Ma már a lucerna- és gyepszéna-betakarításnál egyeduralkodó a bálázógépek alkalmazása, azon belül is meghatározó arányban hengeres bálázókat alkalmaznak a gazdaságok. Az igen széles hazai piacon nincsenek könnyű helyzetben a gazdálkodók a beszerzéskor. Nagy a kínálat, így nagy tájékozottságot kíván a megbízható, jó munkaminőségű bálázó megtalálása.

A CLAAS VARIANT változó kamrás, hevederes hengeres bálázószéria legelső generációja 1994-ben lépett a piacra. A bemutatkozás óta már a hazai gazdaságokban is számtalan VARIANT bizonyított, így kíváncsiak voltunk, hogyan vált be egy olyan felhasználónál, ahol évente több ezer bálát kell előállítani.

kép

Szirovicza Dávid két fiával, Gergővel és Bálinttal, illetve az új VARIANT bálázóval – fotó: Agroinform.hu

Napjainkban a nagybálák rakodása – legyen szó szögletes vagy hengeres formáról, szalmáról, szálastakarmányról, illetve bálaszenázsról – döntő többségben teleszkópgémes homlokrakodóval vagy traktoros homlokrakodóval történik.

Az előzőleg bálacsoportokba összegyűjtött bálák szállítójárműre rakodására a legalkalmasabbak a teleszkópos rakodók, de azok is abban az esetben, amennyiben megfelelő munkaeszközzel vannak szerelve. Az ilyen munkákhoz nemcsak a rakodó vásárlásakor, de utólag is kiegészíthető a munkaeszközparkja a megfelelő bálarakodó villával.

gép

Bálarakodás dupla bálatüskével, teleszkópos rakodóval – fotó: Agroinform.hu

A Manitou teleszkópos rakodógépek lassan már 20 éve az egyik meghatározó szereplői a hazai kínálatnak. Ezek a termékek úttörő szerepet vállaltak a teleszkópgémes rakodók hazai elterjedésében.

Jó néhány gazdaság 10-15 éve alkalmaz Manitou rakodógépeket, így már hosszú távú tapasztalatokkal rendelkeznek megbízhatóságukkal és a műszaki kiszolgálás hátterével kapcsolatban, így cikkünk kapcsán is egy ilyen vállalkozás eddigi benyomásairól érdeklődtünk ebben a témában.

kép

15 éve tette le a voksát a Manitou mellett, és azóta is hű a márkához – fotó: Agroinform.hu

A már hagyományos, Agrolánc Kft. által szervezett tavaszi kertészeti-szőlészeti gépbemutató idén Badacsonytomajon került megrendezésre a Borbély pincészetnél. Az Antonio Carraro traktorok Rinieri munkagépekkel dolgoztak a szőlőben, közel száz részt vevő gazdálkodó előtt.

kép

Antonio Carraro traktorok és Rinieri munkagépek gyakorlati bemutatója – fotó: Agroinform.hu

Mint ismeretes, az AGRO.bio és a Väderstad idén tavasszal egy vonzó ajánlattal állt elő, melynek lényege, hogy különböző Väderstad gépekhez juthatnak hozzá a gazdák úgy, hogy gyakorlatilag készpénzt nem kell mozgósítaniuk.

Magyarkeszi egy kis falu Tolna megye északi részén. Itt gazdálkodik Somogyi Károly, a Keszi Mező Kft. ügyvezető tulajdonosa, aki elsőként rendelt gépet az országban az AGRO.bio és a Väderstad közös akciójában. A Väderstad munkagép a minap megérkezett Magyarkeszire, ebből az alkalomból kérdeztük Somogyi Károlyt.

kép

Somogyi Károly úr, a vadonatúj Cultus 400 kultivátorral – fotó: AGRO.bio Hungary Kft.

A technológiai fejlődés hatása a mezőgazdasági vállalkozásokra és a mezőgazdasági üzletágra című XVII. CLAAS Szimpóziumnak a Szent István Egyetem Tudástranszfer Központja adott otthont.

A szervezők idén a mezőgépész szakma képviselői s a gödöllői egyetem oktatói és hallgatói mellett valamennyi, mezőgépészet oktatásával foglalkozó hazai felsőoktatási intézményből várták az érdeklődőket. Szerencsére belőlük nem volt hiány, hiszen a rendezvény előadásainak helyt adó nagytermet megtöltötték a legkülönbözőbb korú szakemberek.

kép

Dr. Kátai László nyitotta meg köszöntő beszédével az előadások sorozatát – fotó: Balázs Gusztáv

Murray MSD 200 oldalkidobós fűnyírótraktor, Beta szerszámkocsi, megfelelő munkavédelem melegebb időben is. Megjelent az AXIÁL Kft. legfrissebb alkatrészakciót összegyűjtő kiadványa. Az alábbiakban megtekintheti az újságot online vagy akár le is töltheti azt!

gép

fotó: Axiál Kft.