Tudok csúnyábbat hagyatékot nem intézték az örökösök mert azért bizony fizetni kell. Aki kinézte a földet az meg egyezett az örökösökkel , fizette a hagyatékoltatást , a föld megosztást kimérést utána foglalót adott , a marhája nem bírt várni ki pucolta be szántotta , írták volna a szerződést alá közjegyzőnél ,de a 3ból csak 1 örökös ért oda a másik kettő meg vissza küldte a foglalót .
Válasz #750. hozzászólásra
Nálad hogyha az örökösök megegyeznek akkor király ha nem az cumi , egy a lényeg te ne fizess se hagyatékot se szétméretést semmit .
Egyik föld szomszédom is ilyen csak ott bonyolultabb ott meghalt a tulaj rá 3 évre a felesége, utána az egyik gyerek a 2 közül akinek volt 2 fiú , most a 2 fiú veszekszik a nagynénjükkel a földért , illetve a pénzért amit a földért adnának . A föld gazos de nagyon, vad dohány és futó akác és nem büntetnek mert nincs kit büntetni mert a hatóság sem tud állást foglalni hogy ki mennyire tulaj ez zajlik már 5 éve .
ma néztem a földhivatalba
van egy terület xy nevén
de kiderítettem hogy ez az xy még 1995-ben meghalt, van egy feleége és 2 gyereke
valamiért ezt nem hagyatékolták
persze én akkor tudnám megvenni ha xy családja megcsináltatná a póthagyatékoltatást
Demintláthatóeznemígyvanezcsakszépálomlenne...Itt is egy példa,hogy nem a külföldiektől kell mindenkinek félteni a földet hanem egymástól Ki lehet jelenteni hogy nincsen Magyarországon "zsebszerződés" mint "olyan"... jelenleg ez egyáltalán nem befoljásolja a gazdálkodók mindennapjait...
Én a leírtakat annyival egészíteném ki, hogy elvileg minden különálló területet KÜLÖN adásvételivel és vételi ajánlattal kell meghirdetni. Hiszen csak így gyakorolhatod az elővásárlási jogodat. Viszont így egyben erre hivatkozva támadható a kifüggesztés és az adásvételi is. Tudomásom szerint ez elegendő indok az eredeti szerződés semmissé nyílvánításához. Keress egy jó ügyvédet mindenképp.
ha már az egyikben előrébb vagy az elővásárlásban és hajlandó vagy egybe elvinni az egészet akkor tied a pálya,de akkor a beadványodban a teljes kiirásra reagálnod kell.
Nekem volt hasonlo esetem,csak én vevő voltam 4 hrsz-ra egyben ,viszont jelentkezett a kifüggesztésünkre az egyik hrsz-nak a szomszédja, mint sorban előttem lévő,de csak az őt érintő érdekelte,de találtunk egy Legfelsőbb bírósági véleményezést a hasonló esetre igy nem tudta elvinni előlem.
http://www.lb.hu/velemeny/pv17.html
a 9.) B pontnál találtam meg.
"b) Az elővásárlásra jogosult a dologösszesség egészére vonatkozó,
vele közölt ajánlat tartalmát csak teljes egészében fogadhatja el. Ha
az elővásárlásra jogosult kizárólag arra a dologra nézve tesz elfogadó
nyilatkozatot, amelyre az elővásárlási joga vonatkozik, nyilatkozata
új ajánlatnak minősül, így közte és a tulajdonos között a szerződés
csak akkor jön létre, ha ajánlatát a tulajdonos elfogadja.
c) Megegyezés hiányában az elővásárlásra jogosult és a tulajdonos
között csak akkor jön létre az adásvételi szerződés kizárólag arra a
dologra nézve, amelyre az elővásárlási jog vonatkozik, ha a
dologösszességként való értékesítés a Ptk. 5. § (1) bekezdésében
foglalt tilalomba ütközik."
Igen ,de a hirdetményben kikötött az egyben eladás.
értelmezésem szerint a 3hrsz föld csak egyben egytulajdonosnak adható el.
vevő vagyok mind a 3 db területre, de csak egyben van társtulajdonosi jogom a másik kettőben egyenrangú helyben lakó ként vagyok.
egyértelmű lenne,csak itt a kifügesztésben szereblő megkötés(egyben eladó) okozza a kérdést.
Szerintem nem, de ha a törvényben előbb vagy a jogusáltsaggal a másik kettő földnél mint aki tette az ajánlatot akkor mind három a tiéd lehet szerintem. Az osztattlan az sima ügy a másik kettő az érdekes!!
Attól, hogy kivételes esetek vannak, meg a rendszer nem biztos hogy roszz.A tervezet óta figyelem a földmozgást.
A korábbit nem igazán ismerem. Ez az új nem biztos, hogy rossz. Nézőpongt kérdése.
Előnyben részesít embereket. ezzel akkor értenék egyet, ha első a fiatal gazda lenne, és aki 50 ha alatt van. szőröstül bőröstül.
Mert ugye és öt ősteremlői igazolvánnyal rendelkezem. Bocs csak négy, mert közben egy vállakozó lett.
Amiben Te vagy a társ és meg tudod venni az összest egyben, akkor érdekes a helyzet. De csak akkor, ha az egy másik blokk.
Mivel az ár fix, az biztos, hogy az eladó ennél többet nem fog érte kapni.
Azt meg a jog dönti, el, hogy ki fog neki fizetni.
mi még azt is beleszoktuk írni, hogy fizetés két napon belül. Ez védi az eladót .....
Sok érdekesség van, és kokosság, amikt itt a Fórumon szereztem.
Na ismét egy szép példa a a szabályozás hiányosságaira!!! Kérdés az hogy te mit szeretnél?? És menyire necces ez az üzlet kötés van e ellen lábas?? Esetleg lehet e eböl később per!! Persze ügyvédek ebből élnek!! Ha te ezt szeretnéd tegyél ajánlatot. Ha semmi gikszer elviszed a földet simán csont nélkül De ha jogászkodásra kerül a sor mondhatod hogy te teljes körüen fogadtad el a kifügesztés tartalmát és jogász legyen a talpán ill biróság aki megkérdöjelezze a te 1 tételben a elővásárlási jogosultságodat!! Az meg már nem a te hibád hogy csatolva volt hozá másik 2 ö!! Legyen az már az ö bajuk Azt meg még elképzelni se tudom hogy a másik 2 nek ugyan az az 1 ember lenne a jogosúltja aki szintén ajánlatot tesz!! DE egyébként ez a rendszer úgy SZ-R ahogyan van...
3 db föld (3hrsz) van ki függesztve. kivan kötve csak egyben oszthatatlanul vásárolható meg.
Én egyben vagyok társ tulajdonos(melyel elővásárlásra jogosult vagyok).
Ezzel a jogosultsággal megvehetem mind a 3db ot??
Feltéve, hogy a vevő tulajdonostárs. És ha nem az?
Akkor bizony a részarány vételre vonatkozó ajánlatot is ki kell függeszteni (az ingatlan fekvése szerint illetékes önkormányzat hirdetőtábláján).
Ha egy föld résztulajdonosa másik településen lakik, mint ahol a földje van, akkor hol kerül kihirdetésre a föld adás-vétel? A tulajdonos településén vagy azon a településen, amihez tartozik a föld?
A kérdésem a következő van egy beépítetlen terület amit meg szeretnék vásárolni amit el is adnak 250ezer forintért de 5 éven belül építenem kell rá ha nem sikerül akkor további 5évvel meghosszabbítható de ha 10 évig nem építek rá akkor a tulajdonjog visszaszáll az önkormányzatra. 1. Nincs semmi közmű a telek k özelében akkor hogy akarják hogy beépítsem?
Románia is korlátozná 2014-től a külföldi földvásárlásokat
Románia korlátozná 2014-től a külföldi magánszemélyek termőföldvásárlását, ugyanakkor megfelelő feltételeket akar teremteni a mezőgazdaságba beruházók számára - jelentette ki Daniel Constantin román mezőgazdasági miniszter.
A tárcavezető egy bukaresti sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy 2013-ban jár le a külföldi állampolgárok termőföldvásárlási moratóriuma. A miniszter szerint a hétéves moratóriumot Románia EU-csatlakozási szerződése tartalmazza, aminek esetleges módosítása túl sok időt venne igénybe, hiszen valamennyi tagállamnak ratifikálnia kellene ismét a csatlakozási szerződést, ezért ez járhatatlan út.
A miniszter szerint azonban a román állam különböző intézkedések bevezetésén gondolkodik, így például egy olyan ügynökség létrehozását tervezik, amelynél kérvényezniük kell majd a külföldi állampolgároknak a termőföldvásárlás engedélyezését. Constantin emlékeztetett arra, hogy az unió tagállamai különböző korlátozásokat alkalmaznak, így egyesek meghatározzák az egy magánszemély által megvásárolható termőföld felületét, mások pedig szakmai tapasztalathoz kötik a tranzakciót.
Az Agerpres hírügynökség szerint a miniszter rámutatott: az általa vezetett minisztérium szándéka szerint 500 hektárra korlátozzák a külföldi magánszemélyek által megvásárolható földterületet, a vásárlónak pedig minimum öt éves mezőgazdasági tapasztalattal kell rendelkeznie.
Ugyanakkor leszögezte, hogy kedvező feltételeket akarnak teremteni azok számára, akik a mezőgazdaságba akarnak befektetni, hiszen szükség van a külföldi beruházókra azzal a feltétellel, hogy az adókat és illetékeket Romániában fizessék, és a nyereséget ne vigyék ki az országból - mondta a miniszter.
Romániában jelenleg a termőföld 8,5 százalékát, 700 ezer hektárt használnak külföldiek, hiszen a román törvények jelenleg is megengedik a romániai székhellyel rendelkező cégeknek, hogy termőföldet vásároljanak. A legtöbb terület olasz, német és arab tulajdonban van, magyar cégek a 700 ezer hektár terület mintegy 8 százalékát birtokolják.
Nagyon köszi! Meg földvásárlásnál előrébb vagyok a rangsorba is,nem?? Ha pl vennék földet arra tudnék földalapút igényelni vagy csak a "fő" őstermelő tud a családi gazdaságba??
Válasz #722. hozzászólásra
Hátrányok:
-Maga az, hogy rákerülj a családi őstermelői igazolványra 1-2000 Ft
-Kamarai tagság: 5000 Ft/év
-Egészségügyi cuccos: kb. 5000Ft/hó
Fizetést nem kell adnia azért mert szerepelsz te is a papíroson.
Előnye: nagyobb értékesítés lehetséges adómentesen (az főre van meghatározva)
Sajnos nincs semmi! majd tavasszal érettségi aranykalászost ia multkor 75e körül láttam. apa ha felvenne maga mellé úgy lenne a tuti de mondjuk mire elfogadják a törvényt 10x úgyis átírják
Mezőgazdasági ismeretekhez kötnék a termőföldtulajdon szerzését
Mezőgazdasági alapismeretekhez kötné a termőföldtulajdon szerzését Turi-Kovács Béla, a Fidesz-frakcióban politizáló kisgazda képviselő.
A kormánypárti politikus a földtörvényhez szerdán benyújtott módosító javaslatában a földműves fogalmát módosítva kikötné, hogy aki termőföldtulajdont kíván szerezni, de semmilyen mező-, illetve erdőgazdasági szakképesítéssel nem rendelkezik, valamint hároméves termelési gyakorlata sincs, csak abban az esetben juthat termőföldhöz, ha alapfokú vizsgát tett mezőgazdasági alapismeretekből. Aki a legelemibb szakmai ismeretekkel sem rendelkezik, alkalmatlan arra, hogy felelősen gazdálkodjon – írta indoklásában. Turi-Kovács Béla ebben arra is kitér, hogy a mezőgazdasági alapismeretek oktatását kötelezővé kellene tenni az általános iskolákban. Ez alól csak olyan városokban tenne kivételt, ahol a mezőgazdasági tevékenység nem jellemző, és helyette ipari, kisipari vagy kereskedelmi, szolgáltatási alapismeretek oktatása szerepel a tantervben. A Fidesszel szövetséges Kisgazda Polgári Egyesület elnöke egy másik módosító javaslatot is benyújtott az indítványhoz. Ebben kiegészítené a jogszabály preambulumát azzal, hogy – az alaptörvénnyel összhangban – termőföld tulajdonlására minden magyar ember a földtörvényben meghatározott térmértékig jogosult. Indoklása szerint a termőföld olyan nemzeti érték, amelyet minden tulajdonos csak korlátozott mértékben jogosult tulajdonolni. A képviselő szerint ugyanakkor azt is biztosítani kell, hogy a földtörvény szabályai szerint bármelyik helyben lakó szerezhessen termőföldet.
8954 hozzászólás
Válasz #753. hozzászólásra



Az biztos, hogy a jelenlegi szabályozás bőven rásegít arra, hogy sok elhanyagolt föld legyen
Válasz #752. hozzászólásra
Tudok csúnyábbat hagyatékot nem intézték az örökösök mert azért bizony fizetni kell. Aki kinézte a földet az meg egyezett az örökösökkel , fizette a hagyatékoltatást , a föld megosztást kimérést utána foglalót adott , a marhája nem bírt várni ki pucolta be szántotta , írták volna a szerződést alá közjegyzőnél ,de a 3ból csak 1 örökös ért oda a másik kettő meg vissza küldte a foglalót .
Válasz #751. hozzászólásra





Gyönyörű történet!
Válasz #750. hozzászólásra
Nálad hogyha az örökösök megegyeznek akkor király ha nem az cumi , egy a lényeg te ne fizess se hagyatékot se szétméretést semmit .
Egyik föld szomszédom is ilyen csak ott bonyolultabb ott meghalt a tulaj rá 3 évre a felesége, utána az egyik gyerek a 2 közül akinek volt 2 fiú , most a 2 fiú veszekszik a nagynénjükkel a földért , illetve a pénzért amit a földért adnának . A föld gazos de nagyon, vad dohány és futó akác és nem büntetnek mert nincs kit büntetni mert a hatóság sem tud állást foglalni hogy ki mennyire tulaj ez zajlik már 5 éve .
hahó
ma néztem a földhivatalba
van egy terület xy nevén
de kiderítettem hogy ez az xy még 1995-ben meghalt, van egy feleége és 2 gyereke
valamiért ezt nem hagyatékolták
persze én akkor tudnám megvenni ha xy családja megcsináltatná a póthagyatékoltatást
ennek a póthagyatéknak mi a menete, összege kb??
Válasz #748. hozzászólásra
Ki lehet jelenteni hogy nincsen Magyarországon "zsebszerződés" mint "olyan"... jelenleg ez egyáltalán nem befoljásolja a gazdálkodók mindennapjait...
Demintláthatóeznemígyvanezcsakszépálomlenne...Itt is egy példa,hogy nem a külföldiektől kell mindenkinek félteni a földet hanem egymástól
Válasz #747. hozzászólásra
Én a leírtakat annyival egészíteném ki, hogy elvileg minden különálló területet KÜLÖN adásvételivel és vételi ajánlattal kell meghirdetni. Hiszen csak így gyakorolhatod az elővásárlási jogodat. Viszont így egyben erre hivatkozva támadható a kifüggesztés és az adásvételi is. Tudomásom szerint ez elegendő indok az eredeti szerződés semmissé nyílvánításához. Keress egy jó ügyvédet mindenképp.
Válasz #746. hozzászólásra
Köszönöm.
Válasz #745. hozzászólásra
ha már az egyikben előrébb vagy az elővásárlásban és hajlandó vagy egybe elvinni az egészet akkor tied a pálya,de akkor a beadványodban a teljes kiirásra reagálnod kell.
Nekem volt hasonlo esetem,csak én vevő voltam 4 hrsz-ra egyben ,viszont jelentkezett a kifüggesztésünkre az egyik hrsz-nak a szomszédja, mint sorban előttem lévő,de csak az őt érintő érdekelte,de találtunk egy Legfelsőbb bírósági véleményezést a hasonló esetre igy nem tudta elvinni előlem.
http://www.lb.hu/velemeny/pv17.html
a 9.) B pontnál találtam meg.
"b) Az elővásárlásra jogosult a dologösszesség egészére vonatkozó,
vele közölt ajánlat tartalmát csak teljes egészében fogadhatja el. Ha
az elővásárlásra jogosult kizárólag arra a dologra nézve tesz elfogadó
nyilatkozatot, amelyre az elővásárlási joga vonatkozik, nyilatkozata
új ajánlatnak minősül, így közte és a tulajdonos között a szerződés
csak akkor jön létre, ha ajánlatát a tulajdonos elfogadja.
c) Megegyezés hiányában az elővásárlásra jogosult és a tulajdonos
között csak akkor jön létre az adásvételi szerződés kizárólag arra a
dologra nézve, amelyre az elővásárlási jog vonatkozik, ha a
dologösszességként való értékesítés a Ptk. 5. § (1) bekezdésében
foglalt tilalomba ütközik."
Válasz #744. hozzászólásra
Igen ,de a hirdetményben kikötött az egyben eladás.
értelmezésem szerint a 3hrsz föld csak egyben egytulajdonosnak adható el.
vevő vagyok mind a 3 db területre, de csak egyben van társtulajdonosi jogom a másik kettőben egyenrangú helyben lakó ként vagyok.
egyértelmű lenne,csak itt a kifügesztésben szereblő megkötés(egyben eladó) okozza a kérdést.
Válasz #741. hozzászólásra



Szerintem nem, de ha a törvényben előbb vagy a jogusáltsaggal a másik kettő földnél mint aki tette az ajánlatot akkor mind három a tiéd lehet szerintem. Az osztattlan az sima ügy a másik kettő az érdekes!!
Attól, hogy kivételes esetek vannak, meg a rendszer nem biztos hogy roszz.A tervezet óta figyelem a földmozgást.

A korábbit nem igazán ismerem. Ez az új nem biztos, hogy rossz. Nézőpongt kérdése.
Előnyben részesít embereket. ezzel akkor értenék egyet, ha első a fiatal gazda lenne, és aki 50 ha alatt van. szőröstül bőröstül.
Mert ugye és öt ősteremlői igazolvánnyal rendelkezem. Bocs csak négy, mert közben egy vállakozó lett.
Amiben Te vagy a társ és meg tudod venni az összest egyben, akkor érdekes a helyzet. De csak akkor, ha az egy másik blokk.
Mivel az ár fix, az biztos, hogy az eladó ennél többet nem fog érte kapni.
Azt meg a jog dönti, el, hogy ki fog neki fizetni.
mi még azt is beleszoktuk írni, hogy fizetés két napon belül. Ez védi az eladót .....
Sok érdekesség van, és kokosság, amikt itt a Fórumon szereztem.
Válasz #741. hozzászólásra

De ha jogászkodásra kerül a sor mondhatod hogy te teljes körüen fogadtad el a kifügesztés tartalmát és jogász legyen a talpán ill biróság aki megkérdöjelezze a te 1 tételben a elővásárlási jogosultságodat!! Az meg már nem a te hibád hogy csatolva volt hozá másik 2 ö!! Legyen az már az ö bajuk Azt meg még elképzelni se tudom hogy a másik 2 nek ugyan az az 1 ember lenne a jogosúltja aki szintén ajánlatot tesz!! DE egyébként ez a rendszer úgy SZ-R ahogyan van...


Na ismét egy szép példa a a szabályozás hiányosságaira!!! Kérdés az hogy te mit szeretnél?? És menyire necces ez az üzlet kötés van e ellen lábas?? Esetleg lehet e eböl később per!! Persze ügyvédek ebből élnek!! Ha te ezt szeretnéd tegyél ajánlatot. Ha semmi gikszer elviszed a földet simán csont nélkül
Szivesen veszem a véleményeket.
3 db föld (3hrsz) van ki függesztve. kivan kötve csak egyben oszthatatlanul vásárolható meg.
Én egyben vagyok társ tulajdonos(melyel elővásárlásra jogosult vagyok).
Ezzel a jogosultsággal megvehetem mind a 3db ot??
Válasz #739. hozzászólásra










akkor meg
Válasz #738. hozzászólásra


Ez így igaz, ha bent van a közösben, csak akkor él amit írtam.
Válasz #736. hozzászólásra
Feltéve, hogy a vevő tulajdonostárs. És ha nem az?
Akkor bizony a részarány vételre vonatkozó ajánlatot is ki kell függeszteni (az ingatlan fekvése szerint illetékes önkormányzat hirdetőtábláján).
Válasz #735. hozzászólásra
igazadvan nem olvastam figyelmessen
Válasz #734. hozzászólásra



Osztattlanon belül mondom, nincs kifüggesztés!!!
Válasz #734. hozzászólásra



Osztattlan vásárlásakor nincs kifüggesztés!!


Sehol ember!!!
Válasz #733. hozzászólásra
Azon a településen ahol található a föld.
Ha egy föld résztulajdonosa másik településen lakik, mint ahol a földje van, akkor hol kerül kihirdetésre a föld adás-vétel? A tulajdonos településén vagy azon a településen, amihez tartozik a föld?
Válasz #729. hozzászólásra

Építesz rá egy pottyantós budit.
Válasz #730. hozzászólásra








Hát te rohadtul ráérsz!!
Válasz #729. hozzászólásra

talán először tőlük kellene megkérdezni
vagy szólj NEKI ,ő tutira segít
Üdv!
A kérdésem a következő van egy beépítetlen terület amit meg szeretnék vásárolni amit el is adnak 250ezer forintért de 5 éven belül építenem kell rá ha nem sikerül akkor további 5évvel meghosszabbítható de ha 10 évig nem építek rá akkor a tulajdonjog visszaszáll az önkormányzatra. 1. Nincs semmi közmű a telek k özelében akkor hogy akarják hogy beépítsem?
Válasz #727. hozzászólásra

Nagyon fain! Köszi!
Válasz #724. hozzászólásra
Kérned kell regisztrációs számot az MVH-tól és akkor Te is kérhetsz támogatást területekre.
Válasz #725. hozzászólásra

Márt csak azt kellene tudni kik azok a magyar cégek akik 60ezer hektárt művelnek kint(is)..."csak a tisztán látás kedvéért"
Érdekes....
Románia is korlátozná 2014-től a külföldi földvásárlásokat
Románia korlátozná 2014-től a külföldi magánszemélyek termőföldvásárlását, ugyanakkor megfelelő feltételeket akar teremteni a mezőgazdaságba beruházók számára - jelentette ki Daniel Constantin román mezőgazdasági miniszter.
A tárcavezető egy bukaresti sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy 2013-ban jár le a külföldi állampolgárok termőföldvásárlási moratóriuma. A miniszter szerint a hétéves moratóriumot Románia EU-csatlakozási szerződése tartalmazza, aminek esetleges módosítása túl sok időt venne igénybe, hiszen valamennyi tagállamnak ratifikálnia kellene ismét a csatlakozási szerződést, ezért ez járhatatlan út.
A miniszter szerint azonban a román állam különböző intézkedések bevezetésén gondolkodik, így például egy olyan ügynökség létrehozását tervezik, amelynél kérvényezniük kell majd a külföldi állampolgároknak a termőföldvásárlás engedélyezését. Constantin emlékeztetett arra, hogy az unió tagállamai különböző korlátozásokat alkalmaznak, így egyesek meghatározzák az egy magánszemély által megvásárolható termőföld felületét, mások pedig szakmai tapasztalathoz kötik a tranzakciót.
Az Agerpres hírügynökség szerint a miniszter rámutatott: az általa vezetett minisztérium szándéka szerint 500 hektárra korlátozzák a külföldi magánszemélyek által megvásárolható földterületet, a vásárlónak pedig minimum öt éves mezőgazdasági tapasztalattal kell rendelkeznie.
Ugyanakkor leszögezte, hogy kedvező feltételeket akarnak teremteni azok számára, akik a mezőgazdaságba akarnak befektetni, hiszen szükség van a külföldi beruházókra azzal a feltétellel, hogy az adókat és illetékeket Romániában fizessék, és a nyereséget ne vigyék ki az országból - mondta a miniszter.
Romániában jelenleg a termőföld 8,5 százalékát, 700 ezer hektárt használnak külföldiek, hiszen a román törvények jelenleg is megengedik a romániai székhellyel rendelkező cégeknek, hogy termőföldet vásároljanak. A legtöbb terület olasz, német és arab tulajdonban van, magyar cégek a 700 ezer hektár terület mintegy 8 százalékát birtokolják.
Válasz #723. hozzászólásra
Meg földvásárlásnál előrébb vagyok a rangsorba is,nem?? Ha pl vennék földet arra tudnék földalapút igényelni vagy csak a "fő" őstermelő tud a családi gazdaságba?? 
Nagyon köszi!
Válasz #722. hozzászólásra
Hátrányok:
-Maga az, hogy rákerülj a családi őstermelői igazolványra 1-2000 Ft
-Kamarai tagság: 5000 Ft/év
-Egészségügyi cuccos: kb. 5000Ft/hó
Fizetést nem kell adnia azért mert szerepelsz te is a papíroson.
Előnye: nagyobb értékesítés lehetséges adómentesen (az főre van meghatározva)
Válasz #721. hozzászólásra

mármint évente gondoltam a fizetést adó vagy ilyenek nem értek hozzá
Válasz #720. hozzászólásra
faternak van csak meg papának. azért hogy legyen nekem is fizetni kellene x összeget, nem??
Válasz #717. hozzászólásra



Őstermelőid van???????
Válasz #713. hozzászólásra
mi lesz azzal, akinek már van földje, de se gyakorlata, se végzettsége nincs? attól elveszik? vagy aki már bújt, az had bújjon?
Válasz #716. hozzászólásra
Nálunk az ilyen föld hektárja 1 millió.
JNSZ-megye kelet. Nálunk ritka az ilyen föld így meg is fizetik.
Válasz #715. hozzászólásra
aranykalászost ia multkor 75e körül láttam. apa ha felvenne maga mellé úgy lenne a tuti
de mondjuk mire elfogadják a törvényt 10x úgyis átírják 
Sajnos nincs semmi! majd tavasszal érettségi
Sziasztok!
Egy 1,5ha-os közel 40 aranykoronás földért mi a reális ár?
Válasz #714. hozzászólásra
Nem tudom.....
Neked nincs mezőgazdasági végzettséged?
Ha családi gazdaság tagja valaki 3 évig akkor az már birtokolhatna földet?? vagy nem??
Mezőgazdasági ismeretekhez kötnék a termőföldtulajdon szerzését
Mezőgazdasági alapismeretekhez kötné a termőföldtulajdon szerzését Turi-Kovács Béla, a Fidesz-frakcióban politizáló kisgazda képviselő.
A kormánypárti politikus a földtörvényhez szerdán benyújtott módosító javaslatában a földműves fogalmát módosítva kikötné, hogy aki termőföldtulajdont kíván szerezni, de semmilyen mező-, illetve erdőgazdasági szakképesítéssel nem rendelkezik, valamint hároméves termelési gyakorlata sincs, csak abban az esetben juthat termőföldhöz, ha alapfokú vizsgát tett mezőgazdasági alapismeretekből. Aki a legelemibb szakmai ismeretekkel sem rendelkezik, alkalmatlan arra, hogy felelősen gazdálkodjon – írta indoklásában. Turi-Kovács Béla ebben arra is kitér, hogy a mezőgazdasági alapismeretek oktatását kötelezővé kellene tenni az általános iskolákban. Ez alól csak olyan városokban tenne kivételt, ahol a mezőgazdasági tevékenység nem jellemző, és helyette ipari, kisipari vagy kereskedelmi, szolgáltatási alapismeretek oktatása szerepel a tantervben. A Fidesszel szövetséges Kisgazda Polgári Egyesület elnöke egy másik módosító javaslatot is benyújtott az indítványhoz. Ebben kiegészítené a jogszabály preambulumát azzal, hogy – az alaptörvénnyel összhangban – termőföld tulajdonlására minden magyar ember a földtörvényben meghatározott térmértékig jogosult. Indoklása szerint a termőföld olyan nemzeti érték, amelyet minden tulajdonos csak korlátozott mértékben jogosult tulajdonolni. A képviselő szerint ugyanakkor azt is biztosítani kell, hogy a földtörvény szabályai szerint bármelyik helyben lakó szerezhessen termőföldet.
Válasz #711. hozzászólásra
Az egy kicsit költséges megoldás lenne :D
Az működik, hogy termőföldet az eladó kivonja a művelésből a földhivatalnál, és ezzel megszűnik a termőföld elővásárlók joga?
Válasz #708. hozzászólásra
Válasz is.
Megnézem, délután írok.
Üdv
Válasz #707. hozzászólásra
Ment.
Válasz #706. hozzászólásra
Nevem alatt hirdetés, ott van telefon, email... minden.
Üdv és köszi
Válasz #704. hozzászólásra
digikabel.hu a vége ugye?
Válasz #704. hozzászólásra
Akkor bejött a szokásos...sz.r a freemail
Dobok át máshonnan.