáraNézd meg a cimkét először a dátum miatt, ha az idei, akkor fényképezve tanukkal nézz bele a bigbag-be is! Én pár éve minden magot csíráztatok, de ezzel a szeméttel is foglalkoni kell jövőre, feltéve, hogy eső nélkül akarok még vetni!

Nincs profilkép
#7005 Georgosz
2026-04-26 18:28:25

Válasz Ganajos #7003. hozzászólásáraAz első képbe belenyagyítva látod majd 0,4% szemetet!

Nincs profilkép
#7004 Georgosz
2026-04-26 18:27:02

Válasz Ganajos #7003. hozzászólásáraAdtak 300 ezer forintnyi lombtrágyát "fájdalomdíjként" a 17,5 hektár szívásért, mert fél óránként ki kellett takarítani a vetőelemeket... Ja, a minősítő lap szerint ez volt 99,6% tisztaság...

#7003 Ganajos
2026-04-26 18:12:36

Válasz Georgosz #6999. hozzászólásáraUgyan ez, kite-pallador
És szintén a big zsákos mellé kellett vennem kis zsákosat…megmondom őszintén, a big zsákost nem is néztem de most ránézek arra is.
Te szóltál nekik? Mit mondtak?

Hát gyönyörű ez a szotyi is… az ember kifizeti a horror pénzeket aztán még szart is kap cserébe vicc

Nincs profilkép
#7002 Georgosz
2026-04-26 17:39:43

Válasz Ganajos #6996. hozzászólásáraIdei stelantis... Skatulya bal felső sarka fölött van egy szem szotyi, made in Románia...
Stela

Nincs profilkép
#6999 Georgosz
2026-04-26 17:29:38

Válasz Ganajos #6996. hozzászólásáraNekem 2024-ben kités pallador volt, 2-3 mázsa magot még vennem kellett a big-bag-es mellé, hogy a kiló/ha meglegyen 500.000/ha mellett. Reklamáld meg, mert a csíraképesség is jelentősen romlott szójánál egy év alatt! Ezt kenjék a hajukra, adjanak frisset! Két éve nekem 2024.03. zárolású mag volt, bár vetőmagnak nem nevezném, mint idén a stelantis szotyit sem! Amiben 2-4cm-es szármaradványok vannak, az nem vetőmag tisztaság!
Mindjárt dobok pár képet az idei szotyiról meg a két éves szójáról!

#6998 Ganajos
2026-04-26 17:22:43

Válasz A.I. #6997. hozzászólásáraVetés után néztem meg sajnos…
Ilyenkor mit tudok csinálni?
Holnap mindenkép telefonálok nekik

Nincs profilkép
#6997 A.I.
2026-04-26 16:42:16

Válasz Ganajos #6996. hozzászólásáraElvetették már?
Reklamáld meg! Újra kellett volna csávázniuk lehet és újra minősíttetni.

#6996 Ganajos
2026-04-26 16:40:22

Üdv!
smile helpsmiliesmile helpsmiliesmile helpsmilie
Szója vetőmagnak megnéztem a cimkéjét, és az van rajt, hogy 2025.03 a fémzárolás ideje.
Hicoat superrel van oltva, ami a basf szerint kb 90 napig eltartható.
Tavalyi magot kaptam, amin gyakorlatilag már hatástalan az oltóanyag?smile ban

#6995 Ganajos
2026-04-24 08:33:17

Üdv!

Szóját tervezi már vetni valaki?
Palladort ki mennyivel veti?
Most jött meg a mag, nem valami nagy az ezermag tömeg, 500.000 csira epphogy 75 kg.
Ki mennyivel veti, hány kg és milyen fajtát?
Köszi

Nincs profilkép
#6994 szabobence9904
2026-04-18 00:22:33

Sziasztok! Maradt tavalyról 5 zsák 150e szemes Atacama szója vetőmagom. Valakit esetleg érdekel? Baranya megye. 15000Ft/zsák smile thumbup

#6993 rtamas1976
2026-01-08 08:48:02

Válasz Ganajos #6991. hozzászólására2gombaölő kitolja a tenyészidőt, szerintem ha kiszámoljuk annyival többet nemhoz mint ami nincs desszikálva 1gombával.
200-250kg komplex 100-200kg pétivel szoktam.
Lehet kevesebb tápanyaggal is de az a következő kúltúrára és évekre negatív hatással van.
Persze időjárásfüggő mint minden, 3.5 és 4.5t között szokott lenni.
Álltalában 4+ de 22ben 2.2t lett.

#6992 rtamas1976
2026-01-08 08:47:38

Válasz Ganajos #6991. hozzászólására2gombaölő kitolja a tenyészidőt, szerintem ha kiszámoljuk annyival többet nemhoz mint ami nincs desszikálva 1gombával.
200-250kg komplex 100-200kg pétivel szoktam.
Lehet kevesebb tápanyaggal is de az a következő kúltúrára és évekre negatív hatással van.
Persze időjárásfüggő mint minden, 3.5 és 4.5t között szokott lenni.
Álltalában 4+ de 22ben 2.2t lett.

#6991 Ganajos
2026-01-08 08:26:27

Válasz rtamas1976 #6990. hozzászólására2 gonbaölővel miért kell desszikálni, 1 gombaölőnél mért nem? 2.gomba tovább zölden tartja?
Igazából naprával már régóta nem próbálkoztam.
Neked így 1 gombával mennyi tápanyaggal milyen földön mennyi termésed szokott lenni?

#6990 rtamas1976
2026-01-06 20:45:39

Válasz Ganajos #6987. hozzászólásáraÉn is hidasoztattam ŕegen. De kihagyom.
Ha kétszer gombaölőztetem akkor desszikálni is kell.
Kap 1gombaölőt mikor még elmegy az mtz benne, így hamarabb leszárad.
Ha kiszámoljuk, + 1 gomba lombtràgyával+a kijuttatás és utána még desszikálni amihez megveszed a szert +kijuttatni és még a taposásikár. Szerintem nemér annyit az egész.
A másiknál arra gondoltam ahol a napraforgó nemterem meg oda szóját sem szabad vetni.

#6988 Ganajos
2026-01-06 15:18:05

Válasz drónkövetelő #6986. hozzászólásáraHát azért nem jó, mert sok a tiprás akkor…
Az sajna nem áll fel mit a búza.
Persze ha 12 méteres gyomfésűd van , és 12 méterre van a művelőutad max akkor de annak meg kevés az esélye

#6987 Ganajos
2026-01-06 15:14:52

Válasz rtamas1976 #6985. hozzászólásáraBérbe nyomatja hidassal akinek nincs…
Amíg nem volt elterjedve a hidas, helikopterrel nyomatták, azt is 2x egy tenyészidőszakban.
Azt hogy érted, hogy ha napraforgó akkor szója felejtős?

Nincs profilkép
#6986 drónkövetelő
2026-01-05 21:54:45

Sziasztok! Gabona sortávra vetett szóját is lehet gyomfésűzni?? Vagy 45 cm-re kell vetni a gyomfésűhöz??

#6985 rtamas1976
2026-01-04 20:49:50

Válasz Ganajos #6979. hozzászólásáraHa 1 gombaölőt ráraksz leszárad az magától is.
2x hidassal? Persze mert nincs màsik permetező. Nàlunk a búzàt is hidassal fújják.
A 4.5t napraforgót desszikáltam.
Véletlenül arrajár egy drón?
Viszont ha napraforgó akkor a szóját felejzsd el.

Nincs profilkép
#6984 Koczka József
2026-01-04 19:37:41

Válasz Ganajos #6983. hozzászólásáraSzia. Hát sokára lett meg hogy milyen kukorica terem itt 10 tonát sokáig keresgettem sok félét kipróbáltam. Ami a földet illeti 7-8 Ak és szikes, kötött,homokos. Ezek miatt is nincs minden éven szója mert eleve a talaj is kizárja mikor vethetek. Viszont a 10 tonához nagyon optimális idő kell, ilyen volt a 2021 és a 2023 év.

#6983 Ganajos
2026-01-04 18:19:44

Válasz Koczka József #6982. hozzászólásáraAkkor nagyon jó földön gazdálkodsz, ha ennyi műtrágyával 10 t kukoricád lesz egy hektáron tiszta súlyban.
Szójára nitrogént soha nem raktunk itt, gyomirtó 3 még soha nem volt, 2 volt a maximum de amióta van gyomfésű 1 elég. Desszikálni 1x kellett amikor egész nyáron esett az eső

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Több mezőgazdasági gép az utakon: a biztonságos előzésre figyelmeztet a kamara
Több mezőgazdasági gép az utakon: a biztonságos előzésre figyelmeztet a kamara
Aratás idején a közlekedők gyakrabban találkozhatnak traktorokkal és...
Az ökogazdálkodás terjedése új lendületet adhat a vetőmagágazatnak
Az ökogazdálkodás terjedése új lendületet adhat a vetőmagágazatnak
A hazai ökológiai gazdálkodás már a mezőgazdasági területek 8,5 százalékát fedi...
Volvo FH 16.750 | 6x4 | Retarder / 2015 / Lízing 20%-tól
Volvo FH 16.750 | 6x4 | Retarder / 2015...

43.900 EUR

Faza Függesztett 5 csillagos rendsodró Pzk
Faza Függesztett 5 csillagos rendsodró...

199.000 Ft

Unia Tytan 10 TD Premium – Tandem trágyaszóró
Unia Tytan 10 TD Premium – Tandem...

5.900.000 Ft

Everun 2 m kanál
Everun 2 m kanál

150.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]